Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

martinka1981
7. jún 2011

@luthien.k ona to myslela tak že malá nepije krav.mlieko,ani vajce atd. Že teda načo robiť testy??!! A plesne a roztoče atd.že to by musela byť v kontakte so psom alebo byť obložena plyšovymi hračkami atd. No proste jedna perla za druhou 😒 Testy čo jej robila detska lekarka boli ok až na IgA to vyšlo 0,17 takže znižena imunita a preto ten Denerel 😖 Věrke som už pisala že čo ona na to. A ešte malej vyšiel v nose stafylokok a dostali sme Pamykon 😝

lojzina
7. jún 2011

@luthien.k zas tak ji neznam...ale moc asi ne.Pry kdosi,koho zna,tak ze mu vadila cokolada,prestal ji jist a ekzem nezmizel! 😒 .Tady kousek od nas je nejaky lecitel,kdo ho navstivil tomu pomohl,dava jen masti,ja nevim,zkusit s eto treba da ale jak uz sem psala,.... 😔 .Njn,s ruznejma nazorama se setkavam porad 😒

lojzina
7. jún 2011

Holky,jak je to s karobem,to prcci muzou,ne?

alami
7. jún 2011

@stipa až teraz som stretla susedku 😅 no ale nepoteším ťa, ten bezlepkový chlieb ona robí od oka 😅 ale že najlepšia podľa nej je PROMIX UNI múka, že tie ostatné promix podľa nej nie sú tak dobré a dáva cca 500g promix uni, vodu (cca 130ml) kávová lyžička soli a nejaká 1/4 droždia. Nič viac nedáva, má dom. pekáreň, ale že malému lepšie chutí z rúry, necháva voľne vykysnúť hodinu, potrie olejom a pečie v rúre.
Na koláče a iné veci, nepoužíva špeciálne recepty, len si zas dá promix uni miesto obyč múky.

no, neviem či som pomohla 😅
prípadne z labeta - to je hotová zmes na bezlepkový chlieb, stačí tam myslím pridať vodu a dať do pekárne

luthien.k
7. jún 2011

@martinka1981 , viz. IP

luthien.k
7. jún 2011

@lojzina, hele, názory lidí, který AE nikdy neviděli ani zdálky nebo o něm slyšeli přes tři osoby, to bych fakt nebrala nijak v potaz. Co se týče léčitelů - tam já jsem hodně skeptická aneb věř a víra Tvá Tě uzdraví, ale samozřejmě ne u všech, byly tu děvčata, co k nějakým chodili a třeba dostali podobnou dietu té vaší atd., což může být přínosem.
Karob - můžou ho stejně jako všechno - po otestování, zda nevadí 😉 Karob (svatojánský chléb) patří do stejné skupiny rostlin jako sója a luštěniny, což jsou časté alergeny, takže opatrnost kvůli riziku zkřížené alergie je na místě, nicméně já si myslím, že je rozhodně bezpečnější než kakao.

luthien.k
7. jún 2011

Jo a oznámení - od zítřka jsem bez PC, asi zhruba týden, možná budu mít možnost nakouknout (omezeně), možná ne, tak abyste věděly, že žiju, ale nejsem na příjmu 🙂

lojzina
7. jún 2011

@luthien.k me to zveda ze zidle dycky 😀 ,ty reci.
Juu tak diky za obsirnou inf.,takze davat bacha,jo?Ja koupila rozinky v karobu,na mlsani,pac se porad M.po necem pta...zatim to teda nejedl.

luthien.k
7. jún 2011

@lojzina, vyzkoušej to 😉 Já dávám samotné rozinky spolu kukuřičnými lupínky z Billy (jsou slazené třtinovým cukrem), to Tobík moc rád mlsá 🙂 Jednou u nás byla kamarádka, co dává stejně starému klučinovi už víc věcí, páč není atopik a hrozně mu to zachutnalo, měla to na nějaké jiné sešlosti s kamarádkama a dětma a už rozinky s lupínkama zobe půl města 😀

kazdovci
7. jún 2011

@martinka1981 aj my berieme Denerel spolu s Fenistilom. Fenistil 3krat denne, Denerel 1/4 tabletky rano a vecer. dnes nasa deckarka na poradni takmer plakala ked uvidela Babsi aka je doskriabana. tak volala na imunoalergologiu a tam jej pani Dr povedala, ze testy 11 mesacnemu babu nema vyznam robit, ze aj tak by nic neukazali, alebo ak by aj ukazali o mesiac by to uz nemusela byt pravda....takze nam naordinovala Ribomunyl a vraj mame byt trpezlivi...tak sme trpezlivi a bojujeme dalej.

lojzina
7. jún 2011

@luthien.k rozinky sem nabizela i samotny,nechce ochutnat,nezna to a nevim jak ho ,,premluvit".Lupinky si sem tam da....

renatka100
7. jún 2011

@luthien.k prosim potrebovala by som radu. Ryžovú kašu už máme za sebou, pap ju tri dni a vyzera všetko ok. Už som jej pridala aj mrkvu - jednu lyžičku, tu budem skúšať tak týždeň aby som videla reakciu. Potom by som jej chcela dať tekvicu s mrkvou - myslíš že tekvica je pre atopikov vhodná?

martinka1981
7. jún 2011

@kazdovci keby si nebyvala v BB tak si myslim že sme boli u rovnakej lekarky 😀 😠
Ako dlho beriete ten Denerel?? Ved by mal posobiť aj proti svrbeniu nie?
Teda ja neviem ale moj materinsky inštinkt mi hovori nedavať ten Denerel 😝 😔

martinka1981
7. jún 2011

@renatka100 odpoviem za Luthien.k že tekvica je vhodna 😉
Mojej malej chuti cukina,skus aj tu 😉

martinka1981
7. jún 2011

Žienky z BA neviete mi dať kontakt na dobru imunologičku? Srdečna vdaka 🙂

modra1
7. jún 2011

@renatka100 tekvica je fajn, oveľa vhodnejšia ako mrkva, začala by som tekvicou, pridala brokolicu, zemiak, až potom mrkvu. Každú, aj papierovo bezpečnú potravinu na začiatku testuj aspoň 5 dní, teda aj tú ryžovú kašu.

domorodka
7. jún 2011

@luthien.k Floru a Perlu jsme snědly celé - nejdřív Perlu, pak Floru - po Perle mi párkrát blinknul (nikdy jindy se mu to nestalo) a po Floře měl pupínky - po obou mu to skáče trochu nahoru... Koupila jsem pak znovu Perlu a zas mi první den po ní blinknul a tak jsem ji nachala manželovi 😅 máme týden pauzu - (bio máslo bylo vyprodané) tak můžu znovu zkusit Perlu... ale nevím co by mu v těhle margarínech vadilo tedy? Hmm.. 😒
Jinak Alik miluje mrkev a papá jí denně, tak nevím jak s betakarotenem.. ? Musíme ještě na alergologii - měli jsme celej měsíc 2x týdně různé lékaře, tak jsem ho nechtěla ještě hnát k alergoložce - máme ji na řadě..
Ale vím, že mu ta Flora vadila už kdysi zpočátku, proto jsme ji celou dobu nekupovali...
Na email určo odpovím 😉 promiň, jen jsem nevěděla odpověď na všechny otázky - názvy krémů k lékárny, a které ty testy dělali a podobně.. jak se dostanu na net v klidu až večer.. je to se mnou co do odborných info horší 😖
S krémem z lékárny asi moudrá moc nebudeš - prý se tomu říká prostě a jednoduše Mast k promazávání - je to namíchané v lékárně a obsahuje glycerin, slunečnicový olej a ještě 2 složky - ti pak písnu - a je bez ropných olejů - je to lehčí a příjemné mazání. Mázla jsem mu teď 3 dny Advantan do podkoleních jamek a na zanícené prasklinky pod ušními boltci a máme to následující 3 dny krásné bez exému - jen tmavé fleky v p.jamkách - a mažu indulonou 3x denně 😅 jen kolem očí, nosu a v obličeji je to horší - tam mažu jen Ophtalmo azulen a indulonu či mast z lékárny.
Říkala jsem si, jestli ho nesvědí ta mast z lékárny, proto jsme začli na zkoušku s indulonou 😉

modra1
7. jún 2011

@kazdovci @martinka1981 naozaj nerozumiem kde chodia tie lekárky na také názory. O tom testovaní vieme, že nemusí vyjsť pravdivo, ale to predsa nie je dôvod nerobiť žiadne testy. Napríklad inhalačné alergény z krvi sú preukazné, robí sa komplet imunológia, na základe výsledkov dokáže lekár posúdiť ako sú na tom jednotlivé zložky imunity, robia sa pečeňové testy. Ja som bola s dcérou na odberoch keď mala 3 a pol mesiaca, testy jej vyšli negatívne, ale reagovala na viac vecí a doktorka ma chválila, že držím diétu a čo všetko už mám odsledované. Z imunitných testov tiež niečo zistila a náhodne sa takto z pečeňových testov zistila mononukleóza. Takže určite to na niečo bolo. Zvlášť u vás dvoch by som na testoch trvala, je veľmi pravdepodobné, že sa zistí niečo práve v tej imunitnej zložke a následne sa môže začať cielená terapia a nielen dávať hocijaké lieky len tak naslepo. Zároveň si myslím, že by ste obe mohli skúsiť ísť s deťmi aj na gastro, tam tiež robia cielené testy.
@martinka1981 som z BA, ale keďže som našu doktorku už pár ľuďom odporúčala a ona už nikoho nevzala, má plný stav, tak je asi zbytočné dávať ti kontakt. 😒

martinka1981
8. jún 2011

@modra1 vdaka za nazor ,velmi pekne si to napisala 😉
No skusim sa popytať znamych či nemaju neaku imunol. tento odbor je max.vyťaženy 😒 tak neviem či sa vobec niekam dostaneme. Tato mi dali taky skory termin,zrejme nema až tolko pacientov,ale už viem prečo 😝
To už kožna sa viac vypytovala ako tato. Aspon že kožna je fajn,takže ak by chcel niekto kontakt je z BA 😉

alami
8. jún 2011

Konečne na veľké potešenie som našla dnes rožky bez sóje, tak ak sa to niekomu zíde, je to pekáreň cessi http://www.mpc.sk/produkty rožky sú vodové a bez sóje 🙂 predaj majú u nás v Kauflande, takže predpokladám, že aj v iných mestách ich budú mať, pozor na štítku - cenovke pri rožkoch je písaný výrobca, u nás je niekoľko výrobcov rožkov vedľa seba, Cessi je len jeden z nich. Zároveň pečú aj balenú vianočku, tlačený koláčik, šatôčky...taktiež bez sóje 🙂 🙂 🙂 🙂

kazdovci
8. jún 2011

@modra1 nam robila testy nasa deckarka. pecenove testy, imunita, alergia na BKM a lepok. vsetko vyslo v podstate dobre. aj BKM bola len na hrane, rovnako ako imunita. pecenove testy uplne v poriadku a mne sa zdalo ze prave na mlieko a lepok reagovala najhorsie. a nakoniec to u nas naozaj nebude stravou, ale, aj ked velmi nezvykle u takychto malych deti,psychikou. najma mojou a mojim stresom z celeho toho zleho ekzemu....zacarovany kruh. uz zacinam na sebe pracovat...uvidime ci to prinesie vysledky, samozrejme v diete pokracujeme. a kocky, viete si predstavit, ze by ste mali vy telo v takom ohni ako moju oni????? ja nie a preto ju velmi obdivujem,ze aj napriek tomu sa este dokaze zahrat a smiat. je to nasa mala velka ucitelka 😉

martinka1981
8. jún 2011

@kazdovci nam tiež robila detska odbery,neviem na čo presne ale na zaklade toho bola pani imunologička mudra 😝

Inak naozaj,tie detičky musime obdivovať ako to všetko zvladaju. My mame väčšie stresy z toho všetkeho ako oni.
Držim päste aby ste sa dali do poriadku a ty bola psychicky v pohode 😉

Nam exem po kortik.vyliezol ale už nie v takej miere ako sme mali,klop klop na drevo. Hadam sme sa ako tak stabilizovali.... 😔
Prajem všetkym detičkam nech sa tej pliagy zbavia raz a navždy 😉

anduca
9. jún 2011

ahojte!
začíname testovať BKM. dnes je 1. deň, malá ochutnala smotanový zvolenský jogurt. je to vhodný jogurt alebo existuje aj iný zvolenský? tento obsahuje iba smotanu a jogurtovú kultúru. máme kúpený jogurt aj od zott-u (mlieko, sušené mlieko, mliečne bielkoviny, jogurtová kultúra, obsah tuku 3%) - je to o.k.? o pár dní (ak jogurt bude o.k), chcem jej dať syr. vy ste dávali aký syr? dík!

motylik136
9. jún 2011

baby, poradíte mi?Dnes sme boli s malinkou u kožnej, má červené vyrážky na tvári a dr. povedala že je to ekzém...predpísala nám locoid lipocream, ale je to horm. masť, mám jej ju dávať, ved má iba mesiac?

renatka100
9. jún 2011

@motylik136 záleží v akom stave vyrážky sú, najlepšie keď pošleš foto, ak su to iba tak kde tu vyražka locoid by som určite nedavala tak malemu dieťaťu, ak su to veľké plochy, ktoré svrbia, prip. mokvaju, asi inú šancu nemáš. Naši lekári sú otrasní, malým ďeťom ordinujú tak silné kortokoidy, a čo budú dostávať ako dospelí, keď iná masť ani nie je? Keď si dávaš locoid tak mesiac, potom stratí účinok a už nepomôže na akútny ekzém takmer nič.

motylik136
9. jún 2011

@renatka100 ona to má po celej tvári, takže asi sa tej masti nevyhnem ☹

modra1
9. jún 2011

@anduca jogurt dávaš dobrý a pri ňom aj zostaň, syr napr. Eidam.

luthien.k
9. jún 2011

Tak jsem na skok tady:

@martinka1981
@kazdovci
Obávám se, že pediatři vám na alergeny neudělali ty správné testy, pediatři, pokud vím, specifické IgE testovat nemohou a jedině o nich to je!

@motylik136
Máte v rodině alergie/astma/ekzémy? Je malinká kojená nebo na UM? Narodila se přirozeně nebo sekcí? Pošli fotky a zatím bych kortikosteroidy nedávala!

kesurka
9. jún 2011

Ahojte trochu jsem se začetla a ty margariny mě teda děsí - víte z čeho jsou? že se při výrobě používá ropa? Je to veliké fujky ☹

luthien.k
9. jún 2011

@kesurka, a to jsi, prosímtě, slyšela kde? 😉