Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
22. mar 2013

@michamicha hmmm, nic překvapujícího, prostě to do nich napereme, i když jim to může ublížit 😝

michamicha
22. mar 2013

@luthien.k ještě jsem jim odepsala jestli by očkovali za každou cenu i Vojtu a popsala jsem jim tam jeho reakce, tak jsem zvědavá co mi odepíšou...

baciatko
22. mar 2013

@luthien.k co sa tyka maska, mozem sa spytat na morcacie...v eliminacnej faze sa moze jest? nie je to rovnaky princip ako masko kuracie? dakujem katka!

luthien.k
22. mar 2013

@michamicha to já taky 🙂

@baciatko krůta většinou nevadí, bezpečnější je ale králí a jehněčí 🙂

kajulka1
22. mar 2013

@luthien.k ahoj prosim ta neviem ktory krem mam pouzit na syna,doporucuje sa tu Bioderma atodermpp,a derma exomega,eucerin omega 12%,pripadne bepanthen alebo vit. mast s bepanthenu+infadolan+revitgal s vit. E?
Kedze nemam moznost zohnat vzorku a vyskusat tak ktory krem odporucas? Syn ma taketo drobulinke vyrazky...co to je sme dodnes nezistili, nas kozny povedal ze je to atopak, nasa pediatricka ze skor koprivka, tak si mozem vybrat...tebe to na co vypada? Inak uz to ma syn mesiac, ma 2roky a 8 mes. dakujem

luthien.k
23. mar 2013

@kajulka1 na toto bych dala spíš ty jemné emolieční krémy (mléka), Bioderma atd. Popravdě ani já bych se neuměla rozhodnout, k čemu mi to spíš připadá 😅

kajulka1
23. mar 2013

@luthien.k a skor doporucis tu Biodermu atoderm ppalebo a derma Exomega, tu sa neviem rozhodnut lebo zlozenie kremov je rozdielne tak netusim co potrebuje taka pupacikova pokozka 🙂 A je rozdiel medzi bioderma atoderm a tou biodermou s pp? Ak tak radsej odporucas tu co ma pridany pp vitamin? Lebo maju u nas akciu ze 1+1 zadarmo ale je to ta Bioderma bez pp, sa neviem rozhodnut.. A moze sa atopak prejavovat aj drobnym vysypom,telovej pripadne ruzovej farby? Este ti sem supnem foto takto to mal syn minuly tyzden,teraz uz tie pupaky ma "len" telovej farby, inak som na nervy ze neviem co to syn ma a som prekvapena ze aj lekar tapa 😢 dakujem

speedygon
23. mar 2013

@kajulka1 pokud jsou to jen pupínky, řekla bych, že to je spíše alergická reakce...my máme exém jako suché plošky...Ale je fakt, že místama má malá i takovéto pupínky...možná je více typů, tak nevím....

march7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zzaneta
23. mar 2013

Ahoj holky.. jsem ráda za tuhle diskuzi, ve čtvrtek nám řekli že má Honzík atopický ekzém a tak hledám info kde se dá.. dali nám totiž hned zinkovou mast a Locoid a to se mi vůbec nelíbí.. takže hledám info i inspiraci jak jinak mu můžu pomoci. Je fakt že na nožičkách to má hodně škaredé a na ručičkách měl ve čt jen červené flíčky a dneska už je to mnohem horší.. Kojím, ale tento týden jsme najeli na příkrmy protože malý nepřibíral.. Musím prostudovat více vaši diskuzi ať jsem v obraze 🙂

chovancova27
23. mar 2013

Počuli ste už o tejto liečebni v Trávnici??? http://zivot.azet.sk/clanok/8003/utajena-lieceb...

ejci
23. mar 2013

dobry den chcem sa spitat moj syncek ma 3 a pol roka a od vcerajska ma take ako od pokrivi vihodi sa mu to vsade na tvari noskach a ruckach zmizlo to a teras vecer to mal zas ja zijem v anglicku a som zufala neviem co to je nikdy to nemal mozete mi poradit co to je dakujem velmy pekne

ocelotka
24. mar 2013

Holky já jsem začala před 3 dny mazat "číňana", neboli Liknagshuan a jsem teda v šoku - malá je úplně čistá 😕 . Kožařka nám napsala kortikoidy, ale ani jsem je nevyzvedla. Tak jen doufám, že to složení je opravdu přírodní, protože na nás to funguje zatím neuvěřitelně. Teď zkusím vysadit, co to udělá.....

demo
24. mar 2013

@chovancova27 ta uz bohuzial neexistuje

vrtulka81
24. mar 2013

@ocelotka a bude kritika 🙂

abbie
24. mar 2013

@ocelotka co je to "cinan"?

vrtulka81
24. mar 2013

@abbie Likangshuan neboli jak tady píšeme "číňan" (je to čínský výmyls,proto číńan) je mastička která se dá sehnat jen na netu,je sice na něm napsáno složení,ale není zaručené,že je tam všechno.Umí si poradit s ekzémem ,akné,..... a řeší další kožní problémy.Na ekzém působí hodně dobře,my sme ji začali používat v akutním stavu a dostal nás do normálního stavunic na malou nezabíralo) ALE - pořád je to jen mastička,pokud nebudete dodržovat pravidla a jídelníček,nebudete se věnovat tělu komlexně !!! Tak se bude ekzém pořád objevovat !! Sice ekzém odstraní,ale ne navždy,pomůže na mokvavá místa,kde nezabírají kortikoidy a jiné pomocné masti,píše se o něm jako o zázračné masti.Každopádně to složení je záhada,buď opravdu číňani mají páčky na tyto hnusy,nebo je tam něco co tam být nemá.Takže jestli mazat nebo ne je na vás,já mažu a doufám že je to OK 🙂

vrtulka81
24. mar 2013

@abbie ještě dodám : Tento produkt (krém "Likangshuang") byl vyroben po mnoha úspěšných vědeckých a technologických výzkumech, který kombinuje tradiční čínskou medicínu a pokročilou americkou technologii. Jeho superaktivní faktory mají vliv na škodlivé bakterie, a to v těch nejhlubších vrstvách pokožky. Složení výrobku umožňuje zničit choroboplodné čí jiné bakterie, které způsobují kožní onemocnění, jako jsou:
1. Mykóza (mykóza rukou a nohou, mykózu hladké kůže, mykózy chlupaté částí hlavy, tříslový dermatomikoz, onychomykóza )
2. Opar (opar mnohobarevný, červené ploché lišejníkové, asbestovidný opar, pásový opar )
3. Lupénka (psoriasis vulgaris)
4. Pityriasis
5. Ekzém (pravý, mikrobiální, atopický, seboroický, dětský)
6. Dermatitida (alergická, kontaktni, seboroická, plenková, solární, neurodermatitis )
7. Impetigo
8. Akné
Díky jedinečnému složení ( vyrobené výhradně z tradičních čínských léků, neobsahuje hormony),

Ale jak sem psala,máme vyzkoušeno,že se ekzém vrátí (logicky),po delší době než po kortikoidech a v minimální formě,ale vrátí,takže musíte i tak dodržet nutná pravidla.

ocelotka
24. mar 2013

@vrtulka81 JJ, já k tomu zkouším už týden i bezmléčnou dietu, plus si myslím, že malá reagovala i na čokoládu/kakao, takže to taky nejím. Je mi jasný že číňan je jen povrchový 😒 .

vrtulka81
24. mar 2013

@ocelotka a vajíčka si nezkoušela vysadit?Jo my sme taky měli kakao,takže sem jedla jen bílou,potom sem zjistila že vadí mléko,takže i bílá čokoška byla špatná,teď si malá dovolí nějaký ten čtvereček sníst 🙂 Když sem kojila,tak sem musela vysadit i vejce,ale třeba v buchtě nevadila ,zato majonéza byla tabu,nebo míchaná vajíčka..,taky kečup,chipsy atd...A tu chlorelu jíš zatím jen ty?

kajulka1
24. mar 2013

baby ked mate pokojnu fazu ekzemu ako to vypada? Kedze nemam s ekzemom ziadne skusenosti tak netusim ako to vypada, moze to byt len drobulinke pupaciky-vysyp telovek farby alebo ruzovej po tele,rukach,stehnach?

gable
24. mar 2013

Ahoj holky, v čem perete prckům jejich prádlo? Moc děkuju za odpovědi.

ocelotka
24. mar 2013

@vrtulka81 jj chlorellu jsem začla jíst já. Já zatím zkusím držet jen tu bezmléčnou a pokud by to k ničemu nebylo, tak rovnou najedu na tu eliminační.

katarinkakatka44
24. mar 2013

@chovancova27 zial uz je tato liecebna zrusena

vrtulka81
24. mar 2013

@kajulka1 tak ekzém nijak nekolísá,nevysévá se ,prostě je v klidu,většinou že nic nedělá,nebo zrovna není.... Pokud se dělá pořád,jakýkoliv,tak v klidu není 😉

ficekova
25. mar 2013

15.4. se bude od 10 - 12 hod. konat v Centru Majka podpůrná skupinka pro rodiče, kteří jsou za svobodnou volbu očkování. Budeme debatovat o možných rizicích a alternativách očkování.
Zkušenosti s nežádoucími účinky očkování popsali někteří z rodičů i zde: https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/
https://www.facebook.com/groups/446649438744483/

ficekova
25. mar 2013

Ahoj holky. Takhle maly zareagoval na Pamycon kapky. Dostal do kazde dirky jednu kapku a tohle je vysledek. Fotka je nekvalitni, porad se vrti

luthien.k
25. mar 2013

@ficekova super 😖

zuzanka7117
27. mar 2013

Ahojte potrebovala by som sa poradit. Moj syn ma jeden rok a v podstate od malicka ma problemy z pokozkou. Velmi sa mu vysusuje na predlaktiach aj ked ma prave namastenu kozu tak ju ma taku mozaikovu ako vysusena zem, alebo nieco podobne. Je dost chudy a na bokoch ked sa otoci ma taku kozu akoby starecku, akoby mu bola velka, neviem to opisat. A pred par tyzdnami sa mu zacali robit chrasticky na hlavicke, rozsirilo sa mu to. Momentalne to uz ma lepsie, alevelmi ho to svrbi,stale sa len skrabe. A na cele a lickach ma krupicku, ktora mu nechce zmiznut. Zijeme v Norsku, boli sme aj u lekara, len povedal, ze to vyzera na atopicky ekzem, aj ked v rodine ho nikto nema a teraz cakame na kozne vysetrenie, len to cakanie je hrozne, neviem na kedy nas objednaju. Skusam mazat vsetkym moznym ale nic nepomaha. Od malicka pouzivam Excipial u Lipolotio, len momentale nemam, cakam na zasielku zo SK. Stale ho kojim a stale neviem prist na to co vsetko mu vadi, Zatial som objavila len jahody, tmave hrozno, cierne olivy, citrusy. Alergiu na mlieko nema. Vedeli by ste mi poradit co s tym? ☹

vrtulka81
27. mar 2013

@ficekova no chuďátko,ty jo aby se člověk bál těm děckam podat nějaké léky.Mě kamoška poradila (zase je to od LR,ale měla sem to doma) ten emrgency sprey kapat do nosu,hlavně nestříkat,to by porazilo i vola,sem to zklusila a teda sila,když se kape,tak dobrý.Malé se zarazila rýma a nešlo to ven,už ji bolí i v krku a kašle ☹ ale tato sranda to vytahuje pěkně ven,konečně.Pamycon sou ATB kapky ne?