Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

sina
23. jan 2009

Jabber a jakej používáte?

sina
23. jan 2009

Hele víte co my došlo Jabber možná máš pravdu, protože -nechci to zakřiknout, ale malej má ten sajrajt po celém tele, ale tam kde má plínku, tam to končí jako podle pravítka.......... A to používáme pleny z teska a normální pemprjdy

jabber
23. jan 2009

sina - my máme Ecover

Fakt bych to zkusila, protože jsem tady kdysi házela odkaz na tabulku nejčastějších příčin ekzému, co jsem našla - a kontakt s chemikáliemi byl na předních místech, dokonce i před potravinami 😖

sina
23. jan 2009

Ahoj tak jsme se vrátili od kožní. No řekla že to máme fakt hrozný a že doporučuje přeléčení lehkými kortikoidy dříve, než se to rozjede úplně a budem potřebovat ty největší driáky. Máme mazat zítra 1x neředěně s vazelínou,1x ředěně s vaz., pozítří 2x ředěně a pak už jen ubírat až vysadit úplně. Taky říkala, že je to jasná reakce na očkování a že to bude trvat než se to uklidní. Prací prášek to může zhoršit, ale NENÍ příčinou. To by vyrážka vypadala jinak. Jinak na potraviny při kojení říkala: Existují dva pohledy- starší nejíst nic alergického, a druhý jíst všeho s Mírou, aby si tělo zvyklo nejvíc co je v jeho silách. K týhle Dr. chodí manžel a moc mu pomohla a co je skvělý, že nedoporučuje ty nejdražší značky co jí platí dovolenou 🙂 Taky říkala, že indulona tohle nevyléčí, ta vyléčí jiné příčiny kožních problémů, ale ne atopák, je to jen promašťovadlo a udržovadlo.

durdik
23. jan 2009

boli sme u kožnej, respektive v čakárni, lebo dalej sme sa nedostali.
Sestrička ma nechcela pustit dovnútra. Že im to poisťovňa nepreplatí, lebo sme začiatkom januára už u nej boli. Maly mal velké chrasti na hlavičke a obočí a šúpala sa mu celá tvár, tiež na zaplakanie. Doktorka mu vtedy predpísala vodu Jarisch sol a zarábanú mast s kortikoidom. To mu pomohlo. Lenže naša radosť netrvala dlho. Pomaly sa začal zase vysypavať okolo pusinky až na líčka.
Je to na dlhé rozprávanie, ale s takou prepáčte za výraz " xantipou" som sa ešte nestretla. Tak ja tam prídem s dvojmesačným bábom, v takom škaredom počasí, a ona ma jednoducho pošle preč. Začala mi tam v čakárni pozerať deku, že to by som nemala používať, fusak, atď. Ale veď dieťa musím mať niečim prikryté. Že ho mám stále natierať tou masťou. Ale čo sa ona starie, veď nie je doktorka.
Išla som teda do lekárne a bola tam taká poradkyňa. Poradila mi A-Dermu Exomega na celé telíčko a tvár a konkrétne na to okolie okolo pusinky A-Derma Dermalibour na reaktivizáciu pokožky. Teraz večer som mu to natrela prvýkrát, uvidím. Dúfam, že to pomôže.
Ja periem v Lovele a plácham 2 x a poriadne žehlím. Žehlením sa zničia všetky roztoče a nečistoty. Už som rozmýšľala nad zmenou pracieho prachu a asi skúsim ten Persil senzitiv.

durdik
23. jan 2009

sina - a čo doporučuje.

jabber
23. jan 2009

sina - jestli chceš v budoucnu malého léčit homeopaticky, tak kortikoidy jsou krok zpátky, to je jedno z prvních na co se tě homeopat zeptá. Léčba pak bude trvat déle a na začátku přijde větší zhoršení. To jen abys byla v obraze 😉 🙂

durdik - to je teda přístup, to je otřesný, fakt 🙄

jabber
24. jan 2009

sina - ještě jsem si vzpomněla - co řekla kožní na to další očkování? Doporučila něco?

sina
24. jan 2009

jaber já to samo vim, ale ty si to mimino neviděla, já to prostě nenechám dojít do toho stavu, kdy se mi začne loupat z kůže. Mám jednoho dospělýho atopika doma. On když se to zanedbá má hnisavé rány po celém těle. Objednací lhůty jsou i na několik měsíců a to mám sedět, mazat indulonou a koukat jak se malej svléká z kůže? Já vim co jsou to kortikoidy, jaký je to svinstvo, ale nějak to přečkat musíme, hlavně to očkování. Dr. sama říkala, že to je jen na pár namazání a není to řešení na každej den. To co popisuje durdík je přesně ten odstrašující příklad a fakt se mi z toho přístupu chce zvracet. Jabber, kdyby malej měl jeden flíček na krčku tak to takhle neřešim, ale on to má všude, kromě plenkové oblasti a ksichtíku. Na tu plenku mi řekla, že je to typický, že ta plena udržuje vlhkost a že některým pacientům po tomto vzoru pomáhá toto: na tělo vzít mokré triko a přes to suché a nechat několik hodin působit, pak promazat.

sina
24. jan 2009

durdik- to je mi moc a moc líto, změňte doktora a to okamžitě, pokud to bude mít fakt hrozný, jeďte rovnou do nemocnice. Manžel byl s ekzémem na jaře 14 dní hospitalizovanej. To by podle mě bylo asi nejlepší, pokud to má mimi takhle blbí, jeďte do nemocnice kde je kožní oddělení. Pokud ta mast nezabírá, dr. by mel předepsat jinou. Ta naše doporučuje právě tu A dermu, Biodermu a pak ještě jedna kosmetika na E, ale já si nemůžu vzpomenout, až si vzpomenu, dám vědět.Tyhle prostředky jsou léčivé, indulony a pod jsou jen promašťovadla. Pane Bože je mi vás fakt líto, strašně ráda bych ti něco poradila,ale sama jsem bezmocná. Jinak mi máme tu kortikoidní mast Advantan krém, 0.01% účinné látky.

jabber- o očkování říkala, že jestli se to nezlepší tak neočkovat

jabber
24. jan 2009

sina - no jestli je to takhle špatný, tak je určitě lepší ho prostě máznout 😖 to je jasný. Já jsem ti jen chtěla říct pak dál ty souvislosti, protože spousta lidí je pak překvapená, když se to na začátku homeo léčby zhorší. Mimochodem - léčit by se mohl i manžel, sice to bude trvat asi déle, ale snad by se to povedlo i u něj 😉

Ach jo, nechápu proč ty děti musí takhle trpět 😒 ☹

sina
24. jan 2009

No to já taky ne, manžel si za to může trochu i sám, teda ne za to, že to má, ale jak si o tělo pečuje, ale vždyť ty dětičky nikomu nic neudělali a už musí trpět a to neplatí jen o AT ale o jakékoli bolesti. Manžel už zkoušek kde co, ale dlouhodobej výsledek nikdy nic moc.....

mizulienka
25. jan 2009

ahojte, viete mi niekto poradit, moj maly Misko ma ekzem, pri uskach a aj na celom telicku ☹ napadlo ma, ci na to nema zly vplyv aj konzumacia semiacok...napr. v celozrnych chleboch tie lanove, sezamove, slnecnicove semiacka.
dakujem velmi pekne za kazdu radu 🙂

elitera
25. jan 2009

Ahoj holky. Nevim sice, jestli se to bude dát použít i u úplně malých miminek, ale já na atopák bohužel taky trpím a celkem mi zabírají 2 věci:
1) koupele ve výluhu z pšeničných otrub (4 lžíce otrub nechat vařit 20 minut v 5 litrech vody, pak scedit a do koupele nalít jen ten výluh, už bez otrub)
2) sůl z mrtvýho moře. Jednak koupele a jednak peeling. Teď jsem si koupila sůl v oleji od firmy NevoSpa (mají stánky ve velkých obchodních centrech) a denně si tím peeluju ruce (kde mám ekzém), plus pak promašťuju. Suprový!!!! Plus jsem si tím začala drbat i obličej a choť mi drbe záda a perfektně mě to zbavuje i akné. Peeling je pro miminka samozřejmě nepoužitelnej, ale ty koupele by se snad daly 🙂

Takže atopáku zmar 🙂

sina
25. jan 2009

elitero, prosím a kde se daj sehnat otruby- co to vůbec je?

darty13
25. jan 2009

kočky čítala som si vaše príspevky, píšete o kožných lekároch, ale boli ste aj u alergologa? My sme boli u kožného 2x a mala som dosť, tie mastičky nič neriešili. Potom nám odporučili ísť k alergologičke na testy,tám nám zistili,čo robí Samkovi zle. už pol roka držíme prísnu dietu. Papame len ryžu,zemiak, mrkvu, kuracie a morčacie mäsko.po roku nám dovolila Dr.jablko,hrušku a karfiol,zelený čaj a roibos.jedálniček nič moc,dookola varím to isté. No momentálne máme exemik trošku na chrbatiku,teraz si tam zaniesol do nho infekciu. ale je to super.

sina
25. jan 2009

darty, bylo mi řečeno že alergolog má cenu až po půl roce věku, prý má prcek ještě protilátky ode mě.

darty13
25. jan 2009

To sa skús opýtať alergologa,od kolkých mesiacov sa dajú robiť testy,náš Samko mal 8 mesiacov,ked mu robili a to nam pediatrička vravela že tam pôjdeme zbytočne, že do 1roka nerobia.A na Alergo nám urobili všetky potrebné testy,maly ani velmi netrpel lebo si to ani tak neuvedomoval ako väčšie detičky. Viem že veľa detičiek z toho vyrastie, ale myslím si že ked sa dá pomôcť tak prečo nie.ja som nemala srdce pozerať sa na to ako nemôže v noci spinkať,lebo sa škriabe.

gedgitka.a
25. jan 2009

ahojky holky, tak nám v pátek ta docentka na Karláku oznámila, že náš malej má vážně kojeneckou formu atopáku, prý alergologie jde, už v roce, ale třeba na kravský mlíko a ještě něco jde poznat po 6 měsíci z krve, atopák prý přechází asi 20% kojenců do dětský formy 😒 ☹ řekla, že mazání A-dermou exomegou děláme moc dobře a proti svědění dala Zyrtec páč na Fenistil je prý návyk tělíčko si na něj třeba za týden zvykne a pak přestane zabírat 😒 zítra mám volat tomu Homeopatovi a snad nás vezme co nejdříve, uvidím co nám řekne a snad budem mít to štěstí a malého z toho dostane 🙂

sina: hele ten Tvůj prcek má suchou nebo mokvací formu jestli mokvací, tak zkus koupit v lékárně Řapík a udělej mu koupele kámoška měla u malýho rozežranej celej obličejí a prý ho v tom koupala a asik do 3-4 týdnů byl dobrej, ale nee na suchou páč řapík stahuje a vysušuje, takže mi ho nesmíme

mizulienka
26. jan 2009

ahojte, viete mi niekto poradit, moj maly Misko ma ekzem, pri uskach a aj na celom telicku napadlo ma, ci na to nema zly vplyv aj konzumacia semiacok...napr. v celozrnych chleboch tie lanove, sezamove, slnecnicove semiacka.
dakujem velmi pekne za kazdu radu

jabber
26. jan 2009

mizulienka - ano, na sezam pozor, to může být pěkný prevít 🙄

Holky, na to svědění jsem si ještě vzpomněla, že homeopatka doporučovala dávat obklady - odvar z kořenu rudbekie. Radila to místo Fenistilu, který řekla, že máme okamžitě vyhodit

sina
26. jan 2009

gedgitka - máme asi to samé co vy, tzn. suchou, vzpoměla jsem si , že v porodnici doporučovala primářka koupele ve škrobu tak to zkusim, ale my už koupem tak malinko, že to ani nestojí za řeč.

jinak po léčbě ředěnými kortikoidy, jsme jako lusk. Dnes už jsem do masťového základu, dala opravdu jen stopu kortikoidové masti, kterou namažu ještě večer před spaním a od zítřka už pojedem jen v induloně a biodermě, kterou jsem tu vyhrabala po manžovi. No uvídíme jak nám to dlouho vydrží. Nejhorší je, že za týden je další očkování ☹

gedgitka.a
26. jan 2009

sina: tak mi jdem ve středu k tomu pediatrovi-homeopatovi, tak jsem na něj zvědavá na rovinu řekl nečekejte zázrak, ale uděláme co půjde 😒 snad pomůže, už je to asi to poslední co jsme ještě nezkusili ☹ , tak na suchou řapíkovou koupel NEE! nás čeká taky očkování teď v pátek, tak uvidím, ale už skoro nic nejím abych malému nepřitěžovala ☹ pár dní je líp, pak se zas osype jak na houpačce, tak budu doufat a věřit, že homeopatie je to co pomůže páč jsme byli, už u 3 kožních a nikdo nedokáže nic prý mazat zkoušet co zlepší stav kůže a čekat jestli to zmizí a na to nemám nervy a koukat na malého jak si reje čelíčko a hlavičku taky ne 😢

sina
26. jan 2009

Tak vám moc držim palce a jestli bude v pohodě, písni mi prosím. Koukala sem, že máme podobný cvalíky, to moje mimino vypadá skoro stejně 🙂 ve 4.5 měsících 8 kg

dadex
1. feb 2009

Necitala som vsetky strany, tak mozno otazku zopakujem. Co su to kortokoidy? Moj maly pred mesiacom dostal ekzem na celu hlavicku. Bolo to ako by sa supal a mal to aj na oboci. Pediatricka mu dala na to Locoid a kupala som ho vo vyvare z ovsenych vlociek. Po piatich dnoch mu to pekne zmizlo. Mal to aj na lickach, no to sa mu vratilo. Dnes ich mal take cervene a drsne, tak som ho natrela znova tou mastou. Mali sme to uz aj pekne po natierani excopialom. Nam sa to objavilo na tych lickach ked som ho kojila, dala som si pomarancovy dzus. Aspon ja si to myslim. Je pravda, ze aj ja trpim ekzemom na rukach, no uz dva roky mam pokoj. Davam mu aj kvapky Fenistil, aby ho to nesvrbelo. Posledne dve noci totiz stale kruti hlavickou, asi ho to svrbi.

denisocka
1. feb 2009

baby,maly dostal nejaky atop na brušjku asi z plienok ,prosim poradte čo na to dať (cez IP) , ma takemčervene ako sa spajaju plienky,lepia a pri prebalovani si to rozškriabe 😖

prosim cez IP,lebo do zajtra zabudnem,že som to tu písala 😅

jahodka11
1. feb 2009

dadex, treba vylucit z tvojej stravy vsetky alergeny, moze to byt ekzem....kortikoidy mozu poskodit organy pri dlhodobom pouzivani a pri malickych detoch sa nesmu...nemali by.....pouzivat.....vypytaj si v lekarni masticku z kyseliny mliecnej, namiesaju ti ju, je fakt najlepsia, my pouzivame doteraz len tu a kym maleho svrbia licka, fenistil je ok.....a ak naozaj vylucis alergeny zo stravy, malo by mu to prejst... a kedze si sama mala ekzem, tak je to asi jasne 😒 a podstatne je, ze kortikoidy pomozu len na chvilku...nic neliecia 😒

dadex
1. feb 2009

jahodka maly je od tretieho mesiaca len na UM a zacali sme brat aj probiotika. Zdalo sa mi, ze mu pomahali. No aj tym, ze stale ma prsteky v ustach, tak si roznasa slinky na licka a mozno to ma aj od toho. Tazko povedat, lebo moja pediatricka mi nepovedala, ze ma at. ekzem, iba ekzem. Neviem ako sa at. ekzem objavuje. Maly to ma len na lickach, nikde inde.

zuzitka
3. feb 2009

ahojte .... dlho som tu nebola 🙂

skusali ste niektora toho liecitela pana Dedika?
pomohol vam?

kuk:
http://www.topky.sk/cl/15/64250/Lenku-vyliecili...