Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

elka123
17. feb 2014

@denula84 ahoj.Myslim ze fenistilom na vecer nic nepokazis,ale ak ju to nesvrbi,tak nedavaj.Skus si odsledovat reakcie na to,co zjes,napr.ten med,cokolada atd.Inak cukor nam nevadil.Mne odporucala kozna len ovocie,ktore rastie u nas,teda ani jest banany atd... (inak med uz teraz pouzivam kupovany len od vcelara,nie z obchodu- a nic.ziadna negativna reakcia...) Mozno skus aj tu spominanu A DERMU,toto som natierala ku koncu,ked to uz mizlo.Lebo mastne kremy to len zhorsovali.Pranie,ziadna avivaz a len cisto bavlnene oblecenie.Toť moje skusenosti 🙂 ,vyskusaj uvidis.Kazde dietatko je ine,dufam ze sa toho co najrychlejsie zbavite. 😉

kam.zyk
17. feb 2014

@denula84 tohle je typická kvasinka, o atopii bych nehovořila. Neboli, dodržuj rady, co jsem psala.

denula84
17. feb 2014

@elka123 no som z dediny a med berem od domacich, ja si ho davam len ked som chora. bavlnene len davam to je jasne, avivaz davam detsku a len malinko ale doteraz to nemala a pouzivala som. z ovocia jej davam len banan a jabka, zatial domace. nam kazala kozna ze premastovat. a po kupeli to ma cervene a je cela flakata a mam pocit ze kazdy den sa jej objavi novy flaciak :(.

kam.zyk
17. feb 2014

@emka13 Imunoglukan nasadit a záhyby ošetřovat Bubchenem krém na kojence, hlavně před tím bazénem pořádně namazat, i po něm. Na bazén chodit lze, ale musí se dodržovat toto.

denula84
17. feb 2014

@kam.zyk v stredu mame ockovanie 3 hexa tusim, nema to nejaky vplyv ze je flakata ? dakujem 🙂

kam.zyk
17. feb 2014

@denula84 Protože kvasinku množí vlhko a teplo - proto to vyleze po koupeli. Opravdu, namažte (hlavně po té koupeli a po důkladném utření pokožky) tím Sudocremem a uvidíte, že mám pravdu, můžete koupit jen vzorek 20ml (u nás stojí 30 kč = 1euro). Vyhojí se to rychle, opravdu, mám s tím bohaté zkušenosti, mám na kontě přes 400 dětí stabilizovaných z atop.ekzému.

kam.zyk
17. feb 2014

@denula84 Neměla by na to jít, žádala bych odklad, do té doby, než bude kůže čistá. A až půjdete na očko, tak 3 dny před ním až 5.den po něm Thuya occidentalis 15 CH 5 kuliček denně. Ztlumí to vedl.účinky očkování.

denula84
17. feb 2014

@kam.zyk mozem prosim vas o link alebo foto co to je tie gulicky?

elka123
17. feb 2014

@denula84 skus vydrzat,my sme zo zaciatku preskakali tiez obdobie "skusania" co pomaha,co skodi.Maste,jedlo... 😉 Je to taky beh na dlhu trat...

emka13
17. feb 2014

@kam.zyk si uzasny clovek ktory si najde na kazdeho cas. velke DAKUJEM aj za vsetky mamicky 🙂

kam.zyk
17. feb 2014

@emka13 děěěkuuujuuuu taky 🙂

fifitko25
17. feb 2014

@kam.zyk súhlasím, aj my dakujeme, ekzem sa nám celkom pekne utisil, az na flaky pod kolenami ☹ su suche a červene a svrbive... Nikde inde to nema, len tam ☹ a svrbí to tak, ze sa v noci budí a skriabe do krvi... Potierame aj sudokremom aj premastujeme kedže je to suche, ale ako zabrániť tomu skrabaniu?? Lebo ono to aj celkom utíchne, ale tým skrabanim si to vždy rozdrazdi ☹

emka13
17. feb 2014

no a este otazocka nasa herecka si vyskriabava chrasticky ako som uz spominala. v laktovych jamkach a za kolienkami. a ona mi len povie mamka mamka vadia mi chrasty...ani ze ju to nesvrbi...len si prechadza po telicku a ked nieco vytrca tak si to vyskriabe do krvi. zasusim genciankou podla Vasej rady a potom? velmi nechapem premastovat a hydratovat....aky je v tom rozdiel?

denula84
17. feb 2014

@kam.zyk my sme zatial ockovanie zvladli nastastie v pohode. a to je na predpis alebo volno predajne,t o tomto vyrobku pocujem prvykrat. akurat vcera som citala len o nejakych potencovanych vakcinach.

demo
17. feb 2014

@emka13 @kam.zyk to premastovanie a hydratovanie by zaujimalo aj mna,. teoreticky to chapem. Ale v praxi? Napriklad ako zistim na pohlad, ci je pokozka dehydrovana alebo potrebuje premastit? A co ak zistim, ze treba aj premastit aj hydratovat?

lenicka07
17. feb 2014

@kam.zyk Dobrý večer, ozývám se znovu ohledně mé kamarádky, jak jsem Vás prosila o radu a nyní mám od ní fotky té vyrážky. Mám případně i další fotky. Vyrážku má hlavně na rukách a nohách. Má jí i na břiše a zádech, ale tam to není tolik. Vyrážku nemá v záhybech kůže. Věk 45 let, alergička. Léčba od doktora: ráno Aerius a Locoid krém, na noc Dithiaden, nezabírá. Na radu kolegyně zkoušela arganový olej, bez efektu. Strašně jí to svědí, neví už co s tím. Kosmetiku (krémy) nepoužívá, aviváž také ne, pere v tekutém Persilu. Ze stravy vyloučila citrusy, jinak jí běžné jídlo. Děkuji předem za jakoukoliv radu. Lenka.

kam.zyk
17. feb 2014

@fifitko25 hoďte sem foto 🙂

@emka13 jestli jí ty chrasty vadí, tak poté, co se nanese genciána (pak se musí cca 12h nechat to místo být) bych natírala Bubchenem krém pro kojence. Nebo Sudocremem.

A teď hydratovat nebo promaš´tovat: záleží na projevu ekzému, v jaké je fázi. A odpověď naleznete všichni v mém článku

http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...

kam.zyk
17. feb 2014

@lenicka07 okamžitě ať vysadí ten Locoid, nebo bude hůř, mnohem hůř.

Kdy byl naposled? Ať pořídí Linolu, tou ať natírá. Potřebuju nutně vědět, kdy měla naposledy ten Locoid. Podle toho lze udělat prognózu další léčby.

fifitko25
17. feb 2014

@kam.zyk odfotim ráno a pridam

frotta
17. feb 2014

Dobry nam pomohla borova voda a mast prototyp

lenicka07
17. feb 2014

@kam.zyk Už se jí nemůžu teď večer dovolat, takže zatím nevím, zítra vyzjistím a napíšu jí zprávu, ať se tím ráno nemaže (zřejmě se tím maže každé ráno). Velice děkuji za ochotu. Lenka.

lenicka07
18. feb 2014

@kam.zyk Takže jsem vyzjistila, že se tím Locoidem ještě dneska ráno namazala, protože si nevšimla mojí zprávy.

zuzanask
18. feb 2014

@kam.zyk takto to vyzerá dnes, včera to mal strašne rozškrabané, nadránom dostal na to kortikoid. Pravú stranu hrudníčka som ošetrovala včera A-dermou, ľavú Lipobase, aby som vedela porovnať účinok. Na chrbátiku má tiež také začervenané fľaky, pri ústupe ekzému sú také suché a drsné. Ťažko sa to fotilo, mrví sa. Nasadila som si dietu : žiadne mlieko, orechy a ani kakao, uvidíme čo to spraví. Rodinná anamnéza: moju babku po vypití kravského mlieka prehnalo, sesternicine deticky maju potvrdenu alergiu na mlieko, stryko sa musi kremovat na tvari Indulonou, inak je cerveny ako rak, druhy stryko tiez nemoze surove mlieko, iba napr. syr alebo omačku, jeho dcera mala dosť zly ekzem na rukách - je krajcirka a ma s tym problem. Manžel mal ako dieťa alergiu na prach, peľ, zvieratá. Čudujem sa prečo je moje dieťa atopik?

fifitko25
18. feb 2014

@kam.zyk pridávam foto... Mame to iba pod kolenami, je to veľmi suche a veľmi svrbive... Dnes sa zobudil o 4:00 ráno a do 6:00 nemohol spat, co sa išiel doskrabat do zblaznenia ☹ uz sme zúfalí, co na to svrbenie, lebo je to každú noc takto ☹
Dakujem vopred

mersy
18. feb 2014

ahoj holky, mám atopiky všechny 3 děti, starší jsou teď relativně v pohodě, nejmenší( bude mít rok) má dny, kdy je fajn a dny, kdy se může uškrabat. pomáhá mu Linola,koupel,mazání a proti svědění Fenistil kapky.
Starší syn míval dlaně rozpraskané do krve. hodně je stabilizuje, když vyrazíme k moři nebo na hory. pak je půl roku relativně klid.
a ještě i homeopatika

denula84
18. feb 2014

@zuzanask prosim ta ako sa budes stravovat bez mlieka a mliecnych vyrobkov? este kojis? ja si to neviem predstavit co mam jest a varit ked vsade skoro ide mlieko, vajcia, smotana. orechy ja vobec nejem. mate to tiez take drsne suche ?

salome123
18. feb 2014

@kam.zyk ahoj, pred tyzdnom si mi radila pouzivat na kvasinku sudokrem. po tyzdni sa hlasim. je vidno zlepsenie , z 5cm zacervenania krku je teraz 1cm fliacik. v laketovych jamkach to ma uz OK. z casu na cas jej to vzplanie, ale inak ok. pod kolenami ostali chrasticky a take mierne zacervenanie pod kozou.

vcera som bola pri koznej, dala nam na to ichthamali 3,0 a aflodermi. co si o tom myslis? co su podla teba dalsie kroky v boji proti tej kvasinke? dakujem.

kam.zyk
18. feb 2014

@zuzanask

Jestli na to dostal kortikoid, tak to nemá smysl, abych cokoli radila. Jen jste zatlačila projev pod kůži a ten vyjede -a sice cca 2 dny poté, co přestanete kortikoid mazat.

Bohužel, teď můžete jen vysadit Locoid a počkat na další zhoršení, které zákonitě musí přijít, protože kortikoid funguje na principu potlačení příznaků pod kůže. Ten zánět je teď pod kůží, skrytý v těle. A to je pro tělo značně nevýhodný stav. Přitom to šlo vyhojit poměrně dobře i bez toho Locoidu....

Má tam kvasinku, proto ho to svědí. Stačilo to vzít (ta ložiska) Sudocremem a dát antihistaminika, aby to nesvědilo a zahojilo se to...(Fenistil nebo Zyrtec)

ženské , kdo používáte kortikoidy...není vám (resp.vašemu dítěti) pomoci...bohužel....omluvám se za upřímnost, ale je to tak....

kam.zyk
18. feb 2014

@fifitko25 takže: genciána do těch ohybů a nic na to už nemazat, jen genciána a nic jiného. Jaká bere antihistaminika?