Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lojzina
6. dec 2011

@ irinka.j jestli mate ekzem tak origos neee..aspon my to tak meli 😉

irinka.j
6. dec 2011

...taky ji dávám na večeři mléčné kaše..to bych asi měla taky omezit nebo dávat nemléčné...jo a v tom jádr. mýdle perete ručně?

lojzina
6. dec 2011

@irinka.j nemlecne,treba hami apod...a smichat s mlikem,ale ne kravskym 🙂 .To mydlo nastrouham do pracky,misto prasku....

irinka.j
6. dec 2011

..a jogurty, ostraváčky dáváte ? já vím, ptám se jak blbec 🙂

lojzina
6. dec 2011

@irinka.j v pohode,taky sem si tim prosla,nevedela sem hlavu patu,nic nechapala...davali sme neml.dezerty,ve zdrave vyzive koupis-Amunaček...neni to spatny...proste NIC mlecnyho 🙂 ,nic co obsahuje mliko...

irinka.j
6. dec 2011

..díky za rady, vyzkoušíme....zrovna dneska jsem si i pročítala jestli mají efekt solné jeskyně, ale bylo to tak půl na půl, někomu pomohly někomu ne......

lojzina
6. dec 2011

@irinka.j on ten ekzem je vetsinou beh na dlouhou trat...aspon u nas teda.

julie123
6. dec 2011

@luthien.k prosim moc o radu, pri alergii na Bkm muze syn i nutrilon allergy care? momentalne jsme na neocatu.. dik!

luthien.k
7. dec 2011

@julie123 jsou děti, co ani alergy care nesnesou, neznám celkovou situaci u vás (nebo si ji nepamatuju 😅), takže pokud zavádět alergy care po neocate, tak určitě pomalu, postupně, začít na 10 ml přimíchaných do neocate a postupně navyšovat.

julie123
7. dec 2011

@luthien.k diky, no vidis to a alergolog nam chce od pristiho tydne jen tak zmenit neocate za alergy care! proste ze dne na den, a to kvuli tomu ze je neocate drahy! strasny 😠

luthien.k
7. dec 2011

@julie123 jde o toho mladšího klučinu? Jaké měl potíže? Ono většině dětí s ABKM alergy care problém nedělá, ale může se stát - když už někdo má neocate, tak měl obvykle výraznější potíže nebo má kombinovaný problém - alergii na BKM a intol. laktózy nebo vícečetné alergie...

irinka.j
7. dec 2011

@lojzina ...hmm to vím, že to bude ještě dlouho trvat než se to zlepší....jen doufám, ať jí to nezůstane do dospělosti...

erinbrock
7. dec 2011

ahojky zase potrebuju poradit...maly je uz cca10 dni bez vyrazky...davam mlecnou kasi od hami pak jsem zkusila jogurt...tri dny po malych davkach do 100ml...oba moji kluci jsou ted trochu zahleneni a pokaslavali..no a ten mensi mi ted nejak prestal jist, nechce prikrmy, nechce prso...hodne slinta...zuby nikde nevidim ma zvysenou teplotu obcas...doktor na nem nic nenasel...uz to trva pet dni...plinky ma zatim mokre byt teda hodne min nez mival...a teda ja jsem z toho hodne na prasky...muze to souviset s AE??

luthien.k
7. dec 2011

@erinbrock spíš zuby... Nic nezkazíš tím, když BKM zase vysadíš, jako test.

erinbrock
7. dec 2011

@luthien.k diky to me tay napadlo, tak uvidim..v noci vzhuru co hodinu....ma i trochu vetry...tak zkusim saab simplex...jsem z tech ech deti jelen...uz si peru pyzamo ze jestlin nezacne jist ze skoncime v nemocnici... 😢 🙂

luthien.k
7. dec 2011

@erinbrock sab simplex nezkoušej, je s barvivy a aromaty, raději dej probiotika, ev. k tomu Baby calm, ten je tak ještě s nejmenším alergenním potenciálem.

erinbrock
7. dec 2011

@luthien.k jj probiotika mam...ten baby calm kdyz tak koupim...dik

rebelie
7. dec 2011

@luthien.k Prosím Tě, vím, že jste tu někomu radily, tuším Lukavě, že měla počkat s očkováním - jsou k tomu nějaké informace, články a podobně? Zrovna jsem se vrhla do studia informací kolem očkování a jsem docela na vážkách, jak se k tomu nakonec postavím, tak že bych měla pro MUDr. aspoň výmluvu, že se bojím atopu a vyjednala aspoň odložení... Nebo je třeba něco, co by atopici vyloženě neměli? Díky moc.

tweety25
7. dec 2011

Zdravim Vas 🙂 moje babatko malo kozne problemy od narodenia. nechcela som pouzivat ziadne chemicke lieciva, nakolko to vsetko skodi imunite malej. na nete som si vyhladala firmu, ktora ponuka prirodne produkty, aj pre babatka, rozne doplnky, gely na imunitu, kremy pre problemovu plet, .. Pouzivam konkretne aloe activator, mydla, sampony, vyzivove doplnky pre malu a uz aj pre celu rodinu. zaregistrovala som sa cez tuto stranku www tečka royal-jelly.myflpbiz tečka com, mam aj vlastnu poradkynu (co riadi tuto stranku) ktora mi radi co pouzivat. malej sa zlepsila pokozka a mne imunita. mozem len odporucat, neverim uz reklamam. drzim palce 🙂

helcenka
7. dec 2011

Všechny zdravím, to mají ti mimíšci trápení, hrůza.
Jen chci napsat, že někde výše jsem už psala, že jsem z jídla vynechala co se dalo a malá stejně AE a chválila jsem si tu pěnu Leciderm. Tak jsem se vyprdla i na nějakou dietu, začala jsem jíst úplně všechno, mažeme Lecidermem, po koupání. Začali jsme i s příkrmy, malá toho teda moc nechce, jediné co jí chutná je rozmixované ovoce, chleba trošičku pomazaný máslem a kaše. Víc mi toho na milost nevezme, takže jinak dál kojíme. Ale kromě malého flíčku AE na zádech, který měla od začátku a vůbec nezmizel, nemá vůbec nic.
Takže ťukám ťuk ťuk, snad nám to vydrží. 😀

luthien.k
7. dec 2011

@rebelie , shrnutí doporučení pro atopiky, co se týče očkování, najdeš v mém fotoblogu. Nicméně atopie v rodině zřejmě nebude dostatečný důvod pro odklad očkování, to je spíš o domluvě či přímo odmítnutí... Jedině akutní nebo subakutní fáze ekzému je kontraindikací (kterou ale také ne každý lékař uznává, podle mých zkušeností).

luthien.k
7. dec 2011

@helcenka věřím, že imunita prcka už se "chytla" a že bude jenom líp, někdy to chce prostě čas 🙂 Takto aspoň víš, žes zkusila udělat maximum, což rozhodně každé mamině doporučuju, ne jen čekat na zázrak 😉

rebelie
7. dec 2011

@luthien.k Díky, do toh fotoblogu mrknu... a myslím, že minimálně odložení ukecám - přece v 9 týdnech života se ještě nemusí ekzém projevit, ne? A já ho nebudu provokovat nějakou hexavakcínou... No, minimálně to bude jeden z mých argumentů...

rebelie
7. dec 2011

@luthien.k A můžu ještě jeden dotaz - co bys doporučila za mýdlo? Pro ten případ, že je prostě potřeba si mýt ruce? Já se normálně mýdlům vyhýbám (a kupodivu žádnejma nemocema a infekcema netrpím), ale přeci jen, občas potřebuješ mít "čísté" ruce a co pak - jsem si teď tak intenzivně myla ruce kvůli cvičení s epi-nem, až jsem si parádně rozjela ekzém na rukou... Já vím, že tu řešíte hlavně děti, ale třeba budeš pro mě mít nějaký tip...

michamicha
7. dec 2011

@rebelie já pro sebe používám syndet od sebamedu, ale chce to vyzkoušet co ti sedne 😉

rebelie
7. dec 2011

@michamicha Já za normálních okolností vynechávám mýdlo takřka úplně, takže není moc příležitostí to zkoušet... ale díky za tip, něco najít musím, protože od těch dětských hovínek si ty ruce budu muset občas umýt, že.... Já to fakt teď nějak celkově přepískla - mýdlo + jsem myla nádobí (jak jsem doma, tak mi je blbý to nechávat manželovi) + ještě něco jsem vyváděla (už ani nevím), takže to zhoršení jsem si fakt zasloužila... jen teď manžela v noci budím, jak se pořád drbu...

luthien.k
8. dec 2011

@rebelie , odložení určitě by bylo přínosem a také větší rozestupy, ale bohužel opravdu záleží na konkrétním lékaři a domluvě s ním.
Co se mýdla týče, tak v každém případě nějaký syndet, konkrétní značka se doporučuje těžko, protože snášenlivost kůže je individuální. U nás se i na děcka osvědčilo eko mýdlo Sonett neutral (není to syndet, ale má moc dobré složení a je neparfémované).

rebelie
8. dec 2011

@luthien.k Super, díky moc za doporučení.Na ty syndety mrknu. A co se rozložení očkování týče, tak to je - z toho, co jsem četla - zdá se i v zájmu dítěte (např. že hexu ne po měsíci, ale po dvou apod.).

rebelie
9. dec 2011

Holky, už jsem tu zas - co používáte proti svědění? Jasně, děti dostanou rukavičky, ale jinak? Můj ekzém se zlepšil, na pohled už super, ale v noci se můžu udrbat... Mám na to něco s konopím (Cannaderm Exema), ale že by to byl nějakej zázrak, to ne... Kortikoidy nechci, ale spát a nebudit škrábáním se manžela ano.

dalilenka
11. dec 2011

Holky, můžu se zeptat, jaké prací prášky používáte? Co se Vám osvědčilo?