Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

bianka234
25. feb 2010

kam.zyk, ja žiadne koreniny nepoužívam, len trošičku soli, jab.šťava bez cukru a konz., kedysi ho už pil a bolo ok, ja mu dávam aerius a ketotifen ešte k tomu mám dať aj fenistil? A čo mu teda dám na tie očká, niečo musím, vyzerá ako stará korytnačka 🙄

bianka234
25. feb 2010

Aj tak nemám kvapky, ale mam gel, ale to asi nie, že?

beruska2x
25. feb 2010

tak mu to mazni trosku az bude spinkat at si to nenamaze do oci, nic jineho me nenapada 😅

artuse
25. feb 2010

holky, já do této diskuze občas nakukuji, dcera má taky ekzém a já lupénku...a nedá mi to a musím napsat, že vloni v létě jsem dceřin ekzém a svoji lupénku řešila s kam.zyk a opravdu nám oběma hodně pomohla, prospěla především úprava stravy, na kterou mě předtím bohužel žádný kožař neupozornil, takže já můžu kam.zyk jen doporučit 🙂
berus, a věř, že to není žádná šarlatánka 😀 normální maminka, která má odborné znalosti, zkušenosti a ochotu pomáhát!

verled
25. feb 2010

ahojky...ted holky nechtě toho..........

kam.zyk:jen tě poinformuju, malýmu se to ztrácí a má to uplně bledý, jen když se vzteká tak to zrudne.-)hehe, tak snad ten krém zabírá, smrdí ale hrozně🙂jinak se poříd držim bez mlíka, ale uý se těšim na pondělí🙂a pevně věřim, že když ho budu požívat "normálně" tak už to bde fajn, jenom, sem mu všera už musela umejt hlavišku bo jí měl strašně mastnou jak vyčesáváme šupinky, ale jen umejt a hned ven aby se v tom šamponu nekoupal a neublížilo mu to myslim🙂a ten krím mu to pěkně zvláčňuje🙂

holky zkusila jsem krím od eucerinu 12% omega a vžsledky jsou vidět už po pár dnech🙂

mě ty pufovaný chleby začnou snad chutnat.-)))

zuzik28
25. feb 2010

Já bych teda Kam.zyka taky neodsuzovala. Podle toho co píše mi to připadá že fakt ví o čem mluví, příspěvky mají hlavu i patu, když se nad tím zamyslím. Určitě už pomohla hodně dětem a já věřím tomu, že nám to pomůže taky.
Takže díky Kam.zyk

kam.zyk
25. feb 2010

bianka, tentokrát souhlasím s Beruškou - použij gel až bude spinkat. O Fenistil kapky ale určitě řekni pediatrovi, je to takové rychlé antihistainikum (Aerius a Ketotifen jsou trochu na jiné bázi a nemají za úkol řešit náhlé alerg.příhody, jak to umí Fenistil) Nemohl si do těch očiček něco zanést? Něco dráždivého - na něco sáhnout? Na vliv stravy to fakt nevypadá, když říkáš, že to, co měl k jídlu a po čem mu toto vzniklo, předtím snášel bez problémů.

Artuše, čau, tak tebe bych tady nečekala (vždycky se potkáváme na diskuzi o očkování, tam už skoro nemám co radit, jsou tam maminky s obdivuhodnými znalostmi, ty mezi nima), teda - díky za hezký slova 🙂

Verled - při vztekání rudnu taky 🙂 Taky jsem zvědavá, co přinese pondělek za poznání a jako vždy přeju, aby reakce na BKM buď vůbec nebyla, nebo aby to bylo v mezích normy = když se to bude používat s citem, že bude kluk OK. Šupinky - tak to je jasný, to je třeba použít šampon, neboj, ty dětský šampony jsou jemný, to mu neublíží. Ten krém od Eucerinu - ale to je prima, že to zabralo! (ono to je taky nejlevnější, když zabere hned první věc a nemusí se dál hledat a investovat) - takže si to hned zapisuju do svýho zápisníčku jako možnost. Tak ahoj 🙂 *V*

janetty
25. feb 2010

beruška, ty máš ale kamzyka v zuboch...
Aj ja som ju prosila o radu cez IP a poradila dobre 😉
/kamzyk, žltú vazelinu nemali, tak som kupila znova bielu, ale už to suché ani červené nemám, len to občas svrbí 🙂 /

lalupa
25. feb 2010

beruska, si ako osa, prepac,ale neviem, o co ti ide
aj keby neviem kto pisal a radil na tomto fore, uz duplom nie niekto od fachu, nikdy by som si nedovolila tvrdo povedat,ze pise nezmysly...mozes napisat,ze nesuhlasis, ale nie niekoho uplne spacifikovat...
kamzyk pise s laskou, kazdemu chce pomoct a zadarmo, v dnesnej dobe je malo takych ludi, podobne ako annag v suvislosti s kojenim
kazdy mame svoju rodinu a povinnosti, malo casu, tak nechaj veci sa vyvijat bez zbytocnych rypaciek
ak s niecim nesuhlasis, napis to kludne,ale s respektom, sme dospeli ludia, nie decka na zakladnej, pripadne to odignoruj a nechaj maminy, nech si pomahaju, tie su za to vdacne, vratane mna

luthien.k
26. feb 2010

lalupa 😉 Mám takový pocit, že beruska se tu snažila dle sebe co nejlépe radit (když si prolistuju diskuzi zpátky), ale má zkušenost pouze se svým dítětem (nejspíš) a nemá zkrátka takové teoretické ani praktické základy, jako kam.zyk, tak že by trochu žárlivost??? 😝 😎 Fakt netuším, ale netřeba kvůli tomu shazovat nevybíravým způsobem úsilí a práci někoho, kdo má mnohonásobně širší znalosti a zkušenosti, a to jak teoretické, tak i praktické... 😉 No a hlavně má výsledky 😉
Nám kam.zyk taky pomohla, i když nejsme žádný typický příklad AE 😉 A pomáhá stále. Děkujeme!!!

misule82
26. feb 2010

Zdravím 🙂 tak mě se snaží/snažily pomoc obě holky podle svých schopností, které jsou u kam.zyka ohledně problému ekzému atd. prostě větší. Což je pochopitelné vzhledem k tomu, co vystudovala a problémem se do hloubky zabývá a má více zkušeností. Tímto jí chci veřejně moc poděkovat, protože žádný doktor se s náma takhle "nepáral" 😉 nicméně Beruška taky výborně poradila s lecidermem
😉

kam.zyk: dneska jsem zkusila dát ráno dávku bez nutritonu a blinkalo se dost a dost ☹ myslíš, že to je nutné ho vysadit? Možná bych s tím úplným vysazením počkala, než malá přejde jenom na AC, co myslíš? Normálně mi přišlo, že i ve 180 ml snad tu jednu odměrku AC poznala, potvůrka mlsná 😀

misule82
26. feb 2010

A teď mi poslali mail z docsimon, že je moc zima na to, aby poslali ty probio kapky poštou nebo ppl 😠 sakra, sakra..... u nás v lékárnách je mají za 650,--

kam.zyk
26. feb 2010

Mišule, tak to jsem se špatně vyjádřila- Nutriton vysadíme až v okamžiku, kdy bude jen Nutrilon allergy care - a sice na pár dní, abychom viděly výsledek, případně se k němu vrátíme (jde jen o to ověřit, zda nevadí- neměl by, ale jde o to mít absolutní jistotu). To zvykání si na Nutrilon AC, to je někdy na dlouhý lokte, to znám od ostatních maminek...sama jsem to taky ochuntnala a taky jsem z té chuti nebyla "odvázaná" 🙂

ivkaivka
26. feb 2010

no ja sa tiez zastavam kam.zyka, je to uzastna zena, ktora sa len snazi pomoct. Ak sa niekomu nepaci co robi, nech tym neotravuje ostatnych. Kam.zyk ma nielen vedomosti, ale hlavne vysledky a to pozitivne. Uz sa to tu pisalo a suhlasim, ze je to asi ziarlivost, ze niekto nedokaze pomoct vlastnemu dietatu a ani nedovoli, aby mu niekto iny pomohol. Mozem napisat, ze takmer po 3-tyzdnovej diete je mala uplne cista a ja uz podla rad zacinam zaradzovat potraviny.

bianka234
26. feb 2010

ahoj kam.zyk, tak dnes som bola u homeopatičky, kôli malému, a nakoniec vysvitlo, že homeopatiu už nerobí, ale zato mám od nej prípravky z joalis. ALE, pár strán dozadu odporúčaš od 2,5 roka už užívať prípravky vnútorne, nie potierať, lenže mne tá pani doktorka ani len nespomenula nejaké potieranie, ona mi kázala dávať z každého po 2 mll, normálne vypiť. Mám na imunitu a na ekzemy. Tak mám sa niečoho obávať? Veď môj malý má 16 mesiacov a ešte mi kázala kúpiť z boiron sulphur.

bianka234
26. feb 2010

a ešte jeden dotaz, nabehli sme na tvoju dietku, len neviem čo s chlebíkom, máme sa vyhýbať len pšeničnému lepku, alebo zo všetkých obilnín, lebo netuším ako poriešim tento problém, v bezlepkovej múke je bud soja, alebo vajíčko, tak neviem čo mu dám, on má strašne rád chlebík.Kúpila som zatiaľ ryžový ten pukancový, chudiatko, len to mrvil v ručičkách a veľmi spýtavo na mna hladel. Čo ražný chlieb?

kam.zyk
26. feb 2010

Přípravky z Joalis jsou dobrá věc- ale chce to fakt až tak od 2,5 roku, ono ani bylinky nejsou zas tak bezzubé, jak by člověk někdy řekl a řada z nich má docela markantní účinky, což ale u tak malého dítěte nemusí být zrovna to pravé ořechové. Jaký máš ty přípravky=jak se jmenují? Já jsem možná přehnaně opatrná, ale dala bych je opravdu vnitřně až minimálně od 2 let, ještě uvidím až napíšeš jména přípravků- skouknu složení.

Dietka - ono existují dobrý BL mouky kde není ani vejce ani soja (tuším Labeta směs, Paleta směs), ale - víš co? Jak dlouho je bez lepku? (=odkdy je dieta?) Že bysme udělaly první EET test a ozkoušely novou potravinu (např.ten žitný chléb, který navrhuješ). Určitě to nějak dáme dohromady 🙂

bianka234
26. feb 2010

Takže ten sirup na ekzem ma po 0,01% z týchto bylín rakytník rešetlákový plod, pupalka dvouletá nať,réva vinná plod,a vit.C no a ten sirup na imunitu lieska obecká, boruvka obecná list,bez černý kvet,tiež v takých koncentraciach a vit.AEaC. No my sme s tou dietou len začali, takže ešte ani neviem čo mu budem dávať.

bianka234
27. feb 2010

Ahojte, prosím Vás, kto ste mali dietu od kamzyk ako ste nahrádzali chlebík, poprípade dajte nejaké zaujímavé tipy na stravný lístok, čakám, ďakujem

kam.zyk
27. feb 2010

Bianka, takže: sirup na ekzém - všechny ingredience lze podat už dětem od roka života, ale max.1ml denně - ten druhý sirup líska obecná...poměrně častý dětský inhalační alergen. Víš co? Poradím se s kolegou, kterej je na byliny verus imunita dětí odborník, zda ta líska je riziko nebo ne - a dám vědět.

Ten chlebík: ono jde o to tu dietu dodržet cca ty 2 týdny a pak se hned začnou zařazovat potraviny - klidně začneme hned tím norm.chlebem (jde o to udělat pazu od urč.potravin, abychom prověřily, zda na ně není reakce, bez pauzy to prostě neprověříme). Čili jde jen o to nějak vydržet tu pauzu. Vím, že maminy dělaly chleba z mouky např.Schar Mix B, nebo mám od jedné maminy tip na houstičky:

HA houstičky

150 g kukuřičné a 350 g Schar Mix B mouky
1 balíček sušeného droždí
1 lžička soli
1 lžíce oleje
125 ml rýž.mléka
250 ml vlažné vody

Mouku prosyjeme do mísy, vytvoříme v ní důlek a nadrobíme do něho droždí. Pocukrujeme, zalijeme částí vlažného rýž. mléka a necháme vzejít. Když droždí "ožije", dodáme zbytek mléka, vodu, sůl, trochu kmínu a lze i fenykl. Vypracujeme těsto a necháme vykynout (klidně i 3h). Z vykynutého těsta tvoříme válečky asi na prst silné, po třech splétáme do copánku. Hotové houstičky klademe na plech vyložený papírem na pečení, potíráme rostl.olejem s troškou vody, sypeme hrubozrnnou solí a kmínem. Pečeme do červena v troubě vyhřáté na 180 °C.

Pak jsem jetě vyhrabala tip na lívanečky:

LÍVANEČKY:

voda, 1 lžíce Gustinu, 3 ploché lžíce HIPP rýžové kaše,1 plochá lžíce glukopuru, olej.

Postup:
Všechny suché komponenty smíchat, přidat vodu tak, aby vzniklo hustší těsto - z něj vytvoříme přímo na pánvi vymazané olejem přibližně půl cm vysoké lívanečky. Opečeme z obou stran dozlatova, podáváme třeba s ovocnou přesnídávkou.

bianka234
28. feb 2010

Kam.zyk, zajtra upečiem, si strašne zlatá, Som na tu liesku zvedavá, lebo aj ja som na ňu mala kedysi alergiu, a ešte doteraz mi trošku opuchne jazyk keby som zjedla surovú. Veľmi si vážim že nám tu všetkým pomáhaš a na úkor svojho času študuješ aby si nám odpovedala aj na také priblblé otázky ako Ti dávam ja.

ivkaivka
28. feb 2010

bianka, keby si vedela ake priblble otazky jej kladiem ja, ani by si sa nepozastavovala. Teraz ked zaradzujeme potraviny, ja som schopna jej napisat aj 10 mailov, len aby mi odobrila niekotoru potravinu ci keksik. Kam.zyk je fakt uzastna a jej robota je na nezaplatenie.

julie123
28. feb 2010

Ano ano, kam.zyk, i my moc dekujeme za pomoc!!! 😵

kam.zyk
28. feb 2010

Bianka: Tak ten Joalis preparát s lískou nepoužívat. Jakmile má na něco reakci matka, jsou predispozice u dítěte. Ta líska by mohla tedy rozjet inhalační alergii na jarní pyly.

Ivko, tak co, už se cpeš dobrotama typu Salko, jogurty, atd.? 🙂

vinifera
28. feb 2010

Ahoj kam.zyk mohla by som ti poslať fotos môjho krpca? Tiež máme ekzém. A neviem či je to reakcia na džús čo som vypila (rok po pôrode som si dopriala džús) alebo čo ale má ten ekzém hrozný. A to máme od kožnej už 5 mastí (advantan, bactroban, ichtoxyl a ešte dve miešané na ktorých nie je názov, jedna je na zápal a jedna vitamínová)

vinifera
28. feb 2010

Inak sorry som tu vletela jak taká stíhačka. Ale krpec chodieva spávať až okolo 23 hod tak mi tu chodí poza riť.
Malý má rok. Stále sa kojíme.
Lýčka mal vysypané v 3 mesiacoch ale to pekne zmizlo. A potom keď sme začali zavádzať príkrmy tak sa v 7 mesiacoch vysypal a už je to len horšie a horšie. Už to má po ručičkách nožičkkách a tvár ma hroznú. ☹
Má tam genetickú predispozíciu po drahého strane (no to som si fakt super genetický materiál vybrala 😲 . Tak sú všetci chlapi ekzematický ☹ (U nás síce všetci chlastajú ale inak im nič neni 😎
Tak vopred ďakujem za radu.

erish
1. mar 2010

Ahoj,prihlasila som sa aj ja k tejto teme....mam tiez problem s ekzemom a vyskusala na mne koziarka uz 7 roznych kortikosteroidov....mam toho plne zuby....nic samozrejme nezabralo. Dnes som si objedna z netu konopny krem....skusim ho dam vam vediet ci zabral. Prispievam ale kvoli tomu,ze som nasla zaujimavy clanok a chcela som sa s vami podelit....mozno o nadej: http://www.pluska.sk/zdravie/novinka-masticka-k...
Zial,nieje tam nazov lieku,mozno poradi niekto,kto o tomto lieku nieco vie.Tak ak ste niektora informovana,dajte pls vediet. Diky

petka28
1. mar 2010

Tak jsem tady po dlouhé době nakoukla a beruska můžu ti říct že můj syn měl ekzém hrozný po celém těle, doktoři psali kortikoidy a kam.zyk poradila pomohla a dnes jsme čistí a krásní🙂

marqetka
1. mar 2010

Ahoj maminky,jsem tu nová. Inspirovala jsem se Jabber a objednala se se synem k homeopatovi,jdeme tam 11.3. Je tu ještě nějaká jiná maminka,která má zkušenost s homeopatií na AE? 🙂