Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

eva.85
25. apr 2009

garfie: dobře vydržím 😉

ada11
27. apr 2009

tak pridávam sa aj ja, Anet asi pred 2 týždňami začala mať suché líčka a teraz sa jej to vyhodilo aj okolo pusinky, predpokladám, že to je atopický ekzém, má to suché červené, drapľavé. zatiaľ len premasťujem ale bez efektu. má ho aj staršia dcérka od 1,5 roku a v akútnom štádiu jej dávam Locoid asi 3 dni a potom premasťujem, ale Anet je ešte malá. volala som kožnej a tá nás objednala až na 12. mája, čo je dosť neskoro, lebo sa to zhoršuje ☹

makulinka
28. apr 2009

ahoj holky, u nás už dlouho podezření na AE, dnes jsem byla s malou na kožním a řekl, že pokud se většinou dítě neškrábe /což my né, ale jsme osypané od krku až ke kotníkům ☹ / tak to prý asi nebude ekzém /což by bylo dobré 😅 /, ale že to vypadá na alergii na kravskou bílkovinu 😲 , ale ta se prý větinou zjistí až po roce věku dítětě.to nám řekl dr na kožním. příští týden je malá ještě objednaná na alergo, tak uvidíme, dostala na kožním zinkovou mast a ještě něco na porádné promaštění tak uvidíme jestli to zabere. za týden kontrola. to jsmemz těch ekzémů, pupínků a vyrážek blázen, co dr. tak jiný názor. 😢

roana
28. apr 2009

to makulinka - to je bohužel pravda, co doktor, to názor. Chudáci, musej před pacošema dělat, že všechno vědí a vědí prd.
Tak držíme palce, taky máme alergii na všechno. Ale vím jedno: že ty testy má cenu dělat až ve dvou letech, do tý doby se děti imunizujou a testy můžou bejt falešně pozitivní. Jednou vám vyjde nějaká hodnota, podruhý jiná...
Navíc, pokud je mimi kojený, tak to je zkreslený i potravinami matky. Takže si z toho mo nedělejte, to bude v poho!!!

diddi
28. apr 2009

tak my sme boli na alergologii,Miuske brali krv do 4 skumaviek 😝 ...strasne plakala chudiatko moje....o 5 tyzdnov su vysledky,tak som zvedava,ze z coho je uz vyse mesiaca vysypana...ale uz presne viem,ze aj od banana....nam zabera kalciova mast...tuk,tuk

eva.85
29. apr 2009

Ahoj diddi, my jsme objednaní na alergologii na konci května, tak jsem taky zvědavá. Chtěla jsem se tě zeptat, jak se projevuje u tvé holčičky vyrážka po banánu? Po jaké době? Já prckovi vždycky něco dám a on se mu ekzém zhorší třeba až čtvrtý den, může to být po té potravině? Po takové době?

garfie
29. apr 2009

Eva: přesně tak, ekzém se malé taky zhorší až tak 3 dny po jídle. Po banánu se mi taky osypala....

vladkaz1
29. apr 2009

Ahojte drzim palce detickam nech su cim skor fit , mi ako keby zazrakom uz 3 tyz. nadhera od kedy pouzivam ten Holtov krem diki za radu 😉

andtka
29. apr 2009

Maminy, dáváte dětem do koupele olivový olejíček? Náš malý má extrémně suchou pleť a už se mu objevil i ekzém. Pořád se škrábe a to jíme 3x denně fenistil kapky. Díky

diddi
29. apr 2009

tak Miuska bola vysypana po banane asi do 3 hod....andtka,ak ma maly suchu kozicku,urcite mu davaj olej do kupela- Oilatum,alebo Balneo....a potom mu asi 3x denne masti cele telicko kremom Excipial hydro...ak ma ekzem,koza nesmie byt sucha!

andtka
29. apr 2009

Diddi díky. Excipial mažeme.

eva.85
30. apr 2009

Garfie: je to šílený vypozorovat, začala jsem dávat jogurt, po třech dnech jsem mu dala frutapuru, taky asi tři dny dobrý a pak mu moje mamka (řídí se podle starý školy) dala piškot, než jsem stihla zareagovat, tak půlku snědl, byl to ten podlouhlý, no a pak se mu asi druhý den zhoršil ekzém, tak teď nevím jestli to mohlo být ještě z toho jogurtu nebo po té frutapuře, ale řekla bych, že spíš z toho piškotu. Jsem myslela, že jí přetrhnu. Ale stejně je ten ekzém zákeřnej, že se objeví třeba až 4. ten po určité potravině 😠 . Kdo to má pak vypozorovat? Trvalo nám asi týden než se to zase zklidnilo, to si pak připadám jako krkavčí matka, protože mu nasadím dietu a jenom ho kojím a dávám ověřenou zeleninu s masem, jinak nic.

makulinka
30. apr 2009

také jsme se hctěla zeptat, jak poznám potrav.alergii, ale už to tady všechno čtu za jak dlouho, tak holt budeme sledovat, malá je totiž celá osypaná od krku až po kotníky, jak řekl dr. na kožním, asi to na AE nevypadá, a říkala jsem, že nám d.dětská dala také fenistil tak říkal, že to stějně nepomáhá,tak nevím jestli ta maminka co dává 3x denně to nedává zbytečně když to nemá efekt, ale opravd co dr. to jiný názor, nám nepomáhá ani holtovka, ani excipial, teď máme nějaké to mazání od kožního,no uvidíme a také co nám řeknou příští týden na alergo, my zatím ovoce moc nebaštíme, ale ovocné šťávičky ano, tak je asi vysadím a uvidím jestli se malá zlepší, kéž by 😅

roana
30. apr 2009

makulinka - nám se malá osipala po jablečný šťávě, a to i když jsem ji pila jen já (kojila jsem).

diddi
30. apr 2009

makulinka,skus kalciovu mast...nam zabrala....co sa tyka tych ovocnych stiav,tak vynechaj tie,ktore obsahuju pomaranc...dobre su tie Hipp

makulinka
30. apr 2009

holky díky za tipy, Pijeme jen Hipp, ale je tam to jablíčko, tak si říkám, že dáme asi jiné ovoce. TeĎ se na to zaměřím, těžko sledovat další pupínky když jich je moc, do teď měla jen maso-zeleninové příkrmy, ty se snad snáší dobře,né 😕

garfie
30. apr 2009

Eva: jo, je to náročný... 😒 Taky se občas vrátím k plnýmu kojení a když se to uklidní, začneme nanovo.....

gedgitka.a
1. máj 2009

ahojky holky, tak náš malej je 3 měsíce na homeopatikách a ač se sem tam osypal vždycky tak 5 týden po podání dávky homeopatik, musím ťuk ťuk říct, že krom hlavičky kde se mu trošku exém objevuje a zase mizí, má ještě sem tam znát kde byl flíček trošku zhrublou kůžičkou, vždycky po 5 týdnech se začlo něco objevovat, teď jsme dali poprvé místo 30CH Calcareu 200CH, tak jsem zvědavá co to s ním vyvede, snad se zdárně blížíme ke konci našeho trápení 😉

jinak banán mu nedávám vůbec kámošky malej měl trošku osypky asi ve 4 měsících, pak nic a asi za měsíc začla přikrmovat bo neměla mlíko a každej den mu dávala ke sváče banán a jablíčko a hup malej má atopák všude a fakt ošklivej ☹ a k těm šťávičkám dávám malému jen Hipp švestku a meruňku a ještě je ředím kojeneckou 1:2 i, když nejsou slazené cukrem, kojenku ani neslazený čaj mi nehctěl a po příkrmech, už pak ani mlíčko ode mne a tyhle dvě šťávičky i takhle naředěné krásně vybumbá 😉 i příkrmy dávám jen Hipp a malej je spokojenej 😉

petruci6
1. máj 2009

baby mate niektora skusenost s kozmetikou A-derma?
ja teraz pouzivam tu konopnu emulziu custishelp mimi,ale mne to smrdi,tak ked to minieme chcem kupit nieco ine
inak ja si musim davat velky pozor na to co zjem,zatial len kojim,tak ked zjem nieco nevhodne,hned sa nam to zhorsi,skoda,ze neviem co vsetko nemozem vopred

waitinka7
1. máj 2009

Baby, ja som malemu ekzemik vyliecila vyslovene zemiakovym skrobom. Mal uz hrozne telicko, same suche flaky, a zacala som ho v tom kupat kazdy den, potom kazdy druhy, potom uz som pridala do kupela len sem-tam a ekzem uz vobec nema. Tie maste od koznej vobec nezaberali, navyse to boli hormonalne maste a tie sa neodporuca pouzivat. Skuste to.

petruci6
1. máj 2009

to je nieco podobne ako otruby,nie?

waitinka7
1. máj 2009

To neviem ani ako tie otruby vyzeraju, este som to neskusala, ale pocula som, ze aj s otrubami sa da liecit.

gedgitka.a
1. máj 2009

petruci6: ahojky já malýho myju gelem od A-dermy a mazala jsem Exomegou od A-dermy, teď jsme na homeopatikách a malýho mažu od Biodermy Atodermem PP ten je fakt moc fajn a pomáhá na povrch kůže, ve škrobu jsem ho taky koupala i konopnou jsem měla, ale všechno co jsem zkusila pomohlo jen na chvilku 😒

petruci6
1. máj 2009

to sa da kupit v potravinach,vola sa to psenicne otruby a ked to povaris a precedis,tak ta vodicka z toho sa dava do kupela a je tiez taka hneda a drsna ako zo zemiakov napr

petruci6
1. máj 2009

gedgitka aspon vonia lepsie ten od A dermy? chcem vyskusat tu zelenu radu od nich,je to lacnejsie ako Bioderma 😝

gedgitka.a
1. máj 2009

petruci mě voní trošku víc Bioderma a oproti A.-dermě je fakt vidět, že to na tý kůži pomáhá já koupila od A-dermy micí gel a krém exomega a nechala jsem v lékárně skor 700 za tu Biodermu krém 320 myslím, že cena toho krému je stejná a ta Bioderma malému fakt pomohla což o A-dermě říct nemůžu, taky jsem si myslela, že A-derma je za míň peněz a bude ok a ono houby stojí taky hodně a nejni tak dobrá, aspoň mýmu prťouskovi krom toho, že byl namazanej s kůží nic nedělala drbal se dál a osypanej byl taky dál, hlavně mu pomohli ty homeopatika, ale co ho mažu Biodermou nedrbe si flíčky co se objeví a po 2-3 namazání je má hladší a nemá je červený 😉

bobooo
1. máj 2009

ahojte baby tak moja malá má ekzémik už od narodenia stále sa to zlepší a potom zhorší...teraz ho má príšerný....a nič nepomáha ...mala som lipobase krém, holtov krém..kožná nám predpísala taninový krém(miešaný), a tiež od Biodermy Atoderm PO zink...ale nič moc...

waitinka môžem sa opýtať ako dlho si malého kúpala každý deň v tom škrobe...ja už ich každý deň nekúpem tak preto sa pýtam... 😢

petruci6
1. máj 2009

tak skusim kuknut aj na tu Biodermu,dik 😉

gedgitka.a
1. máj 2009

petruci určo mrkni a jestli můžu radit zkus ji dřív než A-dermu ten Atoderm PP od Biodermy je fakt dobrej i u naší dětský jsem mluvila se 2 maminama, kterým pomohla 😉 tak držím palečky, ať je mrňousek ok ahojky

petruci6
1. máj 2009

dakujem 🙂