Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

boruvky
28. feb 2014

@katyxq Právě. Pak mi nabízela od Nestlé klasickou rýžovou, ale ta se rozpouští v mléce. Takže radši si ji doma uvařím... Občas mu dám tu drahou chuťovku 🙂 Máš osvědčení recept na ovesnou a rýžovou kaši? Na netu je toho strašně moc. 🙂

martinka1981
28. feb 2014

@boruvky ja som začala robiť ovsenu kašu z jemnych vločiek z Dmky do ovseneho mlieka z Dmky....mnam....raz som urobila s kravskym a vobec mi to nechutilo 😀 a je to rychlo hotove.

martinka1981
28. feb 2014

@mamara piškoty aj ked bezlepkove obsahuju vajce ☹ kuracie maso obsahuje tiež bielkoviny podobne vajcu...takže toto vylučiť ☹

castania
28. feb 2014

@kam.zyk ahoj, tak sa ozývam po 4 dňoch nič nedávania 🙂 nenatierala som mu žiadne krémy ani nekúpala so žiadnym oliathom, Toto je foto hneď po kúpani v čistej vode.
Cez dni to mal vysušené, len večer mal pod kolienkami a na brušku to troška červené, na nôžkach len vysušené, bez farby, až do biela sa to sfarbovalo, Vo vode mu samozrejme nabehli hneď červene fleky, ale po osušení a par hodiniek pokoja znova zbledli.
Od kedy nic nenatieram sa to urcite nezhorsuje, nerozsiruje, necervena/ az vecer pod kolienkami/. len to je velmi suche. ako mam postupovat dalej? stále ho to nesvrbí , ma to na nožkach a brušku 🙂 dakujem

macinka13
28. feb 2014

@kam.zyk dobry den, maleho natieram sudocremom a biodermou, vcera som vyskusala eucerin atopicontrol,ale odkedy ho s tym natieram, stale sa skriabe aj napriek tomu, ze berie fenistil 3x7kvapiek. myslim, zena tvaricke to ma cervene o trosku menej, ale rozsirilo sa mu to na chrbatiku. @demo mi odporucila davit hylak, len nevieme davkovanie pre 8 mesacne dieta, potom probiotika, vysadit bielu muku a pouzivat miesto lovely bio prasok. myslite, ze sa z toho dostane?
myslite, ze sa na nom vidiet poskodenie koze po kortikoidoch? my sme totizto pouzivali locoid dva mesiace s 1-2dnovymi prestavkami a potom sme cca dalsie dva mesiace pouzivali skin cap.

katyxq
28. feb 2014

@boruvky dobré jsou kaše ze zdravé výživy, třeba Countrylife (a vyjdou levněji jak ty oficiálně kojenecké 😀, přitom je to to samé, teda bez zbytečných aditiv, takže vlastně plus) ... ale já radši vařím domácí, neinstantní (je to levnějši a zdravější a když to na den, dva předem namočíš, tak je to uvařené za chvilku).
Jo a joukokoliv kaši, co se má udělat do mléka, tak můžeš udělat do vody nebo rostlinného "mléka" (reis drink Alnatura z DM).

eva518
28. feb 2014

@kam.zyk posílám dnešní foto - zpráva v IP

sulumka
28. feb 2014

Tak nám zabírá obyčejná lékařská vazelína za pár korun v lékárně...je obsažena ve všech krémech,je to základ.Naše holčička má ted hladoučkou kůži.Určitě doporučuji...Atop.ekzem máme asi 2 roky,zkoušely jsme různé masti,včetně těch na AE a na všechny reagovala.Tak jsem si jednou řekla,co třeba vazelína,je mastná..A ono to zabrala a jsem s ní moc spokojená.Snad jsem Vám pomohla.Jana 🙂 🙂

lesiana
28. feb 2014

môj malý mal atopický ekzém ale u kožnej som nebola a pomohla mi slaná voda,z prameňa, ktorú som riedila a keď som ho kupala tak som mu to potrela vo vode. A potom som mu to potrela výrobkami z konope. Ak by ste mali záujem o bližšie info tak by som sa pozrela kde som si to objednala. A aj na leto som mala taký olej z konope a keď bol na slniečku tak som mu to potierala. A pomohlo to zatiaľ nemá nič.

lesiana
28. feb 2014

@lesiana a ešte aj kozie mlieko pomáha tým so ho tiež potierala.

boruvky
28. feb 2014

@katyxq Právě jsem v DMku koukala... a nevěděla jestli to brát nebo ne. Díky za typ 🙂

baka13
28. feb 2014

@kam.zyk dobry den.prosim vas mam pocit ze sa malej pohorsilo.ale neviem preco.vcera mala licka ako tak lepsie a dnes rano zase cele cervene.natieram ich len tym bubchenom.mohla sa jej to zhorsit preto ze je prechladnuta a ma teplotu?dakujem za odpoved

baka13
28. feb 2014

@kam.zyk a vcera to mala taketo

llela
28. feb 2014

@boruvky ahoj prosim ta co ti povedali za diagnozu na tu krupicku po tele..my to mame tiez a nam povedala kozna ze to je zapal mazovych zliazok, rohovatenie koze. co vam na to zabera?

demo
28. feb 2014

@baka13 ekzem sa vzdy zhorsi, ked je dieta chore, niekedy staci na zhorsenie aj nadcha.

boruvky
28. feb 2014

@llela Ahoj, lékařka mi řekla, že je to atopický ekzém. Malý měl červené fleky a ložiska posetá krupičkou. Dala nám mast Lipobase a aby jsme použivali kosmetiku od Biodermy. ABCDerm mousse (mýdlo) a Atoderm na promazávání. Po Lipobase malému fleky zrudly a víc zkrupičkovatěly. Takže úplně špatně. Díky pomoci @kam.zyk , která má podezření na ABKM, jelikož u nás v rodině nikdo není atopik. Teď ho promazávám Atodermem 3x denně a navrch potřu Sudokrémem. Po těle se to krásně hojí, na tvářičkách a ramínkách, kde to bylo nejhorší, tak tam to je ještě začervenalé a je tam přítomna i krupička. Nyní jsme na dietě bez všeho mléčného, hovězího a mrkve. Místo klasického Nutrilonu mám Nutrilon AC a musím mu vařit. Jelikož skleničky jsou pasé (kvůli mrkvi). Po 14 dnech pomali budu zavádět mléčnou stravu a pokud se osype... je jasné, že má ABKM. Určitě svůj případ prokonzultuj s @kam.zyk a nebo @katyxq ... každý případ je individuální 🙂

halime
28. feb 2014

Ahojte mamičky viem ze sa tu uz toho popísalo vela a tak naozaj ani neviem do ktorej témy o elzemoch toto napísať ale potrebujem sa poradit. Nas maly bude mat v maji 3 roky. Od 1 roku sa mu objavil atopicky ekzem najskôr na krku potom nad látkami v kolennych jamkách a neskôr sa objavil na zápästiach. Nejako sa mi darilo to držať pod kontrolou na krku mu zmizol a aj na nohách ale na zápästiach mame uz skoro dva roky. Boli obdobia kľudne kedy o mal pekne ani sa neskriabal a teraz uz cez dva mesiace to nemôžem dostať pod kontrolu a zo zápästí sa mu uz prenosi aj na ruky a objavil sa mu aj na ušiach. Chudák škriabe sa cely cas až do krv hlavne v noci a uška uz ma ponatrhane :((((((( problem je ze žijeme v UK. K dermatologovi nas nechcú posielať podľa doktorov to je typická detská dermatozis a on z toho vyrastie. Nemôžem sad opýtať ani odborníka na diétu zeby sme zistili nejaku alergiu, o nejakých účinných kremoch ci liečivých ani nehovorím. Skúsili sme za tie dva roky uz vsetko.Kortikosteroidy, hydrocortizone, antibiotika, Bioderma, oilatum dlhodobo, Eucerine, e45, indulony, vazeliny, rozne produkty tuna dostupne na trhu, ale nic mu nepomáha. Dávam mu aj antihistamin v sirupe ked ma najhoršie opuchnutie a zacervenanie ale nic nepomaha. Okrem toho ma ekzem aj čiastočne na tvary, na očiach a okolo pusy a objavil sa mu posledne týždne aj na brade. Skúšala SIM ho kúpať v odvahe zo všedných vložiek, ukludnovat harmancekom. Som uz zúfalá lebo neviem co mu uz dat :(((( nedávno som eliminovali všetky histaminove potraviny z jeho diéty a snažím sa mu pomôcť aj zvnútra ale nic nemožné a myslim ze sa mu to zhoršuje. Mali ste niekto problem s takto sa vlecucim ekzemom???? Akákoľvek rada pomoze.

demo
28. feb 2014

@macinka13 locoid na dva mesiace s 1-2 dnovymi prestavkami?! Neskutocny hazard, ja nemam slov... Samozrejme, ze je to nasledok. Budete sa z toho dostavat niekolko mesiacov.
Asi este nepouzivas zubnu pastu, ale ked zacnes tak bezfluorovu - welledu napriklad. Minimalne kym sa vam to vyhoji

mir78
28. feb 2014

@baka13 Bübchen je podla mna parfemovany.... Ja sama mam atopicky ekzem, takze vylucit treba VSETKO co obsahuje parfumy, t.j. aj avivaz. A hlavne pouzivat len neparfumovanu kozmetiku, aj na kupanie. Na licka by som skusila Excipial U lipolotio resp. Lipobase krem..... Alebo Excipial mastny krem..... Ked to ma taketo cervenucke, skus aj Infadolan.....

demo
28. feb 2014

@kam.zyk ked synovi znicili koziari pokozku kortikoidami, nasla som koziara, ktory mu to vyliecil. trvalo to niekolko mesiacov a postup bol takyto: vylucit zubnu pastu s fluorom, postihnute miesta umyvat vylucne a iba borovou vodou - ta musela byt zarabana v lekarni, na recept a bez konzervantov (v lekarnach drzia iba s konzervantami), rano a vecer obklady zo slabeho zeleneho caju (bio). Cielom bolo pokozku vysusit. Ked bola az prilis sucha natriet minimalnym mnozstvom emoliencneho lotia. Na dohojenie po niekolkych mesiacoch nam dal nieco masnejsie, uz si napamatam co - ale dal by sa pouzit bepanthen, alebo zmes ktoru si tu niekomu odporucala bepanthen plus infadolan. Nedalo by sa to odporucit @macinka13 a @xkittikex - cize mamam, ktorych deti doplatili na kortikoidovu "liecbu" asi najviac? Nechcem im to radit, lebo mam s tym iba jednu skusenost a to svoju vlastnu.

macinka13
28. feb 2014

@demo no, teraz uz viem, ze to bola chyba.ale kozna vzdy pri zhorseni nakazala locoid, ichtiol a kys.mliecnu. Aj v nemocnici ho tym celeho natierali. Az potom nam pediatricka povedala, nech to uz nepouzivame,nech skusime nieco volnopredajne.kamoska mi dala skin cap. Dufam,ze nebude mat trvale nasledky, chudatko moje.a za vsetko jeho utrpenie mozem ja. Preco sa ma pouzivat pasta bez fluoru?

demo
28. feb 2014

@macinka13 nebude to mat trvale nasledky. tiez si vycitam, ze som dlho verila lekarom. Ty prave mozes zmenit kurz ovela skor 🙂

demo
28. feb 2014

@kam.zyk pri popise toho postupu liecebneho som zabudla napisat, ze sa este natieralo ichtamolovou mastou. tu by som asi nahradila tym sudokremom - vysusuje predsalen menej

demo
28. feb 2014

@macinka13 k tej zubnej paste, to mi kazal ten koziar. nestudovala som preco.

macinka13
28. feb 2014

@demo aha, tak ked zacneme s pastou, bez fluoru.

kam.zyk
28. feb 2014

@boruvky Sinlac je blbě, bude na cca 70% vadit, protože obsahuje karob, a ten je zkřížený s BKM. Lepší je rýžová kaše nemléčná, kterou lze rozmíchat v Nutrilonu AC. Přesně, jak psala katyx...snězte vy 🙂

@denula84 hojí se to, což je perfektní, i nadále mazat Sudocremem a na ložiska už bych nemazala nic jiného, než ten Sudocrem. Bude to sušší, ale hlavně aby to "odrudávalo". Zatím stravu neměňte.

@mamara příkrmy jeďte podle téhle mojí tabulky

http://www.proalergiky.cz/download/prehled_(ne)...

kam.zyk
28. feb 2014

@castania Natírala bych Exomegou nebo Biodermou nebo Eucerinem omega těl.mléko. Ale teď si nejsem jistá, jestli to není to dítě s intolerancí některých kosmet.složek....? (těch dětí je moc) co máš doma z a krémy?

@macinka13 Mažte jen tou Biodermou a navrch Sudocrem, nic jiného. Šupí to a tím pádem se to hojí. Ano, ještě se to rozšířit může, důležité je, aby to odrudávalo. Hylak je super rada, 2 ml denně. Vysadit bílou mouku - můžete zkusit. Je tam vidět, že kortikoidy byly dávány dlouho, to ano. Ten SkinCap byl asi každý den, ano? Dostane se z toho tak jako tak, ale za delší čas, než kdyby kortikoidy nebyly (ony snižují obranyschopnost kůže vůči kvasince, a ta na té kůži právě dělá ten projev, co tam je). Alei tak se z toho dostane. Jsou horší případy.

@baka13 tam je vidět, že se její tělo pere s infekcí. Proto to zarudlo, ale Bubchenem natírejte dál. Pořiďte Hylak a dávejte. (dávkování viz leták)

kam.zyk
28. feb 2014

@demo Taky tu směs doporučuju, ještě tedy v kombinaci se zinkem - ale tak daleko ony nejsou, aby si toto mastnější mohly dovolit, t´d je fáze sušení....to až se kvasinku podaří srovnat do latě...

kam.zyk
28. feb 2014

@halime dejte sem fotky ekzému.

macinka13
28. feb 2014

@kam.zyk dakujem. Budem mazat dalej. Skin cap kazdy den :(