Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

beronsche
7. mar 2014

@aduska8888 mne tak mala odmietala hylak, tak jej ho davam zmiesany s melasou, jedine tak ho do nej dostanem 🙂

baka13
7. mar 2014

@mirkita dakujem za podporu.hned sa citim lepsie.Ved uvidime v com je problem.Na aku potravinu reaguje.Vela som tu citala a kamzyk vela detickam pomohla.Tak urcite pomoze aj nasej malej.My sme este neboli ockovany.koli tomu ekzemu.

michamicha
7. mar 2014

@kam.zyk Věrko, tak jsme dneska konečně úspěšně dokončili návštěvu na kožním 😅 nová paní doktorka je moc sympatická a příjemná, na děti byla moc milá 🙂 na můj stav řekla, že na těch rukou a prsou to je bakteriální infekce a že to bude chtít něco silnějšího, tak na ty ruce mi napsala Belogent (asi to je fakt dryák, protože po hodině co jsem to namazala, tak to začalo světlat a přestalo to hlavně svědit 😝 ), na zbytek těla mám Leniensku, ale asi to bude s něčim říznutý, protože mi řikala, že tam je malé množství "léčivé" složky a na kelímku je napsané jen D+L (takže nějakej dexo-něco 😝 ) tím se teda mazat nebudu, protože mi za prvé není příjemná ta vůně (pamatuju si to z dětství, to mě tím mazali od hlavy až patě) a za druhé jsem na malém testovaném kousku kůže hned opupínkovaná 😝 takže promazávat budu dál asi tou obyč vazelínou nebo ambidermanem, ten mi nic nedělá. Na ten ekzém kolem očí mi napsala Opthalmo-hydrocortison. Jo a tím Belogentem to mám mazat 3-5 dní a když se to zlepší, tak pokračovat Locoidem. Jako kortikoidy u sebe neřeším, hlavně když mi to pomůže z nejhoršího, pak už to nějak zvládnu. Ale co teda nevím, jak to mám i na těch prsou a dvorcích, tak tam mi řekla, že klidně Locoidem nebo tou Lenienskou, jenže tam to mám taky infikovaný. A Locoid mi na to ani náhodou nepomohl, tou L. to mazat nechci i když mi dr. řikala, že při kojení to nevadí. Zkoušela jsem tu potvoru kvasinku předtím zlikvidovat i genciánou, ale ono se jí tam líbí ☹ Jinak ten Hylak beru poctivě. Plus si na noc dávám Fenistil. Dr. mi napsala ještě Dithiaden, že si ho mám dát na noc nebo přes den, když budu mít hlídání, abych si aspoň trochu odpočinula. Ale ten si moc brát nechci, vydržím ještě do návštěvy alergologie a tam mi snad doporučí něco jinýho.
Jinak koukla na Vojtu, ten má v tříslech něco, plíseň prý to není, spíš zapářka (musim mu odbourat noční plenu - to bude zřejmě ten důvod) a to mazat tou Lenienskou - co bys navrhla jako alternativu? Zkoušeli jsme ambiderman+sudocrem, bepanthen, bílá vazelína+sudocrem a nic nepomáhá, pořád ho to svědí a škrábe se tam ☹
U Elišky budu mazat dál tou vazelínou+sudocrem nebo bubchen, střídám jí to na těle, obličej občas když to má suchý, tak máznu bepanthenem a musim říct, že je dobrá... jen se teda furt drbe na spáncích a na nohou z vnější strany.
Ale oproti jiným dětičkám co jsem tu včera projížděla fotky, tak musim říct, že moje děti a ekzém jsou momentálně v pohodě, jediný problém jsou ty alergie :-/

michamicha
7. mar 2014

@kam.zyk jo a ještě mi doporučila nejíst rajčata a citrusy (ani jedno nejím), ale Vojta je závislej na kečupu a mandarinkovym kompotu, tak to bude asi taky jeden z důvodů proč se furt škrábe... dneska jsem mu k obědu odmítla dát kečup k hranolkám, to byl hysterák 😅 😀

luthien.k
7. mar 2014

@michamicha nevím, jestli u Tebe by to nechtělo protikvasinkovou dietu celkovou... 😅

kam.zyk
7. mar 2014

@klarkaadd Děkuju za vyčerpávající popis.

Kortikoidy zavrhuju v tomto případě hned v úvodu. Blue Cap -podezřelý z obsahu kort.

Takže: dočasně teď vysaďte nezakysané mléčné výrobky. Nasaďte Hylak.

Kosmetika: do koupele čistá voda nebo Meine Base. Pořiďte Eucerin Atopic Control a zinkovou mast. Očičko jen Eucerin, tváře Eucerin navrch zinkovka, dtto záhyby,tělo Eucerin.

Někdo tady radil Excipial - tady urea bude vadit.

Do 3 dnů se ozvěte, ale ještě se společně zamysleme, proč to vyskočio:

nebylo v posledním měsíci očkování?

Jak najdeme příčinu, máme vyhráno. Je tam stopově kvasinka, něco se muselo udát, buď očkování, nebo přes zimu nějaká infekce...něco muselo nastat.

Předpokládám - mléčné výrobky vč.nezakysaných jedl i za dob, kdy kůže byla bez atop.projevů, ano?

kam.zyk
7. mar 2014

@andrejka77 vysadit kortikoidy, a to tak, že navždy. Mazat pouze Sudocremem. Bude se to zhoršovat v závislosti na tom, jak dlouho se kort.mazaly = jak dlouho?

Nasadit Hylak, střevní mikroflóra je poněkud divoká...

kam.zyk
7. mar 2014

@michamicha já si na toto musím sednout a něco vymyslet 🙂

Ale je fakt, že odkvasinkovat organismus je někdy extrémně těžký...dieta...Citrovital....podpořit ledviny a játra...já na toto musím fakt sednout ...

eva518
7. mar 2014

Ahoj holky. Pokud máte některá dítě na Nutrilonu AC 2, nabízím včera nově otevřené balení, ze kterého jsem odebrala 3 odměrky za 100,- a případně poštovné. Pište do IP. Díky.

andrejka77
7. mar 2014

@kam.zyk dakujem 🙂 pokial viem tak ADvantan krem je kortikoid a mazali sme ho dnes prvykrát a imazol ? mal to uplne pod spodnou perou lenže teraz sa mu to roztiahlo dalej od pery a tam kde to mal predtým už to ma zahojené takže mu to pokračuje stále na iné miesto a buduci týžden budu vysletky vyteru takže skusim teraz na noc sudokrem a imazol už nemám dávat ? a dakujem 🙂

didulka85
7. mar 2014

@kam.zyk skusili sme nakoniec krem na zadok od Weledy. Je to zinkova mast. Ona tu kozmetiku pouziva a v pohode.
Dnes uz je ten ekzem paradicka, ledva vidiet, ze tam nieco bolo.
Boli sme na tej biorezonancii. Chlapik hovoril, ze problem u nej su arasidy. Potom ma napadlo, ze som si luskala moje vianocne bio arasidy a davala som aj Sare. Urcite som davala ked este nemala ekzem. Takze to kludne mohol byt spustac.

klarkaadd
7. mar 2014

@kam.zyk Já velmi děkuji za odpověď a radu. Ještě se chci, prosím, zeptat. Do té koupele - čím mám umýt tělíčko, nebo třeba vlásky? Dost se potí, přijde mi, že jen voda nestačí ☹ . A ten Eucerin, myslíte i tělové mléko, nebo jen tím krémem mazat celé tělo. Nezlobte se, asi se hloupě ptám... Ještě doktor říkal, vyřadit rajče, papriku, aromatické ovoce, citrusy... souhlasíte s tím, nebo můžu podávat? Jinak nad tím, proč to vyskočilo tolik přemýšlím pořád. Očkování bylo v prosinci před Vánocemi. Jinak nemocný nebyl vůbec. Co jsem si všimla - jeden den venku, neměl pořádně namazané tvářičky, foukal vítr, a do toho pak začal plakat, a pak mu to dost vyskočilo a zhrublo. Tak nevím, jestli to může být i tím. Jinak papá pořád to stejné.Nic nového neměl ☹ Budu ještě přemýšlet. A ano, mléčné výrobky jedl i předtím. Moc děkuji za Váš čas

didulka85
7. mar 2014

@kam.zyk este k tej biorezonancii.. Sara ma zevraj pecen v zlom stave. Homeopatka, ktora nas davala dokopy po tom nestastnom ockovani, jej stale davala dokopy pecen. Sa mi to zdalo uz take podozrive. 😅
Takze asi na tom nieco bude.
Zevraj jej to sposobilo ockovanie. Chlapik to povedal bez toho, ze sme mu hovoriľo o nasom probleme po ockovani.
Z jedla nam zakazal mlieko, co u nas aj tak nehrozi...
Mame ju odplesnovat. On radi bud kokosovy olej davat, alebo aj citrovital.

katyxq
7. mar 2014

@andrejka77 Fucidin H je taky s kortikoidy 😉

andrejka77
7. mar 2014

@katyxq dobre vediet 😉 nemali sme nikdy taký problém tak sa v tých mastičkách nevyznám

euka210
7. mar 2014

kam.zyk @ tak davam fotky nasho dlhotrvajuceho exemu. Na pravom licku je to uz krajsie ako bolo pred 2 dnami. Davam vecer Advantan a cez den Biodermu Atoderm PO zink a indulonu.

kristi32
7. mar 2014

Mojej dcerke pomohol krem linola fett,a potom linola gesicht na tvar,linola lotion -telove mlieko.odvtedy mame exem pod kontrolou.na tvaricke jej zmizol uplne a na nozicjach jej obcas vykukne...na linolu nedam dopustit!a to som vyskusala plno kremov...dufam ze som pomohla🙂

kam.zyk
7. mar 2014

@andrejka77 ano, Advantan je kortikoid. Už to nemažte, nemá to smysl, vyjede to znova, jen se vlsatně zánět "zamete" pod kůži. Imazol taky nedávejte, hojily bychom to dlouho. Prostě jen Sudocrem. Za cca dva dny bude zhoršení dané tím kortikoidem (zánět zatlačený pod kůži vyjede), ale to zvládneme tím Sudocremem. Ten mažte.

@didulka85 Lepší je ten Citrovital, stačí 5 kapek do něčeho. Oříšky obecně jsou silný alergen.

@klarkaadd Do koupele nějaký šampon od Bubchenu, ty jsou hodně šetrné. Eucerin klidně jen těl.mléko, na celé tělo. Klidně se ptejte, akorát - dneska jsem strašně unavená, odpověděla jsem před chvílí asi na sto mejlů, takže se doptejte kdyžtak zítra ráno, budu čerstvá 🙂 To rajče, paprika, aromatické ovoce, citrusy...nemělo by to být problém. Dávala bych. Mohla to být hodně pozdní reakce na to očkování - bylo to MMR, že ano? To je živá vakcína, mívá to doběh a i takhle dlouhodobý, už jsem se s tím setkala. Jistě mělo svůj vliv i zimní počasí, je to pro kůži náročné období.

kam.zyk
7. mar 2014

@euka210 jak dlouho už je ten Advantan? Tu INdulonu nedávejte, jen tu Biodermu. Kdybyste měla pocit, že je to málo promašťující , tak Biodermu smíchejte s Bepanthenem 1:1.

macinka13
8. mar 2014

@kam.zyk Dobre rano, fialovy fliacik po geniciane uz nie je, tak pripajam foto. vcera vecer sa Dominkovi ekzem na hrudniku a tvaricke zhorsil, zas bol cely cerveny.
a este by som mala jednu otazku ohladne ockovania. ked sme v decembri prisli za doktorkou po prepusteni z nemocnice a potvrdenou alergiou na BKM a vajecny bielok, povedala, ze niektore vakciny obsahuju vajecny bielok, ci daco take a ze alergologicka by sa mala vyjadrit k tomu, ci moze byt vobec este ockovany. Na alergologii sme boli, tam na dr. povedala, ze testy mu bude robit najskôr v lete a k ockovaniu sa nevyjadrila. minuly tyzden sme boli v poradni a sestricka pri odchode, ze nabudúce bude aj ockovanie,som sa spytala, ci moze byt ockovany ked je alergicky. Vraj ze toto je tretie ukoncujuce ockovanie a vraj v pohode. len ja sa bojim, aby mu to dalsie ockovanie neublizilo. Myslite, ze to ockovanie bude v poriadku? Dakujem.

klarkaadd
8. mar 2014

@kam.zyk ano MMR. To telove mléko, myslíte i na obličej tedy? Raději se ještě ptám, abych to zase nepokazila jako s tím excipialem... sto mailu, no teda, nedivím se, že jste unavena.
Děkuji moc

ottovka
8. mar 2014

@kam.zyk Dobrý den, ptala jsem se na prevenci atopie (či spíše atopických reakcí) u synka, který má jisté predispozice. Radila jste důsledně vysadit nezakysané mléčné výrobky - vysazeny. Nasadit Hylak - nasazen. Otestovat toleranci na Bubchen pro kojence - krém byl bez nežádoucí reakce, takže jsem začala mazat Bubchenem. Po druhém namazání ustoupilo lehké zarudnutí v plenkové oblasti. Mažu synovi i obličej, olezlost se lepší. Zatím velmi pěkně děkuji za rady.

Neměla byste prosím tip na někoho, kdo se zabývá léčbou lupénky - ne pouze kožní projevy, ale celkový pohled na člověka? Děkuji.

andrejka77
8. mar 2014

@kam.zyk už iba sudokrem 🙂 nečakala som že z niečoho takého malého sa vyvinie taklý trojmesačný opakujuci problém ale už chápem ak sme stále natierali tými kortikoidom stali v inom kréme preštudovala som včera tuto diskusiu 😀 a velmi dakujem a hlavne že som tu narazila na Vás to by bol kolotoč na dlho ☹ potom sa ozvem ako sa to vyvíja ,prajem krásny víkend

kam.zyk
8. mar 2014

@macinka13 To očkování mu neprospěje (velmi slabě řečeno). MMR - nemělo by být vůbec, to je pomnoženo na kuřecch embyích a alergik na vejce by to neměl dostat.

Kdy má být očkovaný?

Ráno ten ekzém vypadá vždy klidnější, že ano? To je u kvasinky běžné. Ale hojí se to , pomalu ale jistě.

kam.zyk
8. mar 2014

@klarkaadd ano, to mléko i na obličej. 🙂

kam.zyk
8. mar 2014

@andrejka77 kortikoidy dokáží vyrobit problém na straaašně dlouhou dobu...bohužel...vlastně se tím vyrábějí pacienti....

kam.zyk
8. mar 2014

@ottovka lupénku léčím já. Ale už ne takto přes diskuzi, vyléčit autoimunní onemocnění je problém, který vyžaduje systematický postup a určitý plán, stojí především na úpravě stravy a také se při něm významně využije jedna bylinka, která míří přímo na orgánové soustavy, které záhodno podporovat právě při léčbě autoimun.chorob typu RA, SLE, lupénka, choroby štítné žlázy, atd. (autoimun.onem.mají spol.jmenovatele) . Jako výzkumník imunolog mám na to , stejně jako na atopii, postup, který jsem otestovala v průběhu posledních 7mi let na cca 50ti lidech a funguje, takže tady mohu pomoct. Kdyžtak napište do IP.

demo
8. mar 2014

@macinka13 deti alergicke na vajecny bielok sa ockuju na Kramaroch. Nafutruju sa antihistaminikami a bohvie cim este a zaockuju sa. Je dolezite aby boli v nemocnici a mohli sa o ne, v pripade velkych problemov, postarat lekari. Takto ma upokojila nasa pediatricka, ked som odkladala MMR, lebo sa mi zdalo, ze maly zle reagoval na vajicka.

lusina
8. mar 2014

@kam.zyk Ahoj, prosím ťa, aký oplaovaci krem použit na ekzematicku pokožku? chystame sa mu moru, niečim ho musim natierat, aby sa nespalil, ale neivem čim, aby mu to nepodraždilo kožičku. Ešta ta poprosím o jednu radu ,zatial 🙂 ) maly sa mi vyhodil po paradajkach (viem, že su alergen, skusila som, či aj tie mu vadia a bohužial , áno, vadia ☹ ), čo by si doporučila aby to z tela išlo von, dala som mu probiotika, čo ešte? každodenne mu davam ešte Cvit., Dvit. a ryby olej. natrela som ho sudocremom, aby sa stiahli tie zapalene ložiska, celkom to zbledlo, ale neverim ,že by to stačilo.

kam.zyk
8. mar 2014

@demo to je šílený....

@lusina Bioderma Photoderm SPF 50. K těm probiotikům přidej Hylak a bude to úplně v pohodě. Kombinace Hylak a probiotika v tomhle případě, to je skoro zázrak.