Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

vinifera
28. jún 2010

@beruska2x fotky v najnovšom albume sú z min roka. To bol ešte plne kojený. Takže ekzém ešte nebol. Som sa až teraz konečne dostala k tým fotkám. Lebo kočka čo to fotila medzi tým porodila tak na to nemala čas. Kým bol plne kojený ekzém nemal. Ale je pravda že po vysadení ryže, kuracieho masa a mrkve je to to dosť lepšie.

beruska2x
28. jún 2010

@vinifera aha 😅 a nezkousela jsi se dostat treba k nam do Motola? tam mi to prijde pri takove zavaznosti exemu i verohodny 😅

eyael
28. jún 2010

beruska2x - urážet umíš hezky, jen co je pravda, ale pořád nerozumíš.
kaše je vedle zelininy vhodná jako zaváděcí příkrm, viz třeba kojeni.net, když už neuznáváš můj názor, tak alespoň pozorně čti co se píše jinde
to že některé děti ani tyto kaše nemohou je snad jasné to snad není třeba zmiňovat, nejsem debil

vinifera
28. jún 2010

@beruska2x čo je to Motola?

beruska2x
28. jún 2010

@eyael ja si umim udelat nazor svuj, diky, ani kdyz to bude napsano na orloji tak to napovel nezacnu delat 😝
mysli si co chces, pletes pate pres devate a nic z toho 😖

eyael
28. jún 2010

a jeje, tady má někdo patent na rozum tak to potom pardon 😕

beruska2x
28. jún 2010

@vinifera do Motolske nemocnice v Praze, myslim ze s takovym poctem alergii a stavem exemu co jste meli - nebo mate vy, by vas tam snad vzali, nevim jak bys to mela presne hrazene ale tam jsou kapacity co dost vedi jak na to... 😅

beruska2x
28. jún 2010

@eyael zdryvy rozum se tomu rika, nakopirovat sem vycet potravin opravdu nic neresi, zakladni pravidla zname vsechny, to ti vyjede na kazde net strance co o atopaku otevres.. ale ne vsechno co se kde pise je pouzitelne a pravda...
i doktori nekdy melou nesmysly, treba koupat dite v syrovatce kdyz ma ABKM, ze... 😲 i taci jsou...

eyael
28. jún 2010

beruska2x, opětovně upozorňuju, nic jsem nekopírovala 😉 napsala... pro podporu svého názoru... ale už mě unavuje diskutovat s někým, kdo má vždycky pravdu a nikdo jiný ničemu nerozumí ani studované kapacity, ani léčitelé ani jiné maminky, s někým, kdo neuznává jiné názory... měj si svou pravdu a dál si hraj na Šalamouna... ten taky věděl všechno a všemu rozuměl

beruska2x
28. jún 2010

@eyael ale tojo, nazory jinych maminek beru i kdyz ne vzdy s nima souhlasim, o beznych koznich doktorech si ani nahodou nemyslim ze to jsou studovane kapacity, ...

proste ty si myslis ze kase vhodna jako zavadeci prikrm, ja v to ani nahodou neverim, nic to diteti neda krome zaplacnuti zaludku..

a kdyz v to neverim ani to nebudu doporucovat nekomu jinymu, kdyz to nema opodstatneni...

eyael
28. jún 2010

kojeni.net není www stránkou doktorů, ale praxí prověřené stránky zdravotní sestry. Je mi líto, ale té věřím víc než tobě.

jijitka
29. jún 2010

Dobré ránko přeju 😀 přemýšlým o tom, jestli je pivo alergen nebo ne. Občas jsem si dala buď nealkoholické nebo tak skleničku normálního. Myslíte že vadí to pidi množství alkoholu nebo složení piva jako takového??

Jo, a bez piva se obejdu, alkoholik nejsem, to jen aby se do mě někdo nepustil tak, jak se hezky hádáte na předchozích dvou stranách 😉 😀

mauska
29. jún 2010

@jijitka já myslím že pivo nevadí 😉
Malá má AE a letos jedema na Slovensko do Podhájské, jsem moc zvědavá kolik to pomůže.

luthien.k
29. jún 2010

@jijitka, já taky myslím, že pivo nevadí, je to samý sacharid... I když člověk nikdy neví 😅 Mně se zdálo, že malej reagoval při kojení na melasu a to je taky samej sacharid, i kam.zyk se divila...

jijitka
29. jún 2010

@mauska, @luthien.k - díky, zatím to raději zkoušet nebudu. Testování jsem přerušila, dneska má malý poslední očkování, tak počkám na reakci. Jen mě celkem štve, že jsem nestihla dotestovat ani mléko, kvůli případnému UM - nevím jestli by stačilo HA nebo musím mít AC.
Doufám, že aspoň další zuby chvíli počkají 🙂 ať mám trochu času.

mauska
29. jún 2010

@jijitka my jsme taky ve fázi kdy nemůžu a nechci přidávat žádné nové potraviny. Doteď měla ten ekzém hroznej, teď se to teda trošku zlepšilo, ale zase jí rostou pořád zuby. musíme vydržet 🙂

jijitka
29. jún 2010

@mauska - já jsem si krásně plánovala, že do zubů stihnu dotestovat. "Normálnímu" dítěti začínají růst kolem 6.měsíce, tomu mému v necelých pěti 😅

laura73
29. jún 2010

baby nehadajte sa 🙂 ten ekzem je uz dost dobre na nervy a este sa do toho hadajte. je to individualne - moja mala ma ABKM a intoleranciu + vajicko a v pohode moze kuracie maso, hovadzie maso - co by teoreticky nemala jest. je to vsetko len o skusani a zapisovani, a ako mi povedala pani lekarka z prahy (je to odbornicka, patri pod Motol🙂 zdravim berusku), tak ta mi povedala, ze alergen moze byt cokolvek, a patri medzi ne aj mrkva 😕
mojej kamaratky mala bola na tom strasne s ekzemom, mlieko, vajicka, gluten a POZOR, tiez cesnak. Tie fotky, ktore mi poslala, boli horsie, nez moja mala v najhorsom stadiu. A tiez jej nerobilo problemy maso, kuracie alebo hovadzie, jedla vsetko, aj sojove veci a teraz uz aj kozie... takze neexistuje ziadne pravidlo pre vsetky. a kozni nic vela nevyriesia - teda, pokial nenatrafite na nejakeho mudreho (ja som po roku hladania nasla jedineho, ktory mi povedal - SAMOZREJME, ZE JEDLO MA VPLYV NA STAV ATOPICKEHO EKZEMU) takze tak.

beruska2x
29. jún 2010

@jijitka pivo bych si dala 😉 kdyz vypijes sklenicku a ne sud, jen bych dala pozor aby nebylo kvasnicovy - ty jsou dost vyrazny a i hodne dospelych lidi je na ne citllivych 😉

beruska2x
29. jún 2010

@laura73 jenomze prave takovych kapacit a rozumnych je pomalu, to je Motol a par vyberovych pracovist a jinak ty kozni ☹ je des, mastickari a zkouseci 😠

desszi
29. jún 2010

ahojte, nestacim vsetko dopredu citat, ale vidim, ze sa vela diskutuje o ockovani a kremoch - na margo ockovania, ja som presvedcena, ze u nas cely ekzem spustilo ockovanie 1. davkou hexy - zial dokazat suvis sa neda, ale maly vtedy urcite musel reagovat, lebo dovtedy davno krasne zahojene tbc ockovanie mu nenormalne navrelo a hnisalo a zaroven zacal ekzem. dokonca na tbc oddeleni nam povedali, ze nieco je v tej vakcine, co vyvolava takuto v podstate nenormalnu reakciu u niektorych deti.
Mne kamzyk radila minimalne 2 dni pred ockovanim a aspon 2 dni po nom podavat antihistaminika a biogaiu brat tyzden pred a aspon 2 tyzdne po ockovani. Pri druhej davke hexy som sa toho drzala a reakcia bola ovela miernejsia (myslim tym ekzem). Za mesiac ideme na 3.davku tak som zvedava.

Nam momentalne krasne pomaha krem Aderma Exomega. Ja som tiez skusala leciderm, ale bezvysledne.

maly_prcek
29. jún 2010

Ahojte, já jsem se teda vrátila od zavádění příkrmů (začínali jsme dřív, malý byl dost velký) zpět ke kojení, i když už mu teda úplně nestačilo, ale poté, co měl exém, tak jsme raději přešli na necelý měsíc opět na "osvědčenou" věc. Exém nám spustila první hexa nebo příkrm, težko říct.
Jestli začínat kaší nebo zeleninkou - to bych si teda fakt netroufla říct, které je lepší 🙂 Ani odborná veřejnost v tom nemá jasno 🙂 Mně osobně ale teda přijde logičtější dát první kaši (jakási podobná konzistence a chuť a "složení", i když jsme teda začínali první zeleninkou, na doporučení Mudry), nehledě na to, že nejmíň mlíka jsem dycky měla večer... Jen selský rozum. 😉 Kdybych nezačínala proto, že nestačilo mlíko, dělala bych nemléčnou kaši do MM.
Naše první zeleninka byl cuketa a dýně a brambor, brokolici bych do malého nenacpala samotnou ani teď...
Myslím si, že příkrmy stejně jako mazání (znám hodně lidí, kterým olej od hádka fakt pomohl, nám ojelové báze teda exém zhoršují.) je hodně individuální a je nutné se řídit citem a tím, co pasuje...

gilli
29. jún 2010

Ahoj holky, když tu řešíte první příkrmy alergických/potenciálně alergických miminek, zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s "první lžičkou", resp. jednodruhovými zeleninovými skleničkami? Vařit z kupovaného nechci, jsem toho názoru, že skleničky jsou bezpečnější, ale když jsem dnes studovala jejich složení, konkrétně Hami, ani jedna jednodruhová nebyla čistě jen zelenina - v mrkvi byla i rýže a v brokolici zase jablečná šťáva a ještě něco. Čeká mě to za pár týdnů a syn je pravděpodobně alergický na BKM (přes MM) - což aktuálně úspěšně řešíme mojí dietou, ale nerada bych pak narazila, co se týče testování jeho vlastní stravy. Zaujala mě Alnatura, ale tu jsem viděla jen mrkev ... máte nějaké další tipy?
Díky 😉

vinifera
29. jún 2010

@gilli Odporúčam doma variť.

eyael
29. jún 2010

@gilli - zkus se podívat na složení sleniček HIPP, ty jsme používaly my. Zdálo se mi, že mají nejméně přídatných látek a když je napsáno, že obsahují např. mrkev tak v tom není přidaný celer apod... Jinak pokud nenajdeš vyhovující skleničkovou výživu, nezbyde ti než vařit jak píše vinifera.

korkusa
30. jún 2010

@gili Ja som tak isto za varenie doma.

jijitka
30. jún 2010

Já se taky přikláním k domácímu vaření. Jak ale řešíte suroviny?? Já domácí zeleninu nemám, tomu co se prodává v obchodech moc nedůvěřuju a bio u nás nekoupím (kromě toho, co občas mají v bio koutku v Tescu). Zkusila jsem malému uvařit koupenou mrkev, ale nechtěl jí - neměla žádnou chuť. Mrkev od Alnatury baštil bez problémů.
Jinak Alnatura nabízí ještě pastinák, aspoň co vím. A myslím, že jednodruhové jsou i zeleninky z DM.

beruska2x
30. jún 2010

@gilli no to je prave problem, ze ta je spousta dalsich veci a navic mi projde blby davat mimcu konzervu 😅 coz v podstate sklenicka je... cerstve jidlo co vydrzi x mesicu 😅

v lete se da koupit na trzich super zelenina primo od pestitelu, nebo si vybrat nejakeho z okoli a primo si tam jezdit, myslim ze dneska uz neni problem sehnat veci a navic pak treba v masovych sklenickach je jen asi 50% davky masa co maji prcci dostat a nahrazuji to skrobem, ryzovou mouckou 😠

ja jsme to nekoupila ani jednou a obesli jsme se bez toho uplne v pohode a vis co mu uvaris, co tam a kolik das...

jijitka
30. jún 2010

na trhy jsem taky spoléhala, ale bohužel u nás prodávají mrkev z velkého igelitového pytle ☹

korkusa
30. jún 2010

Nedavno som pocula, ze kontrolovali bio zeleninu a ovocie a ze vobec neboli lepsie ako ostatna zelenina a ovocie.Tak neviem ako to je s tym BIO.A ja osobne umyvam riadne drobcovi ovocie aj zeleninku a este ju umyjem aj po oskrabani,lebo ze vtedy uz by tam nemalo byt nic z toho skodliveho.