Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
26. feb 2013

@vrtulka81 no, přesně tak si to myslím, že rozbory stejně nic neodhalí nebo odhalí něco, co nebudou umět identifikovat, tak mi to naznačovali i na SÚKL, ale samozřejmě s tím, že podnět klidně podat můžu.

april171
26. feb 2013

No zas som tu s otazkou stravy, ta ma pali neustale 🙂 Co olovrantujete? Lebo ja sa teda snazim jest 5-6x denne a pri tomto bezmliecnom jedalnicku tapem. Na ranajky mam chlieb s niecim co mozem, desiata nejaka obilninova kasa s ovocim, obed klasika, no a potom okolo tretej by som cosi zbodla a netusim co. Napada mi akurat tak mrkva (ina surova zelenina nie je v sezone), pripadne ovocie ale to by sa malo skor doobeda. No a to sa mi akosi zda malo na vyber.
Takze vacsinou si nic nedam a o pol piatej by som zozrala aj klince. Nemate nejaky tip?

tonjadabik2
26. feb 2013

Ahojte.nas syncek je ekzematik atopicky od 3 mesiacov. mame silny ekzem plus alergie a plus astmu.samozrejme nieje ockovany kvoli ekzemu. nam nic nepomaha stale sa vyhodi.aj kortikoidne maste aj nemocnice vsetko sme skusali a nic.. vzdy mu to zaberie na par dni a potom je zase vo svojom skrabacom stave.teraz pouzivame Lipobase premastovaci krem. ten nam zabera.skusame vsetko co nam radia.sme uz zufali..maly sa skrabe den a noc no strasne.aj modra indulona nam pomohla obcas.ale pomohol nam repikovy cajik.v tom som maleho umyvala rucky a nozky a hned nam zbelel a stiahlo mu tie cervene rucky aj nozky.kupat ho mozem len v cistej vode lebo je silny alergika ekzematik.davali nam aj rozne oleje a blbosti do kupania do vody ale nasa kozna nam povedala ze ekzematik sa musi kupat v cistej vode.ze tie oleje co davaju doktorky do kupania do vody vysusaju pokozku a este viac drazdia ekzem takze z tych olejov sa nam skrabal az do krvi.a Holtov krem nam vobec nezabral..len skodil.a na slnko nesmieme lebo sa velmi skrabe.takze len v tieniku a stale mastit a nosit pri sebe staci modru indulonu.na noc staci dat dithiaden a maly sa ukludni.a zyrtec kvapky proti skrabaniu a denerel tabletky.

luthien.k
26. feb 2013

@tonjadabik2 jak je malý starý? Pátrali jste i systematicky po potravinových alergenech?

cicimon
26. feb 2013

@luthien.k myslis, ze na kozne preoblemy, aj na tu suchu kozu, moze pomoct zmena prostredia? nemyslim prave more, ale prestahovanie sa blizko hor? alpy... ?

lulu090
26. feb 2013

ahojte, vela som citala o ovsenom kupeli pri ekzemoch, ja som ho mojmu 4. mes. syncekovy urobila a bolo to strasne, mal dost podrazdenu kozicku a kym som ho aspon ako tak dala do poriadku trvalo to 3 dni. dost nam pomohol atoderm. ma niekto z vas podobnu skusenost?

eyael
27. feb 2013

@lulu090 ano, já mám podobnou zkušenost u sebe samé - je vysoce pravděpodobné, že je malý alergický na oves. Také nemůžu ovesné koupele, ani žádnou kosmetiku, ve které je oves. Stejně tak to nesmím přehánět s žitem a dalšími obilovinami co mají "fousy".

lelask
27. feb 2013

@martinka1981 kde si? ako sa mate?? My sme na tom super 🙂
Dokonca uz mame za sebou aj kupanie bez naslednej potreby kremovania a aj noc prespala celu bez skrabania 😉
Boli sme teraz vyse dvoch tyzdnou doma tak som dozerala na stravu a ta-dáááá.

Hadam ste na tom podobne 🙂

lelask
27. feb 2013

oprava -tyzdnov 😝
tak hadam nam to vydrzi. Po vyse dvoch rokoch je toto nasa prva stabilizacia so zlepsujucim sa stavom 🙂

martinka1981
28. feb 2013

@lelask ahoj !!! no super vyzerate 😉 prajem nech vam to už zostane 😉
my sme boli tiež ok,ale včera už cervene nohy 😝 ešte stale je chora a aj stolička vrchna sa tlači 😖
ale inak sme tiež boli na tom dobre,len suche tie miesta kde bol exem.
Tak snad vydzavie krpana aj zuby vylezu a bude aj ona na tom dobre.

tonjadabik2
28. feb 2013

@luthien.k ano vieme na co je alergicky..

luthien.k
28. feb 2013

@tonjadabik2 víte to z testů nebo eliminační dietou?

@lelask, paráda! 🙂

nat28
1. mar 2013

ahojte, dcerka bude mat v utorok rok a chystame oslavu s rodinou. Nemate nejaky tip na daco sladke co by som jej mohla aspon kusok dat? Vsetci sa budu napchavat tortou okrem jej a mna. Rada by som jej daco dala, aspon symbolicky. Ked ale nic kvoli AE nemoze ☹ co s tym?

alami
1. mar 2013

@nat28 a čo presne nemôže?

denda1919
1. mar 2013

Takze pre vsetky trapiace sa deticky a mamicky atopivkym exemom: exem sme vyriesili na 24h mastou DERMAKEX REPAIR. Vyskuslali sme biodermu, lipobazu, expicial. Kedze to ma syncek na tvaricke celej a vhlavicke kortikoidy som odmietla. Tato mast je na objdenavku, volne odtupna moc nie je. Ak sa rozhodnete pre nu, odporucam lekaren dr max, tam somdostala poslednu, inak som obehala vsetky lekarne v nr.

nat28
1. mar 2013

@alami sme v eliminecnej diete, takze nic 😖

nat28
1. mar 2013

@denda1919 mne tuto mast ci krem ci co to je dali zadarmo v lekarni kam chodim, cele balenie nove, ako promo noveho vyrobku. ale este som ju neskusila, kedze dcerka nema suche miesta, skor zapalene. je to vhodne aj na to?

lulu090
1. mar 2013

@denda1919 ako to myslis, ze ste ho vyriesili na 24 hodin tou mastou? od kedy tu mast pouzivate, lebo aj my uz mame odskusane vsetko co si popisala. mam 4. mes syna s velmi silnym ekzemom na takmer celom telicku a dost s tym bojujeme.

otyna
1. mar 2013

Dobrý den, můžu se zeptat, máte některá vyzkoušený krém Cannabiox E ?

alami
1. mar 2013

@nat28 jooj, ale to pýtaš radu ale nechceš odpoveď ak to zhrnieš do slova NIČ 😅 😉 Lebo z nič potravín asi nik nepozná recept (môj syn je tiež potravinový alergik, atopik, astmatik + ťažký reflux, má vylúčených x potravín ale niečo už len môže)

alami
1. mar 2013

@nat28 ak za vôbec nič budem považovať bez mlieka, vajca... Tak napr palacinkové cesto (z ryžového mlieka bez vajca) hustejšie, obaliť v ňom jabĺčko a nasucho opiecť, alebo kysnuté cesto bez mlieka a vajca a urobiť z neho škoricové slimáčiky, ...alebo koliesko banána medzi dve piškotky (majú vajce viem, nahraď bezvaječnými keksíkmi) a miesto čokolády obliať nejakou cukrovou polevou. Už len niečo takéto porozmýšľaj, určite ti niečo napadne. Ak by mohla med, niekde som mala recept na výborné keksíky, išla tam múka celozrnná, ovsené vločky, oriešky alebo slnečnicové semiačka (môžeš vynechať) med, cukor. Myslím, že to bolo bez vajca, prípadne niečím nahradíš. Chuťovo sú výborné, pohľadala by som recept.

denda1919
1. mar 2013

@nat28 ano, maly mal zapale licka. Precitaj si letak mast okrem obnovy poskodenej pokozky aktivuje ajvlastne regeneracne mechanizmy a vytvara barieru proti posobeniu bakterialnych toxinov. V stredu vecer som aplikovala, dnes je 95% krasne vylicenych a ani stopy po nicom. Najprv sa vytvori sucha hneda koza a ked som kremovala dalej vatovym tamponom ti pekne zliezlo dole. Maly ma 10 tyzdnov.

denda1919
1. mar 2013

@lulu090 nechcela som verit. Uz som pisala, precitaj tam. Aj hypermangan, cajove obklady, olivove a mandlove oleje sme skusali a nic. Toti sme dali v stredu vecer, vcera bolo 90% vyliecenych. Mal celu tvaricku, uska, krk a v hlave vela nad celom. Dnes uz je len 5% nad celickomnco sa dnes zosupe.

denda1919
1. mar 2013

sprchovanie sprchovy gel pre exemikov A DERMA GEL MOUSSANTa n

abbie
1. mar 2013

@luthien.k ahoj, idem si k tebe po radu opat 😅 dajme tomu, ze by malemu vadilo kravske mlieko, i ked to testy nepreukazali, ale mohol by uzivat Kolostrum???

april171
1. mar 2013

@nat28 Nejete ani lepok, ze? A ako to vyzera? Ako dlho ste uz v eliminacnej?

katyxq
1. mar 2013

@nat28 a nebo avokádový krém - syrové avokádo rozmixovat a lehce přisladit agávovým sirupem nebo místo něj, pokud jíte, banán (nevím, jak moc přísnou eliminační dietu držíš)

katyxq
1. mar 2013

@abbie pokud vadí BKM, tak i kolostrum, však je to počáteční kravské mléko

luthien.k
1. mar 2013

@abbie colostrum může obsahovat bílkoviny kravského mléka, takže za mě ne.

michalka12
1. mar 2013

moj syn ma 6 mesiacov a tiež mame problem s exemom na ličkach. Nám pomohol zatial iba jeden krém a to DERMALEX, je vhodny od 8 tyzdnov a je bez kortikoidov.