Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kam.zyk
12. máj 2014

@petoska Nafoťte to a hoďte to sem.

@donna11 Nemůže. Většinou jak má matka alergii na něco, třeba na jablka, dítě má alergii na něco úplně jiného. Takže, právě že to ovoce, na které jste alergická vy sama, můžete v klidu dát synovi. Alergo testy - neukážou nic, nemají smysl, alergo testy na potrav.alergeny jsou nesměrodatné.

@denula84 To může mít souvislost s tím očkováním, kdy se objevila vyrážka a kdy bylo očkování?

denula84
12. máj 2014

@kam.zyk 23.4, davala sem jej tu thuja

clarissa
12. máj 2014

Tak ja som vyskusala A dermu exomegu na ekzem na rukach a neskutocne ma z toho stipali...synovi som s tym natierala lisaje na tvaricke,ktorych sa dlho nemozme zbavit a jednak nezmizli a ked videl ten krem ze ho idem natierat strasne plakal z coho som usudila ze jeho ten krem tiez stipe...zatial pouzivam excipial aj ked zazraky nerobi..najblizsie sa chystam kupit Linola Fett krem a Linola Fett Olbad olej do kupela,tak uvidime....

kam.zyk
12. máj 2014

@clarissa Znám děti, které Aderma štípala. Ta Linola není špatná, ale chce to v lékárně nabrat co nejvíc vzorků, u vašeho syna bude extrémně citlivá kůže a abyste neutratila moc peněz, protože to nejsou laciné krémy, tak to chce vzorky. Jak to štípe, není to dobrý. Co teda já za sebe bych doporučila ozkoušet, je Eucerin AtopiControl, je výborně snášen dětskými pacienty.

@denula84 Ta vyrážka s tím bohužel může mít souvislost, ona ta Thuya dělá hodně, ale někdy nestačí, přece jen, očkování je hodně silný vliv. Zkuste to nafotit.

clarissa
12. máj 2014

@kam.zyk Dakujem za tip,tak vyskusam najprv ten Eucerin a uvidime 🙂

denula84
12. máj 2014

@kam.zyk nafotim zajtra, ked jej nezmizne, dakujem zatial 🙂

siuska33
12. máj 2014

kam.zyk
Dobry vecer. Chcela by som sa informovať, ci nam neviete poradit. Dcerka ma 19 mesiacov a pred dvoma tyzdnami sa vyhadzala. Zacalo to na rucke a nozke pod kolienkom. Neskor to bolo len par drobnych cervenych bodiet a teraz ma celu rucku taku cervenu a zhorsuje sa to. Dnes som jej to nasla uz na brusku a chodidielku. Rucku si zacala skrabat a je z toho nervozna. Pridavam foto. Cakame na kozne vysetrenie a ideme zajtra konecne, len nemam dobre skusenosti, preto by som pocula rada aj iny nazor. Syn je atopik ale nemal este take.

petoska
13. máj 2014

@kam.zyk dnes jsme byli na ockovani a pry to jako atopak vypada,mame mazat excipialem u lotion a ja vysadit mlecne vYrobky a uvidi se. Takze to znamena,ze kdyz se ji to zlepsi,nemela bych je vubec po dobu kojeni jist? A co potom ,az mala zacne s prikrmy? A zacnou jogurty atd. To ji nebudu moci dat? A vcem ji mam koupat pokud se ten atopak prokaze? Doted jsme pouzivali kosmetiku hipp,tak to uz asi nehrozi 🙂 Diky za odpovedi,jsme z toho vyplasena ,chci si o tom neco nacist,jak bude cas, zatim o tom ni poradne nevim

brtkulka
13. máj 2014

@salome123 zatial viem o tychto potravinach, ze mu nerobia problem: zemiaky, pohanka, spalda, celozrnne spaldove cestoviny, kvaskovy chlieb tiez spaldovy, ovsenne vlocky, jacmenne krupy, zeleninu davam dusenu aj ovocie: jablko dusene, hruska, uhorka, salat, kel, kapusta, karfiol, zeleny hrasok, zelena fazulka, mozno baklazan (este nemam poriadne otestovany), cukina, maso kralicie, bravcove a morcacie. mlieko davam ovsenne a spaldove. zatial som zistila, ze mu robi problem surove jablko, cervena sosovica, ryza, pseno, podozrenie na brokolicu ... este som v stadiu zistovania, chcem sa vrhnut na dalsie obilniny, co to spravi... inak ma uz ani nebavi varit, lebo uz neviem ani co, stale to iste, ale chudak nestazuje si... niekedy som si nevedela predstavit, co budeme bez mlieka a mliecnych vyrobkov, teraz zistujem, ze to je najmensi problem a hovorim si, keby to bolo len mlieko 🙂

emka13
13. máj 2014

@clarissa ahojky mam doma linola fett takmer cely. malickej som ho davala ale sa po nom hrozne skriabala. obsahuje totiz nieco s arasidami a je zrejme alergicka. ak chces poslem Ti ho. je do 10/2015

katyxq
13. máj 2014

@petoska a to dr. se nebála očkovat, smutné ☹

clarissa
13. máj 2014

@emka13 to vazne? no tak to nasho bude skrabat tiez lebo on ma extremne citlivu kozu ako aj ja...nam robii dobre len cista voda tusim 😒 inak sak arasidy su alergen a daju to do kremu? ☹ asi vyskusam ten eucerin,este vraj velmi dobra je kozmetika Mustela na taketo kozne problemy

emka13
13. máj 2014

my s tym mame tiez problem. ja som teraz mala telove mlieko atolys...to jej robi celkom dobre ale uz mi doslo a neviem kedy sa dostaneme do Svidnika lebo tam sme ho kupovali...aj ja rozmyslam nad zmenou ale zasa na druhej strane naco menit ak je toto fajn....celkom dilema🙂

mimab
13. máj 2014

Vsetky mozne ekzemy a alergie vacsinou vznikaju z toho, ze telo nieco nechce prijat, lebo je to prenho cudzie, nevyhovuje mu to. A cez pokozku nam dava o tom vediet. Jedna vec je natierat pokozku /vzdy prirodnymi mastami/olejmi! - vyborny je za studena lisovany kokosovy, vynikajco premasti a vyzivy/ a druha vec je prist na pricinu.
Mozno to niekoho prekvapi, ale drvivou vacsinou to vznika nespravnym stravovanim /vela cukru, aj skryteho, biela muka, maso a vyprazane jedla../, nedostatkom vody /ked clovek pije len same sladke, neprirodzene vody, malinovky/, prilisnym pouzivanim kozmetiky - najma u deti /precitajte si co to obsahuje! nedavat radsej NIC, ved umyt vodou dieta staci, prip. kvalitny sampon na vlasy/, pozostatky praskov/gelov na pranie v tkanine /tiez su to silne chemilkalie/. Skuste toto vsetko odstranit a nebrat pri tom ziadne lieky a uviedite vysledok... Lieky su uz len dalsia forma chemikalie.

eyael
13. máj 2014

Ahoj holky, před cca dvěma lety jsem řešila v téhle diskuzi podobnou věc jako vy - moje dítko má alergii na BKM a ekzémy. Dalo mi velkou práci vůbec zjistit, o čem tahle alergie je, na koho se můžu obrátit, na co mám nárok a jak vlastně mám pro svoje dítě vařit, kde nakoupit a čeho se vyvarovat. Pokud se chcete dozvědět informace a praktické postupy odzkoušené na mém vlastním dítěti, přijďte k nám do mateřského centra Balónek na Praze 4 na besedu věnovanou této alergii. Beseda je bezplatná, platí se jen symbolická částka 50,- Kč za brožurku s detailními informacemi, kterou si pak odnesete domů.
Pište mi do SZ pro další info, nebo pokud to admin nesmázne, tak se podívejte na FB stránky centra https://www.facebook.com/photo.php?fbid=8611015... . Těším se na viděnou 😉

805807
13. máj 2014

Dobrý den, obracím se na Vás opět s odstupem nějakého času. Připojuji opět i fotky. Minule jste mi radila, že je to kvasinka a že to vymizí, ale bohužel. Spíše se to stále více rozlézá a objevují se stále nová ložiska, skoro po celém těle. Stále mažu Sudokrémem a hodně vyschlou kůži mažu Adermou. Myslím si, že sluníčko stav zhoršuje, protože to má i na tváři a nejde se toho zbavit. Pro rekapitulaci - dcera,2 roky, kojena do 8m., nikdo z rodiny není veden jako astmatik a ekzematik, "vyrážka" ji nesvrbí, po Sudokrému jsou ta místa hodně vysušená, ale nešupinkovatí, po ránu je stav nejlepší, nejhorší je po večerním koupání. Chodíme na plavání, ale po něm se mi to horší nezdá 😖, tak nevím, jestli to máme zrušit? Adermu snáší taky dobře. Jednu chvíli jsem dávala probiotika od Biopronu, ale potom měla velkou zácpu. Žádnou zásadní dietu nedržíme, nevím, jestli by měla nějaká být? A nebo nějaké jiné doporučení.Děkuji moc za odpověď. P.

kamca77
13. máj 2014

pro Kam.zyk Dobrý den, dá se Vám poslat mail? Psala jsem totiž jeden mail do poradny pro atopiky a nepřišla mi žádná odpověď, tak bych Vás chtěla poprosit, zda byste si ho nepřečetla, je to trošku delší 🙂 Děkuji za odpověď.

kam.zyk
14. máj 2014

@kamca77 Vyřízeno, odpovězeno přes IP.

@805807 kvasinka jak vyšitá, já bych nanesla genciánu. Pak den nedělat nic a pak mazat klasicky = celé tělo Aderma a navrch na ložiska zinek (Sudocrem). Dieta- jen nejíst nezakysané mléčné výrobky a do stravy nasadit Hylak (klidně lze zamontovat do jídla). Plavání netřeba rušit, když po plavání sjedete proceduru znova (=mazat klasicky = celé tělo Aderma a navrch na ložiska zinek (Sudocrem).

@petoska Excipial - popravdě, nic moc, doporučují jej všichni lékaři (bůhvíproč). Daleko lepší až nejlepší je Eucerin AtopiControl. (a taky Bioderma Atoderm a Aderma Exomega)

Dobrý návrh je vysadit mléčné výrobky, to stačí na 10 dní, v té době se ukáže, když ne, napíšete zas. Protže pak se totiž ozkouší, zda BKM vadí či zda ne (na to nepřijdete pouhým vysazením, tam je třeba ještě udělat zkoušku, o ktreré si řekneme za ten týden), když se přijde na to, že to vadí, tak to holt nebudete smět jíst a já vám pak napíšu, jak to nahradíte ve svém jídelníčku tak, aby vám nic nechybělo. A samozřejmě, pokud se přijde, že přes MM dochází k alerg.reakci na BKM, tak je naprosto nepřípustné dát napřímo jogurt (tam pak hrozí hodně těžké reakce, děti co mají přes MM reakce na BKM mohou mít napřímo až anafylaktický šok).

Ženská , vy o atopii víte asi jako já o SUV motorech, takže si načtěte moje články o atopii

http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

kam.zyk
14. máj 2014

@siuska33 Tohle se mě vůbec nelíbí, to není jen tak zničeho, kožní vyšetření - hlavně na to nedávejte žádné kortikoidy, jen nechte udělat stěry.

Nejedla něco nového? Neměl se prací práše, aviváž, nekoupete v něčem novém, nezačly jste chodit na plavání, nebyla zkrátka nějaká změna?

petoska
14. máj 2014

@kam.zyk dik moc,jdu cist 🙂 no my s manzelem nejsme ani alergici ani atopici,nikdy jsem se o to nezajimala,nenapadlo me,ze to potka dceru :/

kam.zyk
14. máj 2014

@petoska Atopiků je v populaci 50%, takže atopie je vcelku běžná věc (atopie = gen.záležitost + vliv vnějšího prostředí - může být viditelná navenek, ale také nikoli, více viz moje články).

petoska
14. máj 2014

@kam.zyk jeste pridavam fotky a chci dodat,ze dceru to nejspis jijak nesvedi,spi klidne a neplace,presto mame kapat fenistil kapky,tak se chci zeptat,jak je mam dlouho kapat,to my dr nejak nerekla..
Moc dekuju

jaris84
14. máj 2014

Pozerám, že je nás tu dosť, čo máme ten problém. Ja už som z toho ekzému zúfala, už neviem ako mojej malej bambuľke pomôcť. Už som skúšala aj celé telíčko premasťovať modrou indulonou, ale stále sa nám to vráti. Neviem ako sa ten pliagy zbaviť. Lekárka nám stále predpíše Excipial, ale ja mám pocit, že to nám vôbec nepomáha. Keď som s ňou bola naposledy u kožnej(mala 3M), tak nám samozrejme predpísala kortikoidné masti, ktoré nám aj tak nepomohli. Vtedy sme mali vyhádzaný celý chrbátik. Nakoniec nám pomohol Holtov krém, ale ani ten nám ako sledujem nepomôže vždy ☹ Momentálne rozmýšľam nad kozmetikou A-Derma, ale ako čítam nie každému robí dobre, ale chvály som počula aj na kozmetiku Linola. Na figu je akurát to, že u nás v lekárni vôbec nedávajú vzorky, a tá kozmetiky je sakra drahá, tak neviem pre ktorú sa rozhodnúť. 😖 Nemáte osobné skúsenosti s niektorou z nich?

siuska33
14. máj 2014

@kam.zyk Dobry den. Dakujem za odpoved, vazim si to. Vcera sme boli na koznom. Bola som prekvapena ako rychlo nas vybavili. Len tak na nas primar pozrel a predpisal mast robenu ale kortikoidovu. Pytala som sa, co to je tak povedal, ze atopicky ekzem a uz sa s nami nebavil. Nerobil ani ster. Mazem jej to sudocremom a prejavy sa miernia. Prasok ani avivaz som nemenila, plavat sme neboli uz dlhsiu dobu a ani kozmetiku som nemenila. Uz som zufala z toho, lebo sa jej to ukazuje uz na brusku, chodidle a druhej nozke. Na nozke to ma kludnejsie ale rucku priserne skrabe. Vysadila som mlieko, bereme cerstve kravske, samozrejme prevaram ho, ale pre istotu. Objednala som ju na krvne testy, tak uvidime ako dalej.

gooobi
15. máj 2014

@jaris84 ziadna kozmetika problem nevyriesi. Problem je niekde v strave. Treba si o tom nieco precitat, napr. Na tyhto strankach 😉 http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

soneta
15. máj 2014

@siuska33 podľa Vierky by ste asi mali vysadiť to kravské mlieko, nasadiť hylak a probiotika. Aspoň tak som si to tu prečítala a väčšinou toto radí mamičkám...

soneta
15. máj 2014

@soneta aj my to tak dodržujeme a stav sa našej malej zlepšil. Veľmi nám pomohla svojimi radami práve Vierka - Kamzyk Ďakujeme veľmiiiii
cesta cez kožnú lekárku neviedla..

pupulka18
15. máj 2014

Moje malinke☹ ..moja dcerka mala tiez nieco podobne my sme mali vodu z mora ta nam pomohla....ale ked nemate tu k dispozicii tak radim.....ovseny kupel s olejem z konopi znacky topnatural zakupite v lekarni...a po tomto kupeli dobre namastit biodermou atoderm pp baume...

renulem
15. máj 2014

@805807 Ahojky,tak koukám na ty fotky a máme to stejné...Tak co to sakra je 😖

kam.zyk
15. máj 2014

@jaris84 Lepší pro vás bude ta Exomega. @gooobi vám posílala odkazy na moje články, načtěte to, budete o tom vědět daleko víc.

@siuska33 Převařením se alergen kravského mléka vůbec neredukuje, to množství alergenu i jeho síla se teplem neničí , takže chválím ten krok, že jste vysadila mléko a mléčné výrobky, to je třeba udělat jako první krok. Ty krevní testy na potravní alergeny jsou naprosto nesměrodatné, absolutně zbytečné náběry krve. Vysaďte hlavní alergeny (tj.především BKM ) a nasaďte Hylak a probiotika, sobě, neboť kojíte. Taky přečtěte moje články

http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

@renulem jestli máte ta samá numulární ložiska kvasinky, tak máte typickou ukázkovou kvasinku jak z derm. atlasu. Takže: kolik je synovi, těch 4 roky? Pak vysadit nezakysané mléčné výrobky, nasadit Hylak (zamontovat do jídla), "fleky" mazat Sudocremem nebo zinkovou mastí.