Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

ficekova
27. mar 2013

@vrtulka81 jo jsou, ale podle barvy tam ma evidentne infekci. Nakapala jsem mu je pouze jednou a ted mu to porad protahuju morskou vodou s medi. Blby je, ze pred 14 dnami mel strasnou rymu a to mu pomohl otrivin, ale pak 3 dny klid a zacaly horecky. Obe decka jsou na hromade a porad maji teploty. Mala u rymy zvraci, takze uz 3 dny v podstate nic nejedla ☹ . Je to na nervy, hlavne, ze jde mala za 14 dnu na operaci uzdicky. Musime byt fit...a ekzem? strasny....oba dva ☹
To aloe mam doma, le jeste jsem to na nem nezkousela. Desim se ale dalsi reakce. Ted maji ditiaden na noc oba dva a musim rict, ze malemu to hezky stahlo tu reakci na pamykon, ale nic vic.

nat28
27. mar 2013

Ahojte. Mam na vas otazku zeny. Tie ktore mate deti co nemozu jest mliecne vyrobky, ako ste to vymysleli s vapnikom??

april171
27. mar 2013

@nat28 Vacsina mamiciek tu asi je na UM, takze nemaju s tym asi problem, pripadne este dojcia, takze je to ako tak poriesene. Ja som sice dojcila uz pomenej, kedze dcera je na bezmliecnej od 15teho mesiaca, takze som jej sem-tam na jedlo davala Nori vlocky, viac sa snazila robit makove veci (je aj makovy olej a je vyborny) a jedla vela zeleneho hrasku.
Kupila som aj obohatene ryzove mlieko ale bola som ochotna ho dat maximalne do kolaca.
Pravdupovediac som brala a stale beriem toto obdobie ako prechodne, ako omyl, ktory pominie a vsetko bude v poriadku 🙂 Momentalne dcera asi tri tyzdne uz je aj biele jogurty s domacim dzemom a bez reakcii, takze som vysmiata 🙂 Ak to vydrzi, budem ju moct odstavit, kedze jogurtami si v pohode pokryje mliecnu davku (ale skusam dalej mliecne vyrobky)

Ak ty dojcis, tak by dieta malo mat vapnika podla mna dost, skor by mohol byt problem u teba. Ja som to neriesila ziadnymi tabletkami, lebo to beriem ako prechodnu zalezitost a nejaky pol rok bez mlieka si myslim, ze zasadnu sarapatu neurobi. Ale dlhodobejsie by to mohol byt problem.

nat28
27. mar 2013

@april171 ja malu stale kojim, bude mat 13 mesiacov. Ja som veganka, takze vapnik si doplnam tabletkovo. V podstate ekzem sa jej spravil ked som jej zacala davat jogurt. Uz dlhsie, asi 2, 3 mesiace som jej ho nedala a ani nedam, my sme v rodine alergici a mliecne vyrobky su pre alrgikov hotova pohroma. Tak teraz neviem ci nemam dcerke davat kalciovy sirup. 😕 Viem ze vapnik je aj v mandliach, ale to este asi nemoze, ci? 😅 v spenate je tiez vela vapniku, ale nezje mi tolko aby to pokrylo dennu davku. Dalej tofu, ale soju jej v zivote nedam. Tak fakt neviem co robit

katyxq
27. mar 2013

@nat28 Pořád hodně kojím a oběma se nám snažím dávat často potraviny bohaté na vápník - http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan... (ale třeba pomeranče ne, ty nemůže), ořechy a semínka jsem jí začala postupne zavádět (ve formě pasty nebo "mléka") od 8. měsíce, alergická na ně není, takže je jíme bězně, řasy taky snáší

nika80
27. mar 2013

@nat28 my sme ešte stále na eliminačnej diéte a malej dávame ryžové mlieko s calciom a veľa brokolice.

nat28
27. mar 2013

@nika80 a kolko toho mlieka ryzoveho ti za den vypije? a co je to vela brokolice? 😉

nika80
27. mar 2013

@nat28 ako kedy, niekedy aj 3x 250ml popri tom jej z neho robím ryžovú alebo kukuričnú kašu. A z brokolice a karfiolu jej robím polievku alebo jej ich dám podusiť, asi tak každý druhý deň. Už jej ale pomaličky chceme vracať naspäť niektoré potraviny, lebo to varenie pri eliminačnej diéte ma už nebaví. Nám varím niečo iné ako pre malú.

nat28
27. mar 2013

@katyxq ja sa prave bojim tych orechpv a semien. ak by nemala ekzem, tak by som jej ich skusila dat, ale bojim sa reakcie 😕 inac ekzem uz takmer nema, ozaj len velmi malicko v laktovych zahyboch. nevies ako to je s kojenim co sa tyka alergii? ja napr jem velmi vela, denne, strukovin a mala je v pohode. tazke to znamena ze strukoviny jej nevadia? ak by na ne mala alergiu, prejavilo by sa to aj cez moje mlieko, ze?

april171
27. mar 2013

@nat28 Neviem, ci mate este eliminacnu dietu, ale ak uz je viac menej ok, tak by si mohla podla mna dalej skusat, kludne aj tie mandle - take mlete by mohli byt aj pre nu lahko jedle. Co som si pozerala, tak tie Nori vlocky maju vela vapniku, tam staci lyzickou posypat jedlo a su vcelku jedle.
Ono, ked tak clovek nad tym pouvazuje, aj keby jedla mliecne, tak predpokladam, ze nejake mega davky by to neboli - sem-tam by si jej dala jogurt, trosku syru mozno, cize tie davky vapniku by boli mozno len o trosku vacsie, takze ak sa teraz da viac vapniku cez inu stravu tak by to mohlo byt ok. A okrem toho, aj pri beznej strave clovek asi permanentne nesleduje, ci ma vsetkeho dost, asi ta pestrost a kvalita je hlavna a potom by mohlo byt vsetko ok.

nat28
27. mar 2013

@katyxq ktore z tych rias jej davas?

katyxq
27. mar 2013

@nat28 alergie se může i nemusí projevit přes mateřské mléko, protože do něj přecházejí jen velmi malá množství alergenů, záleží, jak moc silně dítě reaguje. A ty jsi taky na bezmléčné dietě? Dokud kojíš a dítě na BKM reaguje, tak bys měla 😉 (současně taky pozor na hovězí maso, sóju a karob). A pokud by reagovala na vejce, tak by nejspíš reagovala i na kuře.
Řasy jíme nějaké vápanetá z rostlinných mlék obohacených vápníkem, do vaření tu mám Wakame a v rámci sushi jsme jedly Nori.

nat28
27. mar 2013

@april171 nemame prisnu eliminacku, v podstate ja uz vobec lebo ja ako vegan kebyze nemozem jest strukoviny tak by som ai umrela z podvyzivy 😀 ale malej som vyradila jogurty (nic ine mliecne nejedavala), vajce, strukoviny a nejake ovocie ako banany, marhule a broskyne. ale ja tieto veci veselo dalej jem a ako vravim, je to v pohode. teraz jej idem skusit dat opat po dlhej dobe strukoviny a velmi velmi dufam ze to bude bez reakcie

april171
27. mar 2013

@nat28 Myslim, ze to by asi reagovala, ked jes vela strukovin, takze jej asi nevadia. Ono sa to fakt blbo sleduje, ked sa dojci, lebo ta doba reakcie je tam ina.
Ja som dokonca rozmyslala, ci malej nepomohlo aj to, ze ju dojcim uz v podstate len v obdobi od siestej do osmej (take obdobie pred spanim a na zaspatie), takze tych potencialnych alergenov ma aj odo mna menej.
Najviac ma vsak stale trapi to jej neprospievanie - je pod 3mi percentilmi - ma 18 mesiacov a 8,7 kg, 76 cm. Udaje pre zhruba rocne dieta. Viac menej je mimo tabulky.

nat28
27. mar 2013

@april171 ja mam strukoviny na ranajky (hummus) a aj na obed vacsinou. nastastie ma nenaduvaju 😀
a nie si ty s manzelom drobnejsej postavy? co vravi pediatricka? chuti dcerke papat?

april171
27. mar 2013

@nat28 Tak to mozes kludne dalej skusat, mozno to bude len to mlieko. Ten zeleny hrasok je dobry zdroj vapniku, ja tiez davam takmer kazdy den brokolicu a zelenu fazulku - toto je vlastne nase hlavne zeleninove trio, plus este k tomu par druhov sezonnej zeleniny.

april171
27. mar 2013

@nat28 Keby sme boli mali, tak by som to neriesila, ale stihli hej, ale taki stredni, normalni 🙂 Aj porodnu vahu mala ok - 3,26 kg . Jej surodenci mali 9 kg ako polrocni a to ona nema ani teraz.
Pediatricka to nejako neriesi, ona na pohlad nie je ani chuda, akurat je mala. Kazdy zacne, ze jej aka sikovna, tak ich musim zhatat, ze uz ma rok a pol 🙂
Minule sme to ale preberali, tak si pozrela ako priberala a zastavilo sa to nastupom toho ekzemu - odvtedy menej prospieva. Je tam asi aj viac faktorov - menej papa, nejedava take kaloricke jedla - tazko sa pribera zo zeleninoveho rizota, co je jej oblubene jedlo a ma skvely metabolizmus - odmalicka kaka minimalne 2x denne.

nat28
28. mar 2013

@april171 asi bude proste len drobna...moja svagrina je taka ista, ma velkych rodicov, velkych bratov, vysokych a mohutnych a ona je take male stuple ziena. malicka chuducka, celkovo velmi drobna. mozno to bude aj vas pripad...ak to neriesi pedina a mala ma dost energie a kaka normalne ako vravis, tak byt o malo byt v pohode. ak by tam bol nejaky problem tak uz by to malo hadam aj ine priznaky. ale verim ti ze ta to trapi, my matky sme uz raz take

weissovamichaela
28. mar 2013

Ahojte na topický ekzém je výborné biorezonančné vyšetrenie, je to vysoko účinné, bezbolestné a nemá vedľajšie účinky, žiadne lieky ani maste pri tom dieťa nemusí užívať. Výsledky sa dostavia veľmi rýchlo a je to trvalé takže ekzém sa už nevráti....na biorezonancii sa riesia hlavne skryté príčiny prečo sa ekzém u dieťaťa objavuje a potom sa osetruje koža aj na vonok. Na biorezonančnú terapiu deti reagujú oveľa rýchlejšie ak dospelí, takže problémy odchádzajú naozaj veľmi rýchlo..my robíme v Kremnici takže banskobystrický kraj kľudne sa hláste ak by ste chceli bližšie info....

vrtulka81
28. mar 2013

@weissovamichaela já vás trošku sklamu,chodili sme tři měsíce a stav se tak strašně horšil,že sme to zaballi,ale sou tu maminky které chodí a mají dobré výsledky.Bohužel na těžkého atopa jakoo byla naše malá to nezabíralo,ba naopak ☹ Ale vím,že na někoho to opravdu fungovalo,takže neříkám že to nefunguje

weissovamichaela
28. mar 2013

@vrtulka81 to ma veľmi mrzí a viete o aký prístroj sa jednalo ? nebol to nejaký starší prístroj napr. Diacom? testovali aj alergény? my máme výborné výsledky so všetkými kožnými ochoreniami dokonca aj psoriáza... jedná sa len o to, že treba pacientovi aplikovať také programy aké on naozaj potrebuje, lebo zbytočne by sme mu liečili kožu na vonok ak by tam bol problém vnútorný....toto všetko ale záleží od terapeuta akú liečbu zvolí, čiže aj to aká je potom účinná. Určite ešte skúste viem, že aj v ČR sú odporúčam prístroj BICOM Optima.

vrtulka81
28. mar 2013

@ficekova no my sme dnes museli k dr,malá celou noc strašně prokašlala až zvracela☹ No šílené,od listopadu se držela a teď až se možná oteplí,tak lehne.Má vrazenou rýmu až nevím kde a navíc když jí to chcu vysát,tak se vzteká a vtahne to ještě víc do sebe,no na mrtvici.Naštěstí ekzém je celkem dobrý,čekala sem rapidní zhoršení jako vždycky
při nemoci,ale radši zaklepu... Na noc jí mám dát prednison,tak nevím,ale pokud se bude zase dávit,tak mě nic jiného asi nezbyde.Do nosa taky dostala pamycon,ale už ho měla,tak snad nebude nic,hlavně aby se stabilizovala a nedošlo na antibiootika i do krku. Držím palce a´t ste taky brzo zdraví

vrtulka81
28. mar 2013

@ficekova ještě k tomu spreji z aloe,nevím jestli jí to nevyprovokovalo ten kašel,před tím tak nekašlala jako od včera co sem jí to tam stříkla,rýma se sice o něco zlepšila,ale zato se rozjel ten kašel,tak na to prdím.

vrtulka81
28. mar 2013

@weissovamichaela Ne,byl to ten přísroj BICOM,tuším označení 2000,ale nejsem si jistá.Měli sme program na detox,testovali se alergeny,docela mě zarazilo že malé z krve vyšlo vajíčko v šílených hodnotách a podle toho přístroje bylo ok,ale když ho v nepozorovaném momentě snědla ,tak opuchla a museli sme letět na pohotovost,takže určitě dobré není,bylo toho víc na testování,i těch programů,i stafilokoka nám řekla že nemá a měla a rozsáhlého,že si s tím ani doktoři velice neporadili.No nevím,sme ojedinělý případ.Naštěstí sme našli jinou metodu co jí pomohla 🙂

weissovamichaela
28. mar 2013

@vrtulka81 pokiaľ sa potvrdí alergia z alergologických kožných testov alebo z odberu krvy alergia je jasná, ak sa nepotvrdí ešte to nezanmená že nie je....tak isto baktérie,,,,, som ale rada, že ste našli metódu, ktorá pomáha a prajem veľa úspechov 🙂

luthien.k
28. mar 2013

Z biorezonance vycházejí bohužel nesmysly, co se týče potr. alergií a nedoporučuju na to spoléhat, @vrtulka81 není zdaleka jediný případ, kde se to neshoduje s eliminačně expozičním testem, jakožto s jedinou skutečně 100% spolehlivou metodou pro jejich odhalení.

@april171 špatné prospívání může být také jedním z příznaků potr. alergie.

cajomilka
29. mar 2013

Milé maminky, bohužel se moje 15měsíční dcera právě zařadila mezi atopiky ☹ Naštěstí má zatím jen mírný průběh bez svědění, mokvání a praskání. O nemoci samotné toho vím myslím dost díky bráchovi, kterej s tím žije a bojuje přes 30 let, má nastudovanou snad veškerou dostupnou literaturu a vyzkoušel kde co a rád to s námi probírá. Takže AD pro nás není nic neznámého 😒 Přiznám se, že nejsem vyznavačkou hodně alternativních metod léčby, nicméně ráda bych vyzkoušela nějakou konopnou kosmetiku, konkrétně řadu Robátko od české značky Cannaderm. Používáte ji některá? A jaké s ní máte zkušenosti? Díky 😉

vrtulka81
29. mar 2013

@cajomilka mastě ať sou z čehokoliv nepomůžou,jsou to jen masti.Vyzkoušejte pročíst články co tu psali maminy,uvidíte že bratr nemá nastudováno všechno 🙂 😉 Každopádně by mě zajímalo jak léčíte atop vy,co používáte,baštíte,mažete.... ?

vrtulka81
29. mar 2013

@april171 my sme taky pod třemi percentilmi,malá začne 22 měsíc a má 9kg a nějaké dečko,78cm ...doktorka mě řekla že u atopů tak tak bývá.Ale třeba kamarádka má o tři měsíce starší holčičku a ta je na té samé váze jako my,možná tročku víc,ale deset kilčo ještě nepřelezla,jí naprosto všechno a je dost při chuti,tak nevím.POdle tabulek bych se moc neřídila,každé dítko je jiné a házet je všechny do jednoho šuplíky nemůžeme,prostě sou drobnější.Kdyby malá zaostávala jinak,tak bych se nad tím pozastavila,nemá z čeho přibrat,ve všem se porýpe a když už něco sní,tak to stihne vyběhat než to tělo zužitkuje

cajomilka
29. mar 2013

@vrtulka81 Doporučuju naši diskusi zde:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/prozivam-to-s...
Moje holčička je taky maličká, v roce měla 69 cm a něco přes 7 kg. Atopem to podle mě není, objevil se jí až teď ve 14 m. Obává¨m se, že navštívíme růstovou poradnu v Motole 😒