Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

xkittikex
18. feb 2014

Ahojte baby,pridam fotku ako zvykne vyzerat moje chudatko- dneska sme boli u obvodneho-ktory inac robi aj gastro- a povedal mi ze uz nech prestanem s kojenim a on nam vypise nejake specialne mlieko(na meno uz ani nepamatam). Ako som uz pisala predtym, alergiu zatial nemame-vsetky testy su ok. Vy by ste co robili,prestali by ste kojit,tak ze ani s tym mliekom neni to 100%ne ze zmyznu tie ekzemy..dakujem za odpovede

kam.zyk
18. feb 2014

@lenicka07 bude muset s tím přestat, jinak se jí to nezlepší....

kam.zyk
18. feb 2014

@xkittikex já bych kojila dál a držela eliminační hypoalergenní dietu, které jsem autorem - viz tady

http://www.proalergiky.cz/alergie/clanek/elimin...

emka13
18. feb 2014

@kam.zyk nam ta gencianka fakt dobre zabera...klop klop...a ozaj na to uz nic netreba 🙂 ozaj a proti skrabaniu berieme peritol...je to ok? dala nam to kozna 3x denne ale davam len pred spanim...aby bola noc v poho. no a dala nam este ichtiamolovu robenu mast ale neviem na ake loziska to davat. neplni to taku istu funkciu ako sudokrem? co je lepsie? dakujem za odpoved

kam.zyk
18. feb 2014

@denula84 jukni sem

http://www.proalergiky.cz/diskuze/tema/3295/str...

v jednom z mých příspěvků najdeš, jak se obejdeš bez BKM, tj.bez mléka a mléčných výrobků, je to moje diskuze na proalergicích

kam.zyk
18. feb 2014

@emka13 lepší je ten Sudocrem, a hlavně je bzepčnější než ichtamol.

Peritol je OK.

kam.zyk
18. feb 2014

@salome123 Nedala bych tu mast od kožní lékařky, ichtamol i afloderm netřeba a bylo by to naopak ke škodě věci- pokračuj v stávajícím mazání a bude se to stále hojit. Po cca týdnu napiš. Budeme pak dohojovat.

salome123
18. feb 2014

@kam.zyk stavajice mazanie? nerozumiem. myslis pokracovat tym sudokremom?

fifitko25
18. feb 2014

@kam.zyk čo je genciana? 😅 davame mu fenistil na noc, 15 kvapiek... Mame aj ditiaden, ale ten účinkuje tak ako fenistil ☹ len pár hodin

xkittikex
18. feb 2014

@kam.zyk velmi pekne dakujem,idem si prestudovat 🙂

kam.zyk
18. feb 2014

@fifitko25 genciánová violeť, seženeš v lékárně.

@salome123 přesně tak, pokračovat se Sudocremem 🙂

fifitko25
18. feb 2014

@kam.zyk aha tá fialová vodička? A len tým to mám potierat? Netreba to premastit, ked je to veľmi suche?

katkazhlohovca
18. feb 2014

Ahoj nam celkom pomohla modra indulona,ked periem veci pre babo som po oprani dala do bubna tri vrchnaky octu a dala vyplachat malej dost skodili na kozu tie prachy aj ked boli jemnejsie typu lovela a kupem len v cistej vode niekedy dam do vody oilatum

mikim
18. feb 2014

@kam.zyk Ahoj, prosim mohla by som sa s tebou poradit? Dcerka 3rocna, prve tri roky uplne zdrava, po nastupe do MŠ prvy infekt, brala atb. Augmentin a mala na to skaredu reakciu, za krkom po lopatky a pod pazuskami velke svrbive supinkove loziska, vkuse sa skriabala, tak som po tyzdni zasla ku koznej a ta z fleku urcila AE, vraj je pastozna a na chrbatiku ma malinke svetlejsie miesta a uz to bol predsignal k AE, dala kortikoidy a protopan, nic z toho som nemala odvahu dat a na vlastnu past som dala bambucke maslo s konope, za par dni uplne cista . ale kedze v tom obdobi som mala dojem ze z tych atb. ma kvasinky na cikulke, dodnes stale spekulujem ci cely ten AE neboli vlastne kvasinky, su to uz dva mesiace takze foto nemam. ale ked citam tvoje komentare k fotkam co vyzeraju pre laika ako AE, chcem sa poradit ci to nemohla lekarka nesprave urcit a predsa to mohli byt kvasinky, stale je uplne cista a nereaguje na nic v strave ani kozmetike. prosim ,len aby som vedela ako reagovat keby nas opat niekedy postretli atb. dakujem Miška

kam.zyk
18. feb 2014

@fifitko25 aha, tak jestli je to suché, tak po natření genciánou nech cca 1 hodinu být a pak nanes Sudocrem nebo Bubchen krém pro kojence.

kam.zyk
18. feb 2014

@mikim Byla to kvasinka. Po ATB je to velmi časté. Kdyby náhdou zas někdy byly ATB, tak posldní den jejich braní to chce nasadit Hylak na 5 dní a natírat kůži mastí s obsahem zinku.

fifitko25
18. feb 2014

@kam.zyk ďakujem 😉 a tu gencialku ako dlho dávať?

kam.zyk
18. feb 2014

@fifitko25 jen jednou!!! A pak po cca 3 dnech by měla slézt- to pak napište, jak to vypadá, průběžně pište.

mikim
18. feb 2014

@kam.zyk dakujem pekne

fifitko25
18. feb 2014

@kam.zyk myslite, ze by mu mohla pomôcť aj proti svrbeniu??

zuzanask
18. feb 2014

@denula84 no ako som nejedla prve tri mesiace hluboviny aby ho nenafukovalo, zvladnem pokusnych 10 dni bez mlieka a vyrobkov vydrzim, vapnik sa da aj z inych potravin a problem s dostatkom mm nemam

kam.zyk
18. feb 2014

@fifitko25 dáváte ta antihistaminika, a můžete zkusit i Poumon histamine 15 CH 5 kuliček denně

zuzanask
18. feb 2014

@kam.zyk ten kortikoid Afloderm dostal uz vcera rano skor ako som si precitala cokolvek na tomto webe, predpisala ho kožná lekárka, videla kožu malého už 2x, chcela som mu uľaviť po strasnej noci a ukrutnom skrabani a plači ráno. Locoid nemáme. Kvasinku tam zrejme nemá, kožný lekár to videl a takúto diagnózu nespomenul. Fenistilové kvapky som dávala, proti svrbeniu nepomáhajú (utlmujú len jednu časť - hovorili to lekári na www.atopickyexem.org) a vedľajším účinkom bola zvýšená nervozita. Dúfala som, že mi poradíš k veci ako a čím ho správne premasťovať a ako zistiť príčinu a nie vynadať za kortikoidy. Je jasné že sa nesmú užívať dlhodobo a po troch dňoch by sa mali vysadiť minimálne na dobu dvojnásobnú. Už som ich dávala tri cykly a kedže sa to nevyliečilo ani neukľudnilo a opatovne sa to zapaľuje, už ich nedám a hľadám iné cesty.

kam.zyk
18. feb 2014

@zuzanask já nenadávám, já jsem spíš smutná, protože se to pak dýl hojí...to zas ne, nadávání to nebylo, to se omlouvám, jestli to tak vyznělo. Ono to vlastně funguje tak, že se potlačí příčina a ta pak vyleze. Je jasný, že je třeba hledat příčinu, a ne zatlačovat projevy pod kůži.

Promazávat: dávala bych Adermu Exomegu a navrh na ložiska Sudocrem.

A te´d: jak najít spouštěč: koukni sem a načti můj článek

http://www.proalergiky.cz/alergie/clanek/elimin...

a kdyby náhdou jsi něco nevěděla, tak se ještě optej 🙂

lenicka07
18. feb 2014

@kam.zyk Ano, řekla že už ho dávat nebude. Chci se zeptat, prozatím bude stačit Linola krém, nebo ještě něco k tomu? Jak jste psala, že podle toho, kdy byl naposledy Locoid, tak tím se bude řídit další léčba... Děkuji. Lenka.

johankaa
18. feb 2014

@xkittikex ahojky, určite neprestaň kojiť, naštuduj si eliminačnú diétu. nám pomohla viac ako mastičky. držím veľmi palce 😉

castania
18. feb 2014

@kam.zyk ďakujem, krémy som vysadila a zlepšilo sa to. Kupem v oliate ale dnes som mu obliekla čierne pančuchy, nie je tam zloženie a body s krátkym rukavom bavlna a triko, nejaký polyamid, poobede behal s spotil sa..večer bol úplne vyhadzany, hlavne nohy.bruško a ruky trocha.nechápem teda co to je. Nesvrbi ho tk. Skúsim ho teraz pár dni len v balvne , ale neviem či to je ten atopicky alebo nie ...

zuzanka595
18. feb 2014

@xkittikex urcite by som kojit neprestala toto iste sme mali aj mi ale nie az v takom stadiu kozna nam dala maste poslali nas na alergologiu tam nam dala do kupela olej a vyvarovat sa citrusom stiplavemu a ked kojim tak ja kafe a alkohol mastili sme a zmizlo ukludnilo sa mu to ale obcas sa mu vyhodia take mapky na nozickach a pri ustach ale je to uz ine ako to bolo

kam.zyk
18. feb 2014

@lenicka07 Teď jí připravte na to, ž ese to zhorší, tak týden bude urputné svědění, musí to tlumit antihistaminiky, klidně Dithiaden.

A promazávat tou Linolou. Ať vysadí nezakysané mléčné výrobky a jí jen jogurty a tvrdé sýry.

@castania může to být reakce na to, že se zpotil - tento materiál tolik nesaje, takže díky tomu ta vyrážka. Chce to bavlnu.

lenicka07
18. feb 2014

@kam.zyk Děkuji moc za radu, pak dám vědět jak se to vyvíjí. Lenka.