Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kam.zyk
24. feb 2014

@lubenak bambucké máslo je dost mastné, to s sebou nese určitá rizika- musíte to navrch namazat zinkovou mastí.

kam.zyk
24. feb 2014

@verbalinka nemusí být, naopak, u ní je vhodné, aby na BKM dietě nebyla. (trénink imunity díky nanogramům bílkovin BKM v MM)

kam.zyk
24. feb 2014

@demo aha, vidíš, vazelína je naprosto špatně, díky ní se to nehojí...mastné na záhyby nikdy. To je pravidlo.

kam.zyk
24. feb 2014

@fifitko25 nesmíš tu vazelínu - jen SUdocrem. Ale teď genciána a den nechat být.

kam.zyk
24. feb 2014

@xkittikex Tak tady je naprosto jasná příčina ve stravě.

Co pije za UM a co je zatím zavedeno v příkrmech?

xkittikex
24. feb 2014

@kam.zyk este ho stale kojim a je vsetko co mi,ale samozrejme nie az tak korenisty..

katyxq
24. feb 2014

@kam.zyk jenom technický dotaz - ta rostlinná mléka obohacená řasami se můžou od jakého věku? (já pro případ, kdyby se zadařilo druhátko, neb dispozice k alergiím máme poměrné velké)
Jo a co si myslíš o tomhle http://www.drakima-barf.eu/barf-pro-q/138-morsk... - píšou potravinářská kvalita, tak přemýšlím, jestli je koupit na domácí výrobu obohacemých rostlinných mlík 😉

verbalinka
24. feb 2014

@kam.zyk aha, díky za info. To by mě nenapadlo 😅 A to i u 10měs. dítěte? Já pořád čtu a studuju a lezu sem a kecám ti do toho 😅 😀

kam.zyk
24. feb 2014

@katyxq tak se koukám na ten odkaz a líbí se mi to hezky. 🙂 šla bych do toho! Ta mléka obohacená řasami - klidně od 10M věku.

@verbalinka ano, i u 10M dítěte, právě - u IgE typu reakce - čím dřív trénink, tím líp. U atopie je to těžký v tom, že nelze zobecňovat- závisí na síle alergie, na tom, zda je IgE a nonIgE, v případě toho dítěte, o kterém se bavíme, je vidět, že je to rychlý typ reakce a reakce není příliš silná (soudě podle reakcí při pouhém plném kojení), takže tam si trénink dovolit lze, ale jsou případy, kdy ne, kdy je lepší počkat.

verbalinka
24. feb 2014

@kam.zyk fakt klobouk dolů tohle poznat dle fotky. Ale je to logické 🙂
U nás zatím stále svědění, ráno se rozškrábala na noze. No, snad hylak zabere. Ozvu se po tom týdnu 🙂

katyxq
24. feb 2014

@kam.zyk děkuju za odpověď - já nějak váhala, že jsou to řasy vyráběné pro psy 😀, ale když je to potr. kvalita, tak je to asi fuk, přímo pro lidi jsme tyhle řasy totiž viděla jedině ve směsi s jinýma a navíc děsně předražené

fifitko25
24. feb 2014

@kam.zyk občas som to premastila v tých zhyboch, lebo to ma extrémne suche, az supinate... Vazelinu mám konopnu...
@demo

baka13
24. feb 2014

@kam.zyk Velmi pekne dakujem za rady.Uz som ju tym nenatrela.Bubchen sme kupili.Tym jej mozem natierat aj ruky?ma ich cervene okolo zapastia a suche.
A mala je plne kojena.

golika2
24. feb 2014

@kam.zyk chvalabohu.. dufam, ze to vymizne 🙂

golika2
24. feb 2014

@verbalinka no vyskusame tu dietu a budeme vidiet.. dufam, ze to pomoze a vymizne to :(

hancazivocich
24. feb 2014

ahoj, u nás to taky vypadá na atopák - po spálové angíně, v obličeji...Tváře a okolo pusy.

darty13
24. feb 2014

@kam.zyk Ahoj, potrebujem poradit ohľadne môjho synčeka. Ekzem ma od 2,5 mesiaca. Ma ho na lickach, brusku, chrbatiku a stehnach. Zo stravy som vysadila mlieko a vajicka. Moj starsi syn mal tiez ekzem a mal alergiu na mlieko, vajce a lepok. Po diete a liecbe na alergologii z toho vyrastol a teraz je bez ekzemu. S malym sme boli na alergo na testoch. Vysli uplne v poriadku, aj imunita. Nasej alergologicke dost verim, lebo pri starsom nam velmi pomohla. Ty si tu pisala ze tie testy nie su pri takych malych detoch uplne presne. Takze teraz neviem comu mam verit. Dietu nadalej dodrzujem. Maly ma uz len cervene flaky, nema to suche. Iba na nozickach. Natieram ho modrou indulonou a na to davam sudocrem. Často tu pises o kvasinke, moze mat maly kvasinku? Ekzem mu vysiel cez vianoce, vtedy som pojedla az az sladkeho, a odvtedy mal dost zlu stolucu, zelenu, hlienovitu. Zacala som mu davat bio gaia- teraz je to uz lepsie. Stolica sa upravila. Takze ta prosim o radu, ci sa mam zamerat aj na to ci to nie je kvasinka? Alebo ako to zistim?

kam.zyk
24. feb 2014

@fifitko25 ženská jedna, vy nevíte, že hojení jde přes scuhá šupinatá stádia, a tím, že to promastíte, to zas posunete směr infekce??? 🙂 (já jen tak hudruju) - prostě, buď Bubchen krém pro kojence, nebo Sudocrem.

Ten Bubchen kulatá dóza by byl lepší.

Já taky jednou tykám jednou vykám 🙂

kam.zyk
24. feb 2014

@baka13 ano, i ruce s tím lze natírat.

kam.zyk
24. feb 2014

@darty13 zjistíš to tak, že mi pošleš fotky. Poznám to. Takže pošli a uvidíme.

darty13
24. feb 2014

@kam.zyk dobre ráno malého nafotím a pošlem

kam.zyk
24. feb 2014

@baka13 vysadila bych na 10 dní mléko a mléčné výrobky.

fifitko25
24. feb 2014

@kam.zyk jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj bože 😅 😅 to som fakt nevedela ..... mňa to vždycky evokuje premastiť, keď to vidím také suché... sľubujem, že nechám iba sudokrém na tie záhyby.... 😅 😅
a môžeme si tykať, nemám problém 😎

demo
24. feb 2014

@fifitko25 toto je inak taka mantra dermatologov: premastovat, premastovat. takto som sa napriklad u syna premastila az k perioralnej dermatitide.

fifitko25
24. feb 2014

@demo ou ☹ no jasné, že naša kožná stále vraví premasťovať, ale tak ona je aj za kortikoidy pri začervenalej pokožke... 😒 😒 akože dnes je fakt ťažké nájsť niekoho, kto poradí aj bez hormónov a iného bordelu ☹

demo
24. feb 2014

@fifitko25 no premastovat ano, ale nie ked je to cervene a tym padom zapalene. a uz vobec nie premastovanie ked to mokva. to viem dnes. vdaka luthien a kam.zyk, predtym som to nevedela, takze som premastovala 🙂

fifitko25
24. feb 2014

@demo my sme nikdy nemali mokvavé, iba suché, veľmi suché miesta a teda občas aj dosť červené.... ja som teda premasťovala vždy, aj červené ☹ nám dokonca kožná kázala premastiť aj hormón, čiže tenučkú vrstvu locoidu a na to premastiť... možno preto mi to premasťovanie ostalo....

baka13
24. feb 2014

@kam.zyk Dobre skusim ho vysadit.Pre malu vsetko.Chcela som sa este spytat cim by som ju mohla natriet ked ma suchu kozu na kolienkach a akoby taku krupicovu.Dnes po kupeli som ju este pofotila.Na clenkoch mala pred tym iba take ciarky a uz tam ma cervene flaky a pod kolenami. mam aj to natriet tym bubchenom?dakujem za odpoved.mam z toho vsetkeho este hokej

kam.zyk
24. feb 2014

@baka13 vše Bubchen, ale bude to chtít ještě vychytat to mazání, takže zítra zas fotky.

fram
24. feb 2014

@kam.zyk poprosím o radu - u 2,5 leté dcery se objevil AE ( tváře, zápěstí, podkolení), byla jsem s ní u dr., kortikoidy jsem odmítla, napsala nám Ondřejovu mast. Žádný efekt nemá, na obličeji mám pocit,že ji spíše dráždí, takže už s ní nemažu. Kůže je suchá, okolo pusy se až olupuje. Na postižená místa mažu Biodermu ABC Derm Ato+ a sudocrem,, zbytek těla Bioderma Atoderm krém. Chci se zeptat, jestli sudocrem můžu dávat i na obličej. A protože vůbec netuším, co ekzém vyvolalo, je asi potřeba držet eliminační dietu, že ? Nebo jak mám postupovat? Bezmléčnou dietu jsem už držela když jí bylo cca 5 měsíců kvůli hlenu ve stolici - žádný efekt neměla, hlen vymizel sám s příkrmy.