Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

salome123
19. mar 2014

baby, davate detom niektora Aerius sirup? nam ho kazala davat alergologicka dlhodobo, ale zacinam mat pocit, ze jej to nerobi dobre na kvasinku. teda po poziti sa zacne skrabat...moze to byt z toho, ze je privelmi sladky?

mizulienka
19. mar 2014

@salome123 my ho berieme, kazdy den 2,5ml...nemam odpozorovane, zeby jej robil zle, ale neviem, co to robi vo vnutri...
my sme boli vcera pri koznej a som z nej taka rozladena...znova nam predpislaa kortikoidy a miesanu masticku, a ze potom ked sa ten zapal stiahne, nabehnenme na Protopic
ked som sa jej pytala na ten Protopic, tak ze je to uplne bezpecne a keby nebolo, nebolo by to na trhu a tak...ale myslim si svoje....
a vobec nepocuvala, co jej hovorim, ze lipobase jej nerobi dobre, silou mocou nam chcela predpisat recept, nech mi nikto nehovori, ze to z cistej starostlivosti, urcite kvoli tomu, ze za recepty ma peniaze 😕 😒

ferino85
19. mar 2014

@mizulienka
@salome123
ahojte, na atopicky ekzem, by som urcite odporucil bunkove soli, moja svagrina ich zacala brat a mala uzasne vysledky. Predtým skusala vela masticiek, liekov atd. ale bez vysledku.

martinka1981
19. mar 2014

@mizulienka ja som tiež rozmyšlala že dam....aj ked alerg.nema...viem že su firmy čo to vedia spraviť až do hlbky....a potom na to tie antiroztoč.plachty a obliečky 😉

mizulienka
19. mar 2014

dnes som plna otazok 😉 boli ste niektori na biorezonancii? co si o tom myslite?

soneta
19. mar 2014

@mizulienka áno boli sme na celej terapii: 10 sedení + diagnostika, vyšli nám parazity a nejaké baktérie v črevách, nasadili nám parašild na odparazitenie a zinok na imunitu, teraz pôjdeme po 2 mesiacoch na druhú diagnostiku a Ae sa malej omnoho zlepšil. Nezbavili sme sa ho úplne, ale má to lepšie! a to sme boli od novembra v hroznom stave. Kožná predpísala kortiko a imunomodulátor, ale to som jej nedala. Hľadali sme alternatívu. Pravda ale je, že malá nejedáva mliečne a ani iné dráždivé potraviny. Mala ekzém na tváry až úplne horela ako spálená od slnka, aj na krku a dekolte, celé ruky a na stehnách. Teraz má tváričku čistú peknú aj dekolt. Trošku má ekzém na krku vzadu, v lokťových jamkách a pod kolienkami. My sme to vyskúšali, lebo už sme nevedeli čo s ňou. Berieme stále aj probiotiká, laktobacílky + občas ešte hylak. A večer zodac.

sirenita
19. mar 2014

@kam.zyk
tak rekapitulace 🙂 :

má tři roky, nikdy na nic netrpěla, párkrát v období podzim a jaro měla sem tam suchá místa, mazala jsem bephantenem.
Peru od jejího narození ve stejném prášku ( tekutý persil pro děti ), aviváž nepoužívám přes dva roky.
V půli ledna jí po těle vyběhly tvrdší pupínky, které jí hodně svědily. Mazala jsem tekutým pudrem + 2,5ml denně Aerius.
Během února se to pomalinku zlepšilo. Pak měla od babičky kulajdu a druhý den špenát a naběhla tahle reakce.
Pila jen sójové nebo rýžové mléko. Pár dní zpět jí už dávám jen to rýžové.
Poslední očko bylo 17.10.2012
Žádné zvířata a ani nějaký přímý styk u přátel.
Naposled nemocná srpen/září to měla zánět moč. cest nebo močáku.
Nepije kr. mléko ( bohužel jsem pozdě zjistila, že doň patří i soj.mléko ), minimum jogurtů jí, skoro žádné pečivo. Sladké má omezené. Ovoce - žádné citrusy apod. Spíše jí jablka a hrušky. Maso jí všechno, rybu dlouho neměla.

Co se narodil syn, v říjnu, tak pila i více mléka. Několikrát denně.
A ještě mě napadá, v lednu se celkem rozpila na kr. mléku s medem ( snídaně ). Co se objevily ty pupínky, med neměla.

Po koupeli nemažu, má doma Hipp - ale mažem tak 1x za měsíc. Koupe se v dět. Nivee už dva roky. Někdy jen v čisté vodě. Źádná pěna do koupele.

Teď jsem se setkala s názorem, že problém ekzémů může být i v psychice. To bych spojila s příchodem brášky ( říjen 2013 ) - v listopudu 2013 se začala počůrávat ve velkém - do té doby byla už rok bez plín ve dne i v noci.

Zinková mast jí nezabrala. Mazala jsem ještě Excipialem. Teď má namíchanou mastičku z lékarny chl.synderman + jsem dokoupila sirup na imunitu - multi IMUN a kapky na pročištění jater - ostropestřec mariánský + 2,5ml denně Aerius na to svědění.

Ale je bledá s kruhy pod očima, nebo vlastně kolem očí - suchá kůže...obličej mažu Hippem.

Mám ještě recept nevyzvednutý na mastičku s kortikoidy - Locoid creme, ale do toho se mi moc nechce...

Díky.

kam.zyk
19. mar 2014

@bbberta Zkusme to napřed samy s tou genciánou, namažte to fialkou a hoďte fotky.

@fifitko25 dáváte poumon histamine 15CH 5 kuliček denně? Zyrtec - někdy zabírá líp než fenistil, někdy taky ne..

@soneta 5 kuliček večer- ta antihistaminika - na každého právě zabírá něco jiného. Nedá se říct, které je nejsilnější, to vůbec. Hodně silný je Dithiaden.

@matamisi klidně tento.

@mami5 jak vypadá ta vodička, tj.jakou má barvu, kterou jí to potíráte? Jak to je zelené nikoli fialové, je to špatně, ta modř je karcinogenní. Neocate je OK, kaši dejte rýžovou a taky jí rozmíchejte v Neocatu. Dejte sem fotky. To mazání je úplně blbě (vysaďte i tu dělanou mast, kdoví co v tom je, přesně jak píše katyx), to musíme vychytat líp, potřebuju ty fotky. Řekněte mě - kdy byly naposledy kortikoidy? Už je nedávejte, tím by se to markantně zhoršilo.

@dedde tam je kvasinka, to hodně svědí. Mažte Eucerin AtopiControl navrch Sudocrem. Za cca 3 dny se ozvěte, zda je to takhle lepší. Nasaďte Hylak, a taky probiotika. Ona tam má taková "živá" místa rozškrabaná, ta můžete namazat jednorázově genciánovou violetí.

kam.zyk
19. mar 2014

@kaja73 hned jak bude trochu víc času, kouknu na to. Mám i v IP strašně dotazů, denně tak 50 a víc.

@andrejka77 hoďte fotky.

kaja73
19. mar 2014

@kam.zyk ono zaklad pre alergikov a pre teba odznie od cca 9 minuty ,trva to len chvilku...to si vypocuj a potom niekedy pozri cele.... 😉

kam.zyk
19. mar 2014

@sirenita Excipial je OK, ta zinková mast- co to dělalo? Mělo by to mírně (může i více) schnout, nevybavuje se mě teď ale vůbec ten projev, jak vypadal. (těch maminek je vážně hodně, denně přes 50)Míchaná mastička sedí? Co dělá?

Kůže kolem očí = ledviny, ten ostropestřec je hodně účinná bylinka, s ním opravdu opatrně.

Kortikoidy-nedala bych, nepomůžete si. Spíš otestujte další věc se zinkem, ten zinek tam bude důležitý (usuzuju z toho, že jsem ho doporučovala) - takže Sudocrem, Bubchen krém pro kojence, ten lze sehnat za 30 Kč 20 ml.

Problém diskuze je ten, že některé případy volají po každodenním sledování, sledování jídelníčku, kůže, prostě každodenním vedení maminky, ale to tady na diskuzi fakt nejde, když v IP číhá dalších 50 dotazů podobného typu a doma marodí jedno z dětí.....

bbberta
19. mar 2014

@kam.zyk dobry den ja nakonec rano naklusala k jine kozni, docela jste me vystrašila. Potirala jsem vcera jen cernym cajem a verim, ze by zas vyschlo a vystrupatilo.(zitra jedeme na chalupu a tam je skoro cely den na vzduchu, spi v kocarku a tvare se krasne hojí). Ale dala jsem na vas-ma atb masticku a udelany ster. K tomu "hacko" a zinkovy olej.jestli se do tydne nezlepsi dostane celkova atb. MUDr sice mila ale: prestat jist pri kojeni mlecne vyrobky je dle ni blbost..sudocrem je blby..jak me napadlo davat hylak..fucidin h je slaboucky kortikoid uplne neskodny a v krizi mam používat. .alergen jsou i bylinky tj ani kojici čaje nesmim..jsem z toho celkem otravena asi si jdu slehnout velkou cokoladu🙂🙂 (jen vtip)

kam.zyk
19. mar 2014

@kaja73 tak dneska rekord, dneska odpovídám na dotazy v diskuzích od 8h ráno, od té doby, co jsem dceru odvezla do školy, doteď ...takže, jdu se najíst, poprvé za tento den...

kaja73
19. mar 2014

@kam.zyk mas moj obdiv 🙂 ..ja by som to asi nezvladala ......

kam.zyk
19. mar 2014

@bbberta a ježiš...neměla jsem vás tolik vystrašit, protože to bychom zvládly....už jste dala tu ATB mastičku? Co když s ní ještě 3 dny počkáme? Jediné, co je OK (včetně toho, co kožařka pravila), je ten zinkový olej....

kam.zyk
19. mar 2014

@kaja73 pracuju od rána 8h do večera 23h, pak zpravidla padnu k dětem....živím rodinu, moje živ.situace stojí za prd...

demo
19. mar 2014

@bbberta sudokrem je uplne blby, lebo ho nepreplacaju poistovne.Co si sama kupis v drogerii sa na ich prijmoch nijako neodzrkadli...

kam.zyk
19. mar 2014

@kaja73 nemám prostě štěstí na chlapy, ale to je do jiný diskuze 🙂 (a krom toho už jsem fakt dlouho nezaměstnaná a práci sehnat nemůžu, ať dělám, co dělám)

kam.zyk
19. mar 2014

@kaja73 tak, už mám před sebou jídlo, už jsem spokojenější 🙂 ta moje aktivita v diskuzích, popravdě, je to takový moje odreagování, abych se ze svého života nezbláznila. Leží mi toho na bedrech prostě moc, hlavně postarat se o děti, aby měly vše potřebné, je čím dál těžší.

kam.zyk
19. mar 2014

@demo přesně tak 🙂

fifitko25
19. mar 2014

@kam.zyk nám ani ten poumon moc nezabera ☹

salome123
19. mar 2014

@kam.zyk cim sa teda zivis? ake mas zamestnanie?

bbberta
19. mar 2014

@kam.zyk uz v ordinaci ji to namodrili (pry lepsi nez fialka) a prdli na to bactroban.. ted ta tvar vypada uplne plesnive :( (modra chytla po smichani s atb plesnivy nadech)..ach jo.. vy jste psala ze strup je spatne a ji se tam strup chtenechte vždycky udela - ten tkanovy mok v urcite chvili uschne..ale jestli je tam stafylokok/infekce tak jsou atb na miste nebo ne? ja si necham poradit od vas, masticku necham klidne nepoužitou.i když jestli to necham takhle tak ten strup bude velky a nechutny .:(

kam.zyk
19. mar 2014

@bbberta namodřili? tak ono- okolo genciány je hrozné "haló", že je podezřelá z karcinogenity - a přitom se to nikdy neprokázalo - a methyl.modř - tam se přímo prokázalo , že je karcinogenní -a tou se natírá a ještě ke všemu kožař řekne, že je to lepší????

Tak to zírám....

Stafylokoková infekce se dá bez ATB vyhojit možná líp jak s nimi, to je moje osobní dlouholetá zkušenost....

Strup je blbě, ten se musí namočit, odmočit, aby se jakoby rozrušil, a pak genciána. Klidně to máčejte třeba 5 minut, pak to usušte a pak genciána.

kam.zyk
19. mar 2014

@salome123 já jsem vystudovala přírodní vědy, pak chemii, pak mám ještě pedagogiku vystudovanou, ale od mateřské nemůžu sehnat práci (už rok)....

kam.zyk
19. mar 2014

@salome123 možná tě napadne, stejně jako ostatní , že bych měla dělat to poradenství pro atopiky za peníze, ale - už jsem to zkoušela, trávila nad tím i noci, nejen dni, a výsledek byl, že jsem poplatila odvody a daně a zbylo mi třeba 3000 Kč a když je člověk OSVČ, nebyl nárok na žádné soc.dávky a nebylo to k přežití. Nejsem schopná vést měsíčně víc jak 10 maminek (protože chci odvést precizní práci), a zase jsem si nechtěla za to brát nějak vysokou částku , za to poradenství - takže víc jak 8000 Kč měsíčně jsem nevydělala-pak zaplatila odvody a zbylo cca 4000 Kč, bez nároku na nějakou soc.dávku. A z toho poplatíš akorát bydlení, pak už nic. Jenomže ještě člověk musí jíst, atd. (starám se o dvě děti)...

Teď pár maminek mám, co vedu každodenně, a výdělek je natolik malý, že se vejdu do roční položky "Dar" (člověk si smí vydělat do 20tis.ročně v rámci daru).

bbberta
19. mar 2014

@kam.zyk takze se vyprdnout na atb zbavit se toho hnusu co ji namazali a znovu repik/cerny caj??

kam.zyk
19. mar 2014

@bbberta přesně tak! Akorát - ten hnus, co jí namazali, to bude odcházet z kůže tak 2 dny, než se to smyje úplně, ale ten řepík a černý čaj to zmákne. Holt se to teď bude muset odmáčet tak ty dva dny, třeba 3x denně.

Teda to jsme si pomohly, tou návštěvou kožaře, si teď vyčítám, že jsem vás znepokojila a šla jste tam....

brtkulka
19. mar 2014

@kam.zyk dobry den, nas doterajsi suhrn🙂
2-rocne dieta: sme vyse tyzdna na eliminacnej diete, drzim sa vasej tabulky. rucicky sa mu krasne hojili (som predtym posielala foto), ale teraz sme narazili na problem: vcera mu babka dala jablkovu vyzivu na desiatu (pravdepodobne tam boli klinceky alebo skorica, sama nevie), a do vecera sa vyhodil na zapastiach (fotky su dost zle, tak ich nepripajam). je mozne, ze tak rychlo zareagoval, do 5-6 hodin?
ruky mu natieram biodermou a sudokremom. este jedna otazka: jacmenne krupy su ok pri diete? dakujem

brtkulka
19. mar 2014

@kam.zyk ked citam vase prispevky, rada by som vam za vase rady financne prispela, mozno by sa radi pridali aj ostatne mamicky, za to co pre nas robite. 😉