Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

michaelka83
7. okt 2011

Holky nemáte nějaké zkušenosti s nějakým šamponem nebo s přípravkem, který se aplikuje do vlásků? Malý má na hlavičce takové malé šupinky, nic hrozného, seborea to není ( tu už jsme měli) , ale viditelně ho to svědí☹ - tak nevím, zda je to AE či co 😕 Snažila jsem se mu to mazat Biodermou PP Atoderm, ale nejde to moc roztírat v těch vláscích☹ Tak nevím, zda na to nemám koupit nějaký speciální šampon? 😒

katarinajurikova
8. okt 2011

@michaelka83 nam to preslo z kremiku Skin Cap...

annika11
8. okt 2011

ahojte baby, ja by som sa chcela poradiť, malej sa okolo úst vyhádzali také malé červené pupáčiky, má to už asi dva týždne a nevieme sa toho zbaviť...najprv som si myslela, že je to zo špinavého hrozna, lebo ked bola s dedom na záhrade, tak stačila chvíľka nepozornosti a malá už veselo jedla hrozno....potom som rozmýšlala nad tým, či to nie je reakcia na niečo iné, ale nejeme žiadne nové jedlá, ani nemáme novú kozmetiku. Môže to byť aj od zúbkov? pretože dosť slintá, ide jej teraz naraz viac zúbkov a mám pocit, že tie sliny to ešte zhoršujú... Premasťujem jej to konopným balzamom, nemá to suché, len nám to akosi nemizne, poradíte mi, čo s tým? nejaký babský recept? alebo radšej skočiť pre istotu na kožné? vopred dakujem za dobré rady

luthien.k
9. okt 2011

@annika11 , může to být podrážděné od slin, stává se to často, ale jestli jsou poupínky červené, tak na to nepatří nic mastného, dala bych Sudocrem, Bubchen krém na opruzeniny nebo zinkovou mast. Pokud by to příliš vysušovalo, tak nědco hydratujícího jako podklad, Bioderma Atoderm nebo A-Derma Exomega (a na to viz. výše). Na kožní klidně můžeš zajít, pokud to bude dobré kožní, mohli by namíchat něco bez kortikoidů s tím léčebným účinkem podobným jako Sudocrem a spol.

lucinenka001
9. okt 2011

Kočky ahojte,

viete prosim poradit, napisat vas nazor ako je to s jedenim medu u nasich deticiek. Je to velky alergen? Ci mozme skusit? Dakujem.

luthien.k
9. okt 2011

Ještě ke Skin-cap, znovu a znovu....:
http://pinch.com/skin/scfaq.html
http://www.skintherapyletter.com/1998/3.1/1.html

Velmi zajímavé je toto, přímo ze slovenského Státního ústavu pro kontrolu léčiv, je to sice již z roku 1997, ale opět to ukazuje na to, že s přípravky Skin-cap to nemusí být tak docela v pořádku ani dnes...:
http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna...

Výrobce měl se skin-capem minimálně v minulosti velké problémy, k nám se dostal opět zhruba dva, tři roky zpátky po delší pauze. U nás není schválen Státním ústavem pro kontrolu léčiv jako léčivý přípravek, takže se prodává jako přípravek kosmetický, nikoli jako léčivo a neprochází tak přísnými zkouškami. Může v něm tedy být cokoli. Já bych to na své dítě nikdy neriskovala, ani to jinému nedoporučila. Jeho účinek je totiž z kategorie "zázračných" a takový kromě kortikosteroidů nebo imunomodulancií žádný jiný přípravek používaný na atopický ekzém nemá.

luthien.k
9. okt 2011

@lucinenka001 , med jedině neupravený, český, ideálně od nějakého známého včelaře - a pomalu zkoušet 🙂 Protože jde o potenciální poměrně silný alergen, tak ho nepoužívat příliš často, i kdyby nevadil.

annika11
9. okt 2011

@luthien.k dakujem 🙂

lucinenka001
9. okt 2011

@luthien.k

Ahoj Luthien.

Si strasne zlata, velmi si vazim kazdu Tvoju pomoc. 😉 . Takze skusim dat Adamovi aspon na chlebik, ale fakt len na take styri male kocky mu natriem tenku vrstvu ci vobec bude chciet . Viacej nebudem riskovat. Luthien ak sa mozem este opytat kedze teraz je sezona orechov a tiez je to urcite silny alrgen, tiez s nimi opatrne, alebo vobec este nie vo veku roka pol? Lebo som mu dala ochutnat kusok ale fakt minimalne a orech mu zachutil. Dakujem 😉

luthien.k
10. okt 2011

@lucinenka001 děkuju 🙂 No ořechy mají i jiný problém (kromě alergenního potenciálu), děti je zhruba do tří let nemusí umět pořádně rozkousat a tak se nedoporučují i kvůli riziku vdechnutí. S těmi bych tedy raději počkala.

luthien.k
10. okt 2011

@annika11 dej vědět, zda to pomohlo 🙂

lucinenka001
10. okt 2011

@luthien.k

Luthien, dakujem krasne , radsej este s tymi orechami pockam. Pytala som sa hlavne preto, ze som chcela nieco nove pre drobca, kedze moc toho nechce papat, ale vidim, ze som vybrala zle, chcela som to preto, ze aj zima uz je tu 😉 .

annika11
10. okt 2011

@luthien.k dávam sudocrem, má to suchšie, ale tá červeň mizne, tak uvidím, ak to bude mať príliš suché tak máme biodermu krémik.

luthien.k
10. okt 2011

@annika11 super, tak dej biodermu a na to sudocrem, jen slabě, a bude to lepší 😉

annika11
10. okt 2011

@luthien.k ešte raz ti dakujem 🙂 keby niečo, tak napíšem 🙂

fram
10. okt 2011

Ahoj ,můžete mi prosím poradit. Malé se udělali červené pupínky s bílým středem na tvářích, nejdřív jen pár, pak se ložisko zvětšilo. Měla to rudé a navrchu takovou žlutou krustu. Dr. říkala, že je to seborea ,dala nám Imazol. Po něm se jí tvářičky loupou (má to tak být?) a jsou rudé,hrozně vysušené. Navíc se jí to rozšířilo i na bradu. Mám jí to něčím promazávat , aby nebyla tak vysušená? A čím? Nebo raději znovu k dr.?

luthien.k
10. okt 2011

@fram to byla dětská dr. nebo kožní?

luthien.k
10. okt 2011

@fram jestli dětská, tak šup šup na kožní, mohlo by se jednat o bakteriální infekci. Jak je to dlouho, co jsi mazala ten Imazol? Ta žlutá krusta, byla taková mastná nebo spíš jako strup medové barvy?

majkl81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lyongirl
10. okt 2011

@fram Ahoj, my sme boli dnes u dr. na poradni a malý má tiež seboreu na líčkach, brade, ušiach a v obočí, ale je to hneď vidieť, že to je seborea, uši sa mu šúpu a má to žlté, aj v obočí, na lícach a brade ma červené zapálené pupáčiky. Dali nám na to Locoid Lipocream, nie som tým nadšená, ale malého som natrela, lebo neviem s čím to dostať dole. Dr. hovorila, že sa mám vyhnúť všetkým výrobkom z kr. mlieka, aby to neprerástlo do AE, nakoľko starší chalani majú AE. Ale ja celkovo jem veľmi málo výrobkov z kr. mlieka, len milujem kávu z mliekom a teraz neviem, čo si do nej naliať ☹ a neviem, čo uvariť...

michaelka83
10. okt 2011

@luthien.k Malý má po Imazolu taky takový strupy - ale když se sloupnou,tak je tam už normalní kůže (většinou).

luthien.k
10. okt 2011

@michaelka83 , to by chtělo kdyžtak vidět, mně jde o to, aby tady u děvčat nebyla infekce zlatým stafylokokem, kde se dělají právě krusty medové barvy.

michaelka83
10. okt 2011

@luthien.k Já vím. To jsme tenkrát měli strach i u našeho malýho. ☹

luthien.k
10. okt 2011

@michaelka83 ona tato infekce je u atopiků bohužel dost častá, protože atopická kůže nemá stejně účinné obranné mechanismy jako ta zdravá. A nezbavuje se jí moc snadno.

fram
10. okt 2011

@luthien.k byla to dětská dr., ta krusta. Byl to spíš strup a teď se jí kůže olupuje a je přesušená a zarudlá a taková hrubá.. Taky myslím, že ji to svědí. ☹

fram
10. okt 2011

@lyongirl malý se to vyrojilo zrovna když jsem dodržovala bezmléčnou dietu, takže BKM na to vliv neměla ☹ Maj to ale trápení , drobečci ☹

fram
10. okt 2011

@luthien.k ještě dodám - ten Imazol jsem mazala 3 dny

michaelka83
10. okt 2011

@luthien.k Nám dělali i stěry kůže na imunologii, ale stále ještě nemáme výsledky a to je to už 4týdny!☹

michaelka83
10. okt 2011

@fram Je mi to líto, jsou to chudinky. My jsme byli už bez problémů a pak začaly růst zuby, dneska to počasí a jsme zase zralý jít na kožní 😖 Ale vždycky si říkám,už bylo hůř...☹a doufám,že se zase během několika dnů zlepší...jak říká moje Mudra - houpačka☹ Držím Vám palečky!

fram
10. okt 2011

@michaelka83 já jsem z toho špatná, protože syn je atopik a já se tehdy spolehla na dr., internet byla ještě věc neznámá (synovi bude 14let) a hodně jsme exem zanedbali. A teď s tím hrozně bojujeme a výsledek nic moc ☹ Taky vám držím palce.