Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

jabber
16. apr 2009

vladka - já jsem koupele z otrub nepoužívala, ale normálně bych jí to při koupání natírala na obličej 😉 Neboj, jizvy mít nebude, vypadá to sice škaredě, ale je to povrchové

vladkaz1
16. apr 2009

No to som potrebovala pocut , aby som mala lepsi pocit s tohoto vsetkeho diki 😉 😵
Niekedy mi pozeraju do kociara ,ako keby mala mala lepru neznasam to 😠

diddi
16. apr 2009

otruby som kupila...ako ich mam pripravit?...normalne nasypat do prevarenej vody a nechat vyluhovat?

jabber
16. apr 2009

diddi - např strana 62, ale určitě je to tady víckrát, zkus pohledat 🙂

petruci6
16. apr 2009

ja to varim pol hod a potom necham 15min odstat a precedim cez gazu,tu vodicku jej nalejem potom do vanicky vecer,ked ideme kupat

vladkaz1
16. apr 2009

Ahojte tu konopnu mast nikde v lekarni nemali a ani nevedeli ze nieco take existuje..... 😕

garfie
16. apr 2009

vladkaz: cože? Já ji koupila v lékárně úplně normálně. No každopádně ji můžeš zkusit objednat přes internet. Třeba na www.lekarna.cz jich maji několik-a posilaji i na Slovensko.

diddi
16. apr 2009

myslite,ze mozem dat malej vypit Actimel biely natural?

vladkaz1
16. apr 2009

garfie , no bola som v 3 lekarnach 😅 som sama bola stoho sokovana , ale dali mi nejake vzorky pockaj precitam to ,ze eciderm krem a natrela som jej to a uvidim ze co to spravi.
Ale poobede to mala bledsie. a este nejaky krem ze eucerin poznate? ze to je presne urcene pre atopikov .
NO ale ja som to nekupila zobrala som si len vzorku ten krem stal 400 sk a hovorim ja mam tolko kremov uz co nam nezabera ze radsej oskusam az potom kupim.... 🙂

jabber
16. apr 2009

vladka - je CutisHelp anebo Cannaderm Robátko - oboje by měli mít v lékárně, ale Robátko jsem viděla i v takových těch prodejnách s bylinkovými čaji, ručně dělanými mýdly atd, u nás se to jmenuje Horoskop. Možná by to měli i v prodejně s bio výrobky

vladkaz1
16. apr 2009

aha jaber to su kremi?

jabber
16. apr 2009

jojo, krémy, masti...ale třeba Cannaderm Robátko je i olejíček a mýdlo - je toho víc

myschka
16. apr 2009

cannaderm je super ale nás popravdě zachránila indulona 😅 😅 😅 a v poslední době solná jeskyně 😉
Kolem půl roka to malá měla opravdu hrozný, úplnou hnisavou krustu, popraskanou do krve 😢 😢 kortikoidy jsem odmítla a začla zkoušet kde co. Nakonec fakt pomohla indulona na promazání a pevaryl-ten už nedělají 😒 😠 kolem roka jsme neměli ani flíček s nástupem letošní zimi se to zhoršilo ale s baumandolem do koupele, indulonou a tou solnou jeskyní jsme to úspěšně zvládli a teď co je teplo nemá zase nikde nic. 😉 🙂

jabber
16. apr 2009

myschka - to je super 😵 🙂

vladkaz1
16. apr 2009

No mne sa mala z indulony este viac vyhadzala neviem preco aj doktorka mi to radi ze modra indula zachrani vsetko, mne sa to nepaci ta koza natierana s tym,asi som neni trpezliva chcela by som nech to ma hned zahojene a to tak nefunguje ☹

myschka
16. apr 2009

jabber je 😀 😀 já jsem byla úplně na prášky. Hlavně když jsem ráno přišla k postýlce a všude krev jak se škrábala a při každém pohybu jí to praskalo.

myschka
16. apr 2009

vladkaz a zlepšuje se jí to teď když je teplo nebo to má pořád stejné?

jabber
16. apr 2009

vladka - no je možné, že jí nesedí, každému vyhovuje něco jiného a to je právě to nejhorší - najít co 😖

myschka 😅 takhle strašné jsme to naštěstí nikdy neměli, ale celkem si to dokážu představit 😔

myschka
16. apr 2009

a co zkusit tu solnou jeskyni, hodina tam je jako tři dny u moře, prej 😀 😀 obecně se moře atopikům doporučuje. Mívají tam hračky a naší malé se tam moc líbí.

vladkaz1
16. apr 2009

No to je pravda ze kazdemu nieco ine sedi, napriklad teraz som nanu prikukala prave sa mi zobudila a ma to uplne bledunke uvidim zajtra na svetle. Vcera sme mali uplne krvave flaky po hubenke ☹
Myschka no boze moj posialme boztek malickej 😵 , az take sme to nikdy nemali.
Ja to neviem posudit ze ked je teplo ci to ma lepsie, fakt sledujeme to, ale ona to dva dni ma a dva dni nie .
raz ma krasnu tvaricku a zasa na druhy den z nicoho uplne hrozne.... Mne doki stale tvrdi ze je to od sliniek ,ale to je totalna hlupost uz to ma aj v zahyboch na nozickach ,ale tam to nemava take krvave ako na tvaricke.

jabber
16. apr 2009

vladka - a nevysledovalas třeba jestli to není horší po koupání? Ono koupat by se mělo jednou za tři dny s nějakým tím olejíčkem. Ve vedrech rychlá sprcha a hlavně pořád mastit. Taky vadí, když se dítě přehřívá, takže oblíkat radši míň než víc, otužovat...

myschka
16. apr 2009

vladka a taky mě napadlo, že to zhoršujou některé potraviny tak možná malé něco nedělá dobře 😒
Držím palce ať jste brzy ok 😵 😵 😵

garfie
17. apr 2009

vladka: taky mě ještě napadly nějaké alergeny. Malá se třeba vysypala po banánu-to by mě vůbec nenapadlo! A dobře jí nedělají ani brambory...prostě takové potraviny u kterých jsem byla přesvědčená že alergii nevyvolávají. Vrátila jsem se načas k plnému kojení a pomohlo jí to (ale to u vás už asi nejde). Tak zkus ještě trochu popřemýšlet nad jídelníčkem...a co nějaký homeopat, nemáš v okolí? To tady holkám taky pomohlo.

petruci6
17. apr 2009

vladka ani tu to nemaju v lekarni,preto som to objednavala cez net:
http://www.docsimon.sk/tovar/cutishelp-mimi-kon...

uz cakam,ze mi to kazdu chvilu pride
vcera som vyradila cokoladu,okupala v otrubach a zatial natieram sebamedom a excipialom a zda sa mi to uz lepsie
uvidime

vladkaz1
17. apr 2009

No urcite to bude nejaka potravina,ja som o tom presvecena, ako som uz pisala skusam vyradovat a nic som nezistila mala by som zasa skusit 😉
NO homeopatku tu mame, mala by som ist urcite hlavne ked to mala bude mat take skarede.
Malu kupat raz za 3 dni boze 😀 😀 ved mi chodime domov z ihriska ako prasiatka 😅 .
Ste strasne zlatucke ja dakujem za podporu , mala este spi tak cakam kym sa pozriem na tvaricku.
A este to ma napadlo, ze ked to ma uschnute tak sa to sem tam praska a je to take supinkove, neviem to popisat ako keby sa hojila koza...
Pekny den prajem a drobcom velkuuuuu pusku 😵 😵 a hlavne skore uzdravenie. 😵
Vybehnem este do mesta a ked nebudu mat tu konopnu mast tak si to ties objednam cez net...

eva.85
17. apr 2009

Ahoj maminy, chodím sem poslední dobou často, člověk má aspoň malou útěchu, že v tom není sám ☹ , my máme problémy od dvou měsíců, já sama jsem atopik. Zkoušeli jsme mnoho krémů, po excipialu jsme se ještě víc zhoršili, canaderm a aderma nám moc nepomáhala, měli jsme to pak ještě více vysušený. Nejvíce nám pomáhala modrá indulona, koupeme v linole fett a teď nám kožní poradila i krém linola fett a je opravdu dobrý. Také dávám 2x denně zyrtec kapky (snad proti svědění) a myslím, že to pomáhá. Na konci května jsme objednaní na alergologii, tak uvidíme.
vladkaz1 - my máme stejné problémy, dva dny je krásnej a hned druhý den má rudé flíčky na tvářích, taky se nám to dělá pod kolínkama a máme suché flíčky na nožičkách a ručičkách, ale tím promašťováním se to hodně lepší. Zpozorovala jsem, že slintání to trošku zhoršuje, ale nemyslím, že by to přímo způsobovalo (ten ekzém).
Všem hodně moc držím palce, aby se to dětičkám zlepšilo.

vladkaz1
17. apr 2009

Myschka mrkla som si tvoj album a tu foto 48 by si mala dat niekde do sutaze je bohovska!!!!!! 😀 😀
Idem si pozriet aj ostatne som zvedava 😀

vladkaz1
17. apr 2009

Petruci malinka je rozkosna 😵 😵
Eva drzim palce, najprv skusim tu konopnu mast a potom ked to nebude zaberat pojedem s nou homeopatke.
Mam pocit ze za chvilu si mozem otvorit drogeriu s kremami 😅

jabber
17. apr 2009

vladka - no tak to si dovedu představit, jak vypadáte, když přijdete z hřiště 😀 😀 Já bych dala prostě rychlou sprchu a promastit, žádné dlouhé koupání a cachtání se 😖 Jinak já jsem byla taky přesvědčená, že to musí být nějakou potravinou, když jsem kojila, ale to se nepotvrdilo, mohla jsem jíst a nejíst co jsem chtěla a s ekzémem to ani nehlo. Já bych fakt zkusila vyměnit ten prací prášek. Mudr mi např. říkala, že hodně dětí je alergických na Lovelu 😅

eva - jojo, s ekzémem je to jako na houpačce, ale pokud je to 'jen' suché, tak to ještě jde, to se dá promastit. Horší je, když to začne mokvat 😉

vladkaz1
17. apr 2009

Prave sa zobudila moja kukuricka, nic nezabral ten leciderm ma to take iste cervene, ale suche....
Jabber ci mi veris ci nie malej nerobila dobre Lovela ja snou neperiem, ja pouzivam tekuty Ariel, Persil na co je vzdy dany mesiac akcia , avivaz vobec nedavam len nam do pradla...
KOcky idem prebalit malu najest sa a po obede vam napisem ako som dopadla s tou mastou.. 😉