Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
30. jan 2012

@anieanne jojo, jahody a čokoláda, to všichni říkají, ale pravda je jinde...

sona_123
30. jan 2012

ahojte baby, necitala som vsetky prispevky, ale ja som takmer za rok a pol vyskusala vsetko mozno. jedine nehormonalne co nam pomohlo/maly ma atopicky exzem od 6tyzdnov/ bola mast PARFENAC-SALBE. poradila mi ju kamaratka, ktora zije 20rokov vo Svajciarsku. nasa kozna mi ju napisala na recept a tam som ju kupila. niekto mi vravel, ze v Rakusku sa da zohnat, vraj tiez len na predpis, ale kedVvam to kozna napise, tak by Vam to mali predat aj tam. u nas na Sovensku sa nepredava a v Cechach som nezistovala. tuto mast som mu davala na tie najhorsie miesta, v tenkej vrste 2xdenne. medzitym som ho potierala kremikom z lakarne od firmy A-DERMA, krem sa vola Dermalibur. ma fantasticka hojive ucinky vdaka velkemu podielu Zincu. kupeme sa len 1x za tyzden, denne umyvame len zadocek a nozky. tiez som si to nevedela predstavit, ale da sa to zvladnut. jasne, ze v lete je to castejsie. a vzdy po kupani, najviac postihnute miesta natieram Dermaliburom a ostatok telovym kremom od Biodermy na velmi suchu pokozku-Atoderm. a pravidelne plavame, v stredisku Hrosik v Bratislave/www.stredisko-hrosik.sk/. ako jediny maju slanu vodu v bazene, ktora nam nerobi ziadne problemy. ked mal maly 7 mesiacov, zacala som s nim plavat v klasickej chlorovej vode a to bol DES! po troch razoch sme skoncili, kozu mal uplne suchu a cervenu. drzim palce😀

michamicha
30. jan 2012

@luthien.k potřebovala bych poradit nějaký ovoce nebo zeleninu (vhodnou pro alergika) s velkým obsahem vit. C 🙂 jsme všichni nastydlí, tak abychom se zase nekurýrovali 3 týdny místo jednoho 😅

luthien.k
30. jan 2012

@michamicha zkusila bych rakytníkový sirup, třeba od Weledy 😉

marketa97
30. jan 2012

@anieanne také souhlasím s luthien.k věř tomu, že ví o čem mluví. Nás bílkovina kravského mléka potrápila přesně před rokem, po sunaru nám vyskočil ekzém, který zmizel až po nasazení speciálního nutrilonu pro alergiky (Nutrilon Allergy Care). Kortikoidy jsme dostali taky, ale nikdy jsem je nepoužila protože naštěstí v mém okolí byli lidé, kteří mě od nich odradili a jsem za to ráda. Díky změně stravy, ale stejně nebyly potřeba. Pak jsme měli klid, dokonce jsme v půli roce opět přešli na klasické umělé mléko, jedli jsme i tvarohy atd., prostě všechno. Až opět v zimě se problémy znovu objevily a jak píše luthien.k i s úroky. Je to nyní daleko horší, je zasažena i větší část pokožky. Naštěstí se syn zatím neškrábe. Změna stravy je tedy opět na pořadu dne a k tomu další opatření jako již výše zmiňované praní v jádrovém mýdle, nákup oblečení ze 100% bavlny atd.

marketa97
30. jan 2012

@tosomja u nás tím, že se zjistila v době, kdy jedinou stravou synka bylo umělé mléko, tak podezření okamžitě padlo na bílkovinu kravského mléka, což se nakonec potvrdilo. Když jsme nasadili Nutrilon Allergy Care (kde je bílkovina předem štěpena a tím pádem lépe stravitelná), všechny potíže byly pryč, zůstaly pouze občas červenější a hrubší tvářičky, jinak po ekzému ani stopy.

germaine
30. jan 2012

@luthien.k
@anieanne naprosto souhlasím s luthien, podívej se, co máme týden po vysazení Fucicortem (antibiotikum s kortikosteroidem) 😖

tosomja
30. jan 2012

@luthien.k áno, viem, že nie je vhodný pre malé deti, ale prečo mi to potom v lekárni predali, keď som povedala, že potrebujem pre polročné dieťa na zapareniny??? A...mala som takých liekov viac, ktoré neboli vhodné pre malinké deti, tie som po prečítaní letáku vrátila do lekárne, ale ten pytiol používali aj naši rodičia.

luthien.k
31. jan 2012

@tosomja obsahuje kyselinu boritou v 3% koncentraci, vstřebává se kůží a může působit toxicky, při jednorázovém použití se zřejmě nic neděje, ale nepoužívala bych často a na velké plochy.

modra1
31. jan 2012

@tosomja Mne v TV bez mihnutia oka predali to čo je v BA len na predpis 😉, takže tak.

michaelka83
31. jan 2012

@luthien.k My taky používali Pythiol☹ Malé měl když byl hodně maličký velké opruzeniny, zbavila ho toho až genciálka a Pythiol. Taky mi ho normálně prodali v lékárně, jeho použití jsem řešila i dětskou dr. i kožní a obě mi potvrdili jeho nezávadnost...I máma , kt.dělávala léta na porodnici mi říkala,že ho tam normálně používali. 😖

luthien.k
31. jan 2012

@michaelka83 já vím, že dřív se používal běžně, ale má prostě svá rizika, stejně jako ta genciána, o všem je dobré vědět a používat s rozmyslem.

michaelka83
31. jan 2012

@luthien.k Já vím, ale každý doktor i lékárník ti řekne něco jiného☹ Ale zase tolik jsem toho na něj nepatlala, tak snad se to obešlo bez následků☹

luthien.k
31. jan 2012

@michaelka83 určitě ano 😉

michamicha
31. jan 2012

@luthien.k dík 🙂 jsem koukala na složení a je tam i med, toho se trošku bojim 😖
jo a dneska jsme zkusili oběd s kuřecím masem, neosypal se, ale trochu ho to prohnalo 😖 nebylo to teda řídký jako průjem, ale "měkkčí" než obvykle a stráááášně to smrdělo 😅 a jinak dobrý, tak asi budem zkoušet dál... je možný, že by nesnesl třeba jen vejce a kuřecí maso by mu nevadilo? my jsme vajíčko vlastně nikdy nezkusili, páč alergoložka ho zakázala když to vyšlo v těch testech... kuřecí maso mu asi taky nevadilo, jen se to krylo s BKM, takže samotný kuřecí jsme vlastně taky nikdy nezkoušeli 😖

luthien.k
31. jan 2012

@michamicha aha, tak to snad je novinka, já ho používala už je to dýl, teď máme jinou značku, Tenvit, slazeno fruktózou, jinak 100% šťáva... Tak zkus ten raději. http://www.obchod-usmev.cz/eshop-sirup-bio-raky...
No a to kuřecí - však víš, jak to je, důležitá je hlavně reálná reakce... Já bych teda být Tebou spíš zkusila klasicky žloutek, bílek a když projdou, tak kuřecí...

michamicha
31. jan 2012

@luthien.k tak já teda zkusim spíš ten žloutek, v testech mu vyšel nejvíc bílek a to ostatní jenom řekla, že teda taky radši dávat nemám 😒 ono hlavně to kuřecí mu dneska fakt moc chutnalo 😵 zase změna, jinak furt jen vepřový nebo krůtí, králík ... a co je super, že mu začaly chutnat i buchty co peču, který teda téměř nesladím, ale může se utlouct po muffinech 😀
jo a ještě k tomu žloutku... netušíš, za jak dlouho by se mohla objevit reakce? já abych kdyžtak byla v pohotovosti s fenistilem 😅 třeba na mlíko má reakci do 3 minut, začne se drbat, do 5-10 minut vyskáčou pupence kdekoliv na těle ☹ ale u toho vajíčka nevim, když jsme ho nikdy nezkoušeli 😖

luthien.k
31. jan 2012

@michamicha to může být stejný, dala bych poprvé jen fakt na špičku lžičky, nebo jinak, namáznout syrový na předloktí... A pak hooodně postupně zkoušet, pokud to bude OK.

michamicha
31. jan 2012

@luthien.k asi zkusim nejdřív syrový a pak se uvidí 😉

giselka
31. jan 2012

Ahoj holky, mám otázku, dneska při koupání jsem si všimla, že malá má přes celé bříško červené mapky, vypadá to jako malé červené nitky, může to být atopický ekzém? Už dřív se jí začala dělat vyrážka v loketních jamkách, dr nám řekla, že zatím stačí mazat indulonou, ale nepřijde mi, že by se to lepšilo 😒 Díky za odpověď 😉

luthien.k
1. feb 2012

@giselka záhyby indulonou? Ach jo.... Ale pro odpověď, co má malá na bříšku, si raději zajdi na kožní 😉

xmalij
1. feb 2012

@tosomja presne tak, mala uplne jako cerstvy mimco mela hodne opruzeny zadecek, vlastne co prebaleni to naloz v plince, a tak jsem vyzkousela kde co. Pytiol mi prodali taky, ale svagrova lekarnice varovala stejne jako Luthien, a tak jsme nakonec skoncili u odvaru z repiku a Sudocremu a byl po tom luxusni zadecek 😎 . Sudocrem u nas frci do ted a nikdy zadny naznak cervenyho zadecku, tak to zkus taky 🙂 .

lukava
1. feb 2012

v bazárku mám dermokosmetiku, která našemu synovi nesedla, pokoukněte, třeba se někomu hodí

tosomja
1. feb 2012

@xmalij sudocrem máme, ale pomáha len ako prevencia, zapareniny mala len raz - asi pred rokom, vtedy som nevedela, čo už použiť, mali sme sudocrem, imazol, bepanthen či ako sa píše 🙂 , aviril a pomohol pytiol hneď pri prvom použití, takže ho v nutnom prípade používame.

zuzuzuzu7
2. feb 2012

Ahojte mamicky!chcem sa spytat, ze aky kremik na tvaricku sa vam osvedcal v takychto strasnych zimach! nasa starsia dcerka ma atopak, inak ju moc na tavricku nekremujem,lebo po cely rok ju ma krasnucku cistucku a akonahle pride zima tak sa jej sparvia cervene fliacky-viditelne hlavne ,ked pridme domov a lebo do tepla...inak aj na rucickach sa jej to teraz pohorsilo....na tavrciku zatial druhy den davam INFADOLAN....pocula som tiez dobre veci o Vittele......poradite mi prosim co by bolo vhodne a co vam pomaha!dakujem moc!

xmalij
2. feb 2012

Ahoj, ja pouzivam Infadolan pro sebe a pro malou mam Weleda (oranzova tuba do mrazu), ale je s mesickem, tak nevim co by to u tve dcerky s AE udelalo, jestli neni na nej citliva.

sirokez
2. feb 2012

@lenkamt ahoj ake homeopatika ste brali? my mame teraz len taky maly ale minuly rok to mala poriadne vysypane...cele stehna ... teno rok je to miernejsie ale uz sa skriabe co doteraz nerobila...

zuzuzuzu7
2. feb 2012

@xmalij ja neviem, ja s tymi bylinkovymi radsej opatrne...aj ked mala uz mala aj 3/4 roka pokoj od ekzemu a je tu zima a bum....aj na tvaricke, aj na rucickach...zda sa , ze aspon nozicky mame stale ciste , ze nosi pancuchace...no tato zima nas zabije....myslis, ze ten INFADOLAN mozem jej davat i dalej?

luthien.k
2. feb 2012

@zuzuzuzu7 určitě můžeš.

@xmalij na Weledu pozor, je hodně parfémovaná, což může (i časem) vadit.

zuzuzuzu7
2. feb 2012

@luthien.k Kazdopadne dakujem! teraz na rucicky skusame obycajnu zinkovu masticku, zda sa ze sa jej to ukludnuje......od leta sme pouzivali konopnu kozmetiku mimi od cutis help, ale uz nam akosi nezaberala, tak som chcela nieco lacnejsie vymenit....a este som sa chcela spytat mile maminy, ci mali vase ratolesti nikedy gtake biele flaky po tych ekzemoch-akoby strata pigmentu...my sme boli takto falakty v lete...voebc sa nam to neopalovalo....teraz sa zda, ze uz je to farby okolitej kozicky,ale mam strach, ze sa jej to v lete zase neopali 😢