Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

hnedoocka23
23. mar 2011

ahoj holky,koupila jsem si probiotika infants dophilis plus(kojím) a chci se zeptat na dávkování 🙂 je tam psáno 1-2 odměrky po rysku,můžu tedy 2 odměrky??

tygrous
23. mar 2011

@hnedoocka23 Jojo, uzivej dlouhodobe dve odmerky denne😉

hnedoocka23
23. mar 2011

@tygrous díky 🙂

jinač jsem 8 den na dietce,obličej má krásný,na tělíčků prozatím nic moc,ložiska o trošku zesvětlaly,ale nemizí...včera jsme byli na očkovaní,takže můžu počítat se zhoršením 😒 ted testuji adremu exomegu,prozatím žádná alergická reakce a pokud to snese,budu ho mazat preventivně ..

anet1811
23. mar 2011

@luthien.k ešte, BioGaia užívame od 6 týždňov ako bol chorý

kazdovci
23. mar 2011

@luthien.k tri tyzdne...potom by sa uz malo ukazat ci to je stravou?tak orchidky pojdu prec to je najmenej, prat budem musiet castejsie ako vidim...a kupeme kazde 3, 4 dni. do vody davame oilatum plus. telicko ma krajsie ako tvaricku, len to ma rozskriabane, uz to mala vycistene, resp ekzem som uz ja mojim laickym okom nevidela a strasne si skriabala nozicky a dekolt...takze teraz to ma riadne ochrastickovane.....to svrbenie ma asi trapi najviac, to ze to ma skarede je menej podstatne keby ju to len tak nesvrbelo....

katarinajurikova
23. mar 2011

@tygrous Pekny den prajem,
nemusite sa nikoho zastavat ,ja na nikoho neutocim.Kazdeho osobna vec ,co si spravi s dietatkom ohladom jeho zdravia.A mate pravdu,je doktor a doktor a je lekarnik a lekarnik.To je pravda 😉
Prajem este raz vela zdravicka. 🙂

kazdovci
23. mar 2011

myslim si, ze kazda jedna maminka ktora tu je to najprv riesila s lekarmi..my sme si toho teda nabehali statocne, ale kolko ludi tolko chuti, kazdy jeden len lamentoval nad postupom toho predchadzajuceho a SKUSAL!!!toto ma hnevalo najviac, slova tak teraz vyskusame tuto mast, tento liek...co sme kraliky? skusam mozem aj ja sama doma..a to uz ani nehovorim o tom, ze dietu nam neodporucil ani jeden...takze ohladne dermatologov radsej pomlcim co sa tyka riesenia atopickeho ekzemu...

luthien.k
23. mar 2011

@kazdovci, @anet1811, ozvu se brzy, jen co si dáchnu 😀
@tygrous, @martinka1981, ahoj 🙂 Dlouho jste tu nebyly, tak doufám, že jsou dětičky OK 😉

ludmilabb
23. mar 2011

aha co som nasla na nete, hmmm http://www.topky.sk/cl/11/1249279/Domaci-recept...
@luthien.k zase je to s ekzemom naprd, cervene, vyrazky, sem tam ako pluzgier to vyzera ☹ kriste toto nikdy neskonci, ci co 🤐 este k tomu mi to cele Sofi asabotuje lebo akonahle ju nakremujem uteka si to zotriet vobec sa nechce kremovat

luapa
23. mar 2011

@luthien.k Zdravím po delší době,máme AE od 4 týdnů. My jsme začali pít Nutrilon Alergy care a užívat kapky Bio Gaia, po třech týdnech Nutrilonu a po pěti dnech kapek se to na týden zlepšilo, potom zase zhoršilo. Bez nějaké příčiny. Teď je to celkem stabilní. Mažeme A-derma Exomega a nějaké masti s dehtem z lékárny(ty jsou docela dobré). Na tělíčku je to už světlé, ale máme pořád červený celý obličej, spíše od tvářičech až k uším a do vlasů. Chci se zeptat, zda je něco speciálně na obličej? A ještě bych se ráda zeptala, proč se musí opatrně s banánem. My ho do teď dáváme každý den s jablkem k svačině.

luthien.k
23. mar 2011

@anet1811, poslala jsem mail 🙂

luthien.k
23. mar 2011

@kazdovci, přesně tak, tři týdny, zatím to má typický průběh, první týden zlepšení, pak zase cca týden čištění a když budou i ostatní vlivy OK, tak ten třetí týden rozhodne 🙂

Svědění - s tím je někdy těžké něco dělat... Na noc bych určitě pořídila speciální pyžamko s rukavičkami, aby to nebylo do krve, mají je u nás treba na www.proalergiky.cz. Berete nějaká antihistaminika? Do určité míry také mohou pomoct. Pak je dobré namazat vždy krémem z lednice nebo použít chladný obklad... Vše je to jen dočasné, ale aspoň na tu chvíli...

luthien.k
23. mar 2011

@luapa, banány často obsahují plísně, tak proto s nimi opatrně... Jinak viz IP.

luthien.k
23. mar 2011

@ludmilabb, i Věra říká, že je v tom nejspíš pejsek... ☹

kazdovci
23. mar 2011

@luthien.k nam zatial na noc stacia rukavicky, ale dnes to bol aj cez den boj...skriabala sa ovela viac ako inokedy...verim, ze je to precistovanie a konecne sa nam nas boj odmeni zlepsenim stavu.

julka11
23. mar 2011

@luthien.k mohla bys mi zaslat na IP či sem na MK radu, o kterou žádala již "lupa", tj., jaké krémy jsou vhodné na obličej, naší malé se teď rozjel ekzém na obličeji. A to jsme měli jakou dobu díky kamzyk klid...a teď je to tu zase☹((

Bývá tu ještě někdy kamzyk?

Děkuju.

lucinenka001
23. mar 2011

@luthien.k
Ahoj 😉
Cize kazdy den, teda denno denne davat tie probiotika BIOGAIA? A do kedy vlastne?
Dakujem, napisala som si aj nazov tych probiotik od cca 1,5pol roka co radila kam-zyk 🙂
S tym jogurtom a zmiesat do toho vyzivku to skusim, len naprv musim otestovat to zltko kedze sme s nim teraz zacali.
Luthien, a kedy mate termin? Drzim silno palce, nech vsetko dopadne v poriadku.
A dievcatko ci chlapcek? SI je to tajomstvo? 😉

samsa
23. mar 2011

@luthien.k ahoj, omlouvám se, že otravuju před porodem ( i když asi lepší teď, že? 😀 . Testovala jsem na malé (14.měsíců) BKM přes MM dle tvé rady a je zatím úplně bez reakce, nikde ani náznak ekzému a to se nám do toho přimotala ještě šestá nemoc. Mohla bys mi prosím napsat, jak mám otestovat BKM přímo na ní? A ještě se chci zeptat, zda nemáš nějaký tip na opalovací krém pro atopiky, sluníčko už docela pálí. Děkuju moc.

anduca
23. mar 2011

Ahojte!
Aký máte názor na nastreľovanie náušníc u ekzémových detičiek? Neviem prečo, ale ja sa od toho bojím. Nemôže to mať vplyv na ekzém? Možno sa pýtam na hlúposť, ale moja bude mať 9 mesiacov a stále nemá náušnice. Predsa aj to je zásah do imunity, nie?

@luthien.k
Ahoj! Chcela by som ti popriať pohodové dni, vidím, že ste už nastúpili do 40. týždňa. Dúfam, že všetko prebehne v poriadku! Potom sa ozvi, ako sa máte a kedˇ budeš mať anjelika, ktorý ťa nechá "koníkovať" :D, potom ťa budeme dˇalej otravovať ;) Teraz Ti už nechcem poslať ten dotazník. Dˇakujem Ti za rady!

modra1
23. mar 2011

@anduca presne toto som sa pýtala kamzyk. Ak je dievčatko bez ekzému a nie je choré, kľudne môžeš. Inak, v tomto veku naša ešte naušky nemala 🙂.

luthien.k
24. mar 2011

@kazdovci, já tomu věřím 🙂

@julka11, záleží na tom, jak to konkrétně vypadá...

@lucinenka001, ano, každodenně do doby, než přejdeš na ta probioitka pro starší 🙂 Termín máme 31.3 a 2.4., ono to na MK v pasu přidává jeden týden naví... A bude to zase kluk, tajné to není, já bych takové tajemství nikdy nevydržela (nevědět a pak neprozradit 😀).

@samsa, ahojky, to je fajn, že přes MM nereaguje, nicméně s testem na přímo opatrně, první den bych kvalitní bílý jogurt namazala jen kolem pusy, druhý den dala oblíznout lžičku, třetí den dala 2 - 3 lžičky a pak zhruba zdvojnásobovala množství až do celého jogurtu a pečlivě sledovala reakce jak na kůži, tak trávicí či respirační potíže (ale kožní a trávicí v častosti vedou).
Opalovací krémy - tam si budu muset sama doplnit vzdělání 🙂 My to loni pořešili opalovákem z DMka bez parfémů, barviv atd., ale to jsme neměli žádné potíže. Letos to budu taky muset víc prozkoumat, ale třeba @modra1 nebo někdo jiný poradí. Určitě vybírat z nabídky přímo pro atopické děti.

@anduca, moc děkuju 🙂 Dotazník pošli!

hnedoocka23
24. mar 2011

dobré ráno,tak včera jak psala,že tvářička je čistá,dnes na bradičce červené suché ložisko a na levém líčku 😒 nevím,zda za to může to očkování,byli jsme předevčírem...anebo mě napadla ještě jedna věc,včra při přebalování, se mi malý na sebe počůřal,konkrétně na obličej,že by to vylezlo z močí??? 😕 😀

@luthien.k kdyby to náhodou přišlo,tak přeji hodně sil a štěstí,at je porod rychlý a malý se má k světu 😵

hanule05
24. mar 2011

Holky, zkoušely jste některá bylinky od firmy OKG? Sice to není babský recept, ale nám teda pomáhají, zatím máme ekzém pryč, uvidíme, jak to bude dál. Dávám to ale starší dcerce - není to kojenec.

ludmilabb
24. mar 2011

@luthien.k na noc som ju natrela Imazolom a dnes tam ma riadne suche supiny, cim ju mam natriet?

hnedoocka23
24. mar 2011

@hanule05 používala jsem balzám+olej a reakce byla šílená!!vysadila jsem po 3 dnech...ta paní,co nám to prodala,tvrdila,že to je super reakce,že se tělo čistí,ale mi to přišlo horší a horší... ☹

samsa
24. mar 2011

@luthien.k děkuju, vyzkouším a dám vědět 🙂

hanule05
24. mar 2011

@hnedoocka23 tak to je mi líto, nám to teda dost pomáhá, ale neměly jsme tu kombinaci jako vy, ale něco jiného. Je to sice drobet dražší, ale zatím jsem s tím spokojená.

mia1111
24. mar 2011

Ahojte, chcem sa opýtať, neskúšali ste niektorá suché miesta na pokožke natierať kalciovou masťou? Ja mám veľmi dobrú skúsenosť, ja som sa vďaka kalciovke zbavila v priebehu 5mesiacov ekzému na tvári a keď som videla, ako mi to pomáha, tak som skúsila potierať aj synovi tie suché ložiská a teda doteraz som z toho v šoku, za pár dní bolo vidieť zlepšenie - krásne sa pokožka začala vyhlaďovať a dnes - cca po 2 mesiacoch nemá ani fliačik. A čo bolo super, vôbec si to po kalciovke neškrabal, akoby ho to prestalo aj svrbieť... Viem to aj podľa seba, lebo mňa prestal ekzém páliť - to som si povedala, keď už nezlezie, aspoň ma to nebude páliť a svrbieť, tak som natierala denno-denne a ekzém po istej dobe začal miznúť až som sa ho zbavila...
Maminky, viem, že každé dieťa reaguje inak, ale možno moja skúsenosť niekomu pomôže. Aj naša pediatrička sa potešila, keď videla, akú má drobec už krásnu pokožku, že po ekzéme niet ani stopy (len dúfam, že natrvalo....). Ak niektorá vyskúšate, dajte mi vedieť...

luthien.k
24. mar 2011

@hnedoocka23, očkování má vliv skoro vždycky, myslím, že z moči to nebude 😀

@ludmilabb, a začervenání zmizelo?

OKG - na to pozor - samé byliny, čili samé potenciální kontaktní i potravinové alergeny (podle toho, jestli je to mazání nebo nějaké kapky apod.) - doporučuju veeeelmi opatrně a na kojencích raději ani nezkoušet.

@mia1111, kalciovka se dřív používala na ekzémy hodně, dnes je i řada jiných přípravků, ale je samozřejmě možné použít i ji, když vyhovuje. Nicméně pokud se nepletu, tak kam.zyk ji na dlouhodobější mazání nedoporučovala (ale kdybyste mě zabily, tak už nevím, proč, zkusím to najít...), co si pamatuju, tak tu místo ní jedné mamince radila vyzkoušet Bepanthen, u kterého dlouhodobější používání nevadí...

martinka1981
24. mar 2011

@luthien.k poslala som ti mail 😉