Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

ppetal
30. apr 2013

@luthien.k Dobrý den, chci se Vás jen zeptat ohledně kosmetiky pro dceru (3roky), která má atop. ekzém.Máme za sebou el. dietu (byla jsem ve spojení s paní Zikovou), používám pro ni kosmetiku Bioderma atoderm PP. Ekzém máme zvládnutý. Nyní zkouším mazat nějakou dobu mlékem Alverde sensitive a snáší ho dobře. Myslíte, že bych mohla koupit i dětskou řadu od Alverde, nebo i opal. krémy? Doteď jsem pro ni používala opal. krém Bioderma. A v létě čekám miminko, může se bílá řada Alverde sensitive používat pro novorozence?Děkuji moc za odpověď.

luthien.k
1. máj 2013

@ppetal já myslím, že určitě, prostě vyzkoušejte a když to sedne, používejte 🙂 Já pro to preventivní používání upřednostňuji přírodní kosmetiku, protože 60% toho, co se nanese na kůži, se i vstřebá (píše prof. Strunecká ve své knize Doba jedová).

abbie
2. máj 2013

Ahojte, ako dlho sa mozu pouzivat Fenistil kv.? maly nema ani vyrazny ekzem,ale poslednu dobu sa mu vyhodia vyrazky kade tade a svrbi ho to hrozne, tak mu davam tie Fenistil kvapky(hlavne na noc) ....

martinka.pida
2. máj 2013

@xmalij Tak jsme objednaní k dr Dědkové na červenec, nejbližší termín. Dr Fuchs objednává na !!!říjen!!! pacienty na kontrolu a stop stav nabírání nových pacientů 😠.
@luthien.k Kouknu na profil 😉. Děkuju Ti 🙂

xmalij
3. máj 2013

@martinka.pida ty vado, no to je pekny...rijen?
My uspesne odsunuli termin ocku (meli jsme mit vcera), kdyz jsem dr. rekla, kdy mame termin plus mesic na vysledky, tak uznala, ze to uz vydrzi 😉. Pak jsem tam ale jela pro razitko na potvrzeni do skolky a mela reci, ze aspon jednu davku ji musi da (nas teda stejne nevezmou, max behem roku, jsme treti pod carou), tak jsem to odkejvala a myslim si sve. Ja najednou tam tak prestala mit chut se dohadovat... 😅.

danielahe
4. máj 2013

@katyxq ahoj, tak mame reakci i na AC mliko 🤐 , takze jsem nabehla do Dmka a koupila ryzovy a delam kasi z neho 🤐 , ta trocha to nezabije 😅 . Achjo, mě klepne 🙂
@luthien.k
@katyxq jaky je dobry opalovak pro mimi? Co rikate na sebamed? ja ho loni koupila pro starsiho syna a nejak nevim, co si mam o tom myslet, nejsou v tom parabeny a jeste cosi, ale zase tam je chemicky filtr 🤐 dekuji 🙂

luthien.k
4. máj 2013

@danielahe viz moje poslední zpráva na mém profilu 😉

katyxq
5. máj 2013

@danielahe Já stejně jako @luthien.k - loni jsme měli dětský Eco Cosmetics SPF45 (zkušenosti s ním popisuju pod jeho obrázkem v albu Výbava ceněná), letos ho pořídím zas, ale mažu, jen když je to nutné, časti těla, kzeré nejsou pod oblečením a vím, že budeme deľsí dobu na sluníčku

chovancova27
6. máj 2013

Ahojte, my sme už 4-tý mesiac v homeopatickej liečbe a konečne to začalo zaberať, už som tomu ani moc neverila🙂 malý má po roku krásne hladné ručičky a konečne sa na neho ostatné mamky nepozerajú ako na obludu alebo infikovaného nejakou smrteľnou chorobou:(( tak som celá šťastná. sme samozrejme aj na bezmliečnej diete, múka len sem-tam, bez cukru a čokolády, kakaa, ale nevadí, malý je zvyknutý od mala. NO ale prečo som píšem, včera som mala rozhovor s jednou dosť uznávanou dr. z Holandska, ona je kožná, jej manžel pracuje vo výskumnou ústave v Holandsku a práve pracuje na príčine vzniku AE. Takže zistili, že to väčšinou nieje žiadna alergia na zložky potravy, že to je len výnimočné. AE je chyba v génoch, ktorá je vrodená. Väčšinou vymizne po 5 roku života u detí ale často prejde do astmy či už sa kortikoidy používajú alebo nie, ževraj to od toho nezávisí... ja sa stále prikláňam k verzii skúšať homeopatiu a prírodu, zatiaľ vidím prvé výsledky, tak dúfam že sa nebudem musieť vrátiť späť ku kožným doktorom:((

bryonia
6. máj 2013

@chovancova27 Mozem poprosit kontakt na vasho homeopata?

luthien.k
6. máj 2013

@chovancova27 hodně zajímavé ovšem je, že eliminační dieta zabírá u značně velké části dětí (ověřeno na stovkách z nich). S tím genetickým základem se to podle mého názoru nevylučuje.

chovancova27
6. máj 2013

@luthien.k Neviem, len píšem čo som sa dozvedela od profíkov... chcela som sa sňou porozprávať či v Holandsku náhodou nemajú iné formy liečenia AE ako u nás, ale tam sú výrazne za kortikoidy, tam neexistujú ani kúpele a nič podobné... na svrbenie tiež dávajú len Fenistil, majú tam v každej nemocnici poradne pre ľudí s AE, kde môžu kedykoľvek aj vnoci zavolať ak sa dieťa škrábe a nevedia čo sním, tam im poradia... úžasné, u nás je to hrúza čo sa starostlivosti týka:( Môjmu malému nezabrala žiadna dieta, a to už skúsil všetky... taktiež krvné testy mu vyšli všetky negatívne... ale ako vieme každý atopik je iný, aj ekzém, jeden deň je super a druhý úúplne naprd, rozškriabaný do krvy:(

chovancova27
6. máj 2013

@bryonia Anna Pintér - Saqqara Homeo, Dvory nad Žitavou... dochádzame tam 150 km, ale pomohla... konečne, aspon niekto...

luthien.k
6. máj 2013

@chovancova27 já se samozřejmě za profesionála nepovažuju a máš určitě pravdu, že potr. alergie není spouštěčem AE u všech dětí, ale zkušenosti (bohaté) jsou prostě takové, že u většiny ano a dá se pomocí regulace příjmu alergenů ve stravě spolu s posilováním zdraví střev vylepšit stav u velké části dětí. Jestli jsou v Hol. výrazně pro kortikoidy, tak to o moc dál, než tady, asi nejsou 😅

chovancova27
6. máj 2013

@luthien.k no ved práve, som čakala aké zázraky mi poradí, a nič🙂) ale aspon to že je to v génoch bola pre mňa novinka... 🙂 prvá vec, ktorú mi homeopatka povedala ked sme tam prišli, že malému nefunguje trávenie, s čím vlastne pracuješ aj ty, čiže základ je dobré trávenie u atopikov, dala ho uplne dokopy behom mesiaca mu začalo normálne tráviť, predtým kakal aj 5x denne a detská dr. mi tvrdila, že je to ok a to bol nakoniec jeho základný problém... s tými kortikoidmi je to hrúza, už by mohli vymyslieť aj niečo iné na to:(

april171
6. máj 2013

@chovancova27 To s tym kakanim sa ma zaujala - presne dcera - aj ako vylucne dojcena aj ako prikrmovana kakala casto. Ked sa jej urobil AE (mala rok), tak som zacala davat aj probiotika, ale len sem-tam lebo to kadenie bolo este horsie a hlavne som ju este dojcila, cize probiotika mala v MM. Po dvoch - troch mesiacoch diety (postupne slabsej a znovu zaradovaniu viacerych potravin ) AE zmizol, teraz je viac menej vsetko a nema priznaky, ale kaka uz menej. Cize asi je to fakt, ze sa jej to tou dietou vsetko upravilo, mozno vycistil traviaci trakt (hoci to znie hrozne, ked si clovek uvedomi, ze vlastne take male dieta by malo mat problemy s traktom, ked vlastne jedava vacsinou kvalitnu stravu).
Niekde som zachytila, ze by za AE mohli aj plesne, ci tazke kovy, takze aj od toho sa to mohlo tou dietou vycistit a mozno u nas pomohlo aj zmensovanie davky MM, cim som menej dojcila, tym sa mozno koza lepsila, ale to je len taka uvaha, nemam to nejako odsledovane, len casovo mi to tak vychadza. A mozno tou dietou, kedze som ju mala aj ja, som sa ja vycistila a tak to nakoniec cely AE zmizol.

april171
6. máj 2013

@luthien.k Jedna otazka ku kremom - nie som zastanca patlania kremami, takze riesim, ci mam malu dalej natierat aj ked teda ziadne priznaky uz nema, - sem-tam suchy bledsi fliacik. Ak natieram, tak Alverde sensitive, treba podla teba stale premazavat tu pokozku? Natieram vacsinou vecer, ale postupne to rusim, uz len raz za dva dni a uvazujem, ze prestanem uplne. Nezda sa mi mala totiz nejaka sucha, tak sa mi zda zbytocne nieco na nu patlat, aj ked je to teda bio kozmetika.

luthien.k
6. máj 2013

@chovancova27 ale že je to záležitost i genů, to píše Věra Zíková ve svých článcích o atopickém ekzému u dětí... 😉 Přesto to neznamená, že když tam je genetický základ, že se to nemůže změnit řadou opatření - ty projevy.

@april171 pokud je kůže dlouhodobě v dobrém stavu, tak já osobně natírám jen po koupání.

helulicek
6. máj 2013

@luthien.k ahojky, prosím tě, M. se teď (cca týden) rozjel exém na obličeji, se mi včera parádně doškrábal 😝 Nikde jinde zhoršení není. strava stejná, akorát mu teď dělám bylinkové čaje - lípa, majoránka, podběl, černý bez.... bez medu, nasbírané ne kupované. Je totiž opět trochu zahleněný. Cca 2-3 dny mu "teče žlutě" očko, i exém je o něco horší, možná je to náhoda že je to společně s tím exémem nevím... nemůže to být reakce na pyly? Na alergo nám dělala test z krve na inhalační al. na podzim, byl negativní a prý se to teď do jara nemůže změnit.....nechtěla mi ho dělat znovu....škoda, že takhle nevypadal při té návštěvě alerga, to bych si to určitě vydupala.... jinak mě nic nenapadá.... díky moc

helulicek
7. máj 2013

@luthien.k můžu poprosit o odpověď?jsem z toho docela rozhozená😒

luthien.k
7. máj 2013

@helulicek může to být k tomu infektu, čaje bych určitě vyřadila, pokud by tam byl problém s pyly, tak rozhodně. Kromě antihistaminik s tím asi mnoho nevymyslíme. Ještě dojít na kožní, zda nejde o infekci.

sof12
7. máj 2013

Ahoj naše malá má atopák od mala ,u nás jedinečně zabírá krém od A-dermy exomega. po pár natření ekzém zmizí.a to ho má hooodně rozlezlej. natírám ji tím pořád a vše je v pořádku. na koupání používám od biodermi na ekzém. jina ze začátku jsme nejedli alergeny,ale ted malá jí vše! nejhorší je když se spotí,nebo je navlčená,to má tendenci zase vyskakovat..

pajushka
8. máj 2013

Holky, prosím jaký postup se vám nejlépe osvědčil při zavádění potenciálních alergenů zpět do stravy...? Včera jsem dali jogurt, mám teď cca 3 dny počkat na případnou reakci nebo zkusit dnes dát třeba sýr?
V pondělí jsme slavnostně završili 4 týdny eliminační diety, malej je na to tom v celku dobře, ložiska jsou pryč, má jen suchá místečka, promazáváme taky exomegou, která nám fakt sedí. Během té diety prodělal střevní virózu, kdy nic nejedl, nepil, jen šlo vše ven a po dvou dnech vypadal jak kdyby ekzém v životě neměl 😅 ,(což mě vede k tomu, že tady bude opravdu spoušťeč v potravinových alergenech) ale po pár dnech hladovění se hlásil jedině o rohlík, tak ho dostal, byla jsem ráda, že něco sní...a ekzém zpět, současně se venku hodně oteplilo, svítilo sluníčko, mohla to být i reakce na to, každopádně opět zhoršení, takže okamžitě vysazeno a už to má zase pěkné...

vrtulka81
8. máj 2013

holky,co chodíte s děckama plavat do veřejného bazénu (chlór,slaný),co používáte na ošetření pokožky po koupání? Byla mě nabídnuta bioderma,není něco speciálního po bazénování ? JInak se držíme docela dobře,ekzém se ukazuje jen při změně počasí (což je te´d pořád),má prasklé kotníčky na prstečkách a jakoby opary okolo pusinky,jinka naštěstí nikde nic.Naše dětská z nás má radost a my z ní,že máme od ní pokoj 😀

luthien.k
9. máj 2013

@vrtulka81 po koupání normální emolieční mléko pro atopiky, klidně Biodermu, pokud je kůže sušší, tak i něco mastnějšího, nic speciálního myslím není. Určitě bych preferovala bazén slaný před chlorovaným, proti koupání v chlorované vodě mám dost výhrady i u neatopiků.

lenkalenk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vrtulka81
9. máj 2013

@luthien.k tak suchou pokožku nemá,takže pořídím nějakou klasiku.Máme smůlu,že tady v okolí nic není se slanou vodou,chceme to vyzkoušet a uvidíme,malá se totiž bojí vody

luthien.k
9. máj 2013

@vrtulka81 jestli se bojí vody, tak to stejně asi bazén nezachrání, spíš naopak, třeba můj synovec se taky bojí vody, jsou mu tři roky a chodit do bazénu by pro něj bylo děsné trauma... Ještě se zkus poptat, jestli náhodou někde nemají jinou než chlorovou úpravu vody (ozónem například).

cajomilka
12. máj 2013

@helulicek Trošku opožděně přispívám s naší zkušeností - dceři se ekzém pokaždé zhorší po nějaké infekci, naposled měla něco střevního, a taky jí to zhoršila kvetoucí bříza. Když kvůli průjmu 4 dny prakticky nejedla, ekzém se jí nijak nezlepšil, spíš naopak, bylo to čím dál horší, naopak teď už jí normálně (vč. jogurtů...) a tělíčko má skoro čisté 🙂 To mi potvrzuje názor naší kožní dr., že v našem případě by eliminační dieta byla zbytečná.

zuuzika
13. máj 2013

Dobry den,poprosim maminky ktore vylucne dojcia,ci sa vam osvedcila eliminacne dieta vo vasom jedalnicku? Ak ano co ste spozorovali ze skodi detickam? ja skusam a zatial bez efektu....Nejem vajcia,cokoladu,mliecne vyrobky,orechy,citrusy...