Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

eva518
27. feb 2014

@kam.zyk jj... Dobře. Akorát teď jsem snědela k obědu pytlík rýže.. Protože na bramborách dva týdny když ještě dost často kojím, nevydržím. Zdá se mi, že jí vadí kukuřice, tu ale už nejím a malé s ní nic nedávám. Ozvu se, kdyby zinek nepomáhal nebo se horšilo.

demo
27. feb 2014

@lubenak boli casy, ked som suchy, supinaty ekzem povazovala za dovod na oslavu 🙂.

eva518
27. feb 2014

@katyxq snažím se. Nic jiného nezbývá. Doufám, že ji z toho dostaneme.

kacenka1979
27. feb 2014

@kam.zyk hm nevadí pravda 🙂

eva518
27. feb 2014

@kam.zyk ještě se zeptám - z některého příspěvku jsem vyčetla, že banány ne. To znamená, že nesmím při eliminační dietě ani banány? Ani malá jako příkrm? Protože ona ovoce podušené (jablka apod.) špatně snáší. Hrušky máme i ve skleničce od Alnatury - čisté, bez konzervantů a pod. To by mohla?

kam.zyk
27. feb 2014

@eva518 nemusí vadit, vysaďte je na 3 dny a pak zařa´dte do stravy dítěte a uvidíte, když se stav zhorší, je to jasný, vadí .

Hrušky - čisté, bez konzervantů - může.

@kacenka1979 tak to by neměly ani ty batáty vadit.

kam.zyk
27. feb 2014

@lubenak je to individuální, ale obecně - napřed mokvání, pupínky, pak sušení (hrubnutí kůže) - ale odrudávání (o to jde, to je dobře) -a pak ještě větší šupení (i když, toto je individuální) a ještě větší vybledávání až sloupnutí kůže a vytvoření zdravé nové.

Ale individuální je to dost.

Někdo šupí jak hrom, jiný skoro vůbec...

demo
27. feb 2014

recept na dalsiu nemliecnu kasu, robim ako olovrant, ale moze byt aj ako vecera ci ranajky:
dve jablka nakrajat na kocky, dat do maleho hrnceka, podliat trochou vody, posypat asi 2 zarovnanymi polievkovymi lyzicami jemnych ovsenych vlociek, poprasit skoricou. Prikryte dusit maximalne 5 min, rozmixovat a pridat lyzicku kokosoveho oleja. Pouzit sa mozu aj hrusky.
lienka434

demo
27. feb 2014

recept 🙂
@lienka434

prom
27. feb 2014

@demo @kam.zyk diki za hrnutie v boji s kvasinkou 🙂

martinka1981
27. feb 2014

@kam.zyk super napad s tou Podhajskou 😉 rezervujeme si cele kupele len pre nas 😀 keby sme sa tam všetci zišli juuuj

rihana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
verbalinka
27. feb 2014

@kam.zyk ahoj, prosim jen dotaz na kremy. Dostala jsem jen vzorecky

verbalinka
27. feb 2014

@kam.zyk promin, pisu z mobilu. Dostala jsem jen vzorecky od La roche posay - lipikar baume AP a od Biodermy Atoderm PO zinc creme. Muzu necim z toho mazat? At uz nacervenale lozisko, nebo jen strasne suchou kuzi? Nic jineho jsem nesehnala a nevim, jestli to muzu na Lauru pouzit. Sudocrem funguje, ale ma to na nohach desne vysuseny, ale stale naruzovely. Ruce jsou jen suchy, bez lozisek. Dekuju!

emka13
27. feb 2014

zienky prosim Vas viem ze arasidy su velky alergen ale su aj vlasske orechy? teda ake mate skusenosti myslim u deticiek s AE u 4-rocnych a viac 🙂 dakujeeeeem

kam.zyk
27. feb 2014

@verbalinka ozkoušej oba krémy nejdřív na zdravou kůži a po cca hodině od nanesení vysleduj, zda tam je či není reakce. Můžeš použít oba dva krémy.

boruvky
27. feb 2014

@kam.zyk Tak jsem sháněla po celém městě ( a to jsme okresní ), Nutrilon AC. Byla jsem v 5 lékárnách. Nikde nebyl. Pak jsem zkusila zajet do menšího města a tam ho naštěstí měli. Tam mi i paní doporučila vzít kaši Sinlac. Jelikož rýžová kaše od Nestlé se ještě musí rozpouštět v mléce. Cena ne posadila na zadek, ale tak co... Uvidíme... Za ty dva týdny se ozvu, až budeme nasazovat mléčné výrobky... Díky moc 😵

demo
27. feb 2014

@boruvky akukolvek instantnu kasu mozes rozrobit vo vode, ziadna sa nemusi rozpustat v mlieku.

mamara
27. feb 2014

@kam.zyk pekný večer dnes pridávam foto nepodarilo sa mi to lepšie nafotiť ale dnes sa to opäť zhoršilo a nič som nemenila ani nepridávala na strave malého dojčím aj prikrmujem skoro tabuľkovo zeleninka a kuracie mäso piškóty kukuričné /bezlepkové/.

verbalinka
27. feb 2014

@kam.zyk dekuju, vyzkousim. Jsem rada, ze je aspon vyuziju.

katyxq
27. feb 2014

@boruvky Nechci ti kazit radost - ale Sinlac není vhodná volba, obsahuje karob (svatojánský chléb, taky častý alergen) a navíc jako "bonus" spoustu cukru, perfektní strava pro kvasinky 😅
Prostě uvař rýži ve vodě, rozmixuj a máš to - levněji, zdravěji ... https://www.modrykonik.cz/kase

adamar
27. feb 2014

@lubenak dobry den, moj maly ma na tvari nieco podobne, citam, ze pouzivate bubchen a exomegu. Neskusala som, zatial len linola a vitela. Bubchen prosim vas co konkretne a ako to pouzivat v kombinacii s exomegou?Vyskusali by sme, dakujem krasne

denula84
27. feb 2014

@kamzyk tak pridavam foto, od pondelka davam sudocrem a premastujem. zjemnili sa niektore flaky ale ale stale ic ma po celom telicku. jej som vylucila kasu hami, keksiky sunarku. neviem ci su fotky dobre a postacujuce. rada by som vedela ako mam postupovat dalej. dakujem ..... fotky su robene dnes,posledne po kupeli

verbalinka
27. feb 2014

@adamar linola je moc mastna. Neco hydratacniho a bubchen (odkaz byl kousek zpet), nebo zkus Sudocrem 😉

verbalinka
27. feb 2014

@adamar ale na kazdeho funguje neco jinyho, takze pokusy jen na malem kousku 🙂

lubenak
27. feb 2014

@adamar tak tú adermu exomegu mám zatiaľ iba gél pri sprchovaní, krém som zatiaľ nezohnala, tak namiesto toho mám Leciderm altermed (ale vyzerá to tak, že nezaberá) a navrch na ložiská mi kam.zyk poradila ten Bubchen, konkrétne guľatá dóza http://www.mojalekaren.sk/bubchen-baby-krem-150ml/ . Bubchen nám hneď zabral na záhyby pod pazuškami, ale na tvár zatiaľ nie. Tak Bubchen na tvári striedam so zinkovou masťou na tie ložiská. U nás linola vyvolala začervenanie.

adamar
27. feb 2014

@lubenak tu exomegu mam doma vzorku, skusim. Malemu to vybieha a obcas aj zmizne, posledne este predtym ako som isla na kozne som mu to mastila bioderma cold cream a mal potom krasnu tvaricku. Neviem ci to kremikom, alebo sme len nezjedli alergen, ktory mu to zhorsuje, neviem totizto zistit co to je. Kojim ho a tak je selekcia dost zlozita, odsledovat dva jedalnicky, teraz akurat skusam malemu vyhodit mrkvu a brokolicu a lepok, ja mliecne uplne, jedla som len activiu a tvrde syry, prestavam aj s nimi. Mam pocit aj , ze ked mu je teplo tak sa viac vyhadze. Som v tom masteni dost nedockava a skusam aj saloos masticku z bambuckym maslom, neviem pri jednej vydrzat dost dlho.

boruvky
28. feb 2014

@katyxq Po přečtení a zjišťování obsahu jsem málem spadla na zadek.... No nedá se nic dělat... Jsem ještě "neznalá" a lékárnice mi doporučila toto... Tento týden není jeden z mých nejlepších... Díky! 🙂

hhaann
28. feb 2014

@denula84 opravdu si dej na zkoušení různých bacha, mohlo by se to totiž i lehce zhoršit

katyxq
28. feb 2014

@boruvky nojo, ona je to jedna z nejdražších kaší, bodejť by to pak nedoporučovali 😅