Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

desmodka
11. apr 2011

@martinka1981 a nejaky recept na karfiol pri diete BKM??? vyprazit si ho asi nemozem (vajicko je aj tam) dakujem

modra1
11. apr 2011

@ludmilabb len tak medzi prsty, na 2,5 l polievky tak tretinu malej kávovej lyžičky.

modra1
11. apr 2011

@desmodka karfiol iba varím v polievke, je mňam. Bez pokrievky, aby nenadúval.

modra1
11. apr 2011

@lelask akú jednu mastičku a akú druhú mastičku?

desmodka
11. apr 2011

@modra1 a by som ho chcela nejako zapiect alebo vyprazit, v polievke som ho mala dnes, este len 5 den diety a uz mi z toho hrabe, sak ja neviem co mam jest ☹ ☹ ,

neviete mi poskytnut nejaky jedalnicek, co na ranajky, na veceru, ja vobec nemam na toto fantaziu 😒

modra1
11. apr 2011

Keď mám chuť na sladké pečiem si najčastešie muffiny, ale aj iné. Jednoducho nahradím mlieko ak tam ide, miesto masla dám olej alebo rastlinný tuk bez BKM, vajcia my môžeme, ale nahrádzajú sa 1 vajce = 1 vrchovatá lyžica kukuričného škrobu. Inak všetko ako je v recepte.

lelask
11. apr 2011

@modra1 afloderm ung/ leniens 100,0 1x denne a 1% k. mliecna 100,0 na premastenie

kazdovci
11. apr 2011

@lelask pozerala som si vase foto, nevyzera to velmi zle, nase nozicky su teda horsie:( a afloderm je kortikoid, to sme mali aj my od koznej....ides to davat?

lelask
11. apr 2011

@desmodka ja som karfiol zapekala so zemiakmi s hafer drinkom a kukuricnym skrobom. Ale nabuduce dam k tomu este nieco na dochutenie ako kukuricu alebo hrasok.

lelask
11. apr 2011

@kazdovci nie nejdem. Budem zatial len premastovat tou druhou. Dufam, ze sa nedostaneme zase do fazy,ze to budem musiet pouzit. Dr. vie,ze to nechcem natierat ,tak ze si to mam nechat v chladnicke,ze ak nahodou....

lenkove
11. apr 2011

Baby, prosim vas, nepredavate niektora, alebo nepoznate niekoho kto predava krem na ruky od Zepteru : Swisso Logical Hand lotion ? Nam velmi pomahal a dochadza... Dostala som ho ako darcek a akosi sa mi nedari nakontaktovat sa na nikoho, kto by predaval... 😔 dakujem...

martinka1981
11. apr 2011

@kam.zyk tak prepač,mala som si pytať povolenie od teba 😉 Ale je dobry ten kolač,človek by neveril ža sa to da aj bez mlieka a vajička 🙂

martinka1981
11. apr 2011

@desmodka no s tym karfiolom ti neporadim 😝
Ja na ranajky jedavam chlieb alebo pečivo a rastlinnym maslom(Alsan,Prima,Flora light) bud samotne alebo si dam šunku bez BKM,teraz je aj čerstva pažitka zo zahradky. Alebo si urobim hrianku s cesnakom a olivovym olejom,popripade si dam vianočku. Našťastie mame pekareň tak presne viem čo možem jesť a čo nie.
Obed sa snažim prisposobiť aj sebe čiže varim tak aby som to mohla jesť aj ja. A večera tiež neaky chlebik alebo niečo od obeda. Je to ťažke ale tak musime vydržať 😖

martinka1981
11. apr 2011

Inak u nas sa exem zlepšil. V priebehu dna je bledy len k večeru sčervenie 😕 neviem či je to tym ako kopka nôžkami a trie sa jej to tam a zahyby na nožičkach dole ma červenšie,ale to je tiež časť ktora je namahana tym kopkanim tak fakt neviem či je toto pričina alebo je v tom niečo ine.
Dnes som už 2.den bez čokolady a akehokolvek kakaa a teda už som mala čo robiť hlavne večer,vtedy je to najhoršie 😀 😝

janka108
11. apr 2011

ahojte, chcem sa len podelit o info, u nas sa ekzem objavil tiez, boli sme na koznom, lekarka predpisala excipial, flaky scervenali este viac. potom som skusala dat malemu konopnu mast na ekzem, zabrala len velmi malo. potom nam v lekarni poradili "holtov krem", stoji okolo 1,50eur, a velmi mu pomohol. do tyzdna flaky zmizli. ale aj tak budeme musiet nasadit nejaku dietu, mam pocit, ze sa to zhorsovalo po bielej muke... to len tak naokraj, chcela som len vediet, ci s tym kremom mate skusenosti..

modra1
11. apr 2011

@lelask kys. mliečna je fajn na doliečenie, na samotné liečenie - odstránenie červene z ložísk je dobré použiť napr. zinkovú masť, holtov krém, bubchen, sudokrem, proste niečo s oxidom zinočnatým. Po vyliečení je lepšie kyselinu mliečnu nahradiť jemnejším krémikom na premasťovanie.

hnedoocka23
12. apr 2011

@martinka1981 děkuji,zkusím 🙂

martinka1981
12. apr 2011

@desmodka tak ma napadlo ked si chceš ten karfiol vypražiť či by sa nedalo urobiť napr.zemiakove cestičko ako na černohor ale prisposobiť tomu čo možeš a čo nie,teda ked tam ide vajce(nie som si ista) tak tam dať tu maizenu a hotovo.

luthien.k
12. apr 2011

Ahoj děvčata, nějak nestíhám, dětičky střídavě něco vyžadují a když nevyžadují, tak jsem ráda, že trochu poklidím atd... No však to znáte 🙂

martinka1981
12. apr 2011

@luthien.k neboj bude aj lepšie 😉 ked sa to neako utrasie...

kazdovci
12. apr 2011

@luthien.k pozname velmi dobre, ja som mala minuly tyzden starsieho doma, nechodil do skolky a to som nestihala ani fotit pre kam.zyk princeznu a jej stav🙂 nam vsak akosi dieta nepomaha....resp chvilu super zacina sa princess vycistovat a tak zhruba po 4 - 5 dni sa zacne nanovo pomaly vyhadzovat naspat:( teraz skusame po porade s Verou zo vsetkeho trosicka..som zvedava co to spravi...

kam.zyk
12. apr 2011

@martinka1981 já jsem ráda, že recepty mají úspěch!!! Tak at to chutná 🙂

bianka234
12. apr 2011

ahojte, dnes po dvojhodinovom čakaní na výsledky sa mi ich predsa podarilo získať, tak som taká happy že až. Všetko negatívne len bielok vyskočil, 1,32,ale ten ešte ani nejedol. Tak sa chcem spýtať či niekoho nenapadá nejaká potravina v ktorej by ten bielok mohol byť skrytý, neni som si vedomá ničoho, jedine cestoviny, ale tie mu dávam bezvaječné, tak asi aj keby tam trochu bolo ako to býva v závodoch že môže obsahovať stopy, tak asi by to nerobilo takú neplechu. Kuracie nedávam vôbec a nekupujem vlastne nič okrem tých suchotín ako ryžové chleby a pod.

desmodka
12. apr 2011

@janka108 akurat citam o tom holtovom krem a v pribalovom letaku sa pise ze nie je vhodny pre dojcata

luthien.k
12. apr 2011

@janka108, @desmodka, holtovu mast je možné používat na kojence, pokud ji snesou, ale dlouhodobě bych to kvůli obsahu silic - z heřmánku, geraniová - nedělala... Takže reakce na Holtovu mast je dřívě či později možné, silice nejsou pro atopiky to pravé...

luthien.k
12. apr 2011

Někdo si tu přál inspiraci na snídaně:
- chléb nebo rohlík s povoleným margarínem a s dětskou šunkou, s kvalitním džemem (který neobsahuje konzervanty, barviva, aromata, ale jen glukozový (fruktozový) sirup, pektin) - meruňka, borůvka, třešeň..., s rýžovým/kukuřičným sladem (chutná jako med 🙂), s okurkou nakrájenou na plátky, se sádlem 😀
- domácí buchta HA 🙂
- kaše rozdělaná do obilného mléka - jáhlová, rýžová, pohanková, kukuřičná, ochucená rýžovým sirupem/sladem/kukuřičným sladem/rozinkami/sušenými meruňkami/melasou

K tomu popíjet rooibos nebo meltu s obilným mlékem 🙂

luthien.k
12. apr 2011

@bianka234, ahojky, to je stejně zvláštní, že u vás potravinové alergeny negativní... Teda až na ten bílek. Pokud pozorně čtěš etikety, tak se mu určitě spolehlivě vyhneš 😉 Nic mě nenapadá, kde by mohl být ukrytý, aniž bys to zjistila...

hnedoocka23
12. apr 2011

@luthien.k ahoj,prosím tě,můžu malému sladit čajík fruktozou??nebo máme i třtinový cukr 😉

lelask
12. apr 2011

@martinka1981 tak som skusila urobit ten kolac podla tvojho receptu,no a hroza. Nebola z toho sice doska 😀 ale je to nejake horke. Ta muka ma byt aka? Hl.? Polohruba?

Dnes mam krizu,som stale hladka a mlsna 😲

Exem u nas vyzera dne super,hadam bude coskoro prec.

martinka1981
12. apr 2011

@lelask ja som bielu davala polohrubu,ale ked som robila z ryžovej ta bola hladka. No neviem,neosladila si to malo??

Inak ja mam už tiež krizu 😝 teraz som si dala Caro kavu a oves.milk a tak som si to osladila až hruza 😀
Ale mala by som isť so DM-ky ,tak maju dobre sušuenky Dobre časy sa volaju nieje tam nič čo by mohlo vadiť na našu dietu,maju natur a kakaove a su špaldove. Mnam taku mam na ne chuť,jasne že tie natur bez kakaa 😀

Už nemam ani ovs.mlieko doma len to kokosove ale tak neviem či ho už vyskušať či radšej počkať.
Naš exem je tiež celkom ok,aj tie chrastičky nam zmizli.