Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lukaxxx
26. feb 2015

@mirkita nam pomaha ale len ked je stale natreta..takze tvaricku dotieram aj 8x za den lebo tam si to vie sikovne zotriet a pod kolienkami vzdy ked prebalujem..dufam ze ichtyol nema ziadne neg.ucinky okrem toho ze ma vsetky veci ufulane..
A dermu mam doma vzorku ale mne sa nezdala dost mastna..ako dlho to mam natierat aby som zistila ci pomaha?

mirkita
26. feb 2015

@lukaxxx myslim ze samotny ichtyol nie je nic strasne ale davala by som ho len 2-3x denne max.
prave to ze aderma nie je taka tazka a mastna je podla mna dobre,vyborne ukludnila kozu a je jemna..podla mna min. tyzden ju treba davat ...u nas bola koza stale sucha ale postupne mizli cervene miesta az jeden den bola uplne super...

veronikm
28. feb 2015

AHOJTE 🙂 mamičky pisem bc pracu a zbieram udaje za pomoci dotaznika nenasli by ste si 1minutku potrebujem minimalne ešte 30 vyplnených dotaznikov na temu Kvalita zivota pacientov s atopickým ekzémom .
Dotazník je anonymný .Dakujem vopred
Link: http://www.survio.com/survey/d/R5K4Q6A3G3Q8E9C3L
😀 🙂 🙂

amelia17
2. mar 2015

Ahojte dievčatá, sama sa borím s atopickým ekzémom u synčeka. Vďaka nemu som sa pustila do výroby vlastných krémov a mastí a po cca. 1,5 roku môžem skonštatovať, že si vystačíme s vlastnými zdrojmi mazadiel. Doteraz som kupovala všetko možné, najmä drahé prípravky z lekárne. Keďže sem na MK chodím sporadicky, môžete mi napísať správu alebo dať jednoducho LIKE na facebooku "Zbierame bylinky" (v profile je obrázok borovice). Pravidelne robím synovi mastičku na ekzém a vždy prebytky ponúkam aj na predaj, tak ak máte záujem, ozvite sa mi.

lukaxxx
4. mar 2015

@mirkita tak som kupila nakoniec a dermu a zazrak..perfektne funguje..brusko a chrbatik ma uz ciste..nozicky zatial stale velmi svrbia a tvaricka a krk sa pomaly zlepsuju...po tyzdnoch trapenia konecne zlepsenie. Dik!

mirkita
4. mar 2015

@lukaxxx vazne? tak sa tesim ze to pomohlo...u nas tiez bolo rychlo vidno zlepsenie na telicku,tvar a krk chceli viac casu...podla mna mastne viac zatazuje kozu pri takychto malych detoch...ja som kupila za 7 mesiacov dve balenia adermy a to druhe nie a nie minut,uz nam ho netreba 🙂

lucy717
5. mar 2015

My sme doma tiež skúšali všeličo na atopický ekzém, a keďže nie som veľmi zástancom kortikoidových mastičiek, hľadala som rôzne rady na internete. V diskusií https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/je-liecba-atopickeho-ekzemu-s-lampou-biotron-ucinna/ som sa dozvedela o biolampe, tak som sa rozhodla ju vyskúšať. Mám ale inú značku ako bioptron - tá mi prišla veľmi drahá. Mám ju od decembra minulého roku a okrem atopického ekzému mi pomáha aj na akné. Teraz si ju požičala sestra pre malú neter. Uvidíme, či pomôže aj jej. Ja som s ňou veľmi spokojná, aspoň už nemusím zháňať rôzne mastičky a skúšať, či zaberú emoticon

lubical
13. mar 2015

Ahojte dievcata, tak sa pridavam aj ja s nasou skusenostou. Mam prve dietatko, tak som to znasala velmi zle ☹ Aaale verim, ze z najhorsieho sme vonku! Malemu sa spustil ekzem po ATB, co mu dr nasadila na zlateho stafylokoka v ockach. Mal troje ATB kvapky, stafylokok v ocku furt a k nemu sme vyfasovali ekzem (v 2 mesiacoch). Hned nas chcela hnat na kozne, ale dakujem, kortikoidy do neho pchat v 2 mesiacoch nebudem. Tak som hladala a hladala a nasla som Vierku (kam.zyk) - vdaka Bohu za nu! Velmi nam pomohla, drzala som eliminacnu dietu viac ako 2 mesiace, potom dalsie 2 mesiace testovacka potravin. Risik sa vycistil asi po 3 mesiaci, bolo to neskutocne, casto som stracala nadej, mal ekzem pod kolienkami, v laktovych jamkach, pod krkom, na clenkoch a zapastiach, napadnuty aj kvasinkou. A po 3 mesiacoch krasna pokozka, neuveritelne! Uz 2 mesiace jem vsetko a asi obcas zhresim (nedavno som si dala 2x kolac s cerstvymi jahodami) a Risinkovi sa trochu vyhadzali licka, ale nastastie to po par dnoch zmizlo. Idu mu aj zubky. Len ma trapi, ze sa mu posledne dni vyhodili na rucickach a nozickach suche flaky, take lisaje, ktore po okupani su cervene, viete mi na to nieco poradit? Mastili sme tak, ze cervene miesta zinkovou mastou (cista zinkova mast z lekarne, nie sudocrem, na ten zle reagoval) a zvysok telicka ktore nebolo cervene sme premastovali Eucerin atopi control krem. Teraz som uz len premastovala obcas, po okupani. Kupeme len 3x za tyzden. Brala som probiotika aj hylak forte. Risik nie je ockovany a z alergenov co moze neskusal este mliecne vyrobky, ani citrusy samozrejme.. (ma 10mesiacov).

lubical
13. mar 2015

@lukaxxx mate este v ekzeme toho stafylokoka?

alternativna1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lukaxxx
14. mar 2015

Ja myslim ze nie ale mala ma teraz horsi ekzem na tvaricke a krku tak mozno tam ma..idu jej asi zubky stale slinta a je mokra takze asi aj preto. Nestiham vymienat podbradniky a bodycka..
Ja som tiez bola dva mesiace na diete potom som pridala mlieko a nic a od vcera som jedla kuracie maso a to mozno uskodilo..tak znova vysadim..
Nebudes vobec ockovat? To chce odvahu..my sme mali v rodine umrtie babatka (aj ked pred pol storocim) na cierny kasel tak ja by som si nedovolila neockovat.

barby1982
14. mar 2015

Baby, pridajte sa medzi nás https://www.modrykonik.sk/group/7201/ 🙂

lukaxxx
14. mar 2015

Ja myslim ze nie ale mala ma teraz horsi ekzem na tvaricke a krku tak mozno tam ma..idu jej asi zubky stale slinta a je mokra takze asi aj preto. Nestiham vymienat podbradniky a bodycka..
Ja som tiez bola dva mesiace na diete potom som pridala mlieko a nic a od vcera som jedla kuracie maso a to mozno uskodilo..tak znova vysadim..
Nebudes vobec ockovat? To chce odvahu..my sme mali v rodine umrtie babatka (aj ked pred pol storocim) na cierny kasel tak ja by som si nedovolila neockovat.

lubical
15. mar 2015

@lukaxxx neviem,este nie sme na 100% rozhodnuti, zistujem si este info o homeopatickych vakcinach,lebo tiez sa bojim nedat nic. A skusala si gencianku na ten mokvavy ekzem? My sme mali kvasinku,podla kam.zyk a pomohlo. Skus na krku,natriet vatovou tycinkou a nekupat tak 3 dni. Jeden-dva dni nechat tak a potom na to davat zinkovu mast,odporucam cistu z lekarne,nie sudocrem

lukaxxx
16. mar 2015

@lubical gencianku nechcem pouzivat je to karcinogenne..jej to nemokva len to ma cervene. Vcera som jej tam dala mikrodavku advantanu a super tak snad bude par dni pokoj.

lubical
16. mar 2015

@lukaxxx to sa vyvratilo o tej gencianke,ale ako ty uznas za vhodne 🙂

lukaxxx
16. mar 2015

@lubical no pise sa to ale mne to tvrdila aj pediatricka aj lekarnicka..to radsej davam hypermangan ak to mokva..ale ako rastie a pekne drzi hore hlavicku tak sa to lepsi..bohvie co zabralo..ci homeopatika alebo ta exomaga alebo zmena pocasia..alebo vsetko dokopy;) uz aby to bolo celkom prec!

ela333
18. mar 2015

@kam.zyk
Ahoj, chcela som sa opytat co mam robit ak moja 6 mesacna dcerka ma exem na cele aj a nohach a rukach...na nohy davam 2 dni ichtiolovu mast vyrobenu v lekarni...

hrusticka00
18. mar 2015

Ahojte, mojej 15 mes. dcerke sa pred 2mes. objavil na telicku ekzem. Som clovek, kt. ma rad prirodne pripravky. Preto som naskor jej pokozku premastovala kokosovym olejom, bambuckym maslom, kakaovym maslom... chvilku jej to zabralo a o par dni sa to opat prejavilo. Potom som sa docitala, ze na ekzematicku pokozku je vyborny konopny olej. Kupila som jej ho. Po asi 3dnoch natierania sa dcerke ekzem velmi vysusil, mala velmi suchu pokozku (bola som nestastna, ze som jej tym poskodila). Potom ma napadlo, ze neraf. bambucke maslo krasne premastuje, hoji pokozku. Takze som jej opat dala a hurrraaaaaaa zabralo to. Takze toto je moja sukromna skusenost, najskor konopny olej a nasledne bambucke maslo. Dnes som dcerke doma urobila aj domaci kremik - vyslahala som konopny a kokosovy olej, bambucke a kakaove maslo. Verim, ze dcerke sa uz ekzem nebude opakovat.

martinka1981
19. mar 2015

Baby mam A dermu exomexu elolienčny balzam na tvar aj telo. Dostali sme ale už nam ho netreba. Zaruku ma do 3/2016 čiže ešte rok.
posuniem za neakych 10e inak stoji okolo 14-15eur.
Kludne mi napište ip.

antuanet
19. mar 2015

@lubical Ahoj my na tie suche fliaciky pouzivame Exomegu od kozmetiky Aderma, ukludni to zacervenanie a nesvrbi ho to potom...nam vyskocil ekzem po poslednom ockovani aj na tvaricke a skriabe sa vzadu za uskami...uplne dokrvi...zajtra idem na kozne, ale kortikoidy urcite nechcem...aj ked mame uz 16 mesiacov...asi skusim tiez tu eliminacnu dietu...aj ked sama som atopicka takze si tiez velmi nedovolujem...

maria.vinea
19. mar 2015

Kozie mlieko v akejkolvek forme

antuanet
19. mar 2015

Ahojte, mate niekto skusenost s kupelnou liecbou?

mizulienka
30. mar 2015

@antuanet ahoj, zatial nemam, ale pracujem na tom, chcem vybavit kupele pre dceru...ma 5 rokov...chceme ist do Smrdakov.

miyya
30. mar 2015

Ahojte mi máme ekzém od jesene. Malá má tri roky. Nám zaberal holtov krém ale považujem ho za silnú chémiu a tak hľadám alternatívu.
Nejde mi však veľmi o krémy. Krémiky pokožku ukludnia, následne vyliečia a za mesiac je to tu zas.....

Preto skúšam teraz Aloe Vera. Nakúpila som jej koncentrát na pitie, ďalej probiotika od tej istej značky a liečivé vody, krémy a mydlo. Zatiaľ testujem od piatku. Uvidíme. Dám sem vedieť.

Počula som aj o bylinkách, ktoré veľmi pekne vyliečili ekzém. No plánujem zapojiť do liečby všetko alternatívne.

Ak máte nejaký typ na liečenie ekzému napíšte mi budem rada. 🙂

demo
30. mar 2015

@miyya precitaj si fotoblog uzivatelky kam.zyk na českom MK, ona má s liečbou ekzem u veľa skúseností.

miyya
30. mar 2015

@demo dakujem

sheilla331
30. mar 2015

@miyya ahoj môj maly ma uz od narodenia bojujeme s exzemom mozem povedat ze vsetko som vyskusala homeopatika všetko mozne a nic vzdy vsetko na chvilku pomohlo .Inac holtov krem na je psoriazu nie na exzem atopisky. Ja to vydim na malom ked kazda zmena pocasia tak je nervozni a vtedy mu to vyjde . Exzem je zvedsa s imunitneho systemu. Mozem ti dat radu odkedy sme vylucili mlieko vsetko pije len Ryzove tak sa nam ezxem upravil o 100% . Posilujem imunitu colostrum neviem ci ti to nieco hovory ale len s lekarne tie od vseliakych predajcou neber nie je 100% ne aspon tak mi povedal nemecky lekarnik. To aloe vera nieje dobra vec aj to sme skusali . Nam pomaha najviac to colostrum tekute.

sheilla331
30. mar 2015

@mizulienka no aj ja vybavuje smrdaky pre maleho.

miyya
30. mar 2015

@sheilla331 na kréme je písane, že aj atop.ekzem. Skutočne funguje ale páchne fuj.

My máme ekzém z čokolády, citrusov a ešte niečo tam musí byť. Zrejme je to biely cukor. a stres si myslím tiež, kedže sa to rozbehlo od škôlky. Ked sú prázdniny tak sa to vždy dolieči.
Ďakujem za rady. 🙂