Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
23. jan 2013

@vrtulka81 je jasné, že ve složení nic závadného nebude, jde o to, že ačkoli to má certifikát od Státního zdravotního ústavu, tak netestovali, zda to neobsahuje kortikoidy nebo imunomodulancia a hlavně z toho druhého bych měla obavu, protože to nemá stejný efekt jako kortikoidy (nemá to stejné vedlejší účinky) a existuje u toho riziko vzniku rakoviny. Se SkinCapem to bylo stejné, samozřejmě výrobce popíral, že tam kortikoidy jsou, ale cílené rozbory ukázaly něco jiného. Já prostě vidím u těch mastí, které fungují "zázračně" vždycky riziko, že tam je nějaká zatajená složka, která nemusí v konečném důsledku přinést nic dobrého, proto fakt radím opatrnost.

elemka11
23. jan 2013

@vrtulka81 Awoj mam polrocneho chlapceka a ma dost silny atopicky ekze Citala som o tej cinskej masti a vyzera fakt ze pomaha. Ked pomohla tvojej KArolinke tak by mohla aj mojmu drobcovi. A chcem sa spytat na tu Chlorelu to je mast alebo vytaminy?

petronuska
23. jan 2013

Ahojky,tak jsem se odhodlala tady taky napsat a poslat nejake fotky. Mala ma 3 mesice a asi od necelych 2M se ji zacaly delat takove flicky, ktere už se rozlezly skoro vsude, krome zad, zadecku a briska a tvaricek.
Už jsem zkousela mazat vsim možnym, ale furt nic, spis se ji to rozleza vice... ☹
Od kamosky mam jeste domaci konopnou vodicku, ale nevim, jestli ji mam použit nebo ne na tak male mimi.
Nejake rady? U Dr tady v Irl mi rekli, že je to jen nejaky detsky ekzem a mel by zmizet vekem. Jen ji mam porad natirat...
Tak posilam fotky. Muže to byt ten atopicky ekzem?

luthien.k
23. jan 2013

@petronuska chce to diagnózu od kožní - nic jako dětský ekzém neexistuje, jenom dětská forma atopického ekzému. Máte v rodině jakékoli alergie, astma, ekzémy, potíže se zažíváním, autoimunitní choroby...? Je kojená nebo na UM?

luthien.k
23. jan 2013

Děvčata, počkejte ještě s tou čínskou mastí, zřejmě ji nechám otestovat...

petronuska
23. jan 2013

@luthien.k Tady v Irl me nikam jeste neposlou, prej je to brzy 😒 Jinak v rodine mame lupenku. Ma ji moje mamka a pak muj pritel (otec male) a taky jeho otec.

petronuska
23. jan 2013

@luthien.k jo a teda mala byla 2mesice kojena, ke konci teda tak pul na pul a ted je jen na UM. Použivame Hipp Combiotic

vrtulka81
23. jan 2013

@luthien.k já nevím,já mám radost že malá je z toho nejhoršího venku,nic nám nezabralo,pokud je v té masti něco co tam byt nemá,budu to samozřejmě akceptovat,ale každopádně nám to pomohlo jako jediné.Kdyby někdo z vás měl dítě v takovém stavu a nic nezabíralo,tak uděláte taky cokoliv.Ono není určitě vůbec zdravé mazat dítě 14 dní těmas nejsilnějšíma kortikoidama a to si dovolili doktoři,rozhodně nám zatím nepadají po číňanovi vlasy,tak jak po léčbě od doktorů.Nevím jestlli když ji už nebudu mazat,jestli se to nezhorší tak jako po nemocnici,prostě se to musí zkusit.Nejsem jediná kdo to patlá na děti a dospělé,co jsem si četla,tak je hromada lidí kdo to maže.Uvidíme co z toho vyleze,každopádně je to velká farmaceutická společnost co to vyrábí,má na to paten a na fůru dalších mastí a patlanin co dělají,prodává se to i v německu a tam sou hodně oopatrní.Taky budu ráda,když tam nebude nic co nemá být,třeba ty jejich cizokrajné bylinky zabírají,no uvidíme

luthien.k
23. jan 2013

@vrtulka81 já doufám, že tam nic nebude a ono hlavně se může podařit určit jen to, co je známé, na co mají referenční materiály, ono prostě není vyloučené, že se na něco, co není OK, přijde až třeba za několik let, kdy to vůbec budou umět v laboratoři najít a určit. Ale třeba taky ne a jsou to fakt jenom super bylinky 🙂 Já jsem ale prostě v tomto skeptik...

luthien.k
23. jan 2013

@petronuska tom případě bych zcela jednoznačně nasadila UM s plně štěpenou bílkovinou, protože může jít o alergii na BKM.

petronuska
23. jan 2013

@luthien.k a nevis, jake to Um je s tim, co jsi psala? Ja se v tom moc nevyznam 😔 Jinak diky moc

ita111
23. jan 2013

@vrtulka81 Odkiaľ ste,myslím,že by som ti mohla aspoň poradiť..

luthien.k
23. jan 2013

@petronuska nevím, jaké jsou značky v Irsku - ale tady je to Nutrilon alergy care nebo Nestlé althera.

vrtulka81
23. jan 2013

@luthien.k já netvrdím že tam něco nemůže být,tky bych byla ráda kdyby číňani na evropský ekzém stačili nějakým jejich kořenem,je fakt že ty jejich bylinky sou dost žádané a zázraky umí,každopádně opatrná s tím sem a hlavně doufám že se jí to tak hrozně nevrtáí,každopádně ten její stav nedávám za vinu jen číňanovi,ale zbytek tělíčka obhospodařuje chlerela,pač číňana mažu jen na pusu a nohy (jen na fleky,ne na celé),jinak zbytek ekzému,toho slabšího ničí chlerela sam.Aspoň vím,když se nehorší,že máme dobře jídelníče 🙂 Můžeme zjišťovat potraviny a jiné dráždidla,třeba díky tomu jejímu stavu cvíme,že jí nevadí švagrové pes,že nesmím věšet prádlo v místech kde je malá,teda aspoň to naše dospělácké.Vím že jí nevadí piškoty a ještě jedny sušenky a to má alergii na vejce nebo může medvídky s DM 🙂 Prostě každopádně pokrok,můžeme sledovat

petronuska
23. jan 2013

@luthien.k v obchodech jsem si žadneho UM s oznacenim na alergie prave nevsimla. A to tu dokonce mame stejne to UM Nutrilon (ale pod jinym nazvem). Tak se zkusim neceho dopitit. Každopadne diky

vrtulka81
23. jan 2013

@ita111 Hodonínsko,jak mě můžeš poradit 🙂 Hlavně ne LR,to už tady bylo 🙂

vrtulka81
23. jan 2013

@petronuska alergy care asi nekoupíš v obchodě,jen v lékárně,v obchodě jen HA mléko.Teda u nás to tak je,v našem kraji.NEvím co Pražáci.Tak se zeptej v lékárně,ale my když sme neodhadli množství v chorvatsku a chtěli koupit tam,nevěděli co po nich chci,tak zkoušej.A vysadila bych i vajíčka,ty sou hodně dráždivé v určité formě

petronuska
23. jan 2013

@vrtulka81 tak mala ma 3 mesice, tak jeste nic jineho krom UM nema 😉

luthien.k
23. jan 2013

@petronuska já se zeptám, jak se to jmenuje v Irsku a kde ho sehnat 😉

luthien.k
23. jan 2013

@vrtulka81 já Ti rozumím 🙂 Uvidíme, jestli vyjde ten rozbor, platit si ho nemůžu dovolit, to může stát desetitisíce, ale je možné to dát jako podnět k šetření jako podezření na nekvalitní atd. výrobek.

ita111
23. jan 2013

nie
@vrtulka81 nie LR ale bývaš daleko

petronuska
23. jan 2013

@luthien.k už jsem se ptala v lekarne a maji tam ten Nutrilon (Aptamil). Tak pro nej zitra pojedu. A jeste jsem se chtela zeptat, když jsem ty dva mesice kojila, tak jsem normalne pila mliko a jedla mlecne vyrobky. Tak i tak mala muže mit alergii, když se to predtim neobjevilo?

luthien.k
23. jan 2013

@petronuska ano, může, při kojení se do MM dostanou asi nanogramy BKM a to mnohdy nestačí na spuštění alergické reakce. Doufám a věřím, že po vysazení BKM se malá zlepší 🙂

petronuska
23. jan 2013

@luthien.k diky moc 😉

zuzi0110
23. jan 2013

@luthien.k ďakujem ale alergia sa dá získať v dnešnom prechemizovanom svete už na kadečo. A chlorella nie je len o detoxikacii 🙂 dosť veľa som si o tom načítala zo zahraničných zdrojov kde s tým majú dlhoročné skúsenosti a myslím si že pre moju dcérku je to správna voľba.

vrtulka81
23. jan 2013

@petronuska myslím ty aby si vysadila a vejce 🙂 Nejlépe majonézy a takové kde je fakt vejce,ne třeba sušenky,chápeš,většinou to de ruku v ruce s BKM 🙂

drobec33
23. jan 2013

@petronuska nie som sice lekarka, ale presne taketo flaky ma aj moja mladsia. Len teda ovela v mensom. ☹ Nam na to najlepsie zabera Konopny olej, natieram nim malej vsetky flaky. Inaj ja som tiez psoriaticka a zial tym ze mam aj inu alegiu, obe moje baby alegiu zdedili po mne. Su to vsak potravinove ☹ Nepisala si, ako si sa stravovala este ked si kojila, u nas sa pustil ekzem ked mala dcerka 10mes. bolo to cez Vianoce vdaka mojej strave ☹
Odvtedy sme doma zmenili jedalnicek..vselico. Al teda co som chcela povedat je, ze sme skusili aj obycajnu modru indulonu, ta nam vsak nezabrala. Az ten konopky olej. Za skusku podla mna nic nedas a ublizit jej urcite neublizi.

petronuska
23. jan 2013

@vrtulka81 ja nekojim už, tak to jist mužu, ne? Mi totiž nic neni 😉

@drobec33 Když jsem kojila, jedla jsem tak nejak vse, krome veci nadymavych a tech ruznych alergenu.
Kamoska mi prave dala domaci konopny olej, ale jeste jsem nezkousela. Bojim se, že to treba bude moc "ostre" na ni, když je jeste tak malicka.

luthien.k
24. jan 2013

@petronuska určitě můžeš 😀 Olej z pravého konopí bych opravdu nepoužila, asi 60% toho, co se natírá na kůži, se také vstřebá a tak může snadno dojít k intoxikaci, tak pozor!

luthien.k
24. jan 2013

@zuzi0110 jasně, možné to je, že pro Tvou dceru je to správná cesta 🙂 Já jen vím, že to u většiny dětí jde i bez chlorely - s komplexním přístupem, už se mi jich tak podařilo stabilizovat kolem dvou set... 😉