Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

nissanek
28. apr 2008

jabber, lusil - jak dlouho jste měli homeopatickou léčbu než jste mohli říct, že jste bez exému. My se těď léčíme dva měsíce a bez exému rozhodně nejsme 😠

jabber
28. apr 2008

wali - díky 🙂 . No on ten Microsun dělá stejná firma jako Daylong - taky ještě nevím, co z toho pořídit. Ale zdá se mi divný mazat tady u nás krémem se stejným UV jako u moře, to budu muset ještě nějak promyslet.

nissanek - 5 měsíců 😖

lusil2005
28. apr 2008

nissanek no ja som chodila k homeopaticke tusim dva mesiace, potom sme homeopaticku zmenili, a v rovnakom case som si nasadila dietu bez alergenov na ktore je mala alergicka (akurat nam vysli testy od imunologicky) a este som aj probiotikum zacala malej davat. takze tazko povedat co presne. zabralo. mozno vsetko spolu. a niesme uplne bez exemiku, na nozickach ma trosku take mapy. teda raz ma raz nema. no ale ked to mam porovnat s tym co mala celych 9 mesiacov, tak sa mi to zda ako zazrak 😀

ozaj, dnes som malej dala prvy krat ten microsun baby. lebo vcera som na nu nechala chvilku (asi 5-10 min) svietit doobeda slniecko kedze jej bolo v tieni pod slnecnikom trosku chladno, a vecer mala cervene licka jak marfuska 😀 no tak dnes som ju natrela a krasne sa to hned vpilo a vobec nieje vidno ze nieco natrete ma. ma krasne vlacne hebke licka. a hlavne je - zatial ziadna kozna reakcia!!! 😎

jabber
28. apr 2008

lusil - a ten Microsun má jen faktor 30 nebo dělá i nějaké další, nevíš?

nissanek
28. apr 2008

no tak si asi ještě počkám, i když teď jak je hezčí počasí mám pocit, že se trochu zlepšilo....

lusil2005
28. apr 2008

jabber ne je to len 30-ka ale vraj uplne staci. aj tak malu chranim pred slnkom siltikmi a klobucikmi a slnecnikom. takze jej 30-ka urcite stacit bude. mozno na taku citlivu kozicku nieje az tak dobre davat silnejsi filter... neviem. ak by som dala tak 40-ku daylong kids. ale to je az od roka takze radsej nebudem riskovat. som rada ze jej nevadi tento 🙂

jabber
28. apr 2008

nissanek - já myslím, že určitě se to sluníčkem taky zlepšilo 😉

lusil - no tady u nás 30 stačí určitě, to je skoro až dost zase, mi připadá........ale já potřebuju ještě něco na září k moři a to jsem právě uvažovala o tý 40 - to už bude malé rok a 2 měsíce. Tak prostě koupím Microsun 30 a Daylong 40 a bude po ptákách 😀

lusil2005
28. apr 2008

jabber hmmm ja tiez uvazujem ze kupim aj ten daylong... neviem. fakt neviem. zas - nebudem ju tam davat na priame slnko. vies. no uvidim.

jabber
30. apr 2008

lusil - to já jí taky nechci dávat na přímé slunce, ale myslím, že někdy se tomu prostě nevyhneme a že na něm chvíli bude - třeba až jí vezmeme do náruče do vody 😅

Tak nám včera homeopatka zase vyměnila lék - místo Graphites 9ch jsme dostali Graphites 200ch s tím, že v tomhle vysokém ředění už by to měl dorazit. Měla obrovskou radost a hlavně z toho, že když teď měla minulý týden Adéla rýmu a teplotu, tak že se to vůbec nezhoršilo. Říkala, že od tohoto Graphites taky očekává, že jí těch opakovaných katarů horních cest dýchacích (což přesně nevím co tím myslela, protože Áda, co je na světě, tak měla 2x rýmu a 1x kašel) zbaví. Já vždycky brala rýmu jako něco normálního a samozřejmého, ale jak je vidět, tak zřejmě asi nemusí mít ani tu rýmu 😅 🙂 . No holky, povím vám, že je to fakt zázrak 😵

nissanek
30. apr 2008

jabber, docela závidím...my máme sulfur 30 a pořád se to drží na nějaké přijatelné úrovni, tak aspoň tak.. 😖 přide mi divné, že když má na pohled čisté tělíčko, stejně jí to nutí škrábat, když jí svlíknu...jaky vám to mimča dělají? pak stačí chvilka nepozornosti a má tam krvavé škrábance ☹

veverica
30. apr 2008

ahojte potrebovala by som od vas radu. Neviem ci to patri sem, ale skusim sa opytat vas co mate skusenosti s AE. Moze to byt prejav AE ak maly vacsinou pocas jedla ocervenie v tvari? Robia sa mu take cervene flaky na celej hlave ale hlavne na tvari a ocerveneju mu oci. Inak s ockami mame dost problemy stale si ich sucha, zrejme ho svrbia. Moze to byt prejal alergie, resp. AE? Dakujem

lusil2005
30. apr 2008

veverica vyzera to ako prejav alergie, ale AE mi to moc nepripomina...

nissanek ano aj mne to robi. kazde prebalovanie musime striehnut nech sa neskrabka, a akurat pred dvomi dnami - uplne si doskriabala do krvy rucicku ktoru mala na pohlad cistu. teraz ju ma samu chrastu.

jabber jeziiiis tak to je uplne perfektne! som strasne rada ze sa vam to podarilo! ja som z toho taka happy 😀 no hadam to dobojujeme aj my, ale ako si pisala - je to uplny zazrak.

jabber
30. apr 2008

nissanek - a neškrábe se tak jenom ze zvyku? Nebo z nudy, z únavy.....naše malá to dělala 😖

veverica - a to se malému dělá u každého jídla? Ať jí cokoli? Jak píše lusil - mě to taky připadá jako alergie a jako AE se mi to moc nezdá 😅

lusil - jasně, že dobojujete 🙂 .....všechny to tady dobojujeme, nebojte holky, chce to jen čas 😉

nissanek
1. máj 2008

jabber- nuda a únava to asi nebude. dělá to vlastně kdykoliv jí přebaluju, koupu...takže mám vždy v pohotovosti ty malý bavlněný rukavičky a když jdem přebalovat tak jí je navlíkám. že se je během pikovteřiny strhne je druhá věc.... 😅 lusil píše, že jí to dělá taky, tak asi ze zvyku...no my taky dobojujem!!! 🙂

leila
2. máj 2008

ahojte, taak mi sme uz tiez objednani k homeopatke 🙂
sest dni pouzivame na noc pyzamo co som tu minule spominala, obsahuje strieborne vlakna ktore maju dezinfekcny ucinok a loziska sa mu zlepsuju, su menej cervene

leila
2. máj 2008

jezisi namiesto mi malo byt samozrejme my 😀

olus
2. máj 2008

ahojte,
náhodou jsem na toto téma narazila...
náš malej taky bohužel trpí na atop.ekzem, ale úplně náhodně se mi to podařilo vyhojit krémem Dove,
měl rudé fleky na nožičkách a ještě si to drápal, tak to měl fakt nepěkný, ale po mazání tímhle krémem se mu to ztratilo
musela jsem vysadit veškerou jinou kosmetiku, všechno ho dráždilo, jen ho myju sprcháčem Dove a stejných krémem ho pak namažu, i hlavu, je to velká modrobílá butila
teď se mu sem tam objeví flíček na hrudníčku nebo na nohou, ale zřejmě to bude reakce na nějaké jídlo, jen nemůžu přijít na jaké, ještě kojím, takže je možné, že i na něco co sním já
za 14 dní jdem na kontrolu, tak doufám, že bude OK, jinak mu chce doktorka cpát kortikoidové masti a do toho se mi moc nechce
bohužel nestíhám dočítat, tak budu ráda, když mi své vychytávky písnete do IP
díky a ať jsou mimísci zdraví

alami
7. máj 2008

veverica - môj starší syn je alergický na umelé ružové farbivo a prejavuje sa mu to tým, že keď niečo prifarbené zje(napr. jahodový jogurt), tak sa mu na tvári vyhodia červené fľaky. Nie počas jedenia, ale zanedlho na to. Väčšinou ešte ten istý deň zmiznú.

alami
7. máj 2008

Tak sme boli s Lukáškom na alergu: imunologický deficit a ťažký atopik -...to je náš záver ☹
Dr. bola zhrozená z jeho kiahní - to ich videla po 2,5týždni - vraj to ešte nevidela - že to má súvis so slabou imunitou.No a že z výskledkou z krvi vidí, že je ťažký atopik....
Ku strave:kázala mu dávať jahňacinu - vraj niekde v zahraničí vyslovebne AE liečia podávaním jahňaciny, vraj to skutočne pomáha!!!!!!!!!
Z ovocia jablko, hruška, slivka - povarené(príp. v hippkách). Broskyňa a marhuľa vraj nemajú schpnosť varom stratiť alergény, teda to dávať nemám. a hrozno - to je vraj v pohode aj surové - príp šťavu z hrozna
Vôbec nie zeler, petržlen ani vňať
zemiak, mrkva, brokolica, tekvica, karfiól, hrach...môžeme skúšať s 2 týž. odstupom
Vajce a lepok až po roku.
Dobre mi poradila - by ma nenapadlo - ryžové cestoviny

A hlavne - ak sa vyhádže hneď dať 2xza deň tak 3 dni po sebe čierne uhlie - vychytá alergény aby čím prv vyšli z tela a nemobilizovali všetky obranné mechanizmi v tele.
A ešte mi kázala, meniť druh jabĺk - vždy iné kupovať. Keď by sme stále ten istý druh, skôr sa vytvorí alergia.

Čaje len bez kvetov, nemá piť ani ovocné šťavy. Feniklový čaj môže, alebo jabĺčkový.
(inak na pitie ma napadlo, robí sa aj čaj so sušených jabĺk - zaliať jabĺčko a vylúhovať)

No a nasadila nám imunoliečbu.

Prosím vás, ak máte recepty na nejaké bezlepkovo - bezvaječné pečivko, príp. poznáte nejaké také piškótky, budem vďačná 😉

alami
8. máj 2008

lusi - pozerám, že recept na ten bezlepkový chlieb, čo som ti v receptoch poslala, ten je bez vajca. Skúšala si ho? lebo ja som ti to len odpísala. alebo, ak vieš ešte nejaký - aj ty skúšaš, ako vidím, bez lepku aj bez vajec...napíš mi do receptov alebo sem 😉

inak, ten lepok nám odporučila od roka nie preto, že by bol naň alergický - ešte by nemal byť, lebo ho ani nemal(iba ak by cez MM), ale vraj dosť by ho to zaťažilo a on má teraz dosť čo robiť aj bez neho - to len pre vás, čo ste v podobnej situácii ako ja 😉

a mne odporučila dať si na 3 mesiace imunoglukán - na pos.imunity. Do mliečka to nejde ale tým, že ja budem mať lepšiu imunitu, pôjde cez mnliečko "tá imunita" malému

aduska27
8. máj 2008

Ahoj vsetkym,
akosi mi nevychadza aby som medzi vas "prisla", ale aspon obcas sa snazim docitat, na prispievanie mi cas nezvysi 😒 . Chcem sa opytat tych z vas co sa liecia/liecili homeopatiou, ako sa spraval ekzem, ako dlho to trvalo...my sme boli u homeopatky 18.3. a malemu sa to stale velmi zhorsuje, vsetko mu praska, mokva, ma to po celom telicku 😠 .Zlepsenie zatial ziadne - a to som myslela ze u takeho babatka to pojde rychlejsie liecit. Horsie je ze sa uz skriabe ☹ . No aby som este upresnila - nechodime ku homeopatke ako vy ostatne, vysetrovala nas tym pristrojom - neviem ako sa vola, meranim el. potencialu akupunkturnych bodov na dlani a chodidle, aj homeopatika su asi trosku ine ako mate vy, aspon co som postrehla. Mali sme odporucanie od kamosky, jej kedysi velmi pomohla ked lekari zlyhali.
A este mam otazku ohladne prikrmov, ako ste zacinali - akosi mam v tom "hokej"? Chcela som vylucne kojit aspon 7 mesiacov ako pri AE odporucaju, ale maly by uz umrel od hladu, je to strasny papac 😀 . Uz sa bojim ze ma zje 😝 .To mu mam davat cely tyzden len trebars mrkvu a potom dalsie??? A okrem toho je stale cely vyhadzany, tak ako mam odsledovat pripadnu alergicku reakciu? A aby toho nebolo malo, v stredu ideme na ockovanie.....Prosim prosim, poradte mi niekto, neviem ako dalej.

Pozeram ze akurat ste preberali homeopatiu.Lusil, ak sa smiem opytat, preco si menila homeopatku? My akurat zajtra ideme na kontrolu - tak uvidim, no je to az v Prievidzi, co mame dost daleko.

Veverica, no moj Patko tiez tak ocervenie, AE ma aj na vieckach.

alami
8. máj 2008

aduska - to je práve ten problém - ako rozpoznať. Nám kázala alergol.že počkať, kým je stav lepší a skúsiť novú potravinu a 2 týždne nič iné - aby si zvykol. Ak sa vyhádže, tak dať chytro to čierne uhlie - ako som písala.Ale keď má Patko taký zlý ten AE, tak naozaj neviem ako to rozpoznáš. Ale ja by som mu začala zemiakom - ten viac zasýti, ako mrkva - uvar len vo vode a pomixuj + mliečko (MM, ak toľko nemáš, tak UM ale hypoalergénne). Ak by sa mu to nejak výrazne zhoršilo, tak byudeš vidieť - hádam, ale na zemiak by nemal reagovať. Potom skús pridať do varenia mrkvu. Po pol roku môžeš mäsko. Skús tú jahňacinu, ako som písala. - na všetko si nechávaj odstup aspoň týždeň, ale minimálne 3 dni!!! až toľko môže byť, kým sa alergia prejaví.
V pohode je banán a varené!!!!jablko.
prípadne skús tie ryžové cestoviny - tam je len ryž. múka a voda, alebo kašu - ale kupuj nemliečnu, takú do ktorej sa mlieko pridáva, aby si mohla dať svoje MM alebo to UM HA!!!, lebo inak tam je obyčajné mlieko, nie HA.
Prvé ale treba začať zeleninou, aby si nezvykol na sladkú chuť ovocia, alebo kaší.

ja som začala prikrmovať od 4, lebo reval ako z kože zdratý od hladu - tak nám dr kázala a až do teraz nedostalnič iné ako zemiak, mrkvu, kur.maso, jablko a banán - na tom sme vydržali 3 mesiace - radšej treba pomaly!!! teda ešte som tú ryžovú kašu. A raz broskyňu - po nej sa mu AE začal a raz bezlepkovú piškótu, ale mala vajce ☹ takže sa tiež vyhodil ☹

kosicanka1
8. máj 2008

ahojte baby, tak sa k vam hlasime tiez a zaroven vas prosim o radu. Nasa Simonka ma AE ale velmi skaredy, zatial len 3 tyzdne, z toho 2 tyzdne to liecime zatial alternativne. boli sme u homeopatky, dostali sme 4 homeopatika, arsenicum, graphites, belladona, silicea. potom sme boli na EAV diagnostiku, to bude to, co tu pisala aduska27, kde nam zistili, ze simonka ma alergiu na mlieko. kedze kojim, tak som vynechala vsetko mliecne. a nakolko ja som celiatik a mam aj laktozovu intoleranciu, mlieko som pila low lactose so znizenym obsahol laktozy, ale aj to jej vadi.
zatial sme to potierali pantenolom, ale ma to velmi cervene, skriabe si to neskutocne, hlavne v spanku. skusala som holtov krem, vazelinu, indulonu, infadolan, atoderm, excipial, nic z toho nam lokalne nezabralo. prosim, cim jej to mam natierat?
a este otazka, za ako dlho by mala homeopatia zabrat?
a este otazka pre adusku: po nasadeni liecby z EAV diagnostiky sa vam stav nezhorsil? vraj je to prejav detoxikacie.

natalia3
9. máj 2008

Ahoj holky, mozna, ze ma hloupou otazku,ale fakt nevim. Tobi ma taky at. ekzem a prave uvazuji, jak to mam resit s opalovaci kremem. Muzu dite na tu suchou pokozku necim namazat??? Znate popripade nejake dobre opalovaci kreme??? Premem dik Nat

wali
9. máj 2008

alami, teda to je mi luto! strasne, co vsetko vam zistili a je mi z toho vselijako - chuda Lukasko. dufam, ze vam to pomoze, ked budete vsetky tie rady dodrziavat!

aduska - no myslela by som, ze po tolkych mesiacoch liecby homeopatiou by sa uz po tom zhorsovani mohlo aj trosku polepsit 😕 nam to az tak dlho netrvalo, kym sa to zacalo zlepsovat. do 3 mesiacov od zacati homeopatie sme mali exzem uz omnoho lepsi - aj loziska sa zminimalizovali. preto veru neviem, ci to ma az tak dlho trvat to zhorsenie. ak by sa ti to nezdalo, mozno by stalo za uvahu zmenit homeopata.
co sa tyka prikrmov, ak ma drobec stale taky zly AE, tak nema zmysel cakat kedy ustupi, aby si odsledovala alergicku reakciu, ale snad by si poznala, ze sa mu to este zhorsi, ked by mu nieco nesadlo. ja som zacala po 6. mesiaci klasicky mrkvou (nastastie nam nic nerobila) a ja som sla po 4-dnovych intervaloch. potom zemiak par dni, potom som ich dala dokopy, a takto som pokracovala. zhruba ako pise alami. inak my sme mali AE tiez aj na vieckach - nic moc, tam to moc nenatries, ale akosi mu to ustupilo spolu so zvyskom, ktory bol natierany. nastastie 😅

kosicanka - je tu popisanych vela kremov a kazdy je spokojny s niecim inym. ale mozem povedat, ze viacere holky skusali do kupania pridat sodu bikarbonu a pomohla im. po kupeli samozrejme natierat - ja konkretne pouzivam tel. mlieko s ureou od firmy BABE laboratorios a som max. spokojna. pozuivala som to na tie cervene loziska, ukludnuje svrbenie a teraz to pouzivam este preventivne aj na cistu pokozku. ale ine holky pouzivaju ine kremy a tiez ok - co ako komu sadne.

a este ku opalovaku - natalka, preberali sme tu kremy microsun 30 alebo daylong 40. tak holky - bola som v lekarni, pytala som si ten microsun, pre ktory som sa rozhodla, zrovna ho nemali, ale lekarnicka mi vravela, ze teraz mali zrovna akesi skolenie a ze pre deti a atopikov by rozhodne odporucala uv faktor min 40 az 50 a ukazala mi aj nejake pripravky - okrem daylongu tam bol tusim avene a nieco od Vichy(?- nie som si ista). nemala som akurat hotovost, takze som vtedy nic nekupila, ale teda zrejme dam na nu a kupim vyssi faktor. takze to len pre info... 😉

vladkaz1
10. máj 2008

Ahojte kocky nemam moc casu ale dakujem vam vsetkym za radu.Mi sme sa vyhodili z brokolice ale komplet vsetci aj muz strasne to svrbi.
Keby sme to mali len mi ale mala to ma uz v takom stave no strasne.
Najprv nam namiesali taky smradlavy puder to stoji za prd,teraz mame kvapky fenistil a ja lieky nejake a kortikoid mast a ta zabera trocha tak neviem co stym.... ☹

ivka144
10. máj 2008

prepacte, vcera som napisala dlhsi prispevok a niet ho tu, skusam, ci mam problem tu vlozit daco, dik za pochopenie

alami
10. máj 2008

vladka - to je divné, že ste sa všetci. a z brokolice?? veď vy z mužom ste už snáď jedli a zrazu by ste sa vyhodili z nej? Ak je to ozaj z brokolice, tak ma skôr napadá, či nebola niečim divným hnojená, alebo postrekovaná.... zvláštne.
Ak je to ešte "čerstvé", dajte si to čierne uhlie na prečistenie organizmu. A proti svrbeniu by mala pomáhať sóda bicarbona do kúpela. Ale by ma aspon tešilo, že ak ste sa všetci, tak v tom bude niečo iné a nie to, že malá bude alergik

vladkaz1
11. máj 2008

No aj mne sa to zda divne!!!
Museli sme nieco zjest to je jasne ,lebo nam to ide cez traviaci trakt,
doki mi povedala ze je to alergia na potravinu.
Ten puder smradlavy co nám dala stojí za dve veci 😝 ,
ale tá mast Kuterid je dobra zda sa mi ze to nemame take zacervenane.
Mne je to jedno ved casom to prejde ,ale trapim sa pre malu ma to dost v zlom stave totalne cervene flaky malých pupacikov hlavne na rukach a v podpazusí az na lopatku.
Vcera som to pofotila a ked budem mat cas tak sem ulozím foto aby ste videli.
Ci nahodou niekto nemal nieco podobne.
No myslím si ze to muselo byt postiekane niecím strasným 😝

aduska27
11. máj 2008

Dakujem vsetkym za odpovede, zatial este pockam do stredy, mame poradnu a to ockovanie - dost sa ho bojim :(. No zrejme zacnem zemiacikom, ako radi alami. Pokial budem do jedla pridavat mlieko, bude to MM, v pripade nudze urcite HA formula - uz ma informovali na gastroenterologii. Zistovali nam totiz alergiu na kravske mlieko a nastastie sa to nepotvrdilo.
Kosicanka, stav sa nam po zacati liecby rapidne zhorsil, dovtedy to nemal tak hrozne ako teraz - praskajuce, mokvajuce....len uz je to asi 6-7 tyzdnov a stale je to zle 😠 . Ale zda sa mi ze ekzem sa zlepsoval, dokonca 2 dni mal kraaaasne ciste telicko, len potom prislo ockovanie a pripada mi ze ideme zase od zaciatku. A teraz posledne preockovanie, no bojim sa ale uz nech je to za nami a potom snad to bude lepsie.
V kazdom pripade bolo vidno ze na homeopatika reagoval, vzdy ked sme mu jedny dali (mame 3) tak za cca 12 hod sa zacal vyhadzovat a po 2 dnoch sa to same hojilo, priamo pred ocami a nemuseli sme nicim natierat. Inac uz mazeme len Indulonou, i ked prave uvazujem nad nejakou kozmetikou z aloe vera - mate s tym niekto skusenosti?