Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

denisocka
9. júl 2008

ježiš baby,a čo su to tie červene bodky male pupenčeky) po celom tele ???? už sa mu to ťaha na bruško ☹ ,ako som to namastila tak to tým šuchaním zčervenalo,má to aj vo vlasoch vzadu pri krku a už aj pod plienkou kde je gumička , čo to je -šak ja už nechapem!

denisocka
9. júl 2008

baby,hodila som tu foto,už to má aj na nožičkách https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... a ešte ho aj gumička z plienok akoby "vyžrala" ma to akoby ekzem kde bola gumička a nova plienka mu zas za 15sekund vyhrizka čiaru červenu na zahybe ,už som z toho dosť mimo,nechápem,dnes nedám žiaden prikrm a skusim vybaviť kožnu

wali
9. júl 2008

cermonca - presne tak som zacinala aj ja 🙂 - nevedela som o AE absolutne nic, tak som studovala na nete vsetky mozne info a bola som potom z toho doslova vydesena. ale nedaj sa vystrasit, vobec nemusite mat ten najhorsi typ exzemu, resp. priebeh. my sme tiez zacinali podobne ako popisujes ty. hodne to mazat, vlastne stale, na ten locoid by som sa okamzite vykaslala a samozrejme bacha na alergeny v strave. nam pomohol aj odvar z otrub a vtom som maleho pravidelne kupavala.

denisocka - podla fotky to mate take iste, ako sme mali my. drobne vyrazky, niekedy cervene, inokedy blede, ale stale ich bolo milion a potom uz takmer vsade. na tvaricke sa zliali dokopy a menili sa na tmavobordove flaky. tych sa nezbavis len tak, to je vlastne ten exzem - takze to mozes len natierat a natierat. nam trvalo mesiace, kym som natrafila na krem, ktory nam sadol. kazdemu pomoze nieco ine, to je prave ta smola. takze len trpezlivost 😒

jabber
9. júl 2008

cermonca - vítej ☹ . Nechci strašit, ale po kortikoidech se vám nezahojí nic, už jsme tady o nich napsaly úplný romány. Zmizí to po nich a za pár dní je to zpátky, takže zase namažeš, zase zmizí.....a tak pořád dokola. Kromě toho jsem četla, že se to pokaždý vrací o něco horší, takže je čím dál těžší se z toho bludnýho kruhu dostat. Já třeba chápu, že když to někomu mokvá a má to fakt strašidelný, rozdrápaný, mimčo nespí, tak že občas trošku mázne, ale jestli vy to máte takový jak píšeš (a držím palce, ať se to nezhorší), tak bych malou do tohohle začarovanýho kruhu kortikoidama vůbec nezatahovala. Hlavně masti, masti, promazávej. Kojení na to vliv má, ale pokud to už není plné kojení, tak bych to až tak neřešila, vyhla bych se jen takových těm jasným alergenům, jako jsou třeba jahody. Opalovací krém Nivea neznám.

denisocka - já na tý fotce moc nevidím, ale z toho usuzuju, že to je taková červená droboučká krupička? Přesně tou to malé začínalo na tvářích 😒 . Pamatuju si, jak jsem s ní poprvé byla u mudry, že má nějakou vyrážku - ona mi dala Lipobázi a řekla tu památnou větu 'Snad se to nezvrhne do ekzému'... 😒

Holky - homeo, homeo, homeo........nic jinýho nemůžu doporučit! 😉 , nemažte prcky těma sajrajtama a jděte do homeo léčby!!!

denisocka
9. júl 2008

no sme s5,nechce sa mi to rozpisovať,som mierne rozladena prístupom

takže,vraj to nič nie je,len ATOP 🙄 ,mamička stresmenka 😠 a dieťa je tlste (z MM) no a kde som urobila chybu? vraj načo prikrmujem! že môže to mať zo zemiaku ako som si uplne na začiatku myslela,lebo zemiak je ŠKROB a eje to velmi ťažka latka pre dieťa, tak načo mu ho dávam,ale aj z banana -ale vraj je tlsty,tak to si mám zvyknuť na potničky aj vo faldíkoch a potom sa velmi čudovala,že prikrmujem a vraví " "snad mu ešte aj mäso dávate!" a ja že hej,tak skoro ju urvalo ,tak jej vravím že len zajaca aj to len malu lyžičku ked vôbec ........ a na tie suche fleky na chrbate,že to je lišania či čo 😀 ,teda lišaje.dosť je zvlašne že v ambulancii nelala okno pri posteli kde vyšetruje(teda som ho zobliekala na koze) a pod lampou som ani ja sama nič nevidela 😖

no nechcem sa tu o tom rozpisovať,lebo na zaver mi vravela 2 vety čo ma vytočili a to -
1.mali by ste pomaly uvažovať že už odstavíte,lebo takým tempom

a potom
2.mamička stresuje a decko jak z reklamy na sunar

ńo potrebujem to rozdýchať

jabber
9. júl 2008

denisocka - to je teda síla.....na co přikrmuješ? Ježiš, tak malýmu je skoro 7 měsíců, ne? 😕 Teda to fakt čumím, co to máš za divnou mudru....mimochodem, koukla jsem do alba a nic tlustýho na Šimonkovi nevidím 😉 . Když jsem tehdy já na naší mudru vytáhla, že si myslím, že to má malá z brambory, tak na mě koukala spíš jako na blázna a říkala, že brambory jsou to nejbezpečnější co může být, že se to dává i lidem po různých operacích žlučníku atd, že jsou naprosto nedráždivé. Já jsem pak na netu teda našla, že výjimečně alergie na ně být může, ale je to asi hodně vzácný.
No a co ti na ten 'len atop' teda dala???

denisocka
9. júl 2008

chcela dať balneum plus do kupela,ale kedže sme to vyfasovali včera od obvodnej,tak mi zalepila oči excipialom U hydrolotio -lebo som sa tam teda strašne divila,že nám nič nie je !

teraz sedím,nadavam na cely system,ved mne už zakazali jesť asi všetko okrem chleba,pečiem si hranolky a rozmýšlam,ake budu chutne bez kečupu 😖

junovka
9. júl 2008

neveim, denisocka, ale kedze mate problem s AE, tak by si mal zavadzat prikrmi o nieco pozdejsie, napriklad zacat az teraz....a to len zeleninkou.Potom o mesiac ovocim, o dalsi mesiac maskom a tak.....jednoznacne by som ja takto praktizovala a mam to nastudovane, lebo ked sa mi Nely narodila, tak som cakala ci aj ona bude mat AE, lebo Timeika mala, tak som uz v podstate bola na vsetko pripravena....kamoska teraz chodi zamno a pyta sa co ma dat a co nie, lebo malemu jej zistili AE.....jej lekarka a kozna nevedia skoro nic povedat ohladom prikrmov.Je strasne nestastna, nakolko ani net nema, tak nema z coho cerpat info ☹ 😉 ...v podstate jej vsetko zistujem....aj od vas zienky, a potom to spolu preberame 😉

denisocka
9. júl 2008

no ja som sa teraz rozhodla,teda dnes že si dáme 1-2 týž pauzu a začneme odznova a pomaly

junovka
9. júl 2008

😉

jabber
9. júl 2008

denisocka - no na druhou stranu dobře, že vám hned nenacpala kortikoidy 😉 . My jsme začínali příkrmy samotnou mrkví, brokolicí, pak rýže s mrkví, rýže s brokolicí, květák, dýně....vždycky tak po 3-4 dnech něco nového. Ekzém se jí přitom u stejných jídel různě lepšil a zhoršoval, tak jsem to přestala řešit. Pak jsme po nějaké době přihodili masíčko - nejdřív krůtí a králičí, pak telecí a jehněčí. Kuře se moc nedoporučuje. Ovoce jsme začali docela za dlouho, protože jsem z něho měla hrůzu. Nejdřív hruška, jablko, švestka, meruňka - to co roste u nás, pak jsme přidali všechno ostatní kromě citrusů, ananasu a jahod - to ještě neměla. A nakonec přibyl ještě bílý jogurt.

denisocka
9. júl 2008

jaber-kuracie nie, a v pondelok mal kuracie,to som mu odložilaa po obede bol zas vysiaty do červena

no ja zíram teda 🙄

jabber
9. júl 2008

denisocka - ale to může bejt náhoda...to je právě to nejhorší....že pokaždý se prcek osype po něčem jiným - někdy jsem měla pocit, že je snad alergická na všechno 😒 - a ve finále přijdeš na to, že to jídlem není, ale že přichází nepravidelně do styku s něčím úplně jiným....

denisocka
9. júl 2008

to myslíš važne?
čím napríklad??mna už napadaju take hlody 😕 že tápam

jabber
9. júl 2008

no tak u nás to byl na 90% ten prací prášek - Lovela, jinak jak jsem psala - třeba nějaký zvíře.....nebo najednou vytřeš savem....prach...roztoči....chlorovaná voda, ve které koupeš......nebo třeba péřová peřina - cokoli 😒

Teď jsem narazila na tohle, tak to sem hodím:
Kortikosteroidy vedou k nevratnému ztenčování kůže, mohou vyvolat akné či zčervenání kůže. U malých dětí může hormonální léčba dokonce zastavit růst.

denisocka
9. júl 2008

jabber - no dalšia perla od teba 😀 ,mna museli zamala poriadne natierať kortikoidami ked som sami jebák 😀

denisocka
9. júl 2008

jabber vieš čo je divne,teraz som ho kupala a tie bodky tak postupuju,že už je ich málo na chrbte a sa "premiestnili" na pliecka,boky hrudníka a dole ku krížom nad zadočkom

a ta rana po TBC na pliecku,ona je zahojena a teraz ma v nej asi 5 mini bielych bodiek,ako podk.tuk 😖

lusil2005
9. júl 2008

denis vydrz a uvidis. mozno to za den - dva zmizne. v tom pripade sa fakt len vysypal z nejakeho jedla a nieje to nic strasne. a neskrabka sa? nesvrbi ho to?

ivka144
9. júl 2008

Denisocka - ja na fotke nevidim ani jediny cerveny fliacik, to nechcem povedat,ze si mamicka stresula - inak ta tvoja doktorka je teda dobra vtipka, by maasi rozhodilo z takych reci... Ak sa chces ukludnit, niekedy nafotim nas chrbatik, aby si videla, ale vpohode tomate vy🙂
Ja len, ze kozou odchadzaju toxiny z tela,ked to nezvladaju oblicky a ostatne suvisiace organy (pecen, slezina, pankreas). Ked to mate od zavadzania prikrmov, je mozne, ze je to z nich, ale to neznamena (podla mna), ze musi byt rovno na nieco alergicky - na kus ovocia, alebo konkretnu zeleninu. Vela sa hovori o tom, ze cloveku najviac zlerobia tie pridavne latky v potravinach - napr. alergia na mrkvu kvazi - moze ist o neznasanlivost tych dusicnanov, co v tom su. Jabber pisala o tych zelenych bananoch, uz neviem, ktorou chemiou to osetruju na prevoz (aj ked my si veselo papame az na tie 2cm konce z oboch stran)... Dnes uz nenajdes cistu potravinu. A podla mna to vsetko moze byt aj z toho, ze my a cez mliecko a potom cez stravu nase babatecka prijimame vela neprirodzenych latok, z ktorymi sa nevieme vysporiadat, najma detsky organiymus nevie a tak ked uz nevie inach vysle von kozou...

Inak som sa este chcela Vas popytat, my odkedy mame ten hrozny ekzem, tak mame aj obrovske uzliny - za uskom, aj kde-tu na krku vzadu - pod kozou take akoby hrachy, no hruza. Doktorka (homeo) mi povedala, ze to telo bojuje a lymfaticky system je v pohotovosti, ze zatial s tym nic nebideme robit... Nemali ste niekto nieco take tiez?

hellosona
9. júl 2008

denisocka: mojmu malemu sa take vyrazky robia, ked sa spoti a nevyzera to ako klasicke potnicky 😕 a za den 2 mu to zmizne... ja ho este vsak neprikrmujem... ale moze to byt aj zo stravy.
inak ja ked supem zemiaky, tak sa mi tazsie dyxa, normalne mi to vyvolava alergiu...
inak mas super popisany porod 😀 uz davno som sa tak nepobavila 😀 😀 😀 uz si to aj manzel cital 😎

denisocka
9. júl 2008

baby dík,ja som stresmen,ja viem--ale ako dieťa som mala prve 2 roky života na celom tele mokvavy ekzem,spala som s ponožkymi na rukách a rukami priviazanymi o postielku naširoko a tiež aj v kočíku som bol opriviazana- tak sa bojímaby som niečim to nevyvolala aj u šimona .potničky som nevidela naživo,nemali sme .svrbieť ho to nesvrý,neškriabe sa

a pôrod-rada som ho pre vaše potešenie porodila 😀 😝

junovka
9. júl 2008

ivka, citam, ze mate aj uzliny 😒 ....hmmm, ked mala Timeika atopak a v podstate aj alergiu, tak tiez mala velke uzliny za uskom, ale to uz mala hdama aj 3 roky, dokonca ich mala take velke, ze sme museli chodit 2 tyzdne s obviazanym krkom, pretoze jej to presahovalo az na krk, natierali sme to hnusnymi, smradlavymi mastami, mala horucky....straaaasne som sa vtedy bala ☹ 😢 😢 😢 Pre mna to bola nocna mora ☹ ...ale nastastie je to uz za nami....nakoniec sme s atopakom vybabrali, ked sme boli pri mori, ked mala 4 roky, AE jej sa v podstate vytratil, lepsie povedane vyrastla z toho , alergie sa zmiernili, dokonca na 5 rokov jej vybrali nos.mandle, lebo zacala mat zapaly usi, hrozilo jej, ze pride o sluch 😢 😢 ....zhrnutie:vybratim mandli, atopak vymizol, alergeny su minimalne...a mozno je to aj vekom.Je pravda, ze na kozne chodime raz za polroka pre masticky a kde ake gebuziny-preventivne 😉 ....ale som sa rozpisala, co???? 😀

hellosona
9. júl 2008

a neskusis zajst este za nejakym odbornikom? zial pri tyxto AE vraj hra velku rolu genetika...

junovka
9. júl 2008

hellosona, podla mna asi genetika....co ja viem???? 😒 u nas nikto nemal AE a Timeika mala 😕

wali
9. júl 2008

ivka - my sme mali na krku vzadu jednu uzlinku, ale nebola velka. ja som ju nahmatala uplne nahodou pri kremovani, a mali sme to v tom najhorsom obdobi AE. nastastie sama zmizla. inak dr povedala, ze je to uplne normalne, ze to mava dost deti a ze mu to mam len sledovat a keby sa nieco menilo, konzultovali by sme to s nou. ale zmizlo nam to, tak som to uz nemusela riesit. no najprv som z toho bola celkom vystrasena, kym som nevedela, co to je.

ivka144
10. júl 2008

Junovka, Wali, vdaka. Junovka, neviem, ake velike ste to mali, ale znie to pomerne hrozivo, co pises. Maly to ma ako taky vacsi hrasok. Za uskom to ma viditelnme hned, vzadu som to, rovnako ako Ty Wali nasla pri kremovani.

Aduska, este som chcela, ze Ty kolko Fenistilu davas? Ja uz dvakrat denne a citam, ze sa moze az trikrat..., uz nam to hrozi pomaly... : (

aduska27
10. júl 2008

ivka, 3x denne - ostatne napisem hned ako budem moct, maly je na tom teraz horsie tak cicikam a nemozem ho ani pustit

hellosona
10. júl 2008

junovka: moja mama mala ekzem, ja som mala ekzem a moj maly ma tiez ekzem 😖 vsetky testy ma negativne (na potraviny), takze tazko povedat, preco ho ma... a to uz v tehotenstve som nejedla alergeny a davala si pozor na stravu, takze u nas to genetika vytlacila... aj ked ja verim tomu, ze maly to take mat nebude...

ivka: inak ja si spominam, ze nas maly, ked mal ekzem fakt najhorsi, tak mal za uskami take uzlinky, ale nenapadlo ma, ci to moze mat suvis s AE 😕

my sme sa prave vratili od mora, tam mu ekzem uplne zmizol a teraz sa mi zda, ze ho ma znovu taky ako predtym... uvidime.

liluska
10. júl 2008

Ahojte. Pridávame sa k vám do témy 😉
Síce neradi ale aj my partíme asi týždeň k atopickým detičkám ☹
Dnes som s malou bola prvý krát s tým aj u doktorky-obvodnej a samozrejme dala nám len holtov krém a na moju žiadosť aj fenistil kvapky. Vôbec ju nezaujímalo čo jedla malá alebo ja keď kojím boli sme tam len asi dve minutky a hotovo. čakala som omnoho viac ale naša doktorka nás nejako odflákla. Máme exémik za oboma uškami a malá si to stále škriabe. Dúfam, že sa toho čo najskôr zbavíme a holtov krém zaberie 😒

denisocka
10. júl 2008

baby,tak my máme dnes CHRBATIK krásny,až na to,že sa na niektorých miestach jemne lúpe - a bodky máme ešte na hrudniku asi 10 a dole na brušku-tak neviem či to za 12hodín môže tak pomôcť excipial hydro alebo ............

ale som happy,velmi happy -zatial som odstavila prikrmy a banany uplne!