Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

hellosona
12. júl 2008

ahojte

jabber: ten chlapcek na tej fotke to ma fakt strasne 😔 ☹ 😢
inak co si pisala o tyx kortikoidox, tak je to isto pravda... do mna cele detstvo ryli hormony (bolo to asi v 80.-90.tyx rokox "moderne") a stale to bol jeden kolobeh a vzdy horsie a horsie (ja som mala ekzem fakt nenormalny) a tiez mi pomohla len homeo... a urcite pomohlo ako take "vyrovnanie sa s AE". psyxika je velky spustac. ja uz som ekzem fakt dlho nemala a na skole, ked bolo skusky a nervy, tak sa mi vracal na etapy 😖
a s tou stravou je to fakt... my sme boli teraz pri mori a malemu sa ekzem uplne upravil, tak som jedla 5. cez 9. a nic mu nebolo. vratili sme sa domov, vratila som sa k "diete" a sup, znova sme s ekzemom tam, kde sme boli 😒

denisocka: nam kyselina mliecna tiez moc nepomahala, dokoca mu robila zle. ja som ho s tym vobec nenatierala...

lindulak: banany urcite nedavaj, maju vela histaminu... mne robia horsie ako citrusy. dokonca moja dokina vravela, ze by sa do 1 roka nemali davat vobec. ja sice len kojim, ale jem viacmenej iba zavarane ovocie (pre istotu), lebo vela ovocia ma skrizene alergie.

denisocka
12. júl 2008

hello - hej hej,večer som ho natrela kys. a dnes je fajn,aj ten lišaj je menej červeny ale za jedným uškom to červene ešte je

ja si ale neviem ako ti mám ribiť z opalovacím,máme bubche -či pred natretím umyť kys.mliečnu,a potom natieť či netreba 😅

petra.v
12. júl 2008

Ahoj holky,
sice nesleduji pravidelně Vaší diskusi,ale pokud se tu píše o ekzému u miminek,tak mohu též přispět,neboť jsme taky jednu dobu mívaly ekzém a dost ošklivý...malá ho měla dost na tvářičkách a místy i na tělíčku...nicméně jsme vyzkoušeli tisíce mastí a k totálnímu prdu 😠 nejvíc nám zezačátku pomáhala indulona,pak bepanthen a pak už nic...dá se to tak říci...nakonec jsme dopadly tak,že jsem to Andulce musela zhojit kortikoidama,páč nebyla už jiná možnost...mokvalo jí to, škrábala si to a bylo to dost ošklivý...takže jsem to zhojila ,,Locoidem" a poté mi kamarádka doporučila ,,Holtův krém"....musím říci že je to krémík za nějakých 32,-kč a opravdu nám moc pomohl...ťuky ťuky ťuky...malá má pokoj 😉 díky bohu 🙂 možná ten krém znáte a pokud ne,tak ho vyzkoušejte...držím palečky všem... 😉
PS:já sama jsem ekzematik,takže malá to může mít po mně ☹ ale pokud se na tvářičce něco objeví,nebo na tělíčku tak to máznu holtovkou a je klid... 😉
Mějte se mamky 😉

hellosona
12. júl 2008

deni: pouzivaj Micro Sun30, je na inom principe, ako ostatne opalovacie kremy... ja sa az tak nevyznam, ale dr. mi to vysvetlovala... a ja ho pred tym nicim nenatieram.

hellosona
12. júl 2008

petra: nam tiez holtovka vyborne zabera 😉 ale mam pocit, ze maste to len skludnuju, AE treba "liecit"...

petra.v
12. júl 2008

Hellosona, nám kožařka řekla,že zatím se o atopický ekzém nejedná...ale určitě to chce včas podchytit...ale samozřejmě pokud k tomu mimčo dispozice má,tak s tim neuděláš nic...výborná je ještě kosmetika...ATOK KARL HADEK...je to na trhu tisíce a každýmu vyhovuje něco...nám vždy vše zabralo jen na chvilku ale holtovka pomáhá výborně. 😉

lindulak
12. júl 2008

Denisocka, hej ten dermalibour myslim, ale staci len 2-3krat denne natierat. Urob tak, ze stary krem zotri oliv. olejom, osus a natri novu vrstvu. Nam to pomohlo na taky lisaj pod kolienkom. Asi ho tiez skusim na ten ekzem na siji miesto toho zinkoveho oleja... Baby mate niekto skusenost s tym olejom??? Mne pride nejaky divny 😝

A co sa tyka opal. kremu, mal by byt s mineralnymi filtrami na male baba - Microsun baby, Photoderm Mineral od Biodermy, Weleda, ale su aj ine a myslim, ze aj Bubchen ma aj cisto s mineralnymi olejmi. Podla mna mozes Denisocka natriet aj na kys. mliecnu, no potom vecer treba zotriet ten opalovaci. Ja umyvam cistou prevarenou vodou tvar, no niekedy ostavaju biele flaky, tazko ide dole ten Microsun, tak to zotriem oliv. olejom, tym to ide dobre.

denisocka
12. júl 2008

ináč ten dermalibour od a-dermy je tiež zo zinkom,tak neviem,ono to ma premastiť nie vysušiť,že, a ja som sa čudoval prečo ma po nom draplavu tvár

jabber
12. júl 2008

cermonca - ono teplo ten ekzém zhoršuje 😖 , ale sluníčko by mělo zase pomáhat...
to zlato - to by měl být asi spíš ten kontaktní ekzém než atopický - zkus mrknout na ten první článek jak jsem tu házela odkaz - tam jsou fotky obou, tak to zkus porovnat, třeba opravdu máte ten kontaktní z náušnic...

denisocka - jo, takovýhle flíčky jsme měli po těle taky....

lindulak - ono většinou děti z těch ekzému vyrostou (ale některým to bohužel zůstane i v dospělosti), ale je to spíš tak, že se ekzém přemění časem v jinou alergii a to nejčastěji astma. Mě homeopatka říkala, že se to děje ve 100% případů neléčených nebo potlačovaných (kortikoidy) ekzémů 😒 . Takže člověk si říká - super, ekzém je pryč - akorát že místo toho má něco jiného a člověk vlastně vůbec neví, že to spolu souvisí 😖 . Na různých homeopatických stránkách jsem dokonce četla, že když se člověk přijde léčit s astmatem, tak mu nějaké době podávání homeopatik zmizí, objeví se zpátky ekzém (který měl třeba jako malý) a pak teprve zmizí i ten - jde to prostě zase pozpátku. Takže já nevidím důvod, proč vyčkávat, jestli ekzém zmizí a přemění se, když ho můžu vyléčit rovnou... 😉
taky jsem koukala na ten Lotriderm a zjistila jsem, že do Česka už se vůbec nedováží 😕 , tak nevím proč, jestli je to fakt takovej velkej sajrajt... 😒

jabber
12. júl 2008

hellosona - to je fakt zajímavý s tím jídlem, jak u moře můžeš všecko a pohoda....asi to fakt tím jídlem není

petra.v - vám to mokvalo, měli jste Locoid a kožařka vám řekla, že to AE ještě zatím není? 😕 pochopila jsem to správně?

jinak holky - opravdu to úplně vyléčit jde, kdybych s tím neměla osobní zkušenost s naší malou, tak to tady nepíšu 😉 . Já už jí tak minimálně 2 měsíce VUBEC nijak nepromašťuju (myslím jako navíc - po koupání samozřejmě jo) a kůže je všude krásná, hlaďoučká, taková, jakou má miminko mít 🙂

ivka144
12. júl 2008

Ahojte, no tak to zacinaju byt vazne romany... (sice ja mam co hovorit, najdlhsie prispevky pisem)...

Aduska, my kupeme oficialne kazdy druhy den, ale v poslednej dobe sa to ani nedarilo, lebo manzel do polnoci v robote, maly uz vecer "nanic" a tak aj kazdy treti den. Nekupali sme ho uz hadam teraz ale dva tyzdne, ci kolko, len som ho parkrat sprchovala - umyvala v umyvadle. Kupali sme v kadecom, ale teraz striedame fialku a oblickovy caj Teekanee, ako nam radila homeopatka, ale to akoze nema skraslit tu kozu, ale zrejme skor opacne, ma to pomoct cistit telo, takze vytahovat sajrajt zvnutra von. Niekedy sme pridali aj sodu bicarbonu - povodom ked bol matusko taky chorejsi, lebo svagrynej to uzasne zabera pri dcerke na sopliky a take tie male neduhy.
Inak prepac, neviem najst prispevok, kde si pisala o tom oleji, ktory si vravela ze by si mi mohla kupit, takze neviem teraz presne... To ten zinkovy, ci ako? Ja som strasna, ale ja si precitam vsetky prispevky a hned aj zabudnem, v ktorom co bolo, pletie sa mi to :( Kazdopadne dakujem.

Inak sa maly zas dodriapal, ani nechtiky mu neviem popilnikovat, fzrt jaci, skube sa, no hruuuza. Inak tiez mam pocit, ze keby sa teraz nedriapal, tak to ma dost lepsie, teda najma licka, lebo na tele to postupuje...

Wali - to si inak tiez myslim, ze kremy mozu zreagovat a vobec, netreba prilis kombinovat v nicom. Len som myslela, ze ten 10percent urea krem by som asi nedavala tak casto, ako si dovolim mastit s idnulonou - to furt kde tu maznem na suchsie miesta. Tak zatial robim tak, ze raz denne tym ureovym mlieckom cele telo a pocas dna uz len indulonou na tie horsie miesta podla potreby. Ale aspon nedavam indulonu hned na to mliecko, to je jasne, aspon trosku nech zabranim interakciam... (Inak to mliecko pisu 1-2x denne pripadne viac podla potreby..., no ale na uvod nechcem prestrelit)

No a co sa tyka premazavania... Jatiez mazem aj tie cervene, ved vsetko ma cervene, ale ja by som nepovedala, ze to urcite nepodporuje mokvanie. Jabber - ked ste mali suchy ekzem cisto, tak asi vam to nerobilo nic, najma ked sa Adelka neskrabala. Ja ked natriem, tak sa mi zda ze sa mu to rozdrazdi, takze sa chce skriabat este viac a vtedy je prave ta koza taka zmaknuta, ze sa dodriape do vlhka az. Samozrejme, ze toto je ine mokvanie, ako to fakt hnusne chorobne - ako som pisala furt, ze matake dierocky a stade ide ten mok a nicim sa to neda zastavit. To rozsriabane mokvanie, ak ta koza bola predtym lepsia ale sucha, tak take same zaschne, ked si to chcilu necha maly tak.

Inak - neviem, ci som uz pisala - v jednej knihe alternbativnej mediciny som citala, ze taky ten suchy ekzem, ktory sa najviac prejavuje na miestach klbov a zahybov, to ukazuje na nefunkcnost pecene a zlcnika (to myslim ako Jabber a Wali naprklad) a iny typ zas byva na inych miestach, zvacsa vacsie plochy, casto na licach a casto aj s mokvanim (cisto ako Aduska a ja), tak taky ukazuje skoro vzdy na nefunkcnost obliciek. Samoyrejme je tam k tomu toho popisane vela... ale ten pan (Janča, CZ) mi je dost doveryhodny, mama ma od neho vela knih a aj bola na skoleni reflexnej terapie jeho ziakov.
a mam pocit, ze aj v tych prejavoch a liecbe je to take odlisne, tieto dva druhy...

Joj, radsej koncim...
(Prepacte, este ze vy davate UM? Ja som doteraz popri prikrmoch vyhradne kojila, ale uz to asi nebude mozne v plnej miere, ale neviem, jak to s tymi UM, aj ked som citala aj tie temy. HIPP HA nechce, Sunar HA chutil, ale neviem, ci nemal z toho vcera problem - krical vela, nekakal...)

ivka144
12. júl 2008

Joj, prepacte za ten roman 😨

denisocka
12. júl 2008

ivka,presne ako píšeš,skor ako sa mi maly ohádzal ekzemom som bola upovedomená známim čo robí alt.med,že pozor na pečen , a tak do 3 týž vyskočil aj ekzem,suchy,ma ho na lakťoch aj na ramene a nohe,takže presne ako som si myslela

nepíšu v tej knihe čo máš čo na to?teda ako mäžem pol ročnemu prečistiť organizmus??????a nemáš nejaky link na toho pána?

ivka144
12. júl 2008

Denisocka - vlastne presne pise,ze co, ale som to nikdy neurobila :( Cele je to o diete, samozrejme. Ale ako piseme tu, ze strava nema vplyv, tak ona asi aj ma, ale iny, ako cakame. Nie ze paradajky a cokoladu nejest, lebo je to alergen, ale nejest nejaku konkretnu vec asi co zatazuje pecen a pod...
No inak on pise vseobecne o detoch, tak neviem, ci pocita s tymi najmensimi, kde dietu pokojne dodrzis, ale to asi potom treba aj u seba, ak kojime..., co? az na mlieko..., no nedaj decku mlieko... Mozno inak PRAVE preto je to detsky ekzem, ze im davame, aj ked nevedia spracovat. Inak Janca pise, ze ten speci enzim na mlieko maju len deti asi tak do roka, potom uz nie a ze najhorsia vec vo vyzive je davat detom mlieko (mimo dojciat, samozrejme, resp. tie deti do roka asi)
Takze dieta:
- ziadne zivoc.tuky, hlavne nie maslo, ziadne prepalovane tuky, iba rastlinne, makke margariny a zvysit vit. E
- ziadne hovadzie maso, ostatne len chude (najma divina a kralik)
- ziadne syry, mlieko, vyrobky, vapnik nahradzovat sardinkami, suchym tvarohom
- vela zeleniny, najlepsie je vyvar, lesne plodiny, zelenina s vit.A, zivoc.zdroje s A
- vela strukovin a hub (to je, co?)
- vela morskych ryb vo vsetkych podobach
Okrem toho:
- aspon denne mrkvu (dusenu s troskou oleja) - to preto, ze A je vit. rozpustny v tuku a tiez teplom sa tam daco meni tak, ze je to vyuzitelnejsie pre telo
- horec zlty - koren pomliet na prasok a kazdy den pol hod. pred jedlom na spicku noza
- potom su tu dalsie veci, vratane zihlavy, reflexky, lastovicnikovej tinktury...
Uplne sa za to zasadzuje, ze pri uplnom dodrzani vsetkych pokynov sa vylieci do 2-3mes. aj ten najtazsi pripad.

Pri nasom type - oblickovom, plati rovnaka dieta, tiez iste vit. A, E a zinok, kremik, reflexna terapia ale je uplne nutne vraj jeden caj, co tu pise, ale ze je problem ho kupit, lebo "celik zlatobyl", ktory je jeho hlavnou zlozkou sa skoro vyhradne predava nepravy, takze to by bolo treba konzultovat asi s nejakou tetuskou bylinkrkou a tak kupit...
Asi preto som so nikdy neskusila? Neviem. ale som teda... asi som aj zabudla, ze mam tu knizku...

Inak ten pan uz nezije.
Tu su jeho knihy...
http://www.elegenda.sk/autori/jiri-janca/
Ta, o ktorej pisem je tenucky paperback - Zdrave dite a alternativni medicina.
Ja tomu inak uplne verim, ked mate tu energiu skusit to cele, odporucam 🙂 Jemine, sama sa k tomu musim dokopat. Nie je mi hanba, ze ma ani utrpenie mojho dietata zatial k tomu nepriviedlo?

denisocka
12. júl 2008

no ivka ,hamba tu ,fuj 😀 ,ale nie -------- 😉

no sranda že mne kožna zzakazala jesť všetky ryby,hlavne tresku nesmiem 😠 a tu mrkvu asi šimonovi že?nie ja,ja nemusím 😀

počkaj,to sieťaťu sardlinky? 😅 no asi fakt mysli dieťa nie dojča 😒

ale dakujem

ivka144
12. júl 2008

Tyyy brdo, ja odpadnem...
K to,mu caju, co som pisala hore:
http://www.shopy.cz/vonavykramek/mocoveledvinov...

Kukam, ze tam maju dve biliny navyse oproti tomu, co je v knizke a tiez nevedno, ci ten zlatobyl je pravy, ale skusila by som!!! Musim to zohnat!

denisocka
12. júl 2008

no vidíš,tam je toho kopu -len to je v čechách 😖

janna1830
12. júl 2008

ahojte kocky,
tak i ja sa pridavam- tento problem (AE ) ma moja 3 rocna dcerka, len predvcerom mi to potvrdili, co som sama tusila oddavna. Ach jaj, tak sa davam na tento beh na dlhu trat, ako sa o tom casto vravi v suvislosti s AE a verim, ze to vyhrame 😵

janna1830
12. júl 2008

zatial som si dokladne precitala len prve 4 strany ( a normalne spravila kopec poznamok ) 🙂 , tam sa preberal vplyv stresu na AE.
Obe dievcatka som porodila sekciou, prva po 26 hod, strasne tazky porod, dokonca nezistena cukrovka, dcerka mala vyse 4,5 kg v 40 + 4, ma AE od paru mesiacov 😢 ako malicka ho mala dost zly ( ako to tu citam a porovnavam) - zahyby, ale potom na ruckach , pod krkom, supinky na hlavke...vzdy mi u lekara povedali, ze je to "baby eczema", ze to ma 90 % deti a to zmiiiizne vekom...tak som bola "spokojnejsia" ...s manzelom nie sme atopici, ale ja mam alergiu na Penicilin, roztoce...tie mam zistene, takisto angioedem ( Quinckeho edem ), teda asi som jej to dala do vienka. Problemy z alergie som mala asi 2x v zivote, to boli obdobia, ked som dlhsie brala napr. Zyrtec, Alerid...rok nemam ziaden znak alergie, ale moze to prist, samozrejme...vtedy mam tiez vysypy ( najma na bruchu, velmi svrbive )- stres bol u mna neskutocny spustac, takisto u mojho ocka, cize je to svata pravda- stres vsetko len zhorsuje.
druha dcerka ma 10 , 5 mesiaca, zatial ani naznak AE a velmi velmi dufam, ze to tak aj ostane.

idem vas citat dalej...este ma napadlo, bezohladu na to, ake stare deti mate, v ziadnom pripade nedavat najavo, ze je to nieco strasne, ze ste z toho smutne- vyvolava to pocit menejcennosti, radsej to zlahcovat ( najma pred nimi ), ja mojej malej pri kremovani ( myslim len hypoalergenne veci, na homeopatiku sa len chystam ) vzdy vravim, ked sa jej nechce- ze aby bola cista a pekna a zdrava, lebo je a nech sa nam to nepokazi, tak sa smeje 😀 tak dufam, ze z nej nebude narcis, lebo nechystam sa jej vraviet, ze ju musim kremovat, lebo ma nejake " au " 🙄

denisocka
13. júl 2008

stretla som kamošku,čo rodila so mnou v jeden den a poviem vám,po tom stretnuti už fakt nič nechápem (ani to ako sa vraví že dieťa na MM je zdravšie,ani prečo treba dodržiavať pomale zavadzanie prikrmov 😢 )!

jej Sabrinka bola na UM asi od začiatku,kedže mala malo MM tak kombinovala s UM,po 4.tom prešli na kravske z krabičky z obchodu,kedže prišli nato že prejedli 9tis tza 4mes . Malá je uplne opálena jak čokoláda-šimon biely jak stena,kedže dodržiavam nechodiť na priame slnko s dieťaťom obvzlašt medzi 11-16 !!! mala už sedí v bugine , stojí pri posteli,ale pretačať sa nevie 8) sama, je všetko,aj tarhonu s omáčkou ,proste to čo jedia oni,tak aj ona ,v pohode je mandarinky aj pomaranče,na tele žiadna vyraška ani ekzem ............. bo čo viac dodať 😢

jabber
13. júl 2008

ivka - no já jsem to spíš s tím mazáním myslela tak, že když je to suché, tak se to prostě namazat musí - i když je to červené (já jsem to dělala), protože suchý to nechat prostě nejde 😖 . Nám to teda nikdy z toho nerozmokvalo, spíš bych se bála, že když to nechám suchý, tak se bude drápat tak, že to rozmokvá pak. Ono je klidně možný, že to čím malýho mažeš mu nesedí a dráždí ho to - nám to po namazání taky vždycky zčervenalo ještě víc, ale pak se to zklidnilo....

Jinak to jsem taky četla, že může ekzém souviset s játry 😖 . My jsme ale neměli ekzém jen na kloubech a záhybech, my měli nejhorší tváře, pak pruh kolem krku, pak jsme měli fleky na břiše, na stehnech, na zápěstích, jeden na zádech, no všude trošku, ale rudé jsme měli jen tváře a krk, ty ostatní byly v barvě kůže takové hrubé plochy - a ty všechny po nasazení homeo léků jako první zmizely. Mě homeopatka říkala, že není podstatné z čeho v těle ten ekzém je - ta homeopatie to prostě postihne. Moc to nechápu, ale říkala, že až se Adélčin stav stabilizuje, tak ekzém zmizí - a tak se taky stalo 🙂

Ta dieta - to teda čumím - ryby bych třeba malé zatím nedávala, ale jestli to funguje, tak proč to nevyzkoušet 😉 . Já jsem teda četla, že důležité jsou omega 3 mastné kyseliny a epa, co jsou v rybách, takže jsem pojídala a pojídám rybí tuk v kapslích.

denisocka - myslím, že kamarádka má víc štěstí než rozumu 😖 . Ale je to tak, je to nespravedlivé - ty, které by si svým chováním problémy zasloužily, protože si o ně koledují, ty jsou v pohodě a my, co dodržujeme kdeco v té nejlepší víře se trápíme s ekzémem 😒 . Ale to samozřejmě ne že bych jim to, probůh, přála, to ne, ty prckové za nic nemůžou 😖 🙂

denisocka
13. júl 2008

jasne že ma šťastie,ape popravde,vie to riadne nasrať 😖

martina46
13. júl 2008

deni, este sa moze ale vselico prejavit aj v neskorsom veku, neprajem to, len podotykam.

jabber
13. júl 2008

přesně 🙄

denisocka
13. júl 2008

ved ja baby bňviem,len vysvetliť to trebard mojim rodičom ,tak to je ťažke-už mi zas vravia "vidíš,a oni taku vedu nerobia a je zdravá"

lusil2005
13. júl 2008

ked ono tazko vysvetlovat niekomu kto neprebdie noci nad drapajucim sa babom a nepozera na jeho krvave bucate licka ked sa usmieva ze my z toho tu vedu nerobime, ono to veda je samo o sebe. kto z nas sa o ten exem prosil? stavim sa ze hociktora z nas by dala cokolvek za to aby sa stratil alebo aby sme to mali radsej my ako nasi anjelici.
ale ked som ja videla moju malu ako strasne zalostne place a nevie kde sa ma skriabat skor a nechapavo na mna vyvaluje ocka ked som jej chytala rucicky... tak z toho vedu robit budem aj keby som mala byt o vode!

mimochodom nad touto "spravodlivostou" som sa zamyslala ked som bola na koznom, cakali sme v cakarni plnej ludi a bola tam mamicka s dvomi detmi, ktore sa valali po zemi, pustali si auticka a hrali sa - ale tak ze si davali na zem aj tvar. licka, proste uplne. na koznom. to linoleum po ktorom len v ten den preslo asi 50 ludi ktory isli ku koznej. no je toto zdrave? takto to vyzera ked z toho niekto "nerobi vedu"?

ivka144
13. júl 2008

No to, ze to nasere, to beriem.
Ale je pravda, ze este nik nevie, co z ktoreho decka vyrastie, ake bude mat problemy (zdravotne a aj hocijake ine) a tak to tazko takto sudit. Navyse si myslim, ze nic nie je nahoda a ani nic nie je nespravodlive, len proste my nevieme vsetky suvislosti, zakonitosti a nevidime hned zmysel vsetkeho. Jasne, ze taketo uvazovanie mam najma v klude, lebo ked nervacim alebo revem nad postoielkou, tak mi napadaju uplne ine veci...
Ked bol maly kolikovy a nespavi ze az, tak som stale zavidela kamoske, co sa stazovala, ze aka nuda s malym, lebo len spi a papa a nic. Aj teraz mi casto napada, ze ake by to bolo bez ekzemu, mohli by sme ist tam, robim to, mat sa tak... Ale to je blbe uvazovanie podla mna. Niektora z Vas pisala o prijati ekzemu, myslim, ze este tam psychicky celkom nie som, ale uplne suhlasim ze je to velmi dolezite - prijat to ako to je a nie uvazovat nad tym ako na nieco, co chces rychlo odstranit aby uz bolo dobre a potom sa zacne zvot.

Jabber - hej, jasne, ja viem ako to myslis. Len nam sa to dakedy tak divne sprava... Aj teraz je maly taaaak doskriabany, ze strach. A mam neskutocny problem s nechtikmi - neda si ich strihat a pilnikovat a v spanku..., to ani nahodou - ja som taka stastna ked aspon trocha zaspi, ze sa do spalne ani neodvazim vkrocit uz,kym sa neprebudi, nieto mu strihat nechty.

Janna - s tym pristupom robis velmi dobre. Ja sice s malym trocha "chudatkujem", ale zas on nema ani 10 mesiacov. Ale taky chudatkovsky pristup moze viest nielen k pocitu menejcennosti ale aj naopak k sebeckosti takej - ked je zvyknute dieta, ze ja chudatko, musite ma pofukat, vsetko dat, vo vsetkom vyhoviet... Uz som tiez minule uvazovala, ze by som vobec nemala chudatkovat, tak sa snazim, aby som mala pocity sucitu, nie lutosti, lebo to je skoro to iste, len to ma iny naboj podla mna... (Dufam, ze sa vyjadrujem zrozumitelne, lebo niekedy uz,,,)

Drzte sa v tom teple, teraz je to fakt nanic u nas, tak tipujem, ze Vam to tiez nie je k poteseniu...

denisocka
13. júl 2008

jáj ivka,dobre píšeš,pravdu 😉

janna1830
13. júl 2008

ahojte- peknu nedelu.
Tak ja dufam, ze sa tu nebude strasit, lebo bat sa viem aj sama, radsej by sa zislo trosku podpory jedna druhej. 😵
Ja zijem sama bez rodiny ( teda s manzelom a detmi ) v usa na Floride , tak verte mi, ze som sa s roznych pricin pre deti zostrasila uz tak, ze som nespavala a jednoducho to nechcem. Dieta to citi a hotovo, ja verim, ze sa nam to podari vyliecit uplne, kebyze neverim, ani tu nejdem citat, ani si necitam veci po nete...a nebojim sa toho, nemienim si to pripustit ! Tak sa nebojte ani vy/.
ivi, i moja mala to mala v prvych mesiacoch, mozno mala 4 mesiace, ked to zacalo...ako malicka to bolo horsie, ale nic take, ako som tu precitala alebo videla fotky...sem-tam mala fliacik suchy, ruzovo cerveny, nikdy bordovy alebo horuci, nikdy nic extra supinate alebo mokvajuce...vzdy mi povedali, ze to ma 90 % deti a vyrastie z toho vacsina, a aj nam zacala neplechu mrkva...
stale pouzivamlen hypoalergennu kozmetiku ( Cetaphil a California Baby, doma to zrejme nie je ), za tie 3 roky sme skusili aj kortikoidy, vdakabohu, ze som vas citala a uz nepouzijem ! 🙄 vcera som precitala vsetkych 46 stran inak...fuska... ved sa mi o tom aj snivalo... 😝 😀

my sme na tom teraz takto- suche ( niekedy ) ruzove alebo cervene za uskami, cerveny pasik v zahybe pod jednou pazuskou..momentalne potieram excipial u lipolotio, jaj a trosku ( asi ) seborea na hlavke momentalne, tak som vytiahla imazol ( diky jabber tuna za radu ) a supinky zmizli ( tusim zo slnka mala ) a uz je to len ruzovucke. Chcela som sa opytat, co by ste mi radili- este stale davat ten imazol ( 1x denne davam ) a potierat striedavo excipial? Myslim tu hlavinku, ked supinky zmizli, uz je to len ruzove ( trosku jej to preriedilo vlasky )...

petra.v
13. júl 2008

Jabber, pochopila jsi to správně.Malý to mokvalo kvůli tomu, protože si to rozdrápala,neboť jí to svědělo.
Kožařka mi napsala nějakou mast, která jí absolutně nezabrala, troufám si říct, že jí to ještě ta mast zhoršila.
Po nějaké době jsem šla k naší dětský mudře a ta mi napsala okamžitě Locoid,protože viděla,že tu tvářičku má malá ošklivou,takže tak.Locoid nám to zhojil během chvilky a poté jsem na doporučení od kámošky začala s Holtovou mastí a v pohodě. 😉