Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

zizibubu
21. apr 2010

ahojte, děkuju za odpovědi 😉
bianka, já opravdu držím dietu, že mám pocit, že vlastně ani nic nejím 😀 na hlavě se mi z toho, jak mi padaly vlasy udělala pomalu pleška, ale to přikládám hormonálním změnám po porodu, to je si myslím taky normální a nejsem sama, jinak cítím, že mi chybí spousta vitaminu, jak se snažím dodržovat dietu. Vajíčka, všechno mléčné jsem vysadila, zato mám pocit, že bych někdy snědla i koně, jak mám hlad 😀 at žije kojení v souvislosti s atopickým ekzemem, to je fakt něco. Hodně mám chut na sladké, ale to taky není dobré, no tak mi poradte, co vlastně holky jíte? Protože já už nevím, co mám vymýšlet, jím jedno a to samé dookola. Taky koření nepoužívam vůbec a co se týče těch testů, tak vím,že je v půl roce ještě maličký na to brát krev nebo jít na alergologii.
jabber, tak trošku jsi mě uklidnila, že to u vás trvalo pět měsíců..vím, že to chce obrovskou trpělivost,tu jsem na začátku ztrácela a byla celá zoufalá, ale říkám si, že to musím vydržet aby to přineslo časem to pravé ovoce. Kortikoidy jsme brali jen chvíli, ale brali jsme je, proto přišlo to zhoršení na začátku.
Byli jsme u vyhlášeného homeopata a je mi jen líto, že jsem čekala tak dlouho, ono vždycky člověk hledá až když mu jak se říká teče do bot.. tak jsem k němu zašla, předepsal mi spoustu léků, jedny beru jednou týdně, druhé třikrát týdně, některé jednou denně, jiné zase při zhoršení třikrát denně, při zoubkování dejte to a to a já po se po první návštěvě regulérně sesypala, brečela jsem a říkala si, to proboha nezvládnu, toho je tolik, k tomu ještě pro posílení imunity dávat aloe, no ale po prvním šoku jsem si udělala plán, všechno sepsala a ted po měsíci už se v tom docela orientuju a čekám, kdy se to bude konečně zlepšovat a když už jsem začla, nechci přestat at už to bude trvat jak chce dlouho..
Malý spí se mnou ve velké posteli, vím, že to není dobrý ho takhle naučit, ale už se to nedalo, nespal, škrábe se, rukavičky nepomáhaj, jediné co pomůže je když mu chytnu ručičky, nožičky, někdy mám pocit, že bych potřebovala aspon čtyři ruce 🙂 přitulím k sobě a spíme, ale je to takové spaní, no asi nemusím moc vášnivě rozepisovat, jaké probdělé noci to někdy pro mámu jsou. Navíc se mi budí co tři hodiny na jídlo, když kojím, tak co dvě hodiny, to jsem si bláhová myslela, když začnu dávat umělé mlíko, že mi pospí trošku víc, no kdeže. 🙂 ještě mám další problém, malý mi nechce pít čaj, zkoušela jsem asi tři druhy, nesladké, sladké, přislazené, hořké, prostě cítí čaj tak to nedá do pusy. Přitom je hrozně vysušený, pořád ho mažu, ale pít bude jen mlíko, snažím se mu to dávat i po lžičkách, ale nic. Máte nějaký zaručený fígl? 🙂
Díky

zizibubu
21. apr 2010

Ještě jedna věc, dneska jdu s malým na očkování prevenaru, třetí dávka, tak to se mu ekzem ještě daleko zhorší, uplně se toho bojím ☹ četla jsem tady nějaké dřívější příspěvky a bylo tady doporučovano dát probiotické kapky, mám je v ledničce,dřív jsem mu je dávala kvůli prdíkům, tak mu je mám po očkování dát a kolik kapek? díky za odpověd

misule82
21. apr 2010

zizibubu: jestli máš bio gaia, tak se dává 5 kapek denně a brát pořád 😉 Klára je na nich už druhý měsíc

maly_prcek
21. apr 2010

Nebojte, Kam.zyk mi včera psala na mejlík, takže je OK 😉

jabber
21. apr 2010

zizi - jojo, my jsme těch léků taky měli několik současně a braly se různě na střídačku 😉 Důvěřuj homeopatovi a hlavně ho o každé změně informuj a posílej mu maily s fotkami, ať ty léky může kdyžtak změnit, kdyby bylo potřeba. Ale to ti určitě všechno řekl 🙂 držím pěsti 😉

bianka234
21. apr 2010

ahojte, môjmu malému dosť pomohla tá genciana, dala som mu to len raz, síce s obavami, lebo sa všeličo hovorí, ale radšej ako kortikoidy. Nechcem to zakríknuť, no vždy ako sa pochválim, tak sa to zhorší, myslím, že tá biorezonancia nám konečne začína zaberať, dôkazy sú úplne viditeľné, najvačší problém škriabanie proste na 90% zmizol, dúfam teda že sa to nevráti.

zizibubu
21. apr 2010

jabber a kdy se to po těch homeopatikách začínalo aspon trošku zlepšovat? Já mám pocit, že je to ted pořád v jedné linii, a to po těch pěti měsících jak jsi psala zmizel ekzem uplně nebo se zase vrací a jaký to mělo u vás průběh? Já se asi blbě ptám,ale máš s tím už své zkušenosti 😉

blanblan
21. apr 2010

Aj ked dost neskoro ale dakujem za odpoved kamzyk🙂 Vysadila som kravske mlieko a vratila sa "detskemu mlieku" co je specialne mlieko pre deti do 3rokov, neviem presne ako je modifikovane ale obsahuje tusim menej mliec.bielkoviny. A koza hned vyzera lepsie....lekar mi povedal ze je to len "sucha koza" a zmenil krem 🙄....tak neviem ci tomu mozem verit....vyzera to asi ako na fotkach kar.ly ale ma to vacsi rozsah. tie mlieka co si spominala, kde ich dostanem v bio obchodoch?Vyskusala by som, len sa obavam ci jej to bude chutit....lebo mlieko ako take ma velmi rada.Staci to ako zdroj vapnika? ked hovoria o tom ake je mlieko pre deti dolezite....

tygrous
21. apr 2010

Tak teď jste me trochu vydesily, ze se ekzem muze zhorsit po ockovani☹ my zatim na ockovani nebyli, nema zahojenou jizvu po TBC. Ale kazdopadne jste mi pomohly se rozhodnout nedavat hexu i pneumokoka najednou... Honzik to ma zatim jen na tvaricce, 3 flicky a jeden vetsi, vetsinou ma vzdy jeden cerveny a ostatni blede a druhy zas zcervena jiny...je to normalni? A na nozickach se mu objevuji sucha mista, tak mastim indulonou, omyvam otrubami a doufam, ze se to nezhorsi...
Nechapu, kde k tomu prisel, kdyz u nas neni nikdo alergik☹ Ale asi to bude souviset a potravinovou alergii celkove, ma i prujem, hlen atd...

zizibubu: tak s tou dietou jsme na tom stejne. ja jsem z toho jidla po tydnu uz na palici, jake mam chute a hlad a prd z toho... furt drepim na netu a hledam info a recepty z toho mala, co muzu jist... vcera jsem uz mela desnou depku a na cokoladu se muzu jen divat☹

korkusa
21. apr 2010

Bianka 234 prisla si na to ci to ma z toho ryzoveho mlieka ?malemu sa zacina robit ekzemik len teraz neviem ci z toho ryzoveho mlieka alebo z toho roibosu.Ja som uz z toho zufala stale cosi robi zle ja uz neviem.Dufam ze to nema z toho mlieka bola som rada ze ma konecne nieco s calciom.Tak zase idem skusat . ☹

bianka234
21. apr 2010

korkusa, ja som mu ho už radšej nedala, lebo som testovala chlieb, a na ten sa mi zdalo, že zo začiatku reagoval, ale po týždni bolo v pohode, dávala som každý deň. včera som začala dávať jogurt, dala som 3 lyžičky, no ešte že nie celý. Má okolo očí fľaky, ráno nemal moc, len pod jedným a také ružové, ale teraz je to už jasné. Tak kým sa mu to zas ukludní musím čakať, a potom skú-sim neviem čo. Je to hrozné.Nemyslím že by to bol roibos, pije ho tu veľa detí a neviem o tom že by niektoré reagovalo.

zizibubu
21. apr 2010

misule 82 ty probiotické kapky mám a dávala jsem je malému od jednoho měsíce kvůli prdíkům, hodně se mi osvědčily, ale kolem čtvrtého měsíce jsem je vysadila, říkala jsem si, že už je dávat nemusím, nenapadlo mě, že by mohly pomáhat i co se týče ekzemu, tak dám na radu a začnu je zase hezky kapat 😉 není možné, aby mu to nepomohlo 🙂

tygrouš, no z toho jídla mám depku taky už nějaký ten měsíc, je to fakt na palici, jak máme být pak v pohodě, když se ani nemůžeme pořádně najíst? Na co se podívám, že mám chut, tak nemůžu, je to pakárna, až přestanu kojit, tak mi střeva asi vypoví službu, jak se nacpu, ale to než bude, tak ze mě bude uzlíček nervů asi 😀

dneska jsme byli u pediatra na kontrole a tu třetí vakcinu symflorixu jsme odložili, až jak se mu ten ekzem zlepší, no nadšený, že jsme přešli na homeopatika fakt nebyl, ale co se dá dělat, nejde všechno hned. Poslal mě na alergologii, že musíme zjistit a vyloučit případný alergen a prý se to dá zjistit i u půlročního dítěte, no nevím, pochybuju, jeden doktor vám řekne tak a druhý zase něco jiného, tak si vyberte, jsem zvědavá, jak nám ty testy vyjdou. Jen doufám,že nebude alergický na bílkovinu kravs.mléka, i když k tomu s největší pravděpodobností dojdem.

bianka234
21. apr 2010

zizibubu, ja som prestala kojiť pred pol rokom a neviem sa doteraz zastaviť ako sa napchávam, ešte teraz mi je všetko také vzácne, ešte že mam taký metabolizmus ako mám, inak neviem neviem 😀

zizibubu
21. apr 2010

bianka a jak dlouho jsi kojila? Někdy mám fakt chut s tím praštit a vrhnout se na ledničku 😀 uplně si to dovedu představit, že ještě po půl roce nejsi uplně zasycena po takové dlouhé abstinenci, no u mě s tím metabolismem to bude o hodně horší, já přibírám jen se na sladké podívám a co teprve až se tím budu přecpávat 🙂

korkusa
21. apr 2010

babeny ja ked vidim cokoladu tak by som ju zjedla asi aj s obalom,Ale budem musiet vydrzat asppon do toho roku kojit. 😒 Jedno pozitivum to ma aspon som schudla 😀 😀 😀 A co naasi drobci ty budu musiet dlhsie vydrzat to maju horsie nez mi.ahojte a drzkajte sa .bianka 234 ak by si na to prisla ze to robi to ryzove mliecko tak daj vediet.

mikulka
21. apr 2010

zizibubu: neboj, po skončení kojení přibírat nebudeš, naopak se usadí hormony a "odplaskneš". A ta chuŤ a hlad je taky při kojení, je to výdej energie. 😉
Kolik je malému?
Já jsem kojila skoro rok a půl a pak se mi malý odstavil. bývala bych klidně kojila dál. 🙂 😕

Holky, mně dr. poradila na promaštění čerstvé vyškvařené sádlo! Dobrý nápad, ne?

zizibubu
21. apr 2010

mikulka, malému je půl roku, no představa, že budu ještě rok hladovět, tak mě brzo odvezou 😀 ale co bych pro svého drobečka neudělala 🙂

bianka234
21. apr 2010

mikulka, ten ambiderman ani žiaden krém z tých čo sme spomínali nemá lanolín, môžeš veselo skúšať
no to sádlo neviem neviem, moja sestra si dávala všeličo, aj maslo a len jej to poriadne vydráždilo, tá kyselina mliečna je aj na to, aby sa nešírili baktérie, tak to je dobrá vec, fakt

zizi ja som prestala týždeň pred prvými narodkami, ale posledný skoro mesiac to bolo len také ranné maznanie, napil sa asi 5 min.a hotovo, tak som podlahla žravosti a vykašlala som sa na to, ale na druhej strane ekzemy sa potom zhoršili o nejaké 2 mesiace dosť brutálne, takže asi ešte vydrž, kým tie homeo zaberú naplno

a baby, môj malý má rok a pol, my sme stále neboli na prevenar, čakám nech sa mu to upraví, myslím že do 18 mesiaca očkujú, tak dúfam že to stíhame

bianka234
21. apr 2010

môj malý má dietu, dcéra má dietu a ja chodím potajomky sa napchávať do špajze, torta je schovaná vzadu v chladničke a ledva čakám do 21.00 kedy malá zalezie do postele a potom len šuchocem štrngám búcham, chudiatko určite vie čo tu vyvádzam, ale vždy to potom olutujem, lebo mi je strašne zle, ja vždy volačo sladké pred spaním musím mať 😖

bianka234
21. apr 2010

teraz ma napadlo, bielu čokoládu by ste nemohli? veď tam vadí to kakao, nie?

zizibubu
21. apr 2010

bianka, u nás vadí i bílá čokoláda ☹ jj máš pravdu, určitě stojí za to kojit co nejdéle to půjde a do kdy bude malý chtít, určitě nepřestanu jen z toho, že mám na něco chut, to ne, však já to pak doženu hodně rychle 😀 doufám jen, že ty homea zaberou co nejdříve

jabber
21. apr 2010

zizi - nám se to po začátku braní těch homeopatik nezhoršilo, protože na kortikoidy jsme nesáhli, ale nedělo se celkem nic. Pak po nějaké době, už nevím přesně, ale tak 6 - 8 týdnů to začalo být jako na houpačce - chvíli úplně čistá, chvíli děsnej ekzém - a to se měnilo několikrát za den. To jsem tehdy psala homeopatce a ona říkala, že je to normální proces úzdravy. Několikrát jsem jí posílala fotky a ona některé z léků změnila, některé zůstaly. Po nějaké době jsem si zase všimla, že v pondělí (vždy pouze po nedělním léku) je vyloženě čistá, další dny houpačka. Tak jsem jí to zase psala a tím se určilo, že hlavní z těch všech léků, které měla, byl ten nedělní - to byl Graphites 30 ch. Na ten reagovala tak, že se nedalo si toho nevšimnout. A po tomhle zjištění jí dala už jen samotný Graphites 200 ch - a ten to už rychle dorazil. Od té doby, musím zaťukat, je naprostý klid, nemá a ani neměla žádná omezení v jídle.
Ona většina klasických doktorů homeopatii moc vážně nebere, takže si z toho nic nedělej - my, kterým pomohla, o tom víme své 😉 🙂

tygrous - ekzém se po očkování může zhoršit opravdu dost, my jsme dostali první hexu kvůli ekzému až v 8 měsících a nic nám neuteklo 😉 dětská ji odmítala dřív naočkovat.

denuska82
22. apr 2010

Ahojte maminy a kam.zyk,
uz som pisala aj do temy alergia na bkm, ale tu Vas je viac, tak sa chcem opytat, ci ste sa stretli s tym, ze by v rohliku bola BKM. V iem, ze kam.zyk to niekde pisala, ze sa tam skryte nachadza, ale neviem to nike najst. Bola som prekvapena, ale aj niektore chcelby obsahuju mlieko, bolo to na zlozeni.
Maly ma exem na chrbte a na krku, vcera jedol rohlik a uz vecer mu scervenelo licko a dnes rano tam ma exem. Nestretli ste sa s tym.

korkusa
22. apr 2010

Ahoj Bianka 234 ja nemozem ziadnu cokoladu .lebo nemozeme mlieko .Mlieko je skoro vsade.Ja si robim stale babovku.Lepsie ako nic aj ked mi to cokoladu nenahradi.Ja som prisla teraz na to ked nemozem mlieko ze som zavisla 😀 na cokolade hroza .Najhorsie bude ked uz drobec bude vacsi a bude chciet nieco sladke to bude problem.Hovori sa ze alergia na mliecko sa casom strati tak uvidime.

bianka234
22. apr 2010

Ahojte, jaaaaj baby zle je. Ráno sa malý zobudil a okolo očí ekzemy ako hrom z 3 lyžičiek jogurtu, dnes zavolám výsledky, ak mu nevyšla aler.na BKM tak ja to už nechápem.

denduska, ja som pred pár dnami pátrala po zložení chleba, nemohla som sa dopátrať, nakoniec som sa dostala k vedúcej výroby v pekárni a tá mi povedala, že do pečiva sa môže dávať aj mlieko aj maslo, ale či tým myslela aj rohlík, alebo len pletenka a také sladké čo robia netuším, ale pokiaľ je to z obyčajnej pekárne, tam pracujú na jednej tabli aj s lepkom aj s mliekom, tak si vyber.

bianka234
22. apr 2010

no testy máme hotové, mlieko je v poriadku 😕 , vyšlo hranične jablko, tak ako povedali na biorezonancii, a ešte plesne pozit, a pani dr. mi kazala skúsiť kozie mlieko, lebo že mu chýba živočíšna bielkovina.

no a teraz čo mám robiť?

bianka234
22. apr 2010

baby ktore mate dieta pozitívne na plesne, dá sa vôbec ekzem zlikvidovať? Ved to sa nedá ovplyvniť, plesne sú vo vzduchu.

tygrous
22. apr 2010

Holky, davate nektera detickam probiotika? A ktery pripravek? Ja jsem ted davala tyden Nutrolin B, ale myslim, ze po tech Beckach mel akorat vetsi chut k jidlu 😅 . Nevim, jestli koupit Hylak nebo Apo-Laktobacilky nebo Probian...? Osobne jsem pro ty Apo...

bianka234
22. apr 2010

Ahoj tygrous maličkým ďeťom dávame biogaia, u nás na Slovensku sú lacnejšie 🙄 ako v Čechách, no aj tak je to drahé, tu vyjdu okolo 10 euro. Viem že si to baby z Čiech objednávajú od nás.

luthien.k
22. apr 2010

Hylak nejs-u pr-by-tyka, p-kud vym (js-u t- mrtve bakterye, ne zyve 😉 )... Ale pry p-mahajy tem zyvym prek-nat cestu zaludkem, kdyz je treba zmenena jeh- kysel-st branym antyby-tyk...
By-gaya je -becne nejvyc chvalena, ale s -bjednanym ze SR nep-radym a asy bych se t-h- bala, js-u t-tyz velmy cytlyve na tepl-tu pry preprave, takze d-bre ynternet-ve lekarny je vubec nezasylajy (p-st-u, PPlk-u atd.)

Vsem se -ml-uvam za t- psany, ale klavesnyce v cudu, jyna nejde pryp-jyt, tak cekam na n-vy PC a ja jsem na MK pr-ste zavysla 😝 😀 😀 Takze chybejycy pysmenka resym psanym jak h-tent-t. Takze pryjemne lusteny 😉