Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

maca21
10. mar 2008

ahojte aj my mame AE momentalne sme v celkom fajn stadiu odkedy navstevujeme kozneho v Bojniciach zatial sme sa vyhli kortikoidnym mastiam co som rada, bo sme to mali strasne 😒 dnes sme boli na kontrole a doki povedal, ze sme na dobrej ceste len je to este zdlhavy proces tak hadam dopadneme dobre a raz sa toho zbavime 😉
lusil nakoniec ste unho neboli?

lusil2005
11. mar 2008

maca zatial nie, zatial este chodim k jednej homeopatke tu v bratislave. uvidime ako to bude. chcem tomu nechat cas - je to zdlhave ako sama pises. tak dufam ze pomoze

lusil2005
11. mar 2008

jabber PRESNE!!! ona mala kedysi jedno lozisko na krku vzadu. ale to jej zmizlo asi pred dvomi mesiacmi a teraz uz tam ma krasnu cistu pokozku. ale skrabe sa tam aj tak odusu - hlavne (ako pises) sa nudi alebo je unavena 😠

eva265
11. mar 2008

Jestli pomaha piti Rooiboshe, tak se nedivim, ze syn ekzem nema uz tak dlouho. Ja ho piju kazdy den nejmene litr.

Nevite, jake mnozstvi prikrmu je dostatecne, aby se projevila alergie nebo zhorseni ekzemu? Syn neni moc velky jedlik. Sni max. 2 kosticky na led naplnene brambory a mrkvi, tak nevim, jak rychle muzu pridavat nove potraviny. Kdyz to pridam k te mrkvi a bramboram, tak se to jeste vic naredi.

jabber
11. mar 2008

Holky, já nevím, já těm čajům moc nevěřím, mě přijde jako blbost, že když bude mít dítě alergii např na rajče nebo mlíko nebo cokoli jiného, tak že když vypiju čaj, tak už alergii mít najednou nebude... 😖

eva265 - já myslím, že by se projevila i při malém množství, protože podle mě je to pořád víc případných alergenů než co se dostane přefiltrované při kojení z mlíka a když se může osypat z toho.....Když jsme s těmi příkrmy začínali, tak mi dr říkala, ať jí dám jen pár lžiček a uvidí se. A že tak za 3 dny zas něco nového.
Malá je teda velký jedlík, k obědu sní přesnídávku 220g a k večeři má rýžovou kaši, taky plnou mističku - a zatím se nám nic naštěstí neobjevilo (má to teda teď zas trošku horší, ale to je zubama - leze jí jich 6 naráz). Dáváme mrkev s rýží, brokolici s rýží, brokolici s rýží a králíkem, mrkev s rýží a krůtou, dýni s brambory a krůtou, dýni s rýží a někdy ještě samotnou mrkev a samotnou brokolici - to má úplně nejradši 🙂. Vždycky se už úplně třese když vidí lahvičku, povykuje a otvírá pusu jako kapr - je to sranda 😀 . Co nechce je květák.

eva265
12. mar 2008

Jabber, ja si o tech cajech myslim to stejne. Koprivu uz dlouho nepiju, protoze mi dosla a nejsem schopna si ji koupit. Rooibosh mi chutna, tak ho piju porad.
To mas dobreho jedlika. Ja jsem rada, kdyz do syna nacpu aspon trosku po mesici zkouseni. Syn uz ma 4 zuby venku a zadnou zmenu jsem pri prorezavani nepozorovala. Uz se nemuzu dockat, az bude jist trosku vic, protoze me se ekzem dost zhorsil. Mam ho kolem obou oci, takze vypadam nadherne. Doufam, ze se to zlepsi, az prestanu nekdy kojit. Nikdy jsem ekzem nemela. Az v tehotenstvi se mi trosku na chvilku udelal a to kojeni ho pekne rozjelo.

jabber
12. mar 2008

eva265 - ty myslíš, že máš ten ekzém z kojení? To je taky možné? 😕 Ježkovy voči, to jsou teda věci 🙄 . Skoro to vypadá, že synovi se ztratil a přelezl na tebe, viď?
A Davídek ti nejí ani samotnou mrkev? Po té by se naše Áda totiž utloukla...ty vaříš nebo kupuješ? Tak jestli nejí, tak zkus možná to druhé? Třeba to bude pak lepší 😅

zuzitka
12. mar 2008

ahojte, uz som tu dlho nebola 😉 musim si zaklopat, ale samko je este stale cisty 😉 bez ekzemu.

baby, ktorym som poslala kontakt na pana Dedika..... boli ste unho?
napiste svoje skusenosti, ci vam pomohol alebo nie 😵

pre nove baby, ktorym sa nechce citat vsetky prispevky, na strane 8 a 9 som napisala maximalne informacie, co viem o panovi Dedikovi. ja dufam, ze ak sa prenho rozhodnete, ze vam pomoze 🙂 😵
teraz by mal byt v blave 2 a 3 aprila

lusil2005
12. mar 2008

jabber mozne to je - hormony. ked ti mozu hormony rozbehnut exem v tehu, mozu ti ho podla mna rozbehnut aj pri kojeni 😕
inac moja mala mrkvu tiez moc nemusi 😒

zuzitka
12. mar 2008

nedavno mi prisiel mail - domaca lekaren - a tam je "recept" na lisaj/ekzem

umyvat odvarom z tabakovych listov - na 1/2 l vody treba 1 polievkovu lyzicu listov

skusal to niekto? 🙂

luciia
12. mar 2008

zuzitka, chcela by som ťa poprosiť o kontakt na p. Dedika, zatial nám pomohla homeopatia ,ale človek nikdy nevie, počula som o ňom aj ja. ĎAKUJEM. 🙂

lusil2005
12. mar 2008

zuzitka fuuha, to som nepocula. ale co ja viem - tabak? hmmm... neni to moc drasticke? a mozno nie, len mi to tak znie 😀

zuzitka
12. mar 2008

luciia .... kontakt mas v IP 😉

lusil .... mozno treba len vyskusat 🙂
ja som si v tej domacej lekarni hladala vlastne nieco ine /nieco na vyrazky, furt sa mi robia na chrbte a na ramenach a nie a nie sa ich zbavit - dokonca si myslim ze to mam z toho ze mam nejake kilo navyse a ze sa mi tvoria z toho tuku 😅 a nasla som recept ze natierat bravcovou mastou zmiesanou s praskovym cukrom... to je kombinacia 😵 /

lusil2005
12. mar 2008

zuzitka ja mam ten isty problem!!! 😀 a mam to od takeho druheho mesiaca tehu az doteraz. po porode je to sice trosku lepsie ale aj tak je to otrava. a tiez ma napadli tie kila navyse 😀 uvidime - mozno tomu slniecko pomoze...

zuzitka
12. mar 2008

lusil .... ja som praveze v tehu bola uplne cista, zacalo to az som porodila, v lete trochu menej ale ajtak.... nic ine ma nenapada, len ta nadvaha ze za to moze 😖
zacala som pit zihlavovy caj na precistenie organizmu, tak mozno..... 😉

jabber
12. mar 2008

No je pravda, že mě se nějakou tou dobou, co se malé objevil ekzém, udělala taková vyrážka na stehnech. Byly to takové malinké červené pupínky a šíleně to svědilo. Tak když malá dostala Imazol na ty šupinky na hlavě, tak jsem si to namazala, asi 2x a zmizelo to. Nějak jsem neřešila co to je, ekzém mě teda ani nenapadl 😅

zuzitka
12. mar 2008

no tie moje vyrazky su ako normalne akne ale nie na tvari ale na rukach a chrbte ☹ hormony sa mi splasili

jabber
12. mar 2008

maca21 - a co vám kožní dal?

Holky, dáváte už někdo ovoce? Já ještě nějak neměla odvahu 😅

maca21
12. mar 2008

jabber no balneum do vody, excipial, ichtiolovu mast a taku bielu namiesanu s hrudkami, a sa mi zda, ze ta pomaha najviac 😉 len nie je na nej ako sa vola a sirup Aerius proti svrbeniu bo sa mi vyskrabaval az do krvy sak kuk moj album aka zmena a chodime k nemu od konca januara 🙂

jabber
12. mar 2008

maca21 - no to je fakt úžasná změna, to je super a za tak krátkou dobu! 🙂 Jen tak dál 😉 . Tak se ho zkus až tam zas půjdete, prosím, zeptat co to je za mastičku 😉 .
Je to roztomilý klučina, nejvíc mě zaujala fotka s babkou - to snad nemůže ani babka být, ne? Taková mladá paní 🙂

maca21
12. mar 2008

jabber no on je arab ten lekar a chodia k nemu z celeho Slovenska, dakujem dufam, ze to bude stale lepsie 😉 jasne opytam sa, ideme o tri tyzdne potom urcite dam vediet 🙂
nooo to je moja mamina mlada babka 😀

eva265
13. mar 2008

Me kozni rikala, ze objeveni se ekzemu muze byt zpusobeno mimo jine hormonalni zmenou. V tehotenstvi a pri kojeni je to pry docela caste. Po skonceni kojeni by se to pry melo trosku srovnat.

Jabber - syn moc neji nic. Ani samotne ani s MM. Ted jsem mu zacla davat kousek sucharu (neobsahuje pridany tuk, sul, cukr ani konzervacni latky). To mu chutna asi nejvic, protoze to muze hryzat a sam si davat do pusy. Rikam si, ze sam pozna, co je pro nej dobry. Mozna kdyby snedl vic prikrmu, tak by ho z toho bolelo brisko a takhle si aspon jeho traveni postupne zvykne.

wali
13. mar 2008

zuzitka - zmiesana bravcova mast s prask. cukrom - no super kombinacia 😀 ale hlavne ak pomoze!

jabber - ovocie uz davam, nemali sme s nicim problem (ale davam len klasiku, ziadne experimenty), zacala som tiez sialene opatrne a strasne dlho som ho tepelne upravovala. len teraz nedavno som vyskusala jablcko nedusit a nic sa nestalo, takze uz davam surove len postruhane.

syrael
13. mar 2008

Holky, normalne to mivame na tvarickach, ted uz ma ale prdola tri dny osypany jedno ocni vicko - mivate to nektera? Rikam si, jestli to nebude neco jinyho, nejaka choroba ci tak neco...

lusil2005
13. mar 2008

jabber ja davam ovocie od siedmeho mesiaca tusim. ale tiez len prevarene alebo vo forme vyzivy... surove este nie, kedze teraz davam len vyzivu.
no dnes sme boli na krvicke kvoli testom. chudatko male - tri ampulky jej brali! ale ani nepipla. len sa skerila na doktorku 😀 moja hrdinka

syrael
13. mar 2008

lusil2005: My jsme zhruba stejne stari a taky jsme dostali zadanku na imunologicky rozbor. Nase alergolozka ovsem pravila, ze u takhle malych deti je to pry absolutne zbytecny, protoze to nebyva prukazny. Tvrdila, ze pry byva az 50 pricent vysledku falesne pozitivnich, takze clovek ve finale z rozboru nic nezjisti...Zatim vyckavame, krev se ma brat pri vetsim rozsevu, aby to bylo co nejprukaznejsi...Navic potravinovy alergie, ktery mame evidentne my, se vubec netestujou..ach jo, tak drzim palce! Ozvi se prosim, jestli ty testy byly k necemu...Diky!

jabber
13. mar 2008

syrael - my jsme to na očích teda nikdy neměli, to je jedno z mála míst, kde to na hlavě nikdy neměla - okolo očí, takže ti v tom asi neporadím 😖 . Ale nevidím důvod, proč by to nemohlo být i tam.

eva265 - no však on si zvykne a začne baštit... 😉

zuzitka, wali - bravčová mast - to jako myslíte sádlo nebo jaká mast?

Tak já to ovoce asi prubnu, no...uvidíme co se stane. Prý se má zavádět pár týdnů po zelenince, tak to my už máme asi 8 týdnů 😀. A čím jste začali, banánem? Já jsem samotný banán ve skleničce neviděla, tak asi dám hrušku.

lusil2005 - to máš teda statečnou hrdinku! 🙂

eva265
13. mar 2008

Syrael - ja ma ekzem kolem oci. Mazu to stejne, jako na jinych castech tela.

lusil2005
13. mar 2008

jabber zacni jablckom. banan by som dala az po hruske a mozno aj broskynke...

syrael robia sa aj potravinove. pol hodinu nas dokina vypocuvala co vsetko papa mala a co papam ja aby vytipovala skupiny jedal na ktore ju budu testovat. napriklad urcite viem ze ju budu testovat na mlieko. tiez niektore potraviny a roztoce a prach.

neviem presne na co je to dobre a ani sa na to nejako extra nespolieham, ale vies ako - urobim co sa da.

pitrska
13. mar 2008

Ahojky holky mam espolecny problem moje dcerkla na to trpi od malicka nemuzeme presnidavky a koro zadne ovoce ale postupne ji vse davam a lepsi se to zadny maste nam netzabirali vecne osypana cervena po celym telicku a hlavne vysusena mazu indulonou modrou a nemuzu si ji vynachvalit ikdyz se mi do ni nechtelo ale super exem je pryc objevi se malo je to taky tim ,ze uz je starsi a dodrzovali sme prisne jidelnicek ale i vysusena pokozka je ok akorat musime mazat jen indulonou 😒 nevadi hlavne,ze zabira dala sem ji i pomeranc jen kousek a dobry tak snad nam to za par let zmizi tak ydoporucujou more 🙂