Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

jahodka11
25. mar 2008

lusil, dakujem, ale uz to chcem vzdat...psychicky uz nevladzem a naozaj nemam co jest okrem zemiakov a ryze....:( a ake ste mali vysledky? co malej zistili?

lusil2005
25. mar 2008

jahodka no zatial som s dokinou len volala ale povedala mi ze mala ma silnu alergiu na kravske mlieko, psenicnu muku, vajcia, zvieraciu srst atd. zajtra budem vediet viac.

jahodka11
25. mar 2008

ach jaj, je toho dost, ale moze z toho este vyrast...a podla mna v dnesnej dobe najst dieta, ktore nema na nieco alergiu, sa neda :(

mirell
25. mar 2008

dakujem wali

wali
25. mar 2008

lusil, to je mi luto! ☹ moc tomu nerozumiem - na jednej strane odporucaju prestat kojit (mne to tiez radili, ale o tom som pisala par stran dozadu) a na druhej strane ini zase odporucaju kojit co najdlhsie kvoli exzemu. fakt je, ze ja maleho este kojim, ale uz je to ovela menej vdaka prikrmom a mam pocit, ze aj to mu pomohlo zbavit sa exzemu. asi to u niektoreho exzemu skutocne zaberie a pri inych sa moze clovek aj roztrhat a nepomoze nic. a kolkokrat este kojis? mozno by si nemusela uplne vylucit kojenie, len znizit pocet kojeni 😖

jabber
25. mar 2008

lusil - ach jo, tak to je mi líto.....ale já bych to zkusila ještě zkonzultovat s homeopatem, co si o tom myslí a hned bych to kojení určitě nekončila. Já bych zavolala prostě homeopatovi a řekla mu o výsledcích z krve, co on na to - může mít úplně jiný názor než klasický doktor. Anebo zkuste ještě toho pana Dedika. Taky můžeš teda zkusit držet bezlepkovou a bezmléčnou dietu, jestli to bude vážně lepší - ale ty jogurty a zakysané věci by fakt vadit neměly.

jahodka11 - jestli už skoro nic nejíš a máte to pořád špatné, tak by to mohlo taky znamenat, že to má opravdu z něčeho jiného, třeba z těch pracích prášků. Já myslím, že u nás to z těch chemikálií opravdu bylo, od té doby co peru v Ecoveru je to mnohem mnohem lepší. To bys pak přestala kojit úplně zbytečně....

Holky, já už v tom nějak ztrácím přehled, kdo má homeopatické léky a kdo ne, ale jestli je berete, tak já bych tomu dala ještě čas.....
Ta homeopatie by měla zbavit prcky i těch všelijakých alergií, vždyť ty se homeopatií léčí - a úspěšně 😉

nissanek
25. mar 2008

lusil, jak moc je ten test s krví spolehlivý? je to na 100%? Vždyť oni můžou testovat je několik možná desítek nejčastějších alergenů...myslím z časových důvodů. Ptám se na to proto, že nás mudra poslala taky na toto vyšetření, tak jenom chci vědět co od toho čekat. Mně to přijde jako skvělá metoda, pokud umí zjistit ty konkrétní alergeny...pak se tím dá něco dělat...já jsem pořád ve fázi, že nemám tušení z čeho má exém, dietu mám skoro na všechno a ono se třeba přijde na to, že je to na prach (celou zimu jsem v Praze a vůbec bych se nedivila, že to má z toho smogu tady)
jinak je samozřejmě taky líto s tím kojením, nám taky doktorka řekla kojit co nejdéle, což ale znamená tu dietu...která možná k prdu...jsem z toho nějaká špatná

lusil2005
25. mar 2008

wali kojim po kazdom papani + olovrant + ranajky. cize 5x. teraz som sa pytala detskej lekarky (nie nasej lebo ta ma dovcu ale tej co ju zastupovala) a ona mi povedala ze v ziadnom pripade neprestat kojit!!!

jabber njn. rozhodla som sa ze to skusim. nakupila som razne, kukricne a ryzove muky a idem skusit napiect nejaky chlebik z toho... skusim jest tak aby som vsetky tie malej alergeny vylucila. uvidim. aj keby sa mi to podarilo len na mesiac alebo dva - aj to by bol uspech. inac - ta doktorka u ktorej sme dnes boli mi odporucila jednu pediatricku to v BA co robi aj homeopatiu a vraj sa specializuje na tieto kozne choroby detske a ma vraj velmi dobre vysledky. tak neviem ci neskusim tu. fakt neviem... ☹

nissanek neviem. ale podla mna je spolahlivy. ono to prebiehalo tak ze ta kozna sa ma pytala na vselico, potom som jej mala vymenovat vsetko vsetko co mala papa a ona na to dala porobit tie testy. no neviem. zajtra budem mudrejsia

jabber
25. mar 2008

lusil - podle mě je to super, když je pediatr zároveň homeopat - možná by to za to fakt stálo... 😉

lusil2005
26. mar 2008

jabber hej hej. asi tam cinknem. inac - dnes som bola u tej imunologicky... a som dost nastvana. som sa pytala ci ma mala alergiu na psenicu (to som bola rozhodnuta kojit dalej a byt o raznom chlebe) alebo na lepok. a dr ze nevie lebo test na lepok jej nedali spravit. len na psenicu. akoze - to nechapem. da jej robit na psenicu a povie "psenicu nemoze, ale neviem ci moze ostatne muky alebo vobec lepok..." no nastvala ma. teraz fakt netusim... mam drzat tu psenicnu dietu? alebo rovno zaviest si drasticku bezlepkovu??? ale o tom ja vobec nic neviem!!! neviem co mam jest ked nemozem lepok 😒 no chora som z toho.

jej a zakazala nam aj jogurty. a vravela ze tieto alergie zvyknu do takeho roka - dvoch zmiznut ale musi sa drzat prisna dieta ☹ neviem ci fakt nemam prestat kojit. ci to nebude pre malu bezpecnejsie ☹

nissanek
26. mar 2008

lusil - já teda tomu moc nerozumím, ale v MM přece lepek být nemůže...ten rozloží tvoje enzymy v žaludku, a pokud je "alergie" na lepek znamená to, že organizmus nedokáže vyrobit enzymy, které ten lepek štěpí...a pak se to jmenuje celiakálie...ale možná se pletu..než hodíš flintu do žita...(žitného chleba 😅 ) tak se po tom někde podívej...

lusil2005
26. mar 2008

ee - vraj alergia na lepok je ine ako celiakia. teda aspon tak som to pochopila. celiakia je dozivotna. toto vraj zvykne zmiznut.
ale - teraz neviem... takze ked ja jem lepkove veci, malej sa to mliekom nedostava???? 😕 ale psenica sa jej mliekom dostava nie? ale to by znamenalo ze staci psenicna dieta a netreba bezlepkova? to by bolo fajn 😎

jabber
26. mar 2008

lusil - to je teda fakt strašné, člověk se od doktorů opravdu nic kloudného nedozví 😠
a imunoložka ti teda řekla, že máš přestat kojit? Já fakt nevím, zkus to zkonzulovat ještě s nějakým dr........zkus tu pediatričku homeopatku a zkus vašeho homeopata. Imunolog je představitel klasické medicíny a jak víme - ta je občas dost mimo. Vždyť všude píšou, že s ekzémem kojit co nejdéle....... 😅 . A zkus teda zatím asi tu bezpšeničnou dietu, no....tak bych to udělala já. A co ty vaše homeopatika - pozoruješ nějakou změnu k lepšímu za tu dobu co je máte?
Ach jo.

nissanek
27. mar 2008

lusil, jak dlouho si čelala na to vyšetřění krve? Já jsem dneska volala do nemocnice a oni mi řekli, že mě objednají na žáří...takže půl roku teď budu tápat co je a co není alergen 😠 , přijde mi to dost k ničemu taková dlouhá čekací lhůta
s tou celiakálií se možná pletu...prostě si to tak myslím, ale nejsem žádný odborník 😅

wali
27. mar 2008

lusil, ja by som to teda este prekonzultovala s nejakym inym dr. a preco vam zakazala jogurty?? 😲 inak by som to skusila nanajvys bez tej psenice, tiez si myslim, ze cez MM sa nedostavaju taketo veci, ako ci ty jes alebo nejes lepkove veci, ale mozem sa mylit 😅

hellosona
27. mar 2008

ahojte...
sem tam sledujem vasu temu, lebo nas maly ma tiez kozne problemy... zacalo to dost silnou seboreou, teraz ma zapal koze-pliesen a dufam, ze to neprejde do atopickeho ekzemu...
moja mama je alergicka a od mala trpela AE, ja tak isto a este k tomu sa v puberte pridruzila astma... v detstve som casto bola v nemocnici, prip. som behala po lieceniax... neskor som zacala xodit k homeopatovi a mam pokoj niekolko rokov (klopklop)...
no a mam trosku pocit, ze maly to zdedil ☹
taktiez plne dojcim a nesmiem jest nic mliecne, morske ryby, ani sojove veci, ani ziadne alergeny 😖 tak som zvedava, do akej miery to malemu pomoze... tiez mam pocit, ze nic nemozem jest 😒
teraz sa xodime k dr. ukazovat kazdy tyzden a vraj je to o 100% lepsie, takze v diete zotrvavam.
inak pediatricka je homeopatka, ale zatial nic nepapame...

ozaj a xodievate s babatkami k moru? ako vam to pomohlo?
nasi so mnou xodili kazdy rok a bolo to fakt super...

lusil2005
27. mar 2008

no, teraz som bola u inej alergologicky, znamej, ta mi povedala ze v ziadnom pripade neprestat kojit, upravit sebe stravu a to bez psenice, bez lepku, bez mlieka a vajec. ale vraj mlieko mam nahradit acidofilnym mliekom!!! to mi ta prva dr. zakazala. a volala som s tou homeo-pediatrickou, objednali sme sa na dnes, a ta mi dokonca povedala ze ked ja jem psenicu, to sa malej mliekom nedostava!!! tak ja uz fakt neviem. tri doktorky a kazda povie nieco ine! ale vraj alergia na psenicu sa bohuzial liecit neda. to mi povedala ta homeopatka. no nevadi. to by sme zvladli tu psenicu. ale ostatne nech aspon skusi. a ja teda pokracujem v kojeni. prave sa mi pecie chlebik z amarantovej muky (vyzera dost divne) a mam uz kupenu aj bezlepkovu muku. no tak uvidim ako dlho to vydrzim. ale aj keby som vydrzala len mesiac, alebo dva, aj tak to je uspech podla mna 😀

inac - skoda ze mala nema vlastne potvrdenie ze ma alergiu na lepok. vsetky tie bezlepkove veci musim kupovat v plnej cene a nemoze mi ich dokina predpisat. je to dost sila 122,- za kilo muky 😖

jahodka11
27. mar 2008

hellosona, nam kupodivu kozna neodporucila ist k moru, ale tuto radu neberiem a k moru pojdeme... mne alergikovi to vzdy pomohlo, podla mna pomoze aj malemu a ak by mal nejaku velku reakciu na slanu vodu, jednoducho sa v nej kupat nebude, staci, ze bude dychat morsky vzduch 🙂

alami
27. mar 2008

prosím vás, s atop. ekzémom nemám absolútne žiadnu skúsenosť, ale teraz mám strach či ho nemá môj malý: Pred týždňom sa mu vyhodil taký drobunký výsyp, niektoré bodky sú červené. Najskôr len na chrbte, teraz už po celom tele. Bola som u dr. povedala, že to vyzerá ako zo stravy. Je pravda, že som mu volakedy dala sunarku - výživu s broskyňami - teda mohlo by to byť z toho, ale po týždni by to už malo byť preč, ak by to bolo z toho, nie? Inak nejedol nič nové a ja tiež nie(kojím). Dnes som pozerala, že sa mu to ešte zhoršilo, očervenelo, má to hlavne v určitých miestach - začervenané bodkamňvé "mapy". Čo poviete, mohol by to byť atop. ekzém? (ja dúfam, že nie) - ako to začalo u vašich detí,... za všetky info ďakujem

lusil2005
27. mar 2008

alami tazko povedat. malej sa to zacalo na lickach cervenymi vyrazkami ktore sa zliali do velkej cervenej zapalenej machule. potom jej to zacala na rucickach - na zahyboch. take cervene, akoby to mala zaparene. ale baby tu popisuju aj suche flaky. asi je toho viac druhov a podob. na istom si budes ak pojdes ku koznej. aj ked - ja uz som z tych lekarov viac blba ako mudra 😠

jabber
27. mar 2008

hellosona - my u moře js malou eště nebyli, jedeme až v září, snad to pomůže 🙂 . Homeopatka mi ale říkala, že jsou i případy, kdy se to právě naopak ještě zhorší - tak doufám, že to tak nebude zrovna u nás 😅 🤐

lusil - no tak to vidíš, to by se člověk fakt posr.l 😕 - 3 doktoři a každý má na to jiný názor... 😠
A jak jste dopadli dneska u té homeo pediatričky? A co chlebík, jaký byl? 😉

alami - no může to být kopřivka z ovoce....a ekzém taky 😒 - ale snad ne. Nám začaly červené pupínky na tvářích a na krku, slévaly se do jednolitých rudých fleků, zase se rozdělovaly, bylo to horké a suché...pak to přelezlo na tělo. Dr by měla ekzém ale stoprocentně poznat, tak snad ho nemáte 😅

lusil2005
27. mar 2008

jabber no mam pre teba dobru spravu - mozem ti napisat nazvy liekov co nam predpisala 😀
takze: Calcarea carbonica 15ch 2x do tyzdna 3 gulicky, a Berberis Vulgaris (alebo Vylgaris???) 5 ch rano a vecer po 3 gulicky.
a pytala som sa ze ci to malu uplne zbavi exemu a ona povedala ze nie, ale velmi jej to pomoze. vraj najlepsi stav u exematika je koza ktora ma uplne normalnu farbu, aj vyzera normalne ale na dotyk je taka drsnejsia. ale bez bodiek, cervenych miest alebo zapalenin a samosrejme bez svrbenia co je to jedine co chcem!!!

jabber
27. mar 2008

lusil - no tak vida, takže už taky baštíte skořápky z mušlí 😀 - Calcareu máme taky 😉
No tak já teda nevím, mě zase řekla, že až se Adélčin stav těmi léky stabilizuje, tak ekzém úplně zmizí...

maca21
27. mar 2008

ahojte baby som si vas podrobne precitala, neviem ale nam dal kozny papier, kde su alergeny vseobecne ku koznym problemom vsetko som vylucila, co je na papieri a mozno aj preto sa nam to tak pekne hoji...vraj po mori mozme skusat pomaly zavadzat tie ingrediencie, sice teraz mu musim varit extra a je to dost problem hlavne, ked śme v kolektive a vidi ine deticky papat cokoladu napr, ale stoji to za to.. 😉

lusil2005
28. mar 2008

jabber ved uvidime. ked vam to zmizne, ideme k tej vasej 😝

wali
28. mar 2008

je to sila s tymi dr! fakt ma kazdy iny nazor, clovek aby sa z toho potom vysomaril 😠 nam homeopatka tiez povedala, ze exzem uplne zmizne. mimochodom tiez sme mali calcareu 😀 , teraz nam to zase zmenila na nieco ine, co budeme brat 6 tyzdnov.
pri mori sme este neboli, ale pojdeme, ja verim, ze na to more nezhorsi 😎

alami, tiez dufam, ze to nemate AE. ak to bude len nejaka alergia na jedlo, malo by to za par dni zmiznut. mne sa ale maly osypal aj z prasku, tak to moze byt este aj takato vec, ze mu nieco zacalo vadit az teraz. kazdopadne, skus mu tie miesta natierat nejakym mastnym kremom a ak to nezmizne, uvazovala by som nad navstevou kozneho.

natalia3
28. mar 2008

Ahoj holky, taky jsem z toho vseho pav.... U nas zjistili alergii na bilkovinu kr.mleka...ale jeste predtim mu davali zkouset pit takovy sunar, ktery to taky obsahoval a zadna alergie se neprojevila. My totiz v 6 mesicich dali poprve kasicku a Tobi cely zcervenal a opuchly mu rty a mel problem s dychanim. V nemocnici rikaly, ze je to jasna alergie a muj detsky lekar rika, ze se mu to nezda, ze to sice alerigie je, ale na na kr. mleko. Tak nevim, komu verit. Jinak Tobi trpi taky od dvou mesicu ekzemem. Porad se skrabe a v noci spime v rukavickach... ☹Do 6 mesicu jsem plne kojila a pak jsem pomalu zkousela mrkvicku atd. V 8,5 jsem pridala vecer kasicku, protoze se mi v noci budil co hodinu. No a pred 2 tydny mel brisni chripku, a od te doby chce kojeni jen v noci a rano. Pres den dava prso pryc a rika Neeeee. Doktor rikal, ze ho nemam uz nutit. Jinak dostavam na recept jeste specialni mliko - Neocate. Jo, a musim rict, ze od te doby co tak moc nekojim, tak se mi zda kuze lepsi, uz neni tak sucha...Musim to zaklepat, snad to tak zustane...No, jo ja taky mela ekzem, jako male dite.... ☹Cau a vsechny zdravim

alami
28. mar 2008

ahojte, tak sme boli na kožnom a doktor povedal, že sa z toho podľa neho na 90% vykľuje AE! Som z toho nešťastná, rozširuje sa mu to na celé telo - najviac tvárička, hrdielko, chrbát a bruško. Končatiny má vysypané menej. Nikdy som sa o AE nezaujímala, nebolo treba. Keď som videla túto tému, vždy som si pomyslela - chúďatká detičky ☹
Budem sa snažiť si to tu všetko počítať. Ale uvítala by som, ak by mi tu niekto dal taký rýchlokurz ohľadne AE. Najmä čo škodí najviac- čo jemu aj mne (keď kojím) mám okamžite vylúčiť zo stravy. Malý má 6 mesiacov, zatiaľ okrem MM papal zemiak, mrkvu, kur. mäsko, banán a detskú výživu - sunarku - jablkovú a broskyňovú (začali sme prikrmovať skôr na doporučenie pediatričky). Vopred veľmi pekne ďakujem.

natalia3
28. mar 2008

Vis me nejvic stve, ze Tobiho nemuzu nikdy nechat nahateho poletovat, protoze se hned skrabe do krve - fakt nevim, jak to budem delat v lete - uz ted mam strach..

nissanek
28. mar 2008

lusil, jabber. my mámě taky Calcareu...tak to snad pomůže. Pak dávám ještě Sulfur iodatum. Vypozorovala jsem , že má alergii na mrkev, vždy se to po mrkvovým příkrmu dost zhoršilo. Vím že tady už někdo taky psal o alergiii na mrkev, tak snad když jí vynechám, bude víc v pohodě.

Lusil - dneska jsem se taky objednala na to vyšetření alergie z krve, nakonec na květen, lepší než nic. Jak to probíhá? Ty jim musíš ríct potencionální alergeny a oni jí na to testují? Takže, kdybys jim třeba řekla o tom lepku, tak ho taky otestují? Nebo mají nějaký předepsaný postup a testují co chtějí...

alami - nebuď z toho tak smutná, většina dětiček se z toho úplně dostane do dvou let...spoustu holek tady v diskuzi má velmi dobré zkušenosti z homeopatií, tak se toho neboj...je to sice běh na dlouhou trať, ale většinou jsou dobré výsledky. Moje homepatka mi dala rovnou drastickou dietu (taky v podstatě plně kojím), psala jsem to výše. Jsou to v zásadě všechny největší alergeny (pšeničná mouka, kravské mlíko kromě zakysaných výrobků, vejce, cukr, citrusové plody, kiwi), ale já si bohužel nemyslím, že to má nějaký vliv na její ekzém. Ještě to ale budu zkoušet.