Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

ivka144
13. aug 2008

to sme boli len u nasej mudry, nc specificke, nic z toho nevyplyva, skor len ist na dalsie testy, haha
IgE je imunoglobulin E, ktory je zvyseny pri alergii. Norma u dospeleho je 250 a u dietata neviem ani. Manzelovi na trikrat merali 9000, lebo pristroj je kalibrovany tak, ze max okolo tych 2000 vie, tak sa mangel aj divil, ze tomalemu odmerali
CRT je uz neviem co v preklade, ale ukazuje na bakterialny zapal - co sa musia dat ATB. Aj leukocyty ukazuju zapal, ale kedze CRT v norme, tak zjavne ide len o alergocky zapal, takze snad v brusku ziadne desive sarapaty zapalove

denisocka
13. aug 2008

myslíš CRP? cereaktívny proteín

adina22
14. aug 2008

Ahojte!Rozhodla som sa prihlasit,kedze moja dcerka ma tiez AE.Zistili jej ho v troch mesiacoch a nepoznam nikoho s podobnymi problemami,az ked som preklikala na modreho konika 😉 Necitala som vsetko o com ste uz predtym pisali,ale zachytila som meno p.Dedik.Mohol by mi prosim niekto na nho poslat kontakt?Mala ma prave obdobie,ked je to dobre,ale bojim sa ze na jesen sa jej to zhorsi.Ma 9 mesiacov a este stale kojim.Dakujem

adina22
14. aug 2008

Ozaj este ma napadlo..mala to ma zatial iba na lickach a ciastocne na zapestiach.Je mozne,ze sa jej to roztiahne aj na telo?Brala kvapky Fenistil,ale teraz ked to ma zlepsene jej nedavam a potierame modrou indulonou.Inac Ivka gratulujem k tomu spanku...to ja zatial nepoznam 😅

jabber
14. aug 2008

adina - já myslím, že když se jí to na tělo nerozlezlo doteď, za 6 měsíců, tak už je to spíš nepravděpodobný 🙂
kontakt na pana Dedika má zuzitka, napiš jí IP 😉

ivka144
14. aug 2008

Deni, no, asi hej, ehm 🙂
No a aby ste nezavideli, tak tuto noc sme poniektori spali 2 hodiny... A mame akesi vlhke telicko a nechceme zatial verit uplne tomu ze je to mokvanie, aj ked to ma aj taky ten klasicky pach ;((((
Farba tmavocervena.
adina - ja neviem, ci sa nam to tak rychlo rozsirilo samo o sebe, alebo tym, ze sme nasadili homeopatika, takze neviem, ci je mozne, ze aj po pol roku by to este..., ale ja by som to zial vobec nevylucila. Najma ak pridete do kontaktu s niecim co vam to zhorsuje a tak..., ale radsej by som bola, keby Vam to preslo!
Inak p.Dedik vraj berie deti nad 1 rok.

wali
14. aug 2008

ivka a ako to vlastne idu dr dalej riesit? daju vam ATB alebo????

ivka144
14. aug 2008

neneee, praveze to bolo neg, nie atb, vraj je na mne, co dalej, zatial nic, hehe

wali
14. aug 2008

aha, ja som to zle pochopila. takze vysledok je taky, ze sa mate nadalej trapit ako viete?! no super pomoc. 😔

adina22
14. aug 2008

jabber dakujem za typ,zuzitke som uz napisala 😉

ivka no to by som bola rada keby sme sa toho zbavili nadobro,zatial som len zistila,ze mala mi reaguje na cerstve paradajky a ciastocne coko..jahod som sa pre istotu tohto roku vzdala,aj ked ich milujem 😅 Maleho este kojis?

Ozaj viete aj nieco blizsie akym sposobom lieci pDedik?Je homeopat?

aduska27
14. aug 2008

Holky, nam sa to pri mori zhorsilo a stale zhorsuje, mame doma peklo tak ani nestiham pisat ☹ , pomaly stracam vsetky nadeje............

Adina, on je fytoterapeut - lieci bylinkami. Manzel mu volal ked mal maly 4mesiace a povedal ze to je skoro, ze sa mame ozvat az bude mat rok - pokial to dovtedy neprejde. Ale skuste, pokial vam povie nieco ine tak za nim hned ficime 😎 .

Neviet niekto ako presne koza zvykne reagovat na morsku vodu????

wali
15. aug 2008

😕 aduska to vazne?!! no to ma podrz. bola som presvedcena, ze vam more pomoze!

adina - moc neviem o p. Dedikovi, ale tusim dava nejake bylinky - len nie som si ista, ci aj pri AE. uz som zabudla, kde som co o nom citala. a mozno by vas zobral aj skor nez ked bude mat mala rok. inak mate presne rovnake reakcie ako u nas - po rajcinach a coko - hroza.

aduska - az teraz som si precitala, ze si uz pisala o p. Dedikovi 🙂 vidis, mozno by stalo za to mu este raz zavolat a skusit ho uprosit?

adina22
15. aug 2008

wali no momentalne ma mala dobre obdobie,ze na nej ani nepoznat ze ma ekzem,samozrejme vyhybam sa spominanemu.Ozaj ma tvoj maly aj reakciu na kecup,alebo napr. paradajkovu polievku?Mojej sa to zhorsi len po cerstvych paradajkach. 😒

ivka144
16. aug 2008

My - licka a krk sa akotak drzia, miestami aj telicko bledsie (skarede ako furt, len menej cervene), no v noci uz mokval chrbatik, take dve vacsie plochy a tiez na plieckach, cez den sa to akotak udrzalo suche, ale vidiet presne dierocky kadetade, kde to mokvalo, som susila sudokremom a ostatok som za cely den nenamazala,lebo to mal podozrivo vlacne, az vecer po kupani... cakam, co zas noci bude :(

antilopa
17. aug 2008

Ahoj holky,
jsem tu mezi Vámi poprvé, ale mockrát jsem si pročítala Vaši diskusi na toto téma. Mám miminko také s atopickým ekzémem a vím co je to za trápení. Skončili jsme dokonce i v nemocnici - ekzém se nám rozjel po celém tělíčku. Malé zjistili také alergii na vaječný bílek a na kravské mléko. Dva dny byla na JIP (to jí byly tři měsíce!!!!!) - no probrečela jsem tam celou noc, protože mě k ní nechtěli pustit. V nemocnici nám samozřejmě nasadili kortikoidy - sice jen na dva dny - ale stejně ☹ . Odcházeli jsme s krásnou kůžičkou - no ale jak to tak bývá, do třech dnů jsme to měli zpátky 😠 . Tak jsem si řekla dost - začali jsme chodit na homeopatii a také jsme navštívili jednoho pana magistra v lékárně, který je vyhlášený, že pomáhá těmto dětem. Dostali jsme dvě mastičky - a ťuk ťuk ťuk - máme to pryč. Malá je úplně jiné miminko, nic ji nesvědí, krásně spinká, usmívá se - prostě spokojené mimčo. Také nám pan magistr poradil koupat v octu - do každého koupání lžíci octu - hezky to vyrovná PH. Tak zkuste - snad to pomůže i Vám.

ivka144
17. aug 2008

Antilopa - blahozem Vam, ze sa Vam to podarilo. Ale je mi jasne, ze ste si uzili svoje.
Nam sa uz "uspesne" skoncilo obdobie zlepsovania a kozicka je pomerne hladka (vysypana, skareda, ale pomerne jemna na dotyk), na chrbatiku sa nam mokvanie fajne rozlieza a obavam sa, ze presne to bude postupovat tak ako to zlepsovanie, tak aj to mokvanie. A s tym sa skoro nic neda robit, nic nepomaha.
Chcem sa spytat, antilopa, aky ekzem ste mali, ci aj mokvalo, ci ste mali plosne mokvajuce dierocky, alebo zahyby alebo suche a hrube... Pocula som tiez radu (zo zahranicia), ze kupat v "acid water", ocot by to asi splnal. Ale to aj existuje nieco ako ionizator, ktor robi vodu but alkalickou (super na pitie) alebo kyslou a to je na pouzitie zvonku.
Len neviem, lebo mne to primada, ze to je zase na zjemnenie koze, teda skor na tu zhrubnutu a pomerne suchu, nie? Myslis, ze aj my sa mozeme s trochu mokvajucim ekzemom a jemnuckou kozou kupat v octovke?

antilopa
17. aug 2008

Ivka144 - my máme hodně chlorovanou a tvrdou vodu, takže jsme nejdřív mysleli, že je to z toho. Tak jsme ji převařovali, dávali do ní Linolu, černý čaj, heřmánek - no - zkoušeli jsme všechno. Je ale fakt, že nám to nemokvalo. Měli jsme kůžičku hodně suchou s červenými fleky, pod kolínky až jakoby spálené ložiska. Na kožním nám na to dala zinkovou mast - no to už bych v životě nepoužila - malá byla vysušená snad ještě víc a hrozně u toho plakala. S tím octem si myslím, že můžete i Vy, protože toto nám radil jak homeopat, tak pan magistr v lékárně - nezávisle na sobě. Homeopat také říkal, že u AE se musí voda "okyselit" - že nejlepší je ocet, ale také je dobré bílé víno (přidat do vany 🙂 . Tak zkuste. Pan magistr také říkal, že nejhorší je vlastní pot, takže žádné koupat 2x týdně, ale pěkně každý den, s octem a vodu trošku chladnější - ne moc teplou. Na promazávání máme kyselý synderman. Ale stále pokračuji v homeopatii, protože je mi jasné, že je problém uvnitř. Také čistím sama sebe - dle rady homeopata. Kvůli alergii maličké nejím vůbec nic mléčného ani vaječného (ani obalovaný řízek, ani oplatky, ani zmrku - prostě nic, kde by byly jen stopy - na radu lékařů), dál pro jistotu žádné alergeny (sója, čokoláda, kakao, arašídy....) a na radu homeopata mám "pročištovací" kůru - čajovou. Pokud budeš chtít, napíšu postup. Mně také kolovaly v těle pořád záněty - nejvíce prsu a teď jak piju čaje, tak se to vše nějak zklidňuje. Hlavní je asi ale víra, že to prostě bude lepší. Přeji moc moc moc ať jste zdravoučcí a ať si už jen všichni užíváme radosti a ne trápení s našimi miminky!!!

cermonca
18. aug 2008

Ahoj,můžete mi některá přiblížit homeo léčbu AE?Jak to probíhá jak dlouho to vše trvá,za jak dlouho je viditelné zlepšení?Četla jsem tu že se to někomu ze začátku zhoršilo,je to pavidlem?
Moc díky+ 🙂

bejca
18. aug 2008

ahojte mamicky 🙂
chcem sa vas opytat ci niektora z vas nema zaujem o krem z BIODERMY Atoderm PO zinc - nepouzity 😵 stal 439,-sk ponukam za 350,- sk 🙂 prosim ak mate zaujem napiste mi IP , dakujem 🙂

ivka144
18. aug 2008

Ahojte, tak sme vcera kupali vo vode s jablcnym octom a natreli sme olivovym olejom (ten inak podla mna vysusa, akokolvek to znie divne, ale to nam vcera vyhovovalo). Zda sa, ze trosinka to stiahlo, ale tvaricka sa dalej horsi a maly sa stale viac driape.
Dnes sme boli na kontrolnom odbere leuko - mal stale zvysene, doktroka dala antibiotika, lebo vo vyteroch mal stafylokoka aeste nieco take,..., uz nepamatam ako sa to vola. Dlho zvazovala, ale rozhodla sa, ze to si asi sam nepodari (nasa mudr to je zaroven nasa homeo).
Tak uvidime.

Homeo liecba:
Prides k doktorke, urobi s tebou sedenie - rodinna anamneza, vsetky zaujimavosti, odlisnosti a specifika. Bud necha rozporavat volne teba, alebo sa popyta. Potom popises problem, konkretne svojho baba. Co mu je, ako sa to prejavuje, ake dieta je - povahovo, ak sa to uz da, ako sa sprava, co je na nom cudne, ake rozne ma prejavy, kedy sa mu problem zhorsuje (v akom prostredi, v aku dennu hodinu a pod.). Zaujimat budu aj tehu a porod, ako prebiehalo a tak, urcite doniest novorodenecku spravu (ak ide o male babo teda).
Nasa mudr zaroven dost stale maleho sledovala, ako sa prejavoval, co robil, mala taky cudny pohlad stale... 🙂
No a potom zasadne a najde liek vhodny pre babo - liek pre jeho povahu, prejavy, symptomy...
Da Ti recept (najma ak ide o riedenie vyssie ako 15CH) a ty si ides kupit do lekarne - platis si sama aj ked je na recept. Pri takychto chronickych problemoch sa casto pouziva riedenie 30CH a dava sa napr. 5 guliciek (v baleni je asi tak 50-80 tipujem) raz za tyzden, alebo aj raz za mesiac. Niketore lieky moze dat aj denne uzivat.
Ked niekomu liek ozaj sadne, zacne pracovat a fungovat hned. Len ako sa to prejavi je otazne.
Pri AE to moze byt tak, ze liecba trva napr. 3 mesiace, resp ze po 2-3 mesiacoch pridu prve jednoznacne zlepsenia apotom to uz ide rychlo asup, vyliecene (tak nejak mala Jabber). Ale napriklad Aduska sa s homeo trapi uz hadam 5 mesiacov a momentalne je stav blby, aj ked hovorila, ze uplne vidiet, ako maly na lieky reagoval (co je najdolezitejsie).
Postup byva casto taky, ze kym pride to zlepsenie, tak je stav kolisavy, raz lepsi raz horsi, akoby v cykloch. A na zaciatku byva zhorsenie, najma aj bol predtym AE potlacovany (antihistaminika, kortikoidy). Ale u nas nebol a predsa sa nam vsetko hrozne zhorsilo, teda najma ze sa to roztahalo po uplne celom telicku. Typicky priebeh homeopatickej liecky vseobecne ale byva znutra-von, zhora nadol. Takze niekedy sa AE moze prehnat celym telom a tak sa to potom aj cisti. Da sa povedat, ze homeo moze vytiahnut vsetko znutra von a urobi to rychlo (relativne, teda ze to netrva cely zivot), akobvy urychly priebeh, aby sa vyplavilo to, co by sa inak cistilo akoby celyzivot, teda by bol clovek s AE cely zivot.
Trocha obsirne, ale ked sa Ti nechce citat celu nasu diskusiu, tak aj to lepsie, nie? ;)

cermonca
18. aug 2008

Ivka díky za podrobný popis 😉 ještě by mně zajímalo pokud má AE z nějaké potraviny nebo vlastně z čehokoli a já nezjistim z čeho to má to se homeo léčbou také vyléčí 😕 a nebo na to bude reagovat i po léčbě?
Já pořád sbrám odvahu se do toho pstit právě protože mám strach jak moc se jí to zhorší 🤐 Teď ani neví že nějaký ekzém má a ani si nedovedi představit jak bych to zvládla kdyby to škrábala a nebo měla jak to tu holky popisují ☹ Jenže jen promaštování je k ničemu nikam to nevede,chvíli je to dobrýa chvíli zas blbý vždyť to všechny znáte. 🙄

jabber
19. aug 2008

Tak tak, ivka to napsala přesně 🙂

Holky a zkoušely jste některá změnit prací prášek, jak jsem tady psala, že u nás to byl ten důvod...? Jestli je to tím, tak můžete zkoušet diety jaké chcete, vyřazovat potraviny jednu za druhou a k ničemu to nebude, pokud ekzém vyvolávají chemikálie v pracím prášku 😅 😖 , v tom článku co jsem tady dávala nedávno odkaz je vidět, že mýdla, saponáty a prací prášky patří mezi nejčastější spouštěče AE 😒

Ve 'škola, školka' je taky téma o ekzému a včera tam má zajímavý příspěvek pipinka1 😉

cermonca
19. aug 2008

Jabber:Já jsem to tam včera taky četla 😉
Koukala jsem i na ten prací prášek jak používáš a přeýmšlela jsem o tom,já používám Persil sensitive dr.mi tvrdila že z něj by to být nemělo ale stejně je to chemikálie 😒 Ty ho kupuješ přes net?Jen ta cena je šílená 😝 no ale co je pro alergiky levné že 😝 🙄 To v nom pereš i pro vás a nebo jen pro malou?Takže když to třeba bude zpracího prášku a já na to nepřijdu a stále ho budu používat tak nepomůže ani homeopatie 😕 Chápu to dobře?
A jak je to s ostakníma saponátama,prostředkama na nádobí?To jsi také změnila?

Ještě mám dotaz čím umýváte dětem prdelku?Já jen na tohle místo jsem používala mýdlo ale teď to tam má červené tak mám strach že i tam má AE,je nějaké speciálně pro alergiy?Můžete doporučit?

jabber
19. aug 2008

cermonca - mě mudra zatrhla i Lovelu, takže Persil sensitive....nevím, no, schválně se mrkni na složení....
Já jsem kupovala Ecover zatím jen 2x (ta pětilitrovka vydrží fakt dlouho), poprvé přes net z Rozmarýny,protože jsem objednávala ještě hromadu bio přesnídávek pro malou a nechtělo se mi to tahat 😝 🙂 a podruhé jsem ho kupovala normálně v obchodě s biopotravinami. Peru v tom všechny věci pro malou a naše trička + povlečení nás všech. Prostě všechno s čím přijde blíž do styku. Ostatní jsem neměnila.
Já myslím, že homeopatie by měla pomoct i tak, protože mě homeopatka řekla, že nezáleží na tom co ekzém způsobilo - homeopatie léčí tenhle konkrétní ekzém (ona se průběžně dívá jak vypadá a jak se mění) u tohohle konkrétního člověka (proto ty podrobné informace o něm, včetně barvy hovínek 😀 ). Ale kdybys na to přišla, tak se určitě léčba urychlí. Já jsem už několikrát uvažovala o tom, že zkusím zase vyprat v Lovele, co se bude dít, ale zatím jsem nenašla odvahu 😀 . Doufám, že by to nic neudělalo 😉 . Já jí v Ecoveru budu ale každopádně prát dál, protože je to pro dítě určitě lepší než na sobě mít nějaké chemikálie a taky aspoň trošku podpořím ekologii 🙂
Mimochodem, wali, v čem pereš ty?

Ještě k tomu mýdlu - já umývám jen vodou nebo čistícími ubrousky Pampers - bílé, případně Nivea. Než se malé objevil AE, tak jsme používali Sebamed, dr nám ho doporučila jako nejkvalitnější mýdlo pro miminko, tak ho můžete zkusit...jinak Ecover dělá i tekuté mýdlo 😉

ivka144
19. aug 2008

Ja uz ozaj neviem, viackrat som menila prasok teraz mam taky eko-bio, ale figa borova. Pritom v oblasti plienky to nema!!!! Takze cisto ako od oblecka. Na druhej strane mu to predsa zacalo na lickach a az postupne cele telo, takze nie naraz vyhadzane telicko. Idem asi skusit mu previazat na rucke nejakym obvazom, alebo niecim, co by malo byt superciste a uvidime, co sa stane 🙂
Inak ja mam podozrenie, ze to mozno nie je to iste - AE a kontaktny ekzem a pritom aj AE moze byt vyvolany nejakou kontaktnou latkou. Aj keby to bolo od prasku, tak to je asi len spustac, ale asi to proste take ma. Aj ten priebeh, kedy sa to samo zlepsi a samo zhorsi, od supersucheho, cez jemne, po mokvave...
Uvazovala som, ze ked nie prasok, tak latka sama o sebe, alebo teda farbiva... Ale my zvacsa nosime same biele bodynka, alebo velmi bleducke, aj ked mame par aj tmavomodrych veci (pri modrej je asi farbivo najvyraznejsie, asi cervena, modra, cierna...?), ale no neviem.

Ja malemu utierym dupu babylove vlhcenymi obruskami z DMka a nema problem, zda sa. Pouzivame mydlo Sebamed, ale len obcas, ked uz mam pocit, ze tolke natieranie a na to sa popoti a polepi spina, tak raz za cas poriadnejsie zmyt, ale to tak max. raz do tyzdna tipujem. Inak nic.

To zhorsenie homeopaticke - ja by som sa pri vas az tak nebala, ak len premastujes a je to pomerne OK, ale verim Ti, ze mas z toho riadny stres. Ked Vam to ale nikdy nemokvalo, ani to nebolo nikdy az take dramaticke... (neviem, ci bolo), tak sa domnievam, ze by to mohlo ist celkom rychlo. Ale podla mna aj kludne natahovat taketo latentne obdobie je OK, aspon tak sa na to pripravit, oddychnut a keby sa to raz velmi zhorsillo, tak uz Ti to bude jedno a pojdes k homeo🙂 Ale zelam, aby sa to nehorsilo nikdy.

My to mae zas cele zle, tvaricka hrozna:( Nechapem, zas nechapem, ako sa moze tak rychlo to vsetko pomenit a pritom sme nerobili ziadne zmeny!!! Z toho mi vyplyva, ze vsetky tie kupele, homeo, kremy, diety a pod nic nerobili?

A pisala som, ze mame nejake hnusoby, nieco, co ani nepamatam nazov a tiez toho zlateho streptokoka, ci stafylokoka? Taze ATB berieme..., hjaha, po prve, napasovat, ze OZAJ presne kazdych 12h je problem a po druhe, nedostanem to do neho a ked sa uz podario, kratko nato vsetko vyzvrackal, takze paradne liecenie, ozaj.
Zas chytam tras ruk a nervy...

jabber
19. aug 2008

ivka - nám si ten ekzém taky dělal co chtěl....to se měnilo snad v průběhu pár hodin....šup červený pupínky, šup slitý rudý fleky, pak zas najednou docela dobrý - i několikrát za den 😒 . Třeba šla po obědě spát a vzbudila se a vypadalo to jinak. To je zřejmě normální průběh ekzému nezávisle na tom, co s ním děláš nebo neděláš 😖 . A nám se taky objevil nejdřív na obličeji, kde žádný hadry nejsou, možná je to proto, že je tam nejcitlivější kůže...? Nevím, fakt nevím, s ekzémem je to peklo....holky vydržte, držím palce!!!!!!!!

jabber
19. aug 2008

já bych řekla, že na ekzém je jakákoliv logika krátká..... 😒 😠

kijonkova.k
19. aug 2008

Holky,chci se zeptat.Mažete modrou indulonou i obličejík?Já jsem ji dneska koupila a chci ji večer po koupání vyzkoušet,tak se raději ptám.

aduska27
19. aug 2008

suhlasim baby, ekzem si robi co len chce -nenormalne sa meni v priebehu dna, dokonca aj za par minut. Ja uz nemam ani silu pisat, prestavam verit ze sa nam to zlepsi, dokonca stracam vieru aj v homeo po 5 mesiacoch... ☹ . Po 2 mesiacoch zlepsenia sme tam kde predtym, v sobotu dokonca ekzem zacal znicoho nic mokvat - a to som myslela ze toto mam za sebou. Co by som dala za jednu prespatu noc 😠 .....Kazdy pise co mu pomohlo, my sme uz skusili vsetko co len slo, vratane prasku, mora a nic. Skor naopak, akekolvek skusanie a novoty vsetko len zhorsia. Stala za zo mna nervozna uplakana mamina, uz neverim v nic a nemam chut ani nic skusat. Rozmyslam nad odstavenim, ale ani tomu moc neverim zeby to ovplyvnilo ekzem k lepsiemu 😖 .
.
.
.
Pokracujem po rozhovore s homeopatkou. Ivka - tusim ty si spominala chamomillu, to nam teraz poradila davat kedze mu idu zubky, pomaha vam to? Ze je ekzem taky zhorseny, je dosledok nasho uzasneho suveniru z Croatia - hnacky, zvracanie, teploty. Vraj mu to velmi narusilo imunitu, crevo dostalo poriadne zabrat, ze sa musi teraz spamatat a potom sa to zase zacne zlepsovat. No a este v kombinacii so zubkami...Ja neviem co ten moj malinky urobil, ked sa takto musi trapit - odkedy sa narodil ☹ .
Ivus, zlateho stafiloka mame aj my, pisala som o tom, okrem ineho sme mali pseudomonas, pneumokoka a este jeden humus co som radsej nazov zabudla 😀 . Neboj, nie ste v tom sami, na nas sa nalepi vsetko co moze 😝 . Ale mate to dobre ked mas pediatricku zaroven homeopatku, ta nasa sa nad homeopatiou usmieva 😢 .
Teraz ma pri zivote drzi to, ze po pol roku ideme k rodicom, mozno mi trochu pomozu - i ked tomu velmi neverim, kedze maly je prsovy zavislak. Ale aspon zmenim prostredie, budem niekde kde mi je to milsie 🙂 😀 .

aduska27
19. aug 2008

Kijonkova - my mazeme indulonou uplne vsetko, vratane tvaricky ( dokonca aj viecka v nasom pripade, i ked to vyznieva asi dost divne).