Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

eva.85
19. apr 2009

vladkaz1 - hm, já dávám buď tu indulonu nebo tu Linolu a taky celkem dobrý, hlavně nám ta Linola pomáhá pod těma kolínkama, nemá to pak skoro červený

martaha - já jsem to chtěla zkusit, ale zatím mi to nevyšlo (úplně ho vyřadit), mlíko jako takový, to nepiju, ale jím jogurty a zakysaný výrobky, ale když bylo prckovi 2 měsíce a kožní mi řekla, co všechno mám vyřadit z potravin, tak jsem byla 2 týdny o bramborech a kuřeti, nejedla jsem skoro nic, abych poznala co mu vadí (kojila jsem) a stejně se to nějak výrazně nezlepšilo. Ale určitě nejím nic s kakaem a ořechy.

vladkaz1
19. apr 2009

Ja nekojim ani som pomali nekojila ,taketo problemi nam zacali az od 8 mesiaca , lenze strasne aj zalezi ake potaviny kupujes ono to moze byt tak nastiekane , aj ked umyjes uvaris ta potravina moze obsahovat nejake postreky... to mi potvrdila aj doki, v Lidli nekupujem nic lebo ,s tej Brokolice co sme tam kupili sme mali problemi vsetci..... a kde kupim mrazenu zeleninu nie cerstvu mam pocit teda dochadzam nato ze jej menej vadi

eva.85
19. apr 2009

vladkaz1 - máš pravdu stříkají to různejma sajrajtama, aby jim to vydrželo co nejdéle, prcek se mi osypal i po cuketě, někde tady jsem četla, že jedné mamině se prcek osypal po okurce, pak jednou její rodiče dali prckovi okurku z pole a nic, nakonec zjistili, že to měli hlavně z těch leštících látek. To je hrůza, já to prckovi vařím sama a převážně z mražené zeleniny, protože tady ta bio je v katastrofálním stavu, třeba ve Sparu měli tak scvrklý brambory a mrkev, že se to nedalo koupit.

eva.85
19. apr 2009

Jo a ještě k té mražené zelenině, četla jsem, že je tam méně dusičnanů, není prý tak rychle vyhnaná jako ta volně prodejná ve velkých obchodech.

vladkaz1
19. apr 2009

no ved parve je to tak ako hovoris plne suhlasim!!!!!!!!!!!

vladkaz1
20. apr 2009

ahojte no zasa som to prechvalila mame krasnu tvar ale nohy a brusko otras dnes som zohnala holtov krem, ani to tu nikde nemaju v lekarni stale vypredane, tak som zvedava inak tu konopnu mast nikde v celej Trnave uz som prechosila vsetky lekarne

diddi
20. apr 2009

konopnu mast predavaju na objednavku....vcera som sa pytala v Auparku,dali mi prospekt tych vyrobkov....tak len Robatko vyrobky z konopnej masti su pre deti...inac nie je to vyrabane z marihuany?....nam konecne aspon trochu zabrala calciova mast,Miuska uz nema cervene mapy po telicku a hoji sa to....klop,klop

vladkaz1
20. apr 2009

No ked uz nezaberie toto tak si ju buduci mesiac objednam, ak nezaberie ani ta tak pojdem homeopatke, len nechapem preco sa to tak strieda ze najprv tvaricka a potom telicko ved keby to bola nejaka alergia tak by to mala vsade nie? 😕

jabber
20. apr 2009

vladka - nad tím nemá cenu přemýšlet, ekzém si právě dělá co chce 😒

diddi
20. apr 2009

Miuska to ma vsade,okrem tvaricky,krku a zadocku....ma tu akoby jej bola zima,taku husiu kozu...hlavne na hrudniku,po bokoch,na rukach,nohach a na chrbte....ekzem je v tom zakerny,ze sa objavi kedykolvek a kdekolvek....hajzel jeden!

vladkaz1
20. apr 2009

no tak to ano je to hajzlik........ 😠 😠 😠

garfie
20. apr 2009

diddi: co se tyka te konopne masti, tak pro deti je Robatko (my mame zklidnujici) -je to firma Cannaderm nebo CutisHelp mimi. Oboje by se melo prodavat i na Slovenku, zkus mrknout na net. Oboje maji vsechny mozne vyrobky, masti, mydla a tak....

vladkaz1
20. apr 2009

ahojte tak ja natieram tym hotov krem a malej sa to lepsi asi fakt na tom nieco bude... ma krajsie tie nohy sice cervene ale zlieza jej to ,inak je to paradox mi sme mali take drahe kremi a mozno mast za 30 sk nam zaberie.... inak smrdi to strasne 😅

eva.85
21. apr 2009

Ahojky,
vladkaz1- nám ten ekzém taky putuje, když máme hezký obličej, tak máme zase osypaný nožičky a dekolt a pak zase naopak, střídá se nám to. Jinak se zatím držíme a to jsem mu včera dala frutapuru a měla jsem z toho strach, ale já se bojím při každém novém jídle. Včera jsme byli venku, tvářičku měl skoro čisťoučkou, pak si chvíli hrál (oslintal se) a hned jsme měli na levé tváři flek jako pětikorunu. Tak nevím, jestli ty sliny jsou opravdu tak agresivní, ale zaráží mě, že to má vždycky venku. Doma, když se oslintá, tak to tak červený nemá. Už jsem z toho jelen. Včera jsme měli koupáro, vždycky, když ho vyndám z vany, tak ty flíčky všude po těle zčervenají, chce se mi vždycky brečet, ale ráno je to pak už lepší. Teď máme zase 2 fleky na nožičkách, doktorka mi poradila promastit a pak ještě navrch potřít krémem, který obsahuje zinek, trošku to zabralo, tak budeme pokračovat.

petruci6
21. apr 2009

tak my sme sa toho uz zbavili,musim si poklopat
zabrala moja dieta a ziadne sladkosti

vladkaz1
21. apr 2009

😀 😝 baby aj mi to mame po 1 dni ovela krajsie skoro vobec a to stym kremom smradlavym holtovym

sarka11
21. apr 2009

Ahoj, tak malý měl atopák od 3týdnů, a teď už měsíc používám kosmetiku Cutis help a po atopáku ani památky, a to to měl fakt hrozné, takže doporučuju, kdybych to věděla, tak už ho používám dávno a nemusel by se trápit

petruci6
22. apr 2009

aj mne to uz prislo a pouzivame custishelp mimi 🙂

soanpe
22. apr 2009

Ahoj holky!
Tak se tu hlásíme jako nové. Malá bude mít 5měs. a je to tak 14dní,co pozoruju,že má na nožičkách jako husí kůži a tváře suché,červené,drsné a v pátek osipané celé tělíčko.Byly jsme napohotovasti, v pon.na kontr. vše ok, ale dnes ráno opět červená, škrábe se... ☹
Dr. nám nechala namíchat nějakou mast, tak jsem malou vydtně namazala a uvidíme. Nekojím a přešla jsem na HA Sunar

sheherazada
22. apr 2009

ahojky, prosím o radu. Já dítě nekoupu, spíš sprchuju a chtěla bych poradit nějaký gel na mytí, který nevysušuje. V čem sprchujete vy?

petruci6
23. apr 2009

sebamed,alebo custishelp mimi

vladkaz1
23. apr 2009

ahojte vcera som sa rozpravala s jednou znamou co je lekarnicka a radila mi malu vobec nenatierat sebametom a NIVEA ze je to svinstvo a najhorsie kremi, som len ,cumela bo ja malu natieram sebam. 😕

jabber
23. apr 2009

sheherazada - nepoužívám žádný 🙂

vladka - to je zvláštní, protože Sebamed platí za jeden z nejkvalitnějších, naopak nejhorší prý je Johnson 😖

soanpe
23. apr 2009

tak Johnsnon nemůžu ani já,po Seba má malá suchou kůži a po Nivee se mi taky osipala-Nivea soft cream.
Takže jen olivový olej používáme.Ted máme dokonce něco míchaný zlékárny 😖

petruci6
23. apr 2009

mne kozna povedala,ze sebamed mozem kludne pouzivat,ze je dobry 😒

vladkaz1
23. apr 2009

Tak ved pisem ze som len cumela 😅 ale ajstak jej s tym natrem tvar ked pojdeme von ked jej neublizuje ten holtov krem zaberaaaaa , tvaricka krasna ale nozky a rucicky sem tam flak suchy 😉

eva.85
25. apr 2009

Ahojky holky,
tak nám se to z ničeho nic zlepšilo na tělíčku, všechno máme zklidněné, ale naopak se nám zhoršil ekzém na obličeji, vždycky jsme to měli na tvářích a teď se nám to udělalo na čele a víčku ☹ . Včera jsem si koupila ten krém Cutis help mimi, tak jsem zvědavá, když ho tady tak chválíte. Ale přijde mi to po něm trošku horší, vysušenější a trošku červenější, tak nevím. Jaké s tím máte zkušenosti, jenom dobré? Nebo také špatné?

kamilka12
25. apr 2009

ahojte

je tu hroooozne vela príspevkov, neviem či tu niekto spomína aj taký problém ako máme my..malému sa pred 3 dňami spravila na ruke (oblasť medzi lakťom a ramenom) taký velkú suchý flak a už to má aj na druhej. Je to taká suchá koža na dotyk aj na výzor, akoby tam mal zasušené lepidlo...Nikto v rodine exzem nemáme, tak neviem či je to ono..alebo čo to može byt. Nikedy sa mi zdá, že tam vidím také drobulinké slabočervené bodky v tom ale velmi slabo..no tie bodky su červené hlavne po kúpeli...Ked to má v klude, vidiet tam iba draplavú kožu..Stretli ste sa s tým niekto?

vladkaz1
25. apr 2009

Kami a nezmenila si nejaky krem ,alebo mydlo? prach na pranie.... 🙂

garfie
25. apr 2009

eva: neboj, to je normální, po konopné masti se to opravdu trochu zhorší a zčervená, ale jen dočasně. Vydrž! 🙂