Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

apple15
14. feb 2010

no ja len dufam, ze sme sa toho zbavili, zatial su to len 3 tyzdne, ale od narodenia jej to uplne nezmizlo ani na jeden den az teraz. Su to homeopaticke kvapky, obsahuju rozne bylinky.

jabber
14. feb 2010

romaroma - ano, normální modrá indulona, mojí dceři seděle nejvíc 🙂

apple15 - ten léčitel, to byl pan Dedik?

jabber
14. feb 2010

teda seděla, jsem chtěla napsat 😀

apple15
15. feb 2010

Nie, tentoliecitel sa vola Bielik.

nika262
15. feb 2010

Apple15 a kde býva ten liečitel?

aussiegirl
15. feb 2010

ahojte, neviem ci som to uz sem pisala, ale zabera modra indulona a jedna pani, ktora ma cajovnu mi poradila pridavat odvar rooibosu (caj) do kupela pre babatko. vraj obsahuje vela mineralov, antioxidantov. vraj sluzi aj ako urcita prevencia.

beruska2x
15. feb 2010

no nam treba modra indulona jen exem rozdrazdila, dala jsem taky na doporuceni a uz nikdy ☹ radim natrit malou cast a sledovat 😉

bianka234
15. feb 2010

Ahojte, apple 15 aj mna by veľmi zaujímalo, odkiaľ je ten liečiteľ, lebo ja som bola už u dvoch a ani jeden nepomohol. A dnes som bola na kožnom a je mi z toho na nič, lebo som si na nete čítala vedľajšie účinky mastičky čo nám dala a som asi najvačšia zúfalica, ja to nechceeeeem, rýchlo hoď sem všetko o ňom, prosíííííím.

janetty
15. feb 2010

...ja len k tej modrej indulóne, ja mam AE a mne modra indulóna tiež nerobila dobre, mo nej ma ekzém len viac sčervenel a viac svrbel... ale treba skúsiť, tak ako piše beruska na malú časť na tele, trebárs take 3dni a sledovať...

bianka234
15. feb 2010

nám kázala kožná tiež tú indulonu, a kys.mliečnu, vraj nič iné na premastenie netreba, ale mne sa nepozdáva, neni som s tým spokojná. Baby prosím Vás, všetky tie premasťovačky čo nám kážu robiť, tie aj odstránia ekzém v prípade že nepoužijete kortik., alebo ja to málo mastím? Lebo keď je to už červené a napuchnuté a veľmi to svrbí, vtedy už hociaká mastička nepomôže, to už musím dať kortikoid. Prídete aj vy do takého štádia a dokážete to ukludniť bez kortikoidov? Ja sa neviem vymotať dúfam že ma niekto pochopil.

stankako
15. feb 2010

Apple 15 aj ja by som chcela vediet viac o tom liecitelovi. Vyskusali sme uz rozne masticky no ziadna nezabera. Uz sa na to nemozem pozerat ako sa moje babetko trapi.

iinuska
15. feb 2010

ahojte, ja som skusala dat malemu tiez modru indulonu, ale nepomohla. teraz davam zarabane masticky od kozneho a drzime sa. Obcas sa ukaze maly cerveny fliacik, premastim a je dobre. Ma 2, jednu na premastenie a druhu na loziska.

beruska2x
15. feb 2010

bianka ja mam doma Locoid, kdyz mu to po necem vybehne, zcervena tak staci cca 2 - 3 x namazat a je to zase klidny a staci natirat treba Eucerinem nebo Exipialem nebo Leciderm.. proste co pouzivas na promastovani..

nekdy to vydrzi par tydnu nekdy dyl nekdy min.. podle toho co kde slupne 😅 ted v zime je to horsi, pres leto mel plet peknou cistou...

proste takova prvni - posledni pomoc 😅 masticky michane v lekarne od Dr uz nepouzivam, nevidim co tam je, jen nazev a slozeni zadny 😖 takze dekuji nechci 😝

my to ale mame dost v pohode oproti tomu jak to muze vypadat... zalezi jak moc to mate spatny 😔

misule82
16. feb 2010

Tak jsme byli dnes u kožní a asi jsem si tak trochu naivně přála, aby dala malé nějakou mastičku, po které se to vyléčí 🙂 no zázrak se nekonal.... prostě se to vyléčit nedá jen dostat pod kontrolu a buď to přejde nebo se s tím bude prát i v dospělosti. Locoid úplně nezavrhovala. Naopak říkala, že je lepší už horší projevy máznout a nenechat je moc rozjet. Ještě mám zkusit mastičku s ichtamolem a sledovat a sledovat a ještě jednou sledovat, co malé vadí a co jí prospívá. Vlastně je ta péče jen na mě, jinak vše je jen podpůrné. Docela chválila ten eucerin, leciderm a a-dermu. Stále tu kůži i v klidové fázi promazávat. A dávát 3x denně fenistil. Takže tak 😉

babula90
16. feb 2010

ahojte babenky, s ekzémom sme mali problémy odmalinka, malú som prenášala a mesiac mala na tvári strašné vyrážky, pomohol jej až Holtov krém.
Pred pol rokom sa doškriabala do krvi, okolo prsníka sa jej urobil škaredý výsyp. Kortikoidy brala, ale nechcela som dlhodobo, tak sme pátrali ďalej. Treba zistiť PRICINU ochorenia, nielen mastiť , choroba ide zvnútra. Po vysadení jogurtov sa ekzém stratil! Takže bude alergická na bielkovinu krav.mlieka, našťastie som ju doteraz kojila.
Začali sme choidť na diagnostiku podla Jonáša- www.joalis.sk
má poradcov po celom Slov., teraz dávame kvapky na bruško. Prístroj odhalí, čo je na vine, čo ten ekzém spôsobuje, takže nám velmi pomohol a doporučujem Joalis rastlinné kvapky.

bartakovah
16. feb 2010

Dobrý večer mi sa tiež trápime od dvoch mesiacov s AE , ako píše babule90 je to aj vnútorný problém, nám zistili alergiu na vajíčka a bielkovinu kravského mlieka takže teraz držíme diétu berieme kvapky Hylak a denerel , mastíme indulona modrá, indulona rakytníková a robená masť od kožnej, kúpeme v ovsenných vločkách a v odvare čaju rooibos bio, ten čaj mu dávam aj piť, slabučký odvar, takže uvidíme ako to bude pokračovať ďalej držím nám všetkým palce. Maťko má 9 mesiacov.

apple15
17. feb 2010

ahojte, prepacte, ze vam pisem az tak neskoro, ale nejako som sa nedostala skor k PC. RNDr. Bielik je v Bratislave - do IP Vam dam nanho aj kontakt. Dal nam dvoje kvapky a tie uzivame 4x za den po 2 kvapky do lyzicky vody. Tiez sme sa hrozne trapili a doktori jej vedeli davat len Locoid alebo Advantan - pomohlo to na dni a zase bola cela zapalena a strasne ju to svrbelo. Toto je jedine, co jej naozaj pomohlo!!! A verim, ze by pomohlo aj Vam. A na premastenie (teda teraz skor len na namastenie po kupeli) pouzivame kys.mliecnu a kupem ju v A-derme (ta jej robi dobre). Teraz ju viem, ze vsetky masticky, ci uz drahe alebo lacne su uplne nanic. Absolutne nic nepomaha a poblem ekzemu treba risit zvnutra a nie len patlat takymto malym detickam tie hnusne maste na kozu. Pisem to sem preto, lebo viem, ze kazda mamicka musi byt z toho zufala, ked vidi ako sa jej babo trapi, tak ak budete chciet skuste tohto p. Bielika a ja verim, ze aj vy budete mat coskoro po probleme.

nika262
17. feb 2010

Apple15 a v strave vám nepovedal co mate vyradit, napr. cukor? Napisete aj mne to cislo a este by ma zujimalo kolko sa u neho plati. Dakujem Monika

Inak my sme boli u bylinkarky pani Stanova, a to mu tiez pomaha, zatial sa mu to 2krat zhorsilo, teraz sa mu to zlepsuje, ale nikdy by sa to nemalo zhorsit ako prvy krat. Tak uvidime, ak to nepomoze skusim toho doktora.

A ta masticka Fuzhi, no nic moc, ozaj to treba liecit len zvnutra. A ta bylinkarka nam dala taku mast, je to vlastne vazelina ale s bylinkami, na premastenie vyborna, cela koza sa mu pekne regeneruje.

apple15
17. feb 2010

Co sa tyka jedla, povedal, ze by sa nemal cukor - len vo forme ovocia, ale ke dmam pravdu povedat, tak sem tam zjem a sladke a vobec jej to neublizuje. Na premastenie povedal, ze je uplne jedno, cim ju natrieme, ze problem je treba vyriesit zvnutra. Inak v jedle mi nezakazal vobec nic, ale aj tak sa vyhybam tym najvacsim alergenom. Inak to som sa vyhybala aj predtym a vooobec nic to nepomohlo.

apple15
17. feb 2010

aha, a neplati sa u neho nic, iba za tie kvapky. Jedny stali 200Sk.

stankako
17. feb 2010

Apple 15 mohla by si prosim ta poslat ten kontakt na p. Bielika aj mne . dakujem moc.

ivkaivka
17. feb 2010

apple15, mozem aj ja poprosit kontakt? Budem velmi vdacna.
Uz davnejsie som nepisala, ja som sa spojila s jednou ceskou imunologickou, ta mi nasadila brutalnu dietu (nic kde je biela muka, BKM, cukor, ovocie len varene...ziadne korenie, len sol a kmin, caj iba Rooibos-vraj ma antisepticke ucinky, tak aj zmiernuje svrbenie.) a mala sa mi vycistila asi za 3 dni a to mala ekzem vsade okrem plienkovej oblasti. Teraz jej idu zubky, tak troska cervena, no po opatovnom vycisteni ideme testovat, ktora potravina jej bude vadit.
Apple, ten kontakt by som chcela pre kazdy pripad, ak by ta dieta uplne nepomohla, ja plne dojcim, no som uz neskutocne vynervovana a unavena z toho,ze takmer nic nemozem jest. Vopred dakujem

jabber
17. feb 2010

Přesně tak, problém jde zevnitř - proto kožní lékař ekzém nevyléčí 😅 a vlastně ho ani neléčí.

ivkaivka
17. feb 2010

jabber mas pravdu, nam tresli rovno kortikoidy, ja hlupana ich dala, mala sa nadherne vycistila, no co som zbadala po 3 dnoch, nikdy viac to nechcem zazit, malu som nemohla ani prebalit, pretoze som len plakala. No ta dieta celkom zabera, ale radsej by som skusila tie bylinkove kvapocky (aspon by sme urobili vylet z PO do BA), nech sa uz poriadne najem.

apple15
18. feb 2010

No ja sa napriklad vyhybam len tym najvacsim aalergenom ako napr. rajciny, citrusy, kakao, cokolada, jahody, orechy, paprika. Inak jem skoro uplne vsetko. Ja takisto plne dojcim a neviem si predstavit, ze by som nic nejedla ako ty ivkaivka. To z coho mas mat potom dost mlieka a vitaminy? Doktori vedia akurat vsetko zakazat,a le u nas to absoluutne nepomohlo. Mala bola stale cervena akoby sme ju obarili v horucej vode. Inak napriklad po Balneu Hermal sa tak vyhadzala ako nikdy. Hovori sa, ze soja je velky alergen a je zakazana a balneum obsahuje hlavne sojovy olej - tak nechapem.

beruska2x
18. feb 2010

no holky neni to jednoduchy 😖 nas malej mel prdiky, ze jsem taky nic nejedla, uz jsme nevedela co mu dela zle... kojeni proto pro me - i teda dalsi kompl. bylo nocni mura 😒

jinak naprostou pravdu ma misule..

jde o to nenechat exem moc rozjet a zijistit co komu vadi, jinak vetsinu deti to kolem 3 - 4 roku prejde 😉 takze vydrzet 😀

erinka83
18. feb 2010

Holky, malá má asi 14 dní drobnou červenou vyrážku kolem loktů a v plenkové oblasti, tam měla i asi centimetrové červené fleky, ty byly takové drsnější, ale už trochu vybledly a vypadají "suše"... Nejdřív jsem si myslela, že je to opruzenina, mazala jsem to zinkem, Bepantenem, ale bylo to jen horší, týdem mažu jen bambuckým máslem a zlepšilo se to... Předtím jsem do sebe nacpala buráky, vůbec mě nenapadlo, že je to alergen, mohla by to mít z toho, ale když je to víc jak 14 dní, tak nemělo by to úplně zmizet? Mám jít radši k Dr., nebo to zkoušet "podomácku"? Nejíst elergeny - mlíko, vejce apod. + třeba nějaké ty koupele apod.?? díky....

beruska2x
18. feb 2010

erinak kdyz dam malymu neco "skodliveho" tak se exem zviditelni ale odezni tak do 4 dni.. to uz by jste mely mit pryc ☹

zkus nejakou neparfemovanou masticku a promazavat..

ivkaivka
18. feb 2010

apple, myslim, ze mala vytaha zo mna to co potrebuje, ja to hadam potom dozeniem, ono sa da vystravovat aj takto-zemiaky, ryza, zeleninove polievocky, masko - okrem kuraciny, kompoty mozem -to je moja jedina sladkost, mliecko len ryzove, kapsuta s cestovinkami...ono sa da, len sa treba zatat, niekedy mam pocit, ze je to aj zdravsie ako vyprazane, sladkosti...uz som si aj zvykla, napr.predvcerom som si urobila hranolky, uz som neodolala a dala som si k nim aj tat.omacku a mala bola o.k.kedze bola precistena, tak ten alergen 1x za cas nemoze vadit, dnes som si dala 4 male keksiky, tak uvidie aka bude reakcia a zacala som aj ciste hydinovu salamu a asi nevadi.
Nam napr.vadi premastovanie ja mastim len po kupani a ked nahodou je den ked nekupem, tak natriem, ale len 1x a kupem len v cistej vode.

julie123
19. feb 2010

Zdravim 🙂

My mame AE od cca 2-3mes a doted jsme kortikoidum odolavali, az nyni jsme zacali mazat Locoidem. Muzu se zeptat jake kortikoidy pouzivate? Resp. jakou znacku, jaky vyrobek? Doufam, ze ten Locoid co nam byl predepsan je opravdu setrny jak nam bylo receno! 🙂

Jinak na modrou indulonu nedame dopustit, skvela!!! A Balmandol do koupele 🙂