Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

jolav
18. apr 2008

Ahoj syrael, je volně prodejná. Kupuju Cannaderm, někdy to musí v lékárně objednat. Je to český, koukni se na www.cannaderm.cz

jahodka11
18. apr 2008

lusil, tak som prisla na to, z coho sa vyhadzal......nurofen sirup je jahodovy :(((((( taka som nahnevana, az no....ani napisat to tu nemozem, a to je tam takym malickym, ako keby nic a v lekarni nas poznaju, vedia, ze maly je asi alergik....ja im tam tak vynadam...cely den je maly nervozny, az plakat sa mi chcelo, ked som ho teraz kupala a videla, aky je cely cerveny....boha aj so sirupom!!!!

lusil2005
18. apr 2008

jahodka (mimochodom monentalne vystizny nick 😀 ) nic si z toho nerob, to za taky den - dva uplne zmizne. neboj

jahodka11
18. apr 2008

haha, lusil, asi sa premenujem 🙂))

bambusko
19. apr 2008

jahodka,tiez som sa takto rozculovala, aj do liekov pre alergikov sa davaju alergeny. brali sme aerius a v letaku bolo upozornenie, ze obsahuje zltu SY, ktora nie je vhodna pre alergikov 🙄 my mame tiez proble s jahodami /aj v caji/ a brufen je ok

alami
19. apr 2008

jahodka - tak to je sila!!!! Chúďatko! Ja toto stále riešim, starší má alergiu na um farbivá a trepú ich do všetkých sirupov (liekov myslím)- všetko je s jahodovou príchuťou! Tiež ma ide na tom poraziť a tŕpnem, či sa vyhodí.

A malému sa zase vyhodil ekzém na celý chrbát - som mu blbá včera dala piškótku - bezlepkovú, ale jasne, že som vedela, že v zložerní sú aj vajíčka... ale chudák sa tak driapal za bábovkou, tak som mu dala piškótku - a už to mám tu (výsledky z krvi ešte nemáme, tak stále neviem, na čo je alergický ☹ )

ladek
19. apr 2008

Ahojky 🙂 Vracim se na babske recepty na atop.ekzem ☹ Na kazde koupani varime 2 hrsti vlocek asi na 1l vody!Pak je propasiruji a dam do vany.Maleho tak koupeme od 3 mesicu a pomaha to 🙂 Jinak ho promazavam modrou indulonou a to treba i behem dne 😉 Jeste mame vyzkouseny krem od f. "ZEPTER" a ten mu pomohl kdyz to mel opravdu osklive ☹ Ja teda jeste stale kojim,protoze mi nechce jist ☹

evaka
20. apr 2008

Ahojte mamičky atopičky, chcela by som sa spatat na rocnu dcerku, takmer od narodenia sa jej obcas vyhodi cerveny fliacik, mensi ci vacsi, niekedy je tych fliackov viac, najcastejsie na tvaricke, pri uskach, alebo na hrdielku, ked ideme k lekarke nic nema tak som jej nic neukazala. Oni sa stale obajvuju a miznu. Brala som to tak, ze z toho vyrastie ale sa mi to prestava pacit. Malu to vobec nesvrbi, neskrabe to, vyzera to len ako esteticka vada 😉 , ale nema to nabeh na nejaky ekzem? Pozorovala som reakcie na potraviny, prasky, ale fakt neviem, z coho by to mohlo byt a preco sa to vyhadzuje. Neviete poradit? Budem moooc vdacna, najlepsie cez IP.

wali
21. apr 2008

bambusko, to si uz tretia, ktora ma celkom pozitivny ohlas na sodu bik. to je super!

jabber - tak som vyskusala aj tu mrkvovu stavicku a ta malemu viacej chuti nez ta hroznova (len tie veci potom ako vyzeraju! 🙄 ) a kupila som aj Nutrilon a vyskusala som spravit maly pohar mlieka a celkom to slo. takze vyzera, ze mu to aj chutilo. co som celkom rada, lebo som mala vycitky, ze ma malo mliecka, tak budem kludnejsia.

jahodka - hned ma napadlo, ze to bude z toho sirupu a vidis 😖 je to fakt na porazenie, nechapem preco take prisade vsade davaju!

ladek - tiez zatial pouzivam odvar z otrub (podobne ako vlocky), ale potom vyskusam tu sodu bik. ak to bude ucinne, budem rada, lebo nemusis pripravovat odvar, ale rovno supnut do vody 😉

jabber
21. apr 2008

jahodka11 - teda to je drsný s tím sirupem, taky nechápu proč do všeho cpou zrovna jahody, před kterýma jako ovocem nejvíc varují 😕

alami - a kdy budete mít ty výsledky? Třeba to byla jen náhoda, ne? Kolik může být v jedný piškotě vajíček?

evaka - já myslím, že ekzém už by se nejspíš dávno rozjel....nemá prostě jen suchou kůži? Bráchovo děti (všechny 3) mají v zimě taky takové fleky po nohách a na zádech, musí se jim to po každém koupání mastit Excipialem a jen začne jaro, tak je to fuč a je klid zase až do zimy.

wali - no jo, mrkvová šťávička je na oblečení super 😀. A který Nutrilon jsi koupila, ten obyč? Já jsem měla nejdřív obyč, jak jí to nadýmalo (což ale po 2 dnech přešlo), ale i tak jsem si řekla, že zkusím Comfort. Ten je ale tak příšerně hořkej, že to vůbec nechtěla, což se fakt ani nedivím, protože já bych to taky nejedla, takže jsem ho hodila do koše. No a pak nám ten obyč došel a lékárna měla zavřeno, tak jsem v Bille koupila Sunar a ten jí jede taky. Ochutnala jsem oba a musím říct, že Sunar je chuťově lepší, ten bych pila nejradši taky 😀 . Ale vrátíme se asi zase k Nutrilonu.

syrael
21. apr 2008

jolav: tak jsme vyzkouseli a ze zacatku to zafungovalo, ted se to ale zase zacalo forsit, tak uvidime...Diky za tip.
Chtela bych se zeptat na recept na skrobovou koupel pro atopuky, neznate nekdo? Moc dekuju!

jahodka11
21. apr 2008

maminy, tak danielko je po piatkovom sirupe s jahodou konecne ako tak vycisteny...inac, odstavenie od mojho mliecka pomohlo, ekzemik sa uplne zminimalizoval az zmizol, nebyt toho pokusu so sirupom 😠

wali
22. apr 2008

jabber - ten nutrilon som kupila obycajny, ale tiez mi nechutna nic moc a tak zvlastne ho citit 😔 mozno tiez vyskusam neskor aj ine znacky, ale drobec nutrilon vcelku dobre pije, tak nebudem zatial vymyslat. na zaciatok mu pripravujem len pohar denne, aj to polka skonci kade-tade mimo.

jahodka, tiez som mala pocit, ze ako maleho menej kojim, tak exzem nema. aspom ze to pomohlo a najdolezitejsie predsa je, ze si maleho kojila tak dlho, ako si mohla a zvlast prve mesiace boli dolezite 😉

alami
22. apr 2008

tak máme konečne tie výsledky - ale všetko negatívne. Vraj to ale neznamená, že alergik nieje. Lebo ak sa doteraz z niečim nestretol - ako napr to vajce -mal ho až v tej piškóte a to bolopo teste, tak mu alergia nevyjde. a pri takýchto drobcoch, že sú tie výsledky aj tak také kadejaké...proste, že to až tak dobre nevychádza - no super, tak to som si moc nepomohla.
Tak nás teda poslala na alergo - objednali nás tam hneď na 7.5. - to je užo 2 týždne, tak super!!!
No a teraz má chudáčik kiahne - hrozné - samozrejme, že tam, kde má ekzém sa mu to vyhádzalonajviac, tak to má chudák strašné.

adal
22. apr 2008

ahojte, viete mi niektorá poradiť, či môžem so synčekom chodiť na plávanie keď papá HA Nutrilon a teda má nábeh na atopický ekzém? 🙂

alami
22. apr 2008

adal to že papá HA s tým moc nesúvisí, to možnom dať i preventívne. Skôr - ako vieš že má nábeh na AE? Ak teda skutočne ten nábeh má, tak by som to tou vodou v bazéne asi nedráždila, lebo keď sa ti už AE prejaví, len ťažko sa ho zbavíš.

ladek
22. apr 2008

Rozumim tomu dobre,ze koupete v jedle sode a pomaha to na ekzem ??????????? 😅 😅 😅 😅

jabber
22. apr 2008

alami - tak snad na tom alergo něco zjistí 😅

adal - já bych teda s ekzémem nebo s náběhem na něj obcházela bazén velkým obloukem 😕 , vysušuje hodně i normální voda, natož ta přechlorovaná v bazénu 😖

nycer
22. apr 2008

Prosím poraďte, myslíte že suchá kůže na loktech a kolínkách může být náznak atopického ekzému?? 😕

dadulka19
22. apr 2008

nycer,suchá koža ešte nemusí znamenať AE.Má to aj červené,či len suché 😕 ?

nycer
22. apr 2008

Zatím to má jenom suché. Ale když byl malinkej, tak měl šupinky na hlavě a hodně citlivou pokožku. Ze všeho se osypal. Doktorka mi řekla, že má předpoklady na ekzematika. ☹

xjanex
22. apr 2008

ladek: rozumíš tomu dobře 🙂 taky už jsem tu sodu 2x vyzkoušela a můžu sama potvrdit že super,malá má po koupání krásně hladkou kůži a to předtím neměla,tak že opravdu spokojenost 😎

jahodka11
22. apr 2008

wali, dakujem za povzbudenie 🙂 plne som kojila 2 mesiace, potom sme museli dokrmovat, lebo mu moje mleicko nestacilo....a potom som kojila len rano a sem tam pocas dna, ale to bolo len take cuckanie, ked nemohol zaspat a tak...preto som ho odstavila.....keby som plne kojila, este to vydrzim....som rada, ze sa mu polepsilo 🙂
dnes som mu skusila dat prsnik do pusy, co bude robit a on nic, nevedel co s nim 😵

ladek
23. apr 2008

Diky za radu XJANEX 😀 😀 😀 Muzes mi jeste prosi napsat jaky pomer davas na koupani ?????? 😨 😨 😨 Urcite to vyzkousime !!!!!!

lusil2005
23. apr 2008

baby? a ked prestanem kojit, kolko UM mam davat malej? 😕 a ako casto? ked okrem papania a UM bude mat aj pitivko?

hellosona
23. apr 2008

ahojte... dlhsie som tu nebola (nexcem to zarieknut), ale my mame ekzem uplne super (teda oproti tomu, co to bolo)... momentalne mu tie zahyby vytieram jarishovym roztokom a stale ta biolampa. tak sa vytesujeme 😵 😵 😵

jahodka: tak to s tym sirupom je sila ☹ dufam, ze uz ste uplne ok 😉

ozaj a davali ste niektora do kupela oilatum, alebo ako sa to vola? vraj je to vyborne 😕

dadulka19
23. apr 2008

nycer,neboj,len premasťuj.Suchá kožička ešte naozaj nemusí znamenať ekzém.Treba,aby aj veľa pil a netreba ho denne kúpať.Šupinky na hlavičke má väčšina detičiek.A ak sa aj časom z toho vyvinie AE,príp.iný ekzém,netráp sa s tým teraz,lebo tomu sa asi zabrániť nedá.KeĎ má byť,tak bude.Ja som mávala, ako malá,tiež suchú kožu a AE nemám,ani iný ekzém som nikdy nemala.A ak sa vysype zo všetkého,treba zistiť,na čo má alergiu 😉 ...a držím palce,nech to nie je AE 😵 😵 😵

ladek
23. apr 2008

HELLOSONA:ja oilatum davam,kdyz nemam uvarene vlocky 😀 😀 Myslim,ze je to celkem dobre 😉 😉 Nemusis pak detatko tak promazavat 😉My to obcas pouzivame,kdyz spechame s koupanim 😝

nycer
23. apr 2008

Dadulka, moc ti děkuji za podporu. Mám druhý dítě a jsem z něj vyplesklá ještě víc než z prvního. Je to asi tím, že jsem starší. Koukám, že máme skoro stejně staré dětičky. Já mám teda kluky. Jednomu je 6 let a malýmu je 7 měsíců. Už chodí Lucinka do školy? 😲

hellosona
23. apr 2008

ladek: diki, tak dnes to kupim a skusime okupkat... prave to som pocula, ze potom netreba tak bejby premastovat... tak to by nam vyhovovalo 😉