Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lojzina
21. apr 2012

@maya30 tak to je silny kafe 😅 ☹ ☹ 😠 😠 😠 😠 😠 😠

luthien.k
21. apr 2012

@jahody11, to musí zhodnotit kožní, co to je za projev... Pokud neví jedna, jdi jinam 😉

martinka1981
21. apr 2012

@maya30 tuto s @luthien.k sa neradiš??
s jej radami to zvladnete aj bez všetkych tych masti a hovadin(prepačte za vyraz 😝 )

jahody11
21. apr 2012

@luthien.k hmm, asi mas pravdu, dnes sa mi zda, ako by sa jej to uz aj zacalo zlepsovat 🙂

maya30
21. apr 2012

@luthien.k neviem ake opatrenia by som este mohla robit...eliminacnu dietu sme uz mali, nic sa nepotvrdilo, vsetko ostatne co ma este napada visi na financiach, myslim tym pobyty a specialne oblecenia...momentalne je ekzem na ustupe kvoli tej masti, rada by som ten stav udrzala, ale ci to dokazem, neviem.

@martinka1981 ale ano radim sa, radim...ale mam dojem ze maly ma momentalne tu kozu uz tak vyhecovanu, ze zle reaguje na vsetko, navyse tie loziska su infikovane a to sa len tak nespravi

martinka1981
21. apr 2012

@maya30 no ak su infikovane tak niet inej cesty ako ATB a pripadne aj kortikoid ☹
moja malá ked bola na tom už tak zle tiež sme použili ten Fucicort a Locoid,ale to bola male mimčo a bola vo fakt zlom stave,pred rokom.
Odvtedy sa držime bez tychto veci vdaka Katke a spol. 😉

michelllka
21. apr 2012

ahojte, mohli by ste mi prosim poradit. Malicka ma 3 mesiace a ma alergiu asi na vsetko co zjem, ma exzem ale hlavne nechcela vobec priberat, tak som ju zacala prikrmovat a musim povedat ze kozicka sa jej velmi zlepsila, no dnes som na oslave narodenin zjedla tortu (vobec som si neuvedomila, ze je tam kakao) a tak ju dnes radsej nebudem kojit dam jej len bebu a budem odsavat,ale neviete mi poradit ako dlho moze byt ten alergen v mojom mlieku? kedy bude bezpecne ju zas nakojit? Ja viem asi to prehanam, no uzili sme si uz svoje a nechcem nic riskovat.

xmalij
21. apr 2012

@michelllka ahoj, ja teda uz nekojim, ale podle toho co tu Kata radi, tak pise, ze v MM je alergen az za 20 hod, tak by bylo skoda malou pripravit o mlicko uz ted..

korcek
22. apr 2012

Ahoj kupila som malemu teraz novinku Dermalex krem na ekzem pre deti a konecne nam nieco super zabera.Vyskusali sme uz hadam kazdu mast ale tato je fakt super.Dufam ze po case neprestane zaberat.

korcek
22. apr 2012

@katrenka 111 ja som kupila Dermalex pre deti na ekzem a ten je bez vone.Mozno si mala Dermalex pre dospelych a ten ma mozno nejaku vonu.

martinka1981
22. apr 2012

@michelllka skor si myslim že vadi vajce ako kakao v torte 😉

mirka00
22. apr 2012

@luthien.k dobrý deň.tak ja som šla s malým na kožné(písala som príspevok na str.407 o 17:30)kožná nám dala nejakú masť ktorú nám namiešali v lekárni.pediatrička povedala aby sme skúsili HA mlieko bebu,že tá je vraj najmenej horká.no dala som mu ju raz a dosť!maminky mi tu písali,že to sa nemože ak je to AMB.že vraj sú na to mlieka na predpis.no mám pocit,že naša pediatrička nás pekne odflákla a nedala si ani námahu aby zistovala čo to vlastne je.atopický alebo alergia!podotýkam,že moj syn má tváričku ráno peknú,počas dňa sa mu to zhorší.nesvrbí ho to,je pokojný pekne papá,stoličku má raz za tri dni niekedy za štyri.akurát v noci po papaní keď ho uložím,tak si chvílu ako keby tváričku šúchal o vankúš a prehýna sa,inak spinká dobre.na pliecku som mu našla malý suchý fliačik a aj na stehienku ktoré nie sú červené ale majú farbu pokožky len sú suché.tak teraz naozaj neviem či to má všetko s toho ako sa pretáča a niekedy neudrží rovnováhu a zaborí sa tváričkou do postele,na zemi má koberček a na nom deku.už naozaj neviem čo si mám o tom myslieť.prikrmovať sme začali nedávno,zatiaľ len mrkvičku.dakujem vám za odpoveď.

lelask
23. apr 2012

Ahojte, v piatok ideme na testy na alergo a chcem sa spytat asi fets blbu otazku 😅 Netreba nasadit do stravy spatne vsetky alergeny aby sa objavili vo vysledkoch?

modra1
23. apr 2012

@maya30 doplním čo ti napísala @martinka1981. Zyrtec a Dithiaden sú antihistaminiká, dávať naraz nie je dobré, D. je antih. 1. generácie, čiže kopec vedľajších účinkov, predovšetkým spavosť, celkové utlmenie. Zyrtec bral môj 6 ročný syn pred operáciou nosnej mandle 2x denne po 10 kvapiek, alergologička povedala, že je to zvýšená dávka, aby sme ho udržali zdravého na operáciu. Podľa mňa je to celé zle, vymeň doktorku. Na alergológii ste už boli? Až nabudúce dostaneš niekoľko super predpisov, prines ich najskôr domov, na nete prečítaj príbalové informácie, poraď sa tu aj v iných diskusiách (k antihist. ti výborne poradí strapco13, je ORL lekárka).
Infikovaný ekzém sa dá liečiť doma genciánovou violeťou, ale jednak záleží aký je rozsiahly, tiež treba istú skúsenosť. Výsledok nemusí byť vždy vyliečenie, niekedy je tam odolný bacil, často treba aplikáciu opakovať a aj genciána sa nesmie používať pričasto. Kožná asi nerobila stery a dala radšej lieky na všetko. Nechutný alibizmus 😝 .

modra1
23. apr 2012

@lelask podľa mňa nie, deťom napr. vyjde alergia na kraba, kt. nikdy nejedli 😉. Treba ale vysadiť antihistaminiká ak nejaké berie.

vikazv
23. apr 2012

Dobry den, mala by som jednu otazocku ...je vhodny batat / sladky zemiak/ pre 8mesacne dieta ako prikrm??:...dufam, ze to nie je alergen?.....dakujem pekne

lenkax7
23. apr 2012

@lelask ahoj,my ideme na testy zajtra,ci nemame ABKM.Doktorka sa ma pytala,ze kedy sme vysadili mliecne vyrobky,tak som jej povedala,ze pred 2 tyzdnami.Povedala sestricke,nech nas objedna co najskor,lebo potom mozu byt testy negativne.

modra1
23. apr 2012

@lelask
@lenkax7
Takže je to nejasné 😀.
Dcére robili krvné testy ako 5 mesačnej, ja na diéte od jej 6 týždňov, alergologička to samozrejme vedela. V testoch jej nevyšla alergia na nič z tých 20 najčastejších alergénov, hoci domácim EET som vypozorovala na čo reaguje. Dr. berie do úvahy moje zistenia, zhodli sme sa na tom, že malá má nonIgE alergiu 😉
A synovi vyšiel ten krab, hoci ho nikdy nejedol.

lelask
23. apr 2012

@lenkax7
@modra1
takze to by som jej to mala rychlo nasadit???? Sikol by sa mi este nazor @luthien.k .
Ak jej to vsetko nasadim zajtra bude to do piatku stacit? Boze, ked si predstavim, ten exem co nas caka ☹ a hned na druhy den odchadzame na vikend na liptov. To bude teda sranda ☹ ☹ ☹
Fakt neviem, co robit.

xmalij
23. apr 2012

@lelask nestras, ja nevim co bych nasadila, musela bych vsechno..elim. dietu drzime 4 mesice a nedari se na nic prijit, proto jsme vysadili uplne vsechno a chvili dobry, chvili blby. Na testy jdeme uz za tyden.

lelask
23. apr 2012

@xmalij no nam sa to tiez nedari uplne vychytat. Prave teraz sme v takej dobrej docistovacej faze, ale je vidno, ze tam nieco este vadi. Ja tam skusim zajtra zavolat a opytam sa. Nechcela by som ju dat pichat a nakoniec z toho nic nebude kvoli diete 😒

lenkax7
23. apr 2012

@lelask no neviem,ale doktorka nam nekazala,aby sme nasadili opat mliecne,tak uvidime co vyjde.

xmalij
23. apr 2012

@lelask nevim, co to resime s Luthien, tak o nicem takovem taky nepsala, tak ona se taky ale urcite vyjadri (az vybali z vikendu 😉 ).

veruneckaz
23. apr 2012

@katrenka111 v homeo nie je na ekzem univerzalny liek, kazdy potrebuje iny, podla toho aku ma pricinu, a co jemu zabera. Ja som dostala 2 druhy guliciek a po mesiaci mi jedny vymenila za ine. Po 2 tyz. som to mala vyrazne lepsie, po 6 tyz. som mala plet ako z rozpravky.

modra1
23. apr 2012

@lelask nie, za mňa určite nie, reagovala som preto, že lenkina dr. radila vlastne opak. Určite by som dieťaťu nedávala to čo mu robí zle. Načo, aby jej vyšli testy, že je alergik? Veď vieš, že jej nemusí vyjsť nič a nie preto, že jej nedávaš alergény, ale preto, že môže mať non IgE alergiu.

maya30
24. apr 2012

@modra1 na alergologii sme boli, vysla nam alergia na kraba, ale toho este nejedol 😀 Co sa tyka vymeny doktorky, ja uz neviem kam by som sla, toto bola uz tretia kozna, tie predchadzajuce boli este horsie, tato ako jedina nam brala aj stery, idem prave volat za vysledky...Tie antihistaminika su pre mna velka neznama, fenistil nam zaberal ale brali sme ho asi prilis dlho, lebo posledne tyzdne som mala dojem ze je to rovnake ci mu ich dam alebo nie....dithiaden mu teraz davam len vynimocne, ked ma ist spat a velmi sa skrabe, inak len zyrtec, ale tam nevidim ziadny vysledok, doktorka nam povedala ze to treba brat dlhsie, lenze co ked ja praveze potrebujem okamzity ucinok ?
Momentalne je ekzem "potlaceny" - zamerne to tak hovorim lebo zostali mu po nom hnede fliacky a akonahle vysadim mast, tak sa mu na tych miestach zacnu vyhadzovat pupienky a sme tam kde sme boli...

luthien.k
24. apr 2012

@lelask, nedělala bych to, vídám výsledky dětiček (obvykle silných atopiků), kteří jsou na dlohodobé přísné dietě a přesto jim zcela jednoznačně vycházení pozitivní protilátky proti alergizujícím bílkovinám. Navíc velká část dětí má stejně nonIgE alergie, u vás konkrétně to na zvýšené spec. IgE netipuju, každopádně jsem na to zvědavá, jako u každého prcka 🙂

A znova opakuji - dobrý alergolog za jediný plnohodnotný průkaz potr. alergie bere eliminačně expoziční test.

solinkarka
24. apr 2012

ahojte..neviete mi podla foto povedat ci sa jedna skor o atopicky alebo detsky exzem? viem ze kozna mi povie najlepsie ale rada by som vas nazor...diky ☹

luthien.k
24. apr 2012

@solinkarka diagnóza dětský ekzém, pokud vím, neexistuje, může jít o dětskou formu atopického ekzému (správně atopické dermatitidy) nebo i jiný kožní projev, ale to fakt chce lékaře. Jinak pokud chceš slyšet, zda takto může vypadat atopický ekzém, tak ano.

roo
24. apr 2012

@luthien.k mna tu presviedcaju v okoli, ze ked ekzem nesvrbi, tak to nemoze byt z potravin...