Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

stopobezite
16. jún 2012

děvčata, můžu se zeptat? Obsahují rohlíky mléko? a chleba?

katyxq
16. jún 2012

@stopobezite Můžou - často obsahují jako zlepšující přípravky syrovátku nebo sójovou mouku (tímpádem kvalita mouky pšenicné a žitné je asi dost mizerná, když to vez berliček nejde 😒).

milek
16. jún 2012

Ahojte náš malý má problém s pokožkou od narodenia.Asi v dvoch mesiacoch sme boli u kožnej ktorá nám povedala že to má detskú seboreu a z toho vyrastie, teraz mna skoro sedem ale akosi sa to nestráca ba ešte ked sa oteplí sa nám to zhorší do červených flakov , hlavne na končatinách a to je na slniečku minimálne a vzdy natretý Dailongom.Na umývanie používame bud oilatum alebo čistú vodu , na natieranie atoderm od Biodermy a k tomu sem tam fenistil gtt.Pije od štyroch mesiacov Bebu , mali sme aj Nutrilon Ha ale z toho zvracal , potraviny ktoré sa mi zdali že mu nerobia dobre napr. mrva som vylúčila teraz sa mu to opat zhoršilo , v pondelok ideme na kožné ale chcela by som mu este skúsit nutrilon Allergy care, neviete či ma tiež takú nahorkastlú chut ako HA lebo sa bojím aby to malý pil

jandl
16. jún 2012

Milé dámy,matky atopiků,alergiků,Mám 5dětí.Nejstarší,11letá měla svého času dost rozjetý exém,2.ne,další 2už jako miminka a to už mě fakt štvalo.Zajímala jsem se o alternativní metody všeho druhu a zkončila u makrobiotiky.Nedám na ni dopustit.Sežeˇnte si knihy od Mudr Strnadelové radost z jídla a Radost ze zdravých dětí.Navštivte její kurz,pochopíte.Začátky jsou strašné,ale když budete chtít,stojí to za to.Ráno vařím kaše-jáhly,natural rýži,kombinaci těch dvou,ovesnou,kukuřičnou,kukuřici+jáhly,..doplním vařenou zeleninou,tak lžíci nebo2.můžete semínka sluneč.,dýně(umyté,opražené,zastřiknuté shoyu),sezamové gomasio.kousek kvašené zeleniny,něco syrové zeleniny.Všechno tam vždy samosebou nemám 😀

luthien.k
16. jún 2012

@milek AC mléko má podobnou chuť jako HA mléko. Při podezření na atopický ekzém je to ale nutnost.

milek
16. jún 2012

@luthien.k Ďakujem tak ho asi budeme musiet vyskúšat a uvidíme lebo dnes sme samý červený fĺak ☹

xmalij
16. jún 2012

@luccii to ti nevim presne, nekdy jedu jen pro mlika...mala da jedno za dva dny, tak to beru na kartony 😉. Co jsme se ale vratili k lepku, tak vydaje radikalne klesly, to bylo husty..ale co by clovek pro to neudelal, ze..l
Zinkova je v tube, stoji par korun. Holtovku neznam, netusim.
My ke kozni nechodime, cekat pul roku na objednani a donest si domu kortikoidy, dekuju nemam zajem 😎.

xmalij
16. jún 2012

@stopobezite meli by ti to v pekarne nebo obchode, nejlepe vyrobce potvrdit. Ja mela potvrzeny seznam surovin, sami mi rekli, ze kvuli kynuti nekdo mliko pridava. Pak z toho obchodu udelali Billu a tam nikdo nic nevi..ani ohledne peciva, ani slozeni blby sunky..jen mi pani udelala prednasku, ze maji extra mlecny rohliky, jestli chci..trochu mimo misu 😎.

katyxq
16. jún 2012

@xmalij My s malou u kožní nebyly vůbec,, jak vypadá ekzém poznám, když na něj trpím sama - a mám ho v nejlepším stavu, co s ním na kožní nelezu 😉, no a malá je od té doby, co držím dietu, úplně bezekzémová, při porušení diety jí naskočí všehovšudy jen pár pidi mini pupínků a pak teda projevy v trávicí soustavě ☹.

xmalij
16. jún 2012

@jandl vcera jsem ji docetla, nektery tvrzeni se mi nelibi ani trochu, z receptu je tam dost jidel smazenych. Ale sama jsem si neco vyzobala a protoze je tam nekolik surovin, ktere pouzivam rada, tak se mi ten pristup libi, ale chce to podle me vseho s mirou...kor u deti.
Napr. ovesne placicky u nas zabodovaly vcera 😉.

xmalij
16. jún 2012

@katyxq to je dobre!! Mate super, ze ti mala tak hned reaguje...jak jsem psala uz kdysi, my HA dietu drzeli od ledna, ubirali jsme jednu potravinu za druhou a nic..skoncili jsme po 4 mesicich na 8 potravinach, pak jsme objevili, ze asi ryze a to jen diky pustu co mela pri rotaviru. Ted postupne pridavam a vracim a jeste to neni ono, neco malo, ji vadi... testovani jaky jsem si predstavovala, se u nas nekonalo, zuby a ryma to vzdy cele zamotaly 😖.

katyxq
17. jún 2012

@xmalij No super bych zrovna neříkala - sice reaguje v podstatě hned, ale pak jsou z toho problémy na několik dní, týden 😒. Zatím to vypadá, že malé vadí jen BKM a sója, uvidíme časem, z příkrmů jsme teda zatím zkusili jen oves, ječmen, žito, pšenici (tu budu muset testnout ještě jednou, ale spíš jsem já snědla v tom thajském bistru něco, v čem byla sója), dýni, brambory (nechutnají jí, ale alergická na ně se zdá že není) a dneska jsem začli s mrkví, chtěla jsem dřív než mrkev dát cuketu nebo brokolici, ale nesehnala jsem žádné pěkné.
Jen 8 potravin je teda na pendrek, to je dost omezený jídelníček ☹.

xmalij
17. jún 2012

@katyxq no ja myslela super, ze poznas brzo reakci, nasledky jsou desny, je mi jasny. My reakci nevideli, presto byla den ode dne horsi a horsi a pak z cista jasna zase dobra a znova...

katyxq
17. jún 2012

@xmalij Jasný, jsem fakt natvrdlá 😅 - reakci poznám, to jo.

mitka10
18. jún 2012

@dadulka19
ahoj, ako sa vola ten bylinkar ktory vam lieci atopicky ekzem?

majjjka24
19. jún 2012

maminy, aj u nás zhoršený AE, po vysadení všetkých možných alergénov sa zlepšil a po pobyte na slnku sa to strašne zhoršilo... čítam, že červené miesta sa nemajú premasťovať, teda čo na ne.. inak koža nie je suchá, len sú po celom tele červené fľaky... niekde menšie, inde väčšie a pod kolennými záhybmi také mokvaúce fliačiky, tá genciánka, to je tá fialová vodička, alebo niečo iné??? A čím teda tie červené miesta potierať??

martinka1981
20. jún 2012

@majjjka24 na červene miesta emolient( Bioderma Atoderm PP, A derma Exomega,Eucerin Omega 12% atd... )
na to niečo so zinkom ,sudocrem,bubchcen na zapareniny alebo na noc Ichtamol _ Pozor nesmie isť na slnko Ichtamol.
Na tie mokvajuce genciana -fialova vodička 😉 potrieť a nechať tak.
Slniečko je teraz ostre a je strašne teplo tak treba aj opalovaky použivať, a jasne že bud v dopoludnajšich alebo popoludnajšich hodinach najlepšie 😉 chodiť von.
pišem ako tatar😝

luthien.k
20. jún 2012

@martinka1981 ale píšeš to dobře 🙂

martinka1981
20. jún 2012

@luthien.k no len aby som bola pochopena 😀

majjjka24
20. jún 2012

@martinka1981 ďakujem, pochopila som 😉

martinka1981
20. jún 2012

Baby funguje vam MK normalne??? Však ja sa neviem nikam dostať,nikomu odpovedať,ani smajlikov použivať! No som fakt nasr.... 😖

luthien.k
20. jún 2012

@martinka1981 Ty se asi přihlašuješ přes slovenský MK, že? Ten český funguje normálně...

martinka1981
20. jún 2012

@luthien.k ano cez slovensky,dnes doobeda uplne vypadol a odvtedy mi nič nefunguje😝
ale už mi tu pomocnik niečo update -tuje 😀 tak snad to potom pojde.
Ja som taky antitalent a ešte ked to tu mam všetko v AJ 😝
Ako sa mate?

luthien.k
20. jún 2012

@martinka1981 aplikujeme v praxi tu léčbu infekčních nemocí, co jsem zrovna před pár dny psala článek 😀, páč jsou oba kluci nemocní (asi jsme chytili u dr., kde jsme byli kvůli předoperačnímu vyšetření), teda už jen Tobík, Mates jeden den zvýšenou teplotu, druhý den horečku (nesrážené 🙂) a už je OK. Pro ostatní pro inspiraci: https://www.modrykonik.cz/katalog/firma/luthien...

martinka1981
20. jún 2012

luthien.k jeejda,tak mate veselo 😖 prečitam si isto čo si napisala.
U vas su tiež take tepla?? Mi to pripomina Chorvatsko min.rok ked sme tam boli 😀

martinka1981
20. jún 2012
luthien.k
20. jún 2012

@martinka1981 taky, taky, i když u nás jsme výš přeci jen, takže se to dá snést. Veselejší je, že příští týden plánovaná operace, budeme se rozhodovat v pondělí, jestli na ni půjde nebo ji odložíme...

martinka1981
20. jún 2012

@luthien.k
včera som bola zhanať tekuty parafin(na vyrobu eko postreku na zahradku😀 ) najprv sa tak tvarili že nevedia či mi maju predať ale potom som povedala že načo potrebujem tak sa na mne celkom lekarničky pobavili 😀
som čitala o tej jedlej sode že ako ju budem zhanať zas 😝 to je tu hruuza.

luthien.k
20. jún 2012

@martinka1981 😀 dobré 😀
Jedlá soda se prodává normálně, používá se třeba při pálení žáhy 😉

martinka1981
20. jún 2012

@luthien.k fiii že operacia ☹ a ktory drobec? Teda,to su mi veci.Budem na vas myslieť 🙂

sedim vonku ,čakam kedy sa mi update-tne ten pc ,štipu ma komare ale už len par minut 😀