Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

mikulka
27. máj 2010

bianko: to je teda divné s tím léčitelem.
A to s tou žloutenkou není pravda. Když je těžká novorozenecká žloutenka, tak trvá i měsíc či více.
Jak by tak malé dítě mohlo chytit klasickou žloutenku? To je prostě nesmysl. Vždyť ta se projevuje úplně jinak, než ta novorozenecká.
A jak to, že ti dal troje homeo? To máš dávat všechna nehednou? 😕 Přece se má dávat vždycky jen jedno, je to napsáno v pravidlech na www.homeopatitie.cz

desszi
27. máj 2010

sano myslim ze nieco podobne ako biorezonancia - pristrojom ti zistia frekvencie buniek a organov v organizme. kazda by mal pracovat na urcitej urovni, pokial su chyby nastyne odchylka. okrem toho su v pristroji urcite databazy a na zaklade nameranych vysledkov ti potom vedie povedat na co tvoj organizmus reaguje citlivo, co mas vylucit zo stravy, na co mas nabeh, na ake ochorenie, ako sa mu vyhnut a kopec inych veci. okrem toho vedia hodnotit aj tvoju auru.

tie kvapky nam odporucila ta pani, u ktorej sme boli na diagnostike, volaju sa reganol a gynex (dva tyzdne sme brali reganol, maly sa krasne vycistil, ale v pondelok zase nabehli nejake fliacky, tak som volala s tou pani, urobila diagnostiku a vela parametrov sa mu upravilo, ale su tam este nejake vychylky a na tie sme dostali kvapky gynex). dufam ze sa dame do poriadku.

mikulka
27. máj 2010
jarus1
27. máj 2010

desszi, ten krém vám pomohol? nedá sa objednať cez net?

desszi
27. máj 2010

jarus myslis ten konopny? ano pomohol, krasne sa nam za par dni vycistil, ale teraz nam nepomaha ☹ da sa aj cez net, ale to vyjde drahsie aj s postovnym. v lekarnach by mal byt okolo 7 eur plus minus.

jarus1
27. máj 2010

ano, ten som myslela...a prečo vám už nepomáha?

bianka234
27. máj 2010

ja som nič o tej ekektroionizačnej liečbe na nete nenašla

desszi
27. máj 2010

jarus neviem, jednoducho prestal zaberat, asi to uz nestacilo, teraz nam pomaha nivea baby sos krem

desszi
27. máj 2010

bianka pockaj pogooglim a ked nieco najdem, hodim link

desszi
27. máj 2010

bianka www.energy.sk - tam si klikni hore na odkaz zdravie a potom na boku meranie supertronicom, to je ono.

bianka234
28. máj 2010

ok desszim pozriem tam,

baby máte niektorá skúsenosti s homeo Phosphorus sulfuricum 15CH?

ockovelasky
30. máj 2010

Ahojte, môžem sa opýtať, či je červená repa alergén, resp. či ho môžem dávať pri atopickom exéme? ďakujem

ockovelasky
30. máj 2010

oprava - ekzéme.. 😝 tamto som diktovala mm.. 😀 😀

desszi
30. máj 2010

cervena repa - myslis cvikla? tak to neviem, my vsak mame alergiu na mrkvu a petrzlen, takze by som bola opatrna .... my sme taky netradicny, pretoze mame alergiu na uplne bezne veci (jablko, hruska, slivky, mrkva, petrzlen, tekvica...) a moja doktorka len gula ocami a pyta sa -aaanoo????

ockovelasky
30. máj 2010

áno, cvikla 😉 - mrkvu a aj petržlen znáša dobre.. Teda, my sme akosi v počiatočnom štádiu, čerstvo po vyšetreniach a ešte nemáme výsledky, s podozrením na atopický ekzém, malý je na šetriacej diéte zatiaľ, tak som chcela vedieť, či takú uvarenú a rozmixovanú so zemiakom alebo ryžou môže, aby nepapal stále to isté..

vinifera
30. máj 2010

desszi a nemáte alergiu na brezu? Lebo tam je skrížená potravinová alergia potom na jablko, hrušku, kôstkové ovocie, ....
A to že sú pediatričky mimo - z toho si nič nerob. Ja som tiež musela svojej vysvetľovať čo je to nutrilon AC ...

vinifera
30. máj 2010

@desszi a ešte to som chcela - breza, surová mrkva a jablko obsahujú ten istý alergén. Tak preto tak decká reagujú. ☹

desszi
30. máj 2010

@vinifera neviem ci mame na brezu, nerobili nam testy, ale pocula som ze mrkva a niektore travy - tiez skrizena alergia. niekedy mam pocit ze detskym lekarom ty musis povedat, co maju davat 😒 aj nasa sa len tvarila a nechcela mi verit, ze ked dam malemu jablko, tak sa vyhadze, ani mrkvu nechapala....aaaaale, to je na dlho. nastastie vela veci nemusim testovat na malom, vyslo nam to tym vysetrenim a vyhybam sa im. maly sa zase krasne cisti.
minuly tyzden sme absolvovali lekarov - uz som ich mala plne zuby ( a to som zdravotnik) - detska, kozna, potom zase detska (odber krvi z hlavicky - uz nikdy viac nedovolim 😠 ), potom alergolog, potom spat k detskej kvoli vysledkom a zaniest vzorky stolice.....a na zaver sme dostali hormonalnu mast od koznej, ktoru nedavam, prostriedok na podporu imunity, ktory som takisto odmietla davat (nema sa podavat detom do jedneho roka, tak nebudem na mojom experimentovat) - akurat mu davam fenistil na tlmenie svrbenia a kupem v repiku podla rady detskej a premastujem pokozku. ale co je najdolezitejsie, nedavam mu potraviny, ktore nam vysli pozitivne a zabera to. bude to boj na dlhe trate, budeme musiet upravovat jedalnicek podla potreby, ale vydrzim a dufam, ze z toho vyrastie.

@ockovelasky skus, malinko, a sleduj, keby aj naskocila reakcia, budes vediet, ze je to od toho a vynechas, on sa potom vycisti.
neboj aj my sme na jednotvarnej strave - mliecko, zemiaky, karfiol, kuracie masko, ryzova kasa sladena javorovym sirupom. musim na tomto vydrzat do buducej stredy, kedy ideme na kontrolu koznej, aby bol malinky aspon taky krasne cisty ako teraz, nech ma dalej netrapia posielanim hore dole a potom zacnem pridavat. myslim si ze este ma vsetko dolezite v mliecku a ten tyzden neutrpi.

ockovelasky
30. máj 2010

@desszi - tak netuším či zreagoval, lebo zatiaľ sa mu vyčistila len tvárička a plienková oblasť, trup a ručičky má stále rovnako vysypané, ale večer to mal akési červenšie.. ☹ ☹ to je nekonečný príbeh toto, raz je lepšie, raz horšie.. Uvidíme v utorok u kožnej a gastro a v stredu budú výsledky z imunoalergologického..

desszi
31. máj 2010

neviete poradit homeopatikum proti svrbeniu?

laura73
31. máj 2010

winifera: my mame tiez problemy s BKM a davam hovadzie a uplne v pohode🙂 akurat, ked sa snazis vychytat vsetky tie alergeny a vycistit organizmus, tak by nemal maly do seba dostat nic, co ma v sebe naznak bielkoviny. a viem, ze tie telce su krmene mliecnou kasou (aspon tu, v Taliansku). inak, teraz som bola na Slovensku, a baby, uprimne vas obdivujem, ako dokazete krmit deti s alergiou... ja som malej urobila morcacie maso, nechcela ho, hned mi ho vypluvala, tak som ho ochutnala - bolo uz osolene! ja malej teda solim strasne malo a toto bolo presolene aj pre mna. a hovedzinu som varila 3 dni 😉 suchare bez mlieka a vajec - mission impossible, vsade nieco bolo a ked uz som konecne natrafila na jedny bez alergenov, ktore nam vadia, tak tam bol med. ktory som malej este nedala, a vzhladom, ze nan mam alergiu ja, tak musim pockat do 3 rokov a urobit jej najskor testy a az potom robit pokusy. 🙂

vinifera
31. máj 2010

@laura73 no presne ako píšeš. Ešte aj v bio obchode mám problém niečo kúpiť. Proste katastrofa. Všade niečo. ☹((

laura73
31. máj 2010

winifera: clovek, aby kupil kusok pola a zacal hospodarit ako za starych cias🙂 to sa clovek ani nesmie cudovat, ze su vsade alergie... ale nasla som celkom dobry clanok...: http://zdravie.pluska.sk/zdravie/top-tema/dospe...
inak, dobra sprava je, ze deti z toho vyrastu. teda vacsinou 😉 kozny mi hovoril, ze ak sa jej to strati do puberty, tak jej zostane len suchsia pokozka a bude sa musiet kremovat. ja teda dufam, ze sa jej to strati do 3.roku 😉 , inak ma trepne.

vinifera
31. máj 2010

@laura73 článok som nakomplet čítala v časopise - je tam asi 6 strán. Veľmi dobrý článok.
Mne akurát alergiologička hovorila že sa to v puberte chalanom upraví - vďaka vyšším dávkam testosteronu.

blanblan
31. máj 2010

Ahojte, viete mi prosim poradit co dostat na slovensku a kde ako nahradu kravskeho mlieka? Tuto davam malej specialne detske mlieko lebo z kravskeho sa jej velmi zhorsil ekzem.Mozem jej pripadne dat aj kojednecke mlieko v prasku, i ked uz ma dva a pol roka, nie? Lebo zas obehnut cely okres koli nejakemu specialnemu mlieku nemienim 🙄

laura73
31. máj 2010

x vinifera - ano, aj mne hovorili, ze ak to neprejde do tych 3-4 rokov, tak hormony to napravia🙂 uz aby to bolo, i ked, teraz je to uz dost dlho co mame vdaka diete 'mrtve' obdobie a musim len kremovat. a to sme v maji boli na slovensku, takze to nie je len morom, ako mi tu tvrdili 😀

korkusa
31. máj 2010

Ahoj.Baby ako vyzera vysetrenie na gastre?

vinifera
31. máj 2010

@korkusa netuším. A kto Vás tam odoslal?

bluvatko
31. máj 2010

korkusa,podla toho na ake vysetrenie ides

mikulka
31. máj 2010

korkusa: záleží, s čím tam jdete. Někdy udělají jen sono - zvenku, někdy se polyká sonda, to i u dětí.
To by vám ale jistě řekli, že byste tohle měli podstoupit... Pokud nic neříkali, možná bude jen anamnéza a sono.