Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

janulazabka
3. apr 2012

Ahojte, niekot tu spominal modru indulonu, musim len pochvalit....vsetky kremiky sme dali bokom a par dni pouzivame len indulonu ..na noc v hrubsej vrstve, cez den len rano....super...nikdy nasa mala nemala jemnejsiu kozicku...dokonc anam pomohla aj na dlhohojacie zapestie...tam sme pouzivali predtym A-dermu exomegu plus ichtamol,ale nic sa nevyrovna indulone....nevime preco,ale som rtada, ze som ju skusila...vdaka, ze ste ju spomenuli!

xmalij
3. apr 2012

@luthien.k to my radi odpovime, ale treba ja ti do toho nechtela kecat..odbornik na slovo vzaty jsi prece jenom ty 😉 ...a s tim nejsofistikovanejsim odbornikem a atop patch testem jsi me potesila, ze to probehlo na nas 😀 😀 !

lojzina
3. apr 2012

@janulazabka nam jednu dobu sedela dost,pak uz ne

xmalij
3. apr 2012

@lojzina
@zuzuzuzu 7 ja jen s Vitellou ichtamo, tam by to slunce asi vadit mohlo

lojzina
3. apr 2012

@xmalij no my mame ichtyo care,dost dobry,ale budem ho muset na leto prestat davat....tam hrozi ta fotosenzibilace-ted se me malem zasukovaly ruky i s klavesnici 😀

xmalij
3. apr 2012

@martinka1981 to se vas potom zeptam na par drobnosti kolem more..zatim mam sehnany UV oblecek pro pripad, ze by se ekzem nechtel zklidnit, tak at holka schova kde co..svagrova byla kdysi na prednasce, kde rikali, ze idealni pro organizmus je 3 dny dite nemyt, resp. nechat tu slanou vodu na pokozce. Ale prijde mi to neprijemny, musim se taky vyptat, mozna myslela jen smyt sladkou vodou a nepouzivat uz zadny mydlo atd. Teda to stejne tak delame..ale ona to myslela vseobecne.
Tak ja se az se to bude blizit prihlasim s dotazy 😎.

liwka
3. apr 2012

ahojte, prosim pozrite si tento link, potrebujeme pomoc pre deti s AE: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/liwka/album/...

xmalij
3. apr 2012

@lojzina 🙂
doufam, ze se to na leto zlepsi vsem. Nas kozni loni strasila, ze musim porad chladit, mit po ruce lavorek nebo sprchovat a ekzem uplne zmizel pred letem a dal pokoj az do zimy.

lojzina
3. apr 2012

@xmalij jee tak to je fajn,my nemeli pokoj zadny leto 😢

xmalij
3. apr 2012

@lojzina mozna jsme si to vybrali, je pravda, ze ekzem vypadal v ty dobe dost jinak/lip nez ted.

lojzina
3. apr 2012

@xmalij jo? 😒 .ted mate jakej?u nas je to porad tak nastejno,sem tam zlepseni ale zadna slava,pak zhorseni,ale taky zadny drama,tak nejka to kocirujem.rikam si,jak dlouho jeste? ☹

xmalij
3. apr 2012

@lelask skryteho vyrobcem by tam nic byt nemelo, jedine tedy sojovy lecitin, ktery by mohl vadit..

xmalij
3. apr 2012

@lojzina posilam do IP

vikazv
4. apr 2012

@martinka1981 zdravim, dakujem za odpoved....este som sa chcela opytat ake kremy su vhodne na premastovanie?? a ci sa premastuje len ta cast kde je ekzem ,alebo cele telo??....ked je ten ekzem ruzovy sa to vysusuje, ci staci premstovat??....ako casto je vhodne pouzivat olejove kupele/Linola Ol Bad/?...dakujem

zuzuzuzu7
4. apr 2012

@xmalij no to bola nromalna vitella ta cisto vitaminova....dnes uz mala tvaricku cistu...tak neviem...ale vcera som sa az zlakla-mala to ako spalenina...a na tvar jej teraz nic nedavam!tak jedine ze jej natreli tu vitellu v skolke ako tvrdila mala;)musim sa dnes poobed spytat ucitelky,ak tam bude ta co vcera...teraz sa im dost menia!

janulazabka
4. apr 2012

dnes mi kamarat hovoril, ze indulona sa pouziva dokonca aj na neurochirurgii v Oxforde...je to asi fakt dobry krem a povodne bol zevraj vyrobeny ako liecibvo a desatrocie testovany na klinikach

z jedneho clanku>ndulonu poznajú nielen na Slovensku a v Česku, ale aj v zahraničí. Začala sa vyrábať po druhej svetovej vojne. „Jej názov je odvodený od slova industrializácia. Krém bol vyvinutý ako liek na ruky pre ľudí pracujúcich v priemysle a poľnohospodárstve,“ vysvetlila vedúca farmaceutickej výroby Indulony Antónia Bérová.

Spolupracovala aj s popredným slovenským dermatológom Eugenom Hegyim, ktorý Indulonu testoval niekoľko desaťročí na renomovaných klinikách. „Postupne zistil, že tento krém je výborný nielen ako ochrana na pokožku, ale lieči aj rôzne vážne kožné ochorenia,“ dodala Bérová.

Zdôraznila, že pri aplikácii krému profesor nikdy nezistil vedľajšie nežiaduce účinky. „Tajomstvo jej kvality spočíva v tom, že pri jej výrobe sa nepoužívajú konzervačné látky a parfumované látky sú založené na prírodnej báze,“ povedala Bérová. Receptúra a technologický postup ostali počas celej jej existencie nezmenené.

xmalij
4. apr 2012

@janulazabka pokud nekomu vyhovuje a hlavne se zvoli na spravnou fazi ekzemu, tak proc ne...dceri nejvic vyhovuje vitaminova mast ze trech masticek, na radu Luthien jsem je nakoupila a doma umichala a na promastovani hodne suchych lozisek je dokonala.

luthien.k
4. apr 2012

@janulazabka tady je s indulonou ten hlavní problém, že se používá na nesprávnou fázi ekzému, protože je mastná, nesmí se používat na akutní (mokvání) ani subakutní (červené fleky, pupínky, puchýřky) fázi, tam je třeba něco naprosto jiného, a to vysušení u mokvání nebo léčení zánětu u těch červených ložisek, pupínku... A ani jedno indulona neumí a její použití na tyto fáze je katastrofa. Takže prosím nepropagovat jako úžasný všelék, ale jako promašťující prostředek na chronickou fázi ekzému, kdy jsou ložiska suchá, hrubá, v barvě růžové nebo tělové.

julls113
4. apr 2012

@dadulka19 kde sa dajú kúpiť otruby, ekzém mám ja aj synček...možno hlúpa otázka, ale naozaj netuším, kde to zoženiem... Ďakujem

xmalij
4. apr 2012

@julls113 to fakt nevim, ale vygooglit to urcite pujde...

julls113
4. apr 2012

@xmalij ďakujem, skúšam už všetko možné... som už zúfalá, keďže malý ma ekzém na hlávke... a tam sa ťažko natierajú nejaké krémy... ja mám na rukách 🙂 ale dá sa žiť aj tak... 🙂

terina25
4. apr 2012

včera sme boli na kontrole na kožnom a dala nám zase nejakú mastičku 😖 názov má protopic - 0,03%.máme ju striedať s tou predošlou a dávať len večer.ja som si ale prečítala ten strašne dlhýýýýýýýýý príbalový leták,a keď som zistila,koľko veľa má nežiadúcich účinkov,tak som jej ho nedala.aké máte vy skúsenosti s tým krémom?lebo mám z neho dosť obavy.niekde som čítala,že aj modrá indulona je dobrá(možno aj tu ste to spomínali...),tak som jej dnes natrela ruku tým.

luthien.k
4. apr 2012

@terina25 přečti si můj poslední příspěvek (o induloně...)

K Protopicu jen to, že u něj není vyloučen jako vedlejší účinek vznik rakoviny. Americký vládní úřad pro léčiva (FDA) vydal k němu varování (taktéž Elidel)... Nezakazují ho, jen důrazně varují a že jeho použití je jen pro případy, kdy selžou naprosto všechny možnosti léčby a nikdy pro děti do dvou let. Já osobně bych to dítěti nedala nikdy.

xmalij
4. apr 2012

@julls113 a to mu das jako zabal na hlavicku nebo umejes vlasy odvarem? Co treba nejaky pripravek/sampon. Zrovna nedavno mi Luthien poradila Cutishelp sampon - lupenka, ekzem.

terina25
4. apr 2012

@luthien.k ďakujem veľmi pekne za odpoveď.len si ma utrvdila v mojej mienke,že ten krém dcére určite nedám.ja som z toho tiež ostala zaskočená,keď som si prečítala ten príbalový leták a najmä tá spomenutá rakovina.nechápem ako niečo takéto možu lekári predpisovať.človek chce dieťaťu pomocť a nakoniec mu ešte viac uškodí.a potom ,keď sa dieťaťu neskoršie objaví rakovina,tak človek rozmýšľa,že od čoho to može mať...

terina25
4. apr 2012

@luthien.k prečítala som si tvoj príspevok k indulone.dcérka má pokožku suchú,skor ružovej farby.nemokvá jej a ani už nie je červená.predtým ako sme začali liečiť,tak to mala červené,suché a mala tam malé chrastičky,čo si to škrabala,lebo ju to svrbelo.ale ani predtým jej to nemokvalo. takže možem jej dať tú indulonu?prípadne,čo by si poradila ty,aký krém?už to nemá až tak hrozné ako na začiatku,má to len na rúčke,nikde inde to nemá.a ani ju to už nesvrbí,len je to stále také suché.má to akoby také drobné vyrážtičky.

luthien.k
4. apr 2012

@terina25 to potom by indulona být mohla, ale já preferuji na takovou fázi třeba Bepanthen nebo Vitella vitamínová mast z těch hotových. Ty obsahují alespoň nějaké vyloženě léčebné složky, na dohojení.
Ten Protopic naprosto nechápu, proč jste ho dostali, když ten stav je takto relativně dobrý!!! Jsou na tom děti stokrát hůř a Protopic jim naštěstí lékaři necpou.

terina25
4. apr 2012

@luthien.k ja tiež nerozumiem,prečo jej predpísala ten krém.mne sa zdá,že sa jej to omnoho zlepšilo a má to len na rúčke.podľa mojho názoru to má lepšie ako to mala.a pri tom kréme je napísané ,že pre stredne ťažké až ťažké stavy.tak nechápem,prečo nám to dala. 😒 ale som rada,že som sa utvrdila vo svojej mienke,že je to svinstvo a že jej to nemám dať.keby som vedela,že čo to je za krém,tak to ani ,,nekúpim,, a ešte sa chcem opýtať,to ju mám teraz natierať stále nejakým krémom,aj keď nebude mať žiaden ekzém?aby sa jej tá pokožka nevysušovala?lebo ja nepoužívam ,,žiadnu,,kozmetiku pre deti.ani po kúpaní ich nenatieram ničím.treba natierať stále,aby som tomu predišla,či nie?

janulazabka
4. apr 2012

@xmalij
@luthien.k vy ste odbornicky, tak skor viete...
no ja som len nasla tuto diskusiu a na otazku mate ucinne rady....som odpovedala, ze najucinejsie pre nas bolo asi tato volba indulonou...my mame uz dost dlho strasne suchu kozu po tooooooolkych zevraj ucinnych a osvedcenych kremikoch, emolient a aj kortikoid -ale to len vynimocne-mozno 3 krat....a jediny efekt vidim u tejto indulony, tak som o nej hladala a pytala sa viac....nechcem nic propagovat,len vravim nasu skusenost a to vidietlne a cititelne zlepsenie po tak kratkom case....no ako kazdy vie, atopicky ekzem je beh na dlhe trate...tak uvidime cim nas co este prekvapi!

luthien.k
4. apr 2012

@janulazabka já to beru, ale vždy se musí dodat, v jakém byl ekzém stavu při použití dané kosmetiky, jinak maminky s rudě flekatými dětmi naběhnou do drogerie a brzo budou mít rudě zmokvané děti po indulonové terapii 😉

Ono na vysušenou kůži opravdu A-Derma není to pravé, minimálně A-Derma smíchané s nějakým mastným základem.