Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

nelusik1
8. mar 2008

Ahojte kocky,
uz zopar dni si citam vasu diskusiu a priznam sa dalo mi to dost. 🙂 Pred mesiacom sa totiz u maleho objavili skvrny na lickach,ktore ho velmi steklili. Stalo sa aj,ze sa doskrabal do krvy. Tak sme sa vybrali ku koznej a ta nam povedala, ze maly ma asi alergiu na umelinu.Predpisala nam LOCOID,kyselinu mliecnu, Fenistil a na neskor ichtiolovu mast. Po tyzdni skvrny zmizli. Bola som stastna. Avsak asi po 4 dnoch sa to na tvaricke zhorsilo. Licka boli opat cervene a zacalo mu praskat za uskami. Opat sme sa k nej vybrali, no a opat predpisala to iste. To som uz ale bola trosku "nadupana" vasou debatou tak som jej davala viac priamych otazok. 😉 No a povedala, ze sme v nejakom prechodnom stadiu na AE. ☹ O tyzden mame prist opat na kontrolu. Momentalne to malemu mizne, no som zvedava co bude ako nahle vysadim LOCOID.
Priznam sa, ze z tychto hormonalnych masticiek vobec nemam dobry pocit, a aj ked nemame tolko trapenia ako niektore z vas, rozhodla som sa, ze vyhladam homeopata.
Citala som, ze odporucate toho pana z Trencianskych Teplic. Mohla by som na neho dostat kontakt? Pripadne na niekoho ineho.

Inak stale kojim a pomalicky zaciname s prikrmami. maly je dost velky jedacik. 🙂 Pomohli mi vase rady o strave. 🙂

petrulla
8. mar 2008

Nutelka, pokozku atopikov treba hlavne premastovat a premastovat. Ja mam masticku zarabanu priamo od koznej a mastim maleho vzdy ked ho prebalujem. Inak tie flaky na tvaricke mozu casom zmiznut - dieta z toho moze vyrast.
Ja vidim, ze ked je malemu teplo, alebo sa zapoti je to horsie.....A do rana uz po flakoch zostane len mala stopa. A vecer ma zase cervene ine partie .... 😖

lusil2005
8. mar 2008

nelusik boli ste na kramaroch ze? 😀

nelusik1
8. mar 2008

lusil, nie. Boli sme v takej koznej ambulancii v ruzinove. DERMACON alebo tak nejako sa to vola.

lusil2005
8. mar 2008

jaaaaj 😕
lebo presne to iste predpisali aj nam na kramaroch 😉

nelusik1
8. mar 2008

citala som. 🙂 Zacina to byt asi oblubena kombinacia. 🙂
Este by som sa chcela opytat, co sa tyka stravy. Syry sa mozu? Tvaroh?
dr. mi tiez vravela, ze ziadne vyprazane, exoticke ovocie, citrusy, sirupy a este kopec veci, ktore som si nezapamatala. 😒 Modru indulonu v podstate schvalila, ak nemame ine premastovadlo pri sebe. A do prania poradila, ze namiesto avivaze lyzicu octu. To som este ale neskusala. 🙂

lusil2005
8. mar 2008

ja som ocot davala do troch mesiacov. v podstate ti to trosku zmakci, ale nie tak ako avivaz. ale lepsie ako exem 😒
syry a tvaroh v podstate mozes ak sa nerozhodnes vylucit mlieko a mliecne vyrobky. aj to moze byt jeden z alergenov, ale nie moc casty. ja som sa k tomu neodhodlala ☹

nelusik1
8. mar 2008

diki 🙂 Zatial tie mliecne vyrobky len obmedzim a uvidim, co to urobi.

bluff
8. mar 2008

aj my mame AE. vyrazne sa jej zhorsuje po mrkve, takze tu som jej prestala davat. tiez som nahradila obycajny Nutrilon sojovym UM.
ja som v zahranici, tak tu nebudem menovat co nam vsetko naordinoval lekar, iste je ze ked nic nezaberalo a uz som si nevedela rady, davala som je na to Aloe gel 100% a velmi to pomohlo. neskor som sa dopracovala k dalsej masti na AE California baby. teraz jej ekzem takmer vobec nevidiet, nezmizol sice na 100%, ale neda sa to ani porovnat s tym co mala pred 2 tyzdnami.

jahodka11
8. mar 2008

nelusik, ja som ocot vyskusala dnes prvykrat a je to v pohode..som sa bala, aby pradlo nesmrdelo, ale vobec 🙂
co sa tyka stravy, tak ani kakao, biele korenie, rajciny, cesnak, cibula, ....toto vsetko mi naposledy kozna zakazala.... o cokolade som vedela, ale tato zelenina okrem rajcin ma prekvapila....ja musim obmedzovat aj mliecne vyrobky, bohuzial uplne vylucit ich nemozem, ved by som uz nemala co jest :( a este dr. povedala, aby sme maleho obliekali do svetlych farieb.... no tak to sa snazim, ale ma aj farebne veci a co ich mam vyhodit? :(

kachnickapalicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vierkaaaa
8. mar 2008

aj mi máme AE na líčku, neviete mi náhodou niektorá poradiť homeopata v okolí NZ, po skúsenostiach so staršou dcérou aj ona mala AE do 4 rokov, nemám chuť experimentovať s kož. lekármi...vďaka

lusil2005
8. mar 2008

tieto zmazane prispevky by mali byt niekde len presmerovane. do nejakej temy "odveci" alebo tak. takto som akurat zvedava co tam bolo napisane 😀

lusil2005
8. mar 2008

mimochodom my sme boli v stredu na imunulogii a buduci stvrtok jej idu brat krvicku na testy ze na co je vlastne alergicka. a 5 dni nemame pouzivat vobec fenistil. dnes je prvy den bez neho a uz sa treti krat zobudila a skrabala. boooze moj aka noc nas caka... ☹ a ake este dalsie styri!!!?

kachnickapalicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jabber
8. mar 2008

nelusik1 - kontakt na pana Dedika má zuzitka, napiš jí IP 😉 . To je dobře, že ti naše debata taky k něčemu je 🙂 . S aviváží to je pravda - nepoužívat - a mě dr doporučila ještě vyměnit Lovelu za mýdlový prací prášek. Kupte si taky nějaký olej do koupele a koupej jednou za tři dny - ale to už sis tady určitě všechno přečetla 😀 . S mléčnými výrobky mě dr řekla (když jsme zkoušeli dietu z čeho to může být a nakonec jsme na nic nepřišli 😖 ), že mám jíst jen zakysané věci a že nejkvalitnější jogurt, jaký na trhu je, je Hollandia.

bluff - to je zvláštní, že to máte horší po mrkvi.....to jsem ještě neslyšela. Ty vaříš sama nebo kupuješ příkrmy hotové? Napadlo mě, jestli ta mrkev není nějak geneticky modifikovaná....

lusil - já myslím, že kachnička je nějaká pruda, protože v každé diskuzi, kde na ní narazím, jsou její příspěvky vždycky smazané 😉. Vy používáte k homeo Fenistil? Mě ho homeopatka okamžitě zatrhla 😕. Držím palce, ať máte klidnou noc.

lusil2005
8. mar 2008

nam homeopatka povedala ze jej ho mam zatial davat a ked sa jej to zacne lepsit, tak pomalicky po jednej kvapke uberat... este som sa neodvazila. uvidim ako dopadne tento tyzden.
zatial spinka od mojho posledneho prispevku. idem si aj ja lahnut... snad az do rana 😔

bluff
9. mar 2008

jabber
ano, bolo mi povedane, ze alergenom ktory moze zhorsovat AE okrem spominaneho kravskeho mlieka, psenice, orieskov.. moze byt aj napriklad mrkva, hriby, maso. 😕
jaj no a kupovala som organicku mrkvu.

jabber
9. mar 2008

lusil - no já když jsem jí ho předtím dávala, tak jsem měla dojem, že to stejně nijak nepomáhá, takže jsme ho vysadili úplně v klidu. Jestli vám pomáhá, tak je dobře, že ho aspoň nedáváš zbytečně 🙂

bluff - aha, no tak to fakt koukám 😕 , no koneckonců jestli to máte jen po mrkvi....tak bez ní se žít dá. To my, kteří nevědí po čem to je......... 😒

lusil2005
9. mar 2008

jabber no neviem, tiez mam pocit ze to nepomaha... a vcera mi spinkala zvysok noci v klude takze asi fakt ten fenistil nema nejaky ucinok. 😒

aduska27
10. mar 2008

Ahojte vsetci,
tiez patrim k tym, co uz par dni citaju a az teraz sa mi podarilo prispiet. Definitivne mame potvrdeny AE, dokonca si nas chceli nechat v nemocnici, co sme zamietli ☹ . Zatial bojujeme sami a uvidime co dalej....Malinky to ma po celom telicku, teraz sa to trochu lepsi, skusame vsetko mozne, aj vdaka vasim radam, je super ze toto forum existuje 🙂 . Len som chcela napisat, ze sme aj my kontaktovali p. Dedika a zatial povedal, ze Patricek je maly na jeho liecbu, mame pockat do 1 roka a potom sa ukazat, ze velmi rad pomoze. Skoda, strasne som na to spoliehala 🙄 . Mozno sa podla vzoru niektorych z vas obratime na homeopatov. Snad vecer napisem trochu viac o nas, teraz sa mi s malinkym na rukach velmi neda 😀 .

wali
10. mar 2008

ako citam, dost sme sa tu rozrastli ☹
k tomu octu - pouzivam ho uz par mesiacov a neviem, ci pomaha, ale mam aspom sama pre seba lepsi pocit, ze nieco robim 😎
lusil, som velmi zvedava, co vam zistia na tej alergologii. my ideme tento tyzden na kontrolu ku koznej, od vianoc nemame exzem, tak som zvedava, co nam povie. ci mame este vobec chodit, alebo uz nie.

aduska - som vcelku prekvapena, ze mate prist za p. Dedikom az ked bude mat tvoj drobcek 1 rok 😕 myslela som, ze p. Dedik lieci aj takto male deti. tiez som totiz rozmyslala nad nim, keby sa nam exzem snad vratil...

kachne23
10. mar 2008

k octu - aviváž nepoužívám vůbec, ocet jsem začala dávat teď a v poho, prádlo nijak nesmrdí. Navíc by to mělo fungovat i tak, že aspoň dobře vymeje ty zbytky prášku z prádla...
Jinak držim všem palce, my jsme teď skoro v pohodě, nevim, esli excipial anebo homeopatka, ale je to úplnej zázrak, jen se bojim, aby to vydrželo.

lusil2005
10. mar 2008

ten ocot vooobec nesmrdi, on sa dava preto lebo zmakcuje vodu a tym padom aj pradlo po nom nieje take tvrde ako keby ste do plachania nedali vobec nic.

nelusik1
10. mar 2008

Ahoj dnes kocky,
tak my sme vysadili ten Locoid. Uvidim co sa udeje. Cely den sa ale maly steklil,za uskami mal popraskane a tiez trochu krvicky. Niekedy sa pytam ci ten Fenistil vobec zabera. No snad to nebude horsie. ☹

jabber- dik za info. napisem zuzitke. Snad nas pan dedik vezme. Maly je len o 2 mesiace starsi ako aduskin pato.

V predchadzajucich debatach som citala, ze zabera zihlavovy caj. Tak to idem skusit. Inak momentalne som zacala pit caj ROOIBIS. Neviem ci ste o nom poculi ale je vraj proti exemom. Pijem ho len 2 den tak dam potom info ci zabera. Da sa inak kupit v predajniach s cajom. Je sypany.
Drzim vsetkym palceky. 🙂

nelusik1
10. mar 2008

Prave som si na jednej internetovej diskusii precitala debatu tiez o AE. A tam odporucaju biokrem Neurosan.
Hovori vam to nieco?

kordulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jabber
10. mar 2008

Teda holky, to jsou děsy...........chudáci naši broučci ☹ 😠

lusil2005
10. mar 2008

rooibos? fakt? ja som ho minule kukala a straaasne dobre mi vonal ale bala som sa ho kupit, nevedela som co by to spravilo malej kebyze to pijem!!! hned zajtra tam nabehnem 😀
jabber ani nehovor... my mame zatial statistiku bez fenistilu 3 noci, z toho jednu kludnu a dve hrozne. a pritom jej ten exemik vobec nevyzera nejako zle tieto dni. vyzera jej to dost kludne. ale skrabka sa hrozne... ☹

jabber
10. mar 2008

lusil - no víš, co je nejhorší? Mě totiž přijde, že ona se někdy škrábe prostě jen tak - většinou když je už unavená nebo se třeba zrovna nudí - jenže jak to začne škrábat, tak to začne svědit a už to jede! 😖