Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katyxq
29. nov 2013

@demo hm zajímavé, spíš bych tipovala horší stravitelnost

hehena
29. nov 2013

@katyxq taky se bojím. pro jáchyma jsem vybrala pediacel... ihned po první dávce v 7m měl šestou nemoc, já si myslela, že je to reakce na očko. a další dávku zatím oddaluju.

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luthien.k
29. nov 2013

@demo myslím si co Katy...

ildici12
29. nov 2013

@hehena jooj tak vy to mate riadne skarede :-/ nam to ani nemokvalo, ani nesvrbelo, mali sme nastastie len miernu formu. ale dnes sme boli u homeopatky a vravela ze to ma z ocko. pricom naposledy bola ockovana ked mala 10 mesiacov! ze spustacom moze byt cokolvek vonkajsi aj vnutorny faktor, nejake oslabenie organizmu. tak sme na to dostali liek 🙂 ale ja to po takych 3 tyzdnoch teraz vidim ze sa jej to zlepsuje, vysadila som lepok aj mlieko zatial ani neplanujem zaviest naspat. najprv pocas eliminacnej diety sa nam to vyrazne zhorsilo bola som uz uplne zufala, ale teraz to uz takmer nevidno. veelmi vam drzim palce 🙂

graziela
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
germaine
30. nov 2013

@hehena No já jsem zvědavá, jak na tom bude mímo, až se narodí...my s manželem jsme oba alergici, ale s ekzemem ani jeden žádný problém nemáme, ani náhodou nebudu očkovat jen tak...zaprvé budu odsouvat jak to půjde a hlavně nenechám očkovat, kdyby měl mimouš stejný pronlém jako starší brácha...se Štěpím nám naštěstí vyšlo očko vždy na jaro-léto, kdy byl v pohodě...

hehena
30. nov 2013

@ildici12 děkuji moc. zatím se to bohužel stále rozšiřuje, má to už i na břiše, i na druhé noze... další ložisko na krku... ach ach. nějak netuším, jak postupovat.

vrtulka81
3. dec 2013

Holky je tady někdo kdo používá mastičku LIkangshuang a měl by doma volný kelímek? Urgentně potřebujeme a momentálně u nás není k sehnání ☹ Byla bych ráda i za půlku,zaplatím samozřejmě

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vrtulka81
3. dec 2013

@demo my to používáme rok a rozhodně to neudělá to co kortikoidy,vždycky parádně pomůže a nevrací se to,pokud není reakce,ale to už je otázka stravy atd... nutně ji te´d potřebuju,vím,že ot zabere a dcera se nebude trápit ☹ Zatím s tím mají všichni jen dobré zkušenosti,momentálně nejde sehnat,aspoň přes toho dodavatele,který měl potvrzení o prodeji a všechna potřebná lejstra o nezávadnosti

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacikaci
3. dec 2013

maminky, můžete mi prosím uvést alergenní potraviny, které mohou rozjíždět ekzém a které jsou při ekzému nevhodné?

vrtulka81
3. dec 2013

@demo beru to ze skin expert,jinak mě to objedná paní která to bere přímo z číny,takže k tomu zdroji se nedostanu.Ale můžete sledovat jestli už je zase v prodeji,na těch stránkách skin expert,je to tam psané,tak uvidíte,já musím taky hlídat,jiank to dodání je strašně dlouhé ☹

ika84
3. dec 2013

ahoj, prosim vas syn ma exem a vylucila som mlieko z mojej stravy lebo ho dojcim, cim mozem mlieko nahradit? zijem na cerealiach s mliekom cely zivot, je to tazke pre mna. Syn ma rok. A tyka sa alergia iba kravskeho ci aj kozieho a ineho mlieka? Mate skusenost?

dush
3. dec 2013

@kacikaci pri atopickom ekzeme zakaz konzumacie citrusov,ananasu,,mango,kivi,jahod,malin,vsetkych druhov orechov,maku,medu,cokolady,kakaa,paradajok a kecupu,papriky,zeleru,petrzlenu,kyslej kapusty a nakladanej zeleniny,korenin,udenin,vajec,morskych ryb a plodov

marky27
3. dec 2013

Prosím nemáte nějaký tip na narozeninový dort bez vajec? Nebo nějaký odkaz, kde ho najít? Díky

demo
3. dec 2013

@dush pri atopickom ekzeme su zakazane potraviny, ktore skodia. zistit, ktore to su sa da iba eliminacnou dietou. bola by chyba vyhodit vsetko, co si vymenovala len tak preventivne.

demo
3. dec 2013

druha cast mojho prispevku sa tykala odporuceni @marky27

demo
3. dec 2013

@vrtulka81 dakujem

demo
3. dec 2013

@marky27 som tu trocha zachaosila a tebe som adresovala nieco, co pre teba nebolo.
tu je ten recept - davali ho tu niekde pred casom dievcata: http://www.toprecepty.cz/recept/26137-vlacny-am...

marky27
3. dec 2013

@demo Díky moc. a nevíš, jestli to někdo zkoušel bez toho kakaa? malá ho taky nemůže. Chtěla bych ho taky něčím potáhnout, ale myslím, že marcipán taky obsahuje vejce. Nějaký tip i na toto?

vrtulka81
3. dec 2013

@ika84 da se nahradit ryzovym,pohankovym,mandlovym.... Sójové doporucuju vynechat,taky blby alergen.Treba u nas frci ryzove z DM,delam z nej i palacinky,treba puding je ritky.Kozi mleko taky ne,ta bilkovina je jo dost podobná,spis se zamerit na rostlinna mléka,ještě ovesne me napadlo.Roatlinym mlekem nahrazuju kravske ve všem,vaření,pečení i kynute.

vrtulka81
3. dec 2013

@marky27 zeptej se cukrarek u vás na ten marcipan,vetsina ho objednává z netu a tam neni ani vejcw ani mléko.Chce to pohledat ,nechala sem si tak delat po dva roky

demo
3. dec 2013

@marky27 ak sa nemylim, tak @michamicha davala nejaky overeny recept na bezvajecnu babovku. To sa ircite da pouzit aj na vyrobu tortoveho korpusu. Mozno sa ohlasi. Ja by som korpus prekrojila, naplnila nejakym kremom z kesu masla alebo mandloveho masla mapriklad a mozno aj ovocim. Tie kremy urcite vygooglis, byvaju napr. Na strankach s raw receptami.

marky27
4. dec 2013

@demo @vrtulka81 díky moc 🙂