Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

ika84
4. dec 2013

premastovala som synovi rucku a vytvorili sa mu take chrasty, viete poradit preco?

vrtulka81
4. dec 2013

@ika84 čím to mažete ?

ika84
4. dec 2013

@vrtulka81 no skusila som modru indulonu

vrtulka81
4. dec 2013

@ika84 tak už nezkoušet,spíš sudocrem, je natiseptický,chce to něco co vysuší,indulona je moc mastná a bude se to rozlízat,ještě třeba imazol,napadá mě to co je rychle dostupná,potom zinkový olej je taky fajn ...... ale ten je na předpis,musí se namíchat,pokud teda nejste z Brna,v FN černopolní jej mají určitě.Jinak mě teď nic nenapadá,hlavně nedávat nic mastného

och
4. dec 2013

Ahojte neviete mi poradit dobru koznu v Bratislave a okoli? Ta nasa nam dnes predpisala kortikoidy 😠 sa mi zaludok zdviha uz len pri pomysleni ist s tym do lekarne nie to este natierat 4-rocne decko ☹

och
4. dec 2013

Vlastne kortikosteroidy konkretne Fucicort a Locoid crelo a macat ju v hyprmangane

freyjanr
4. dec 2013

Baby môj maličký ma na lickach ekzemy,ja mám atopicky ekzem celý život a jedine co mi na to pomáha je premastovanie.kozna povedala nech mu to nenatieram mastným.mam mu dávať masť s bielym ichtiolom ale potom tam ma strasne supiny i ked zmizne začervenanie.pred týždňom sme išli von a mrzlo tak som mu predsa natrela tvár mastným krémom a ekzemy zmizli na 3 dni.co by ste robili na mojom mieste?posluchli doktorku a nepremastovali?

tetelka
4. dec 2013

@majamiko chcela by som sa opytať, tá morská soľ v kupeli neštípe, ked ma dieťa ekzém a napr. poškrabené miesta do krvi?? dakujem

demo
4. dec 2013

@och no neviem, ci taka existuje. dost o tom pochybujem 😕

demo
4. dec 2013

vopred sa ospravedlnujem za link, ktory sem davam. je dost negustiozny 😕 . dnes som ale narazila na nieco, co by mohlo byt pre atopikov zaujimave. Pozrite si specialne fotky ku koznym prejavom škrkavky. mam pocit, ze fotky, ktore tu vidam su dost podobne.
https://www.vedatechnika.sk/SK/VedaASpolocnost/...

Okrem ineho sa tu pise, ze prave skrkavky sposobuju intoleranciu mlieka. velmi zaujimave...

kacikaci
4. dec 2013

@vrtulka81 můžu se zeptat na to rýžové mléko z DM? to je sušené?

vrtulka81
4. dec 2013

@kacikaci nene,je to prave v krabici,buď natural nebo s kalciem (ale to ted nemaji,zacali se tam delat nějaké srazwniny,takmez prijdouna to proc,je ztahle z prodeje) litr stoji 39,- ale neni tam žádné ecko svinstvo nicjako třeba v zajicovi

kacikaci
4. dec 2013

@vrtulka81 ok, díky mrknu se tam na to..a doma si nezkoušela uvařit? koukala jsem na nějaký recepty na netu, ale nevím, jaké to bude..

vrtulka81
4. dec 2013

@kacikaci zkoušela,malá me ho vypila jednou a pak rekla.ze ho nechce,domaci je vic ryzove a hustejsi,tak ho zkusim vic naredit.Delala sem ze 100g ryze a litru vody.Ryze se uvarila,scedi a rozmixuje v litru studené vody,sladi lzickou cukru.Jine sem zatim nezkousela.Ale budu ji na to ucit,lese to do penez,vypije pomalu jedno denne

kacikaci
4. dec 2013

@vrtulka81 ok, díky za radu, taky ho zkusím, protože to kupované - to bychom se nedoplatili..malá má teď chuť na mlíko skoro pořád a kravské jí chci zkusit vynechat kvůli rozjíždějícímu se ekzému, nebo nevím, zda je to stopro ekzém, ale vypadá to tak, akorát teda nevím, čím nahradím kakao 😒

och
4. dec 2013

máte niekto skúsenosti s firmou protopan?
ďakujem

kamila84
4. dec 2013

ak to niekomu pomože budem rada nam pomaha masť calcium malu odkedy sa jej objavil atop. ekzem a nepomahali kremy na predpis zabrala masť calcium odvtedy ju ani ničim inym nepotieram (cele teličko) 🙂 ak je ekzem viditeľny a rozšireny tak predtym oilatum do kupeľa 🙂 chvala bohu vždy sme si s tym poradili skušali sme aj modru indulonu ale nepomohlo

sovareda
4. dec 2013

@ika84 Nám pomáha iba BIODERMA ATODERM PP, Malá má 5 rokov a od roka sme čistý, používať to ale treba pravidelne ak sa dá každý deň.

majamiko
5. dec 2013

@tetelka ak ma cerstve rany,tak to trocha stipe.skus vatovym tamponikom pretierat,a potom fukat. morrska voda stiahne zacervenanie aj ranu.

ika84
5. dec 2013

@sovareda skusame skusame, biodermu mame skusim to

aelinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babika131
5. dec 2013

@demo Tak tento link ma zabil.

demo
5. dec 2013

@babika131 aj mna, zajtra nesieme stolicu na testy. az doteraz boli tie reci o parazitoch take nekonkretne, teraz to vidim inak

babika131
5. dec 2013

@demo Nápodobne,ja mám malého s mužom od nedele na Kramároch na infekčnom,nemôžem tam s ním byť. Mal vysoké horúčky a silné hnačky a všetky testy čo mu robili má negatívne,tak idem zajtra volať,či robili aj parazity. Nevedia čo to má a ani z čoho.

demo
5. dec 2013

@babika131 no pri hnackach tie parazity snad robili. no ale bohvie 😕

babika131
5. dec 2013

Veď toto,snáď. Ale pre istotu sa spýtam,aby som si bola na istom. Tak som teda zvedavá,ako vám dopadne tá stolica,ale snáď bude všetko ok. A aké máte problémy,že nesiete stolicu?

demo
5. dec 2013

@babika131 atopicky ekzem predsa 🙂.

babika131
5. dec 2013

Jaj,šak jasne. Blondína na materskej,a do toho ešte aj tehotná,my to vôbec nedocvakuje. 😀

luthien.k
6. dec 2013

@babika131
@demo
Pokud vím, tak testy na přítomnost parazitů nejsou zcela průkazné...