Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lelilie
22. sep 2012

Maličké je 3 a pul měsíce,trápí nás to asi měsíc,je plně kojená.

xmalij
22. sep 2012

@martinka1981
nestras, ve vsem se teda opicit navzajem nemusime 😖. Mozna jak se uhodila, tak to ma cele citilive a bude to dobry. Ja jako dite spadla z lavicky, resp. z operky, takovy to uzky prkno...hrala jsem si na baletku, sla po hrane, mno konsky napady, slapla vedle a letela primo na rozkrok Dodneska to vidim, modrina, krev,ukazovala jsem ji tajne moji nejlepsi kamaradce za barakem.. 🙂. Vycurat se byl vykon zraly na Oskara!
Dneska si Viki ani jednou nestezovala na bolest, kakala uz rano, takze zacinam byt presvedcena, ze ma v hlavince zmatek a nevi kde se chytnout. Na druhou stranu rozbor je rozbor..no uvidime v pondeli. Ekzem se trochu rozlezl, ma jen mirny pupinky, tak je evidentni, ze imunita je v pohotovosti.. 😠.
Tak preju at jste fit.

luthien.k
23. sep 2012

@lelilie a děla kožní stěry kvůli přítomnosti infekce? To považuju za naprosto nutné! A potom nasadit hypoalergenní režim dle uvedených článků, čili vyloučit z Tvé stravy zejména mléko, vejce, sóju, ryby, ořechy a případně pšenici. Čím kromě Locoidu mažete?

luthien.k
23. sep 2012

@martinka1981 tak jsem se radila ještě s kamarádkou, která je opravdu výborná, co se týče oblasti výživy a takový přípravek ano, ale jen pokud bude Viki hoooodně pít, jinak to bude mít spíše opačný efekt. Já osobně bych to spíš nedávala a zaměřila se na ten jídelníček, jak jsme si už psaly - omezit pečivo, nahradit alespoň z poloviny celozrnným, zkusit chutně upravit kaši z těch oves. vloček nebo je dávat do jídla alespoň skrytě (vločky je třeba předem máčet kvůli lepší stravitelnosti), hodně tekutin (polévky), omezit sladké... 😉

luthien.k
23. sep 2012

@xmalij to jsou ty třešňové pastilky?

xmalij
23. sep 2012

@luthien.k ne, ty vysypavaci

luthien.k
23. sep 2012

@xmalij jasně, takže to je 1 mld. bakterií, dle GAPS je účinná dávka pro tento věk 4 mld. (ve věku 2 - 4 roky je to 4 - 8 mld. bakterií denně). Já bych minimálně ty 4 při braní atb. dala.

xmalij
23. sep 2012

@luthien.k aha, dekuju, jsi jednicka 😉!
To je na case se poohlidnout po necem jinym, kdyz ten to nepokryva dostatecne i bez antib.
AE se nam slusne rozjizdi, jako kdybych si nepamatovala kde ty loziska driv byly, tak Viki je bezpecne nasla a drbe se...

lelilie
23. sep 2012

@luthien.k stěry kožní nedělala,kromě Locoidu nám promazáváme mastičkou namíchanou v lékárně a Fenistil kapky

luthien.k
23. sep 2012

@lelilie , naprosto tradiční nic neřešící postup... Pročti si články, co psala @katyxq, tam najdeš postup, jak na to.

katyxq
23. sep 2012

@lelilie A kdyby ti cokoliv z toho nebylo jasné, tak se ptej - s dietou nás tady má spousta praktické zkušenosti 😉, první týdny je to těžké, ale jak si to člověk zažije, jak vařit, co nakupovat, tak už je to v pohodě. A taky se může stát, že se i u tebe projeví pozitivní vlivy bezmléčné diety (zbavila jsem se posledních zbytků ekzému a zácpy, taky, i když v noci kvůli malé vstávám i 4x, tak se necítím tolik unavená).

martinka1981
23. sep 2012

@luthien.k
Kati prosim ťa kuk čo obsahuje Imunoglukan 🙄 🙄 🙄
http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E210

K tomu obsahuje aj Cčko takže dooooosť zla kombinacia pre deti a hlavne tie naše. Čo na to hovoriš??

xmalij
23. sep 2012

@martinka1981
ty blaho...to se priznam, ze slozeni jsem ani necetla a to ze nam jich uz par proslo lzickou... 😠

luthien.k
23. sep 2012

@martinka1981
@xmalij

jj, však jsem to v blogu před pár dny změnila na Hlíváček, který je bez konzervantů 🙂 Dá se koupit i čistý prášek z hlívy.

xmalij
23. sep 2012

@luthien.k
@martinka1981
mam doma 3 baleni, hamounek jmeno me..byly za super cenu!

martinka1981
23. sep 2012

@xmalij
@luthien.k no ja som neako extra vela nedavala ale niečo mali a neni mi zrovna dobre ked som si prečitala ten odkaz na emulgatory 🙄 😠 😠 a som nahnevana na seba že som to nepozrela skor!
bolo to teraz na podnet Kaji73 sa priznam.
Kati a čitala som že zdrave deti by nemali uživať tieto imunostimulatory,čo si o tom mysliš? A tvoje radkyne?? 😉

martinka1981
23. sep 2012

@xmalij jaaaj,ja som mala doma sice už dlhšia stal v chladničke a teraz som im začala davam ked ma napadlo,kedže začala Mima chodiť do školky 😝
No nič musiš predať 🤐 🙄

xmalij
23. sep 2012

@martinka1981
a vis, ze spotreba je max. 2 mesice? Ja takhle nacla a jak jsme jezdily dostk tatovi, byly na cestach a netahaly to sebou, tak to uteklo. tak rychle, ze letel nedavno do kose..
A tak ten prirodne se vyskytujici je taky blby? Ctu, ze je v brusinkach, malinach, ...

martinka1981
23. sep 2012

@xmalij viem že len 2mes 😝
Tak prirodny by mal byť ok,ved to by sme nemohli nič 😝
pozeram ten Hlivaček,ten vyzera dobre 😉

luthien.k
24. sep 2012

@martinka1981
@xmalij

Člověk se pořád učí 🙂 Já taky nedoporučuju dávat imunostimulátory zdravým dětem, ale pokud je čeká zátěž, jako ta školka, tak bych to zvážila a nebo když ta nemoc přijde. Přiznám se, že já teď dětem dávám jen echinaceu, když jsou nemocné, jinak zatím nic, až kdyby to přerostlo nějakou únosnou mez, ta nemocnost, tak budu dávat i beta-glukany.

anehap
24. sep 2012

@luthien.k
@martinka1981
@xmalij holky, já občas nakukuju a vidím, co píšete o Imunoglukanu 😒 Dávám ho malé asi týden na doporučení dr. z alergologie, má sníženou imunitu, loňskou zimu byla dost nemocná, radši bych nedávala nic, ale teď na podzim a zimu to asi jina nepůjde. Ale teda složení se mi nelíbí 😝 Dívám se na ten Hlíváček, ale tam píšou, že je až od tří let? Malá má dva. Máte s ním zkušenost i u mladších dětí? Díky 😉

martinka1981
24. sep 2012

@anehap ja myslim že to nemože vadiť že pre deti od 3r .Aj na imunogluk.je že od 3r ale po porade s lekarom od 1 roka. A ten Hlivaček ma 10000%lepšie zlož.ako imonugl.
Takže ja by som sa asi nebala dať aj 2r.Aj moja mladšia ma 2r a ked staršia niečo dovlečie zo školky tak budem davať 😉

@luthien.k jasne že sa stale učime 😉 ja sa tiež dozviem niečo nove,či už tu alebo v inych diskusiach 😉

kaja73
24. sep 2012

baby ja tu len doplnim @martinka1981 ,ze si ozaj davajte pozor na tie lekarenske pripravky -na imunitu,ale asi aj ine-hlavne tie v tekutej-kvapkovej,ci sirupovej forme-obsahuju blbe konzervanty-hlavne pre atopikov blbe,ale aj ine deti 😖 -napr ja mam doma Multiimun baby a ten ma v sebe E 211-uz sme boli rok cisty,bez ekzemu a po 3 dnoch podavanie tohoto pripravku sa mu ekzem na zadku obnovil.
Dnes je 3 den bez toho a ekzem krasne mizne.
Pritom uz rok papa normalnu stravu-mliecne vyroby,orechy,med....a nemal ziadne problemy.
Takto mi reagoval aj na Elmex pastu ☹

martinka1981
24. sep 2012

@kaja73 tak tak ☹ 😖 bacha na všetko lebo ozaj čo sa deje neni normalne 😔 🤐

luthien.k
24. sep 2012

@kaja73 mně hodně věcí docvaklo po přečtení Doby jedové...

martinka1981
24. sep 2012

@luthien.k ozaj Kati čo hovoriš na Dobu jedovu? videla som 2ku v Phanta rei ale nekupila som kedže nemam ani 1 prečitanu. Ale laka ma to 😀 😉 len tolko knih mam už doma a jaksik neni kedy čitať 😝 teda aj by bolo keby som nebola tu 😀 a večer nepozerala v TV serialy že 😎

luthien.k
24. sep 2012

@martinka1981 určitě si přečti nejdřív jedničku a vyhoď televizi 😀

martinka1981
24. sep 2012

@luthien.k 😀 nooo s tou telkou to bude ťažšie kedže nam ju doniesol "ježiško" min.rok 😀 ale skusim obmedziť a viac čitať 😀
Takže DJ 1 si určite v blizkom čase zaobstaram 😉

xmalij
24. sep 2012

@martinka1981 to mas dobry,kdyz jsme s Viki doma, bezi max pohadka, vecery travim na MK...nemate nekdo tip na knizku jak se zbavit tehle zavislosti 😀??

martinka1981
24. sep 2012

@xmalij aj ja chcem no,zavislosti čiha všade vela 😝