Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

vrtulka81
7. feb 2013

@teddylu to by mě taky zajímalo,protože je toho plný net,tak to určitě nebude fungovat 😅

vrtulka81
7. feb 2013

@azarijka takový máme my,nám se taky dělají tečky.Když nepočítám ty fleky co se nám nadělali díky stafilokokovi a tím že to malá rozjela drhnutím .Mívá to na rukách a tělu,nohy jsou zase jiné,i pusa se jí tak vyhodí a pak to přejde v něco uplně jiného,teda dřív,teď už ne,jen se tečkujeZaženeme to zinkovým olejem

vrtulka81
7. feb 2013

@martinka1981 my sme si taky nosili kde co nás napadlo a psali,máme popsaný celý papír,některé věci nám říkala,že je lepší po nějaké době znovu odzkůšet,prý se to může změnit.Dávala sem si to igelitových sáčků a tekuté do skumavek na moč 🙂 Sem zvědavá ja dopadnete.J8 mám z výsledků krapet dilema,pač malá má alegii na BKM atřeba bílá čokoláda jí vyšla dobře,,nebo klasické máslo.Prostě sme zkoušeli kde co,i to co by normálně ještě neměla vůbec jest.-)Byli sme zvědavý.To co nám vyšlo pozitivně,odbourávala,třeba plíseň dělala 3x a stejně nic,vyšla nám i z krve,psi odbourala jednou a pak prý dobrý,ale z krve máme velmi vysokou alergii,asi to neplatí na naše čoklíky z kterých sem donesla chlupy a sliny na tyčince 🙂Tak budu čekat na nové info jak pokračujete,dost mě to zajímá,my sme nic nevyřešili,ba naopak se hrozně horšila,až to dopadlo ajk to dopadlo 😒

vrtulka81
7. feb 2013

JInak bych vás chtěla informovat co se nám dnesak stalo.Přišla k nám moje mamina a řekla mě,že ji potkala naše dětská doktorka,že jí volali z Brna kožaři,že prý odmítáme léčbu,malá že je na tom strašně špatně a je potřeba abysme v tom pokračovali a další šílenosti.Za prvé sem nepochopila proč to řekla mamce,když sem Dr. potkala dvě hodiny před tím a dělala že mě nevidí a za další proč jí volají kožaři,léčbu sem neodmítla,pouze jim řekla že mažeme občas ještě i něčím jiným a malé to pomohlo.Vím že je to strašně asi naštvalo,teda říkali že ne a že klidně můžeme chodit jinam jestli chceme,což sem řekla že ne ,že u nich zůstaneme,jen že je informuju co sme udělali doma.Dokonce byli rádi,že jim to říkám a za necelý týden dojde tato zpráva z výhružkou,že na nás můžou poslat i sociálku.Já nějak nechápu co sme udělali špatně,pořád se držíme jejich patlání,pouze sme malou párkrát natřeli.HOld asi ješitnost,nebo že by body ?SEm si říkala jestli paní doktorka z kožního nenaštívila tyto stránky.Jeslti jo,tak jí přeji hezké čtení a strašně mě sory za ten výraz nastrali,už nás tam neuvidí.Perlička byla,že dokrorka dětská,řekla že nás klidně pošle i do té Prahy a na jakékoliv vyšetření,hlavně ať s malou něco děláme.To byla další věc c mě nadzvedla i z podlahy,dr nebyl aschopná nás poslat ani na alergo,až sem si to vydupali sami,cokoliv jí řeknu,jakobych mluvila sama pro sebe.Zitra tam deme i s manželem a asi vemem kartu a půjdeme jinam.Už jich mám fakt dost .Tož tak teda,setkala se některá z vás s něčím podobným,když ste vynechali kožaře a začali dítko léčit sami pomocí jídelníčku a toho co se tu celou dobu řeší?Oni to nechcou vůbec slyšet.JInak v úterý jedem na alergo,budou dělat znovu odběry,tak sem zvědavá,tam mě připadají rozumní a že to má smysl

katyxq
7. feb 2013

@vrtulka81 kožní je padlá na hlavu, nebo co 😕 😠 ☹, by se jí na sociálce vysmáli (teda nevysmáli, ale někam by to její hlášení založili)

abbie
8. feb 2013

Ahojte, rada by som sa k vam pridala. Mam syna(2r.), ktory ma AE na licach od 18 mes. , ked mu nieco zle zapasuje, tak sa vyhadze aj na celom chrbate,ale to vieme do par dni odstranit, ale na licach to nechce vobec miznut.
Momentalne zaciname s eliminacnou dietou, ale stale nie na 100% pretoze vecer chce maly este UM a odmieta vsetky rastlinne mlieka 😠 Koznu mame celkom fajn, hormonalne maste nam vobec nenukala, nerada ich dava a tiez odporucila dietu. Alergicke testy na potraviny mu vysli vsetky negativne ...

standu
8. feb 2013

Ahojte, ja mam atopiu. v detstve hroza, koza dopukana v zhyboch do krvi, postupne sa to upokojilo, ked beriem antihistaminika, tak relativne pokoj. nemam odsledovane potraviny, alergia na pel travy stromy diagnostikovana este v puberte odvtedy tam nechodim. stacia mi lieky od koznej. teraz som tehotna a je to hroza, bodky, flaky po rukach prstoch... kupila som cannaderm, nepomaha. poradite nieco, co mozem?? kozna mi dala nejake maste len premastujuce, sama ropa a aj tak nezabera, nepouzivam. inak sa mazem len kokosovym olejom, ked mam pokojnu kozu je super, ale loziska nelieci. dakujem

martinka1981
8. feb 2013

@vrtulka81 a baby
naše sedenie sa odklada. Schytali sme črevnu virozu ☹ ☹ ☹ všetci,ja asi najviac 😔
ale včera som si uvedomila ako je Viki so mnou spojena! zvracala vždy ked aj ja 😀 😀 😝 😝

datela
8. feb 2013

Holky,pokud mate zajem,mam v bazarku 50ks sacku Biomin H.Tak mrknete!Jinak papame lepek,vajicko,kureci maso,ja si dám i cokoladu.Ale vse bio a lepek jen ze spaldy.Ale soja je previt,Aspoň,že ji nepotřebujeme k životu!

ficekova
8. feb 2013

@vrtulka81 ty jo!!! Moje detska je tomuto zpusobu lecby naklonena (alespon to rika, ale co si mysli nezjistim), ale nejsem si jista, zda by to doporucila jinym matkam. Myslim to, ze je potreba zacit stravou. Alergolozka je silne proti, ale jeji nazor mne moc nezajima. Delam to, co vidim, ze funguje.
Myslim na Vas a kdyby ste neco potrebovali z Brna, rada pomohu.

teddylu
8. feb 2013

Holky jsem tu zpět ☹ ☹ ☹ ☹ . Jak už jsem psala před 9 dny jsem opět po eliminační dietě zavedla jako první mléčné výrobky a vypadalo to OK,včera jsem si dala hrstku lýskových ořechů a dnes večer koukám a Barča je zase osypaná ne stejných místech loktů a ramínek 😢 😢 😢 . Může to být tak rychle z těch oříšků? Jsem z toho smutná,tak nějak jsem doufala že už se to nevrátí 😔 😔 😔 😔 😔 !

vrtulka81
8. feb 2013

@teddylu přestaň ty ořechy jest veverko 🙂

katyxq
8. feb 2013

@teddylu Jo, klidně to může být takhle rychlé - látky přecházejí do mateřského mléka v řádech minut (třeba kofein, alkohol) až třeba i za víc jak 20h (BKM), dítě pak reaguje i hned nebo i za pár hodin až dní.
Ber to pozitivně - našlas alergen a yhýbat se oříškům je jednodušší, než vyhýbat se BKM.

stukacik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
april171
8. feb 2013

Chcela by som sa vas opytat, ci nemaju vase deti problemy s vahou. Dcera bude mat 17 mesiacov, od roka ma AE. Aj predtym papala slabsie, je taka drobnejsia. Ale teraz sa mi to uz prestava pacit - nema ani 8, 5 kg a vyska 75 cm. Od noveho roku som na eliminacnej diete, ekzem je lepsi ale nezmizol. Takze stale neviem, co ho vyvolava, preto sa mi neda skusat zavadzat rozne potraviny. Stale ju dojcim (vecer a v noci), inak je ten jedalnicek taky obmedzeny - obilininy, zemiaky, ryza, zimna zelenina (mrkva, hrasok, brokolica, karfiol, petrzlen, pastrnak, tekvica, cibula, cesnak, uhorka, por), strukoviny, ovocie (hruska, jablko, banan, susene slivky, marhule, brusnice, marhule) a maso.
Proste rano zje dva tri kusky chlebiku, kusticek sunky (nic ine v podstate nemoze), potom pohankovu alebo psenovu kasu s ovocim (rozrobenu vo vode), mozno tak 100 ml. Obed vacsinou ryzu s niecim, polievku nejaku, proste tam sa snazim nejake vitaminy do nej narvat, ale su to take male davky, vecer to co na obed, plus este kasu a potom to moje mlieko. Medzitym cerstve alebo susene ovocie.
Tym ze jeme take same nizkokaloricke veci, tak sa bojim aby rastla, neviem ako dlho tu eliminacnu dietu vydrzime. A to by asi bolo idealne aj vysadit lepok, ale to uz by ju odviezli do nemocnice asi a ja sa vyparim.
Pomohlo niekomu, ze zrusil dojcenie? Dalo by sa potom lepsie zistit pripadny alergen? Takto fakt netusim, ci to ide cez mlieko alebo od nej nieco. A co ked su to len zuby? Lebo AE zacal rastom zubov.

vrtulka81
8. feb 2013

@april171 Ahoj,ne že bych z toho měla radost,ale moje malá má 19 měsíců a konenčě přelezla 9 kilo,měří 78cm,v 16 měsících měla taky 8,5kg,takže aspoň nejsme sami.Dneska sem se o tom bavila s Dr.,říkala že by měla aspoň splňovat růstovou křivku,že u dětí s ekzémem se s nižší váhou tak nějak počítá,takže mě i uklidnila.My sme taky na dietě,ale teda máme vynechané aj banány,petržel,marhule....cibule a česnek v malinkém množstí,spíš vůbec.Ráno vypije rýžové mléko nebo neocate,podle toho co je doma a zahušťuju rýžovou kaší,nebo bezlepkový chleba s šunkou s 96 % masa,jiná jí vadí,na oběd třeba vývar masový se zeleninou a zavářku jáhly,pak brambory,rýže,občas těstoviny, s masem a zeleninou,přesnídávku a zase mléko s kaší.....většinou oleze,už ani nevím po čem to může byt.Kojení sem zrušila,bylo to lepší,protože se nemíchali i alergeny co sem snědla já,navíc kdybych musela držet dietu ještě pár dní,tak by ze mě spadli i gatě,nekojím od 8 měsíce,bylo to vysvobození,malá si na jídelníček celkem zvykla a je to fakt lepší. Ten lepek se dá vychytat,pokud teda nemáte alergii i na pohanku,kukuřici,oves,sezam,jako my,to je na palici.Te´d peču chleba schar mix B,není špatný,je to spíš jako veka,nebo od Labety,ten je taky chutný,akorát ten mě přišel,že rychle oschne,oproti scharu.No držím palce 😉

april171
9. feb 2013

Vrtulka, tak som trosku kludnejsia, ale je to na nervy, starsi surodenci mali jej terajsiu vahu v necelom pol roku, cisto dojceni.
Mna najviac depta, ze neviem ktore potraviny su pre nu alergenom, mozno zbytocne niektore potraviny nejeme.

katyxq
9. feb 2013

@april171 Moje malá měla v roce 7kg, teď už jde váha nahoru líp (já už aspoň nehubnu, přibrat se mi nedaří a to jím jak horník), pořád hodně kojím (alergeny máme vychytané - je to "jen" BKM, hovězí, sója), moc jídlu nedá, tak se snažím, aby to měla co nejvíc výživné, hlídám dostatek bílkovin (maso, luštěniny, ořechy, vejce, quionoa, amarant) a tuků (hlavně olivový olej, kokosový olej, sádlo, avokádo, do toho střídám jiné za studena lisované olej - dýňový, sezamový, konopný, z hroznových jader, avokádový, občas slunečnicový, dávám i ryby, ořechy), kaše dělám k snídani domácí z ovesného "mléka", teď už i sem tam domácí pečivo (protože kupovat asi 4 druhy dokola už mě fakt nebaví).

kaja73
9. feb 2013

@vrtulka81
@katyxq baby moj maly tiez reagoval na vsetko mozne-mlieko,bielko,kamilka,mrkva,ovos,chemia v jedle-a dnes toto vsetko moze /okrem dakych konzervantov/-ma 3,1 roka a od 3m sme riesili ekzem a od 6m k tomu aj dietu.
Neviem ci vam to pomoze,ale ja som maleho ozaj nalievala rooibois cajom-2 sacky vyluhovane kazdy den vypije uz 2 a pol roka--ma to silny protialergicky ucinok,vela vitaminov a mineralov, plus dostava vysoke davky probiotik-cca 12 miliard denne-davam infant dophylus PLUS-2 gramy denne-delene do dvoch davok.
Ono sa totiz musi upravit cinnost criev,inak je ten efekt minimalny.
Jasne ze bola plus k tomu dieta a kremovanie-zinkove kremy a eucerin-to u nas zaberalo-ale ak nedavate ten caj a takto vela probiotik,tak to skusie priadat deckam-nezabera to na pockanie-nam sa stav zacal zlepsovat po cca pol roku -aj ked ekzem nam zmizol pomerne rychlo po zevedeni neocatu a diety ,ale tie jedla ako kamilka,mrkva ,ovos,bielko a potom neskor aj mlieko mohol zacal jest az od cca 18-24m.
Postupne som zavadzala vsetky potraviny do jedalnicka a ziaden ekzem sa nevratil.
Ale rooibois caj a vysoke davky probiotik berie stale denne dodnes.
necitala som vsetky vase prispevky takze mozno to vsetko robite,ale ak nie tak skuste aj toto pridat.
To je totiz jedina vec co robim tak dlho a kazdodenne.

april171
9. feb 2013

@kaja73 Ked ta moja je zvyknuta len na moje mlieko a vodu, ziaden caj nevypije, mozno sladeny by vypila, ale to zas nechcem sladit, to je zle na zuby.
Ono tie alergeny sa asi lahsie vychytavaju, ked dieta dostane AE ako malicke do roka, ked sa este len zavadzaju prikrmy. Ale mne teraz po tom roku sa to proste nedari odhalit. Uz som rozmyslala, ze by som ju odstavila, tak by sa to dalo asi lepsie odsledovat.
Inak, tie probiotika sa davaju aj ked matka dojci? Lebo dcera teda kaka bezne tak 2-3 x denne, a ked jej dam Biogaiu, tak sa vysplha aj na 5-6 x denne, co sa mi zda dost. Ona asi aj preto mozno tolko nepribera, ze casto kaka.

kaja73
9. feb 2013

@april171 sladit mozes Xylitolom-ak treba-od roka ho deti mozu a ten chrani zubky,doslova aj lieci zacinajuce kazy a je sladky ako cukor.
Je prirodny,nachadza sa v ovoci,kore stromov,kukurickych listoch.
A nam napr bio gaya vobec nestacila-to je slabunke.
Infant dophylius PLUS je silnejsi o dost a dava sa napr aj pri hnackach-on proste upravuje travenie.

vrtulka81
9. feb 2013

@kaja73 Roiboos pijeme taky,malá vypije dva hrnce denně (+noc),probiotika dávám teda jen 2x 3x týdně na doporučení,berem e i chlorelu,ale začnu opět dávat denně.

lelask
9. feb 2013

@april171 no tak my problem s vahou mame 😅 mala ma 3,4m a ma 12 kg pri 93 cm ale na pohlad nieje napadne chuda, je len taka drobnejsia ( aj geneticky ma byt po kom 😉 lica ma ale baculate. Po vysadeni alergenu strasne vela papa - to ma asi tiez po mne 😀 A aj cosi pribrala.
Aj nam sa exem polepsil po vysadeni mm ale bojivala som s tou myslienkou uz strasne davno ale nemala som odvahu skoncit. Az na biorezonancii ked som jej dala otestovat vzorku mi povedala, ze uz jej nerobi dobre a ani mne. Kojila som ale 3 roky.

lelask
9. feb 2013

@vrtulka81 no vidis nam ta biorez... vychytala alergen. Tiez nam uz banan, kukurica a aromy vysli ok , ale moj instinkt hovori nieco ine. Mavali ste po terapii aj nejake zhorsenie?

april171
9. feb 2013

@lelask No ja fakt uvazujem ze do takych dvoch mesiacov odstavim, stale riesim ako dalej. Kym nebol AE tak som planovala dojcit do 18 mesiacov, to mam tak overene, ze nie je ani skoro ani neskoro. Ale potom prisiel AE, nemoze nic mliecne, tak som rozmyslala, ci nepotiahnem viac aby mala mlieko od mna a nemusela jest UM. Ale kedze sa mi nedari vychytat alergen, tak fakt asi to dojcenie zrusim a mozno tak lahsie prideme na vyvolavaca. Ale uz aj o tom pochybujem, lebo take paradoxy sa deju - mala teraz vysoku teplotu jeden den a telicko uplne perfektne. A teraz nic nove som nedala a zas ma suche cervene flaky, proste zhorsenie.

xmalij
9. feb 2013

@kaja73 pises mi z duse..jako pres kopirak...zrusila jsem male antihistimanika pred testama na alergolii a zavedla jen Roibos a Poumon histamine...skrabala se stejne, ale postupne min a min. Ted je jenom na Roibosu, pres zimu s trochou medu, probiotika ma stejny jako vy, jeste vaham, ze ji dam na stridacku Colon dophilus (mam je pro sebe, ale tobolky me desne drazdi zaludek vseobecne a prasek samotny nejde pokazde zamichat vsude, nakopava me to hrozne). Doplnuju jeste olejema, stridam podle nalady avokadovy, rakytnikovy, pupalkovy.
Podle me je zasadni, ze ty Dophilus jsou silnejsi, uz to tu kdysi Katka psala, ze Swiss laxtobacilky maji malou koncentraci bakterii.
Prestoze mame streva snad osetreny, tak prechod z plen je u nas blby..obcas nekolik dni nekaka, ted osm dni, ze jsemuz nevydrela a dostala cipek..od ty doby zase nic. Nejsem si vedoma, ze by byla chyba ve strave, ale ze je psychikou (byla pryc, zmena prostredi..).

abbie
9. feb 2013

akurat tu citam, ze detom nedavate ani mrkvu 😒 je pri eliminacnej diete zakazana? ja som myslela, ze mrkva je neskodna a co banan? dik za rady

lelask
10. feb 2013

@abbie moze reagovat uplne na cokolvek. My mame reakcie po banane.

kaja73
10. feb 2013

@xmalij ja tiez davam aj oleje-tie co vy,plus repkovy,olivovy,tekvicovy,lanovy a najnovsie aj cierneho kminu-rasce-ten je aj protialergicky a vraj vyrazne zvysuje imunitu.
Teraz papa hlavne ten.
ten colon mam aj ja,len neviem ci to ma ucnok ked sa vysype z tobolky-podla mna to neprejde do creve a znici to zaludocna kyselina. Ten infant to ma asi prisposobene,aby to neznicila kyselina v zaludku -colon neviem ,asi ma zmysel preco je v tobolke-ma inu strukturu trochu ako PLUska.
Ked bude maly vediet prehltavat tobolky mozno nan prejdem-ved jedna tobolka ma 10 miliard a mozu sa za den az 3.
Pluska ma 6 miliard v grame-tak davam dva gramy-nech toma daky efekt.
Ale mina sa to takto strasne rychlo 😝 😒
Inak so zacpou sme mali aj my problemy-teraz mu 3 mesiac davam biochemicke tkanivive soli-calc flour-ten je na peristaltiku criev /ale aj na zubky/ a mag phos-ten je na fobie-on nekakal zo strachu a zadrziaval aj 4 dni a pritom mu bolo treba-po cca 3 tyzdnoch brania tychto soli sa to upravilo.
Plus su velmi dobre susene marhule-nie slivky-tie nam nepomahali-kupujem z Dm ka od alnatury-nesirene-a za den zje cca 7 kuskov a pekne to uparvuju konzistenciu stolice.
A aj prechod z bieleho cukru na xylitol nam velmi pomohol.

xmalij
10. feb 2013

@kaja73 mame na to stejny nazor..ty oleje co zminujes mame taky, z repkovyho pecu, olivovy je zaklad a na dynovym jsme zavisli cela rodina 😉. O tom cernym kminu dost ctu, mrknu na nej. A taky je na zacpy dobry ricinovy olej, ale to se bojim, je dost projimavy.
No u nas je to jiste psychika, mela blok, ze kdyz neni plina, tak se to do nocniku nedela..mela desny bolesti, podezreni i na mocak, ale to si jen vzdy skrabala vepredu z nervozity a ja to nevidela. Po tydnu jsme to zlomili, ty ruzny oleje, svestky u ni funguji lip, po merunkach boliva bricho, i me..staci odvar a pit teple..a hlavne pomohla motivace, dostava smajliky nalepky a muze si je lepit na nase jedno tajne misto v dome, nikdo ho nezna, jen rodice 😉, pak jsme prislibili, ze po bobu bude zmrzlinka..je mala, tak ji staci lzicka do pidi misky a je v sedmem nebi...myslela jsem, ze to mame vyresene, protoze tri mesice je v normalu. Pak odjela k babicce a je to tu znova, ani doma se to nesrovnalo...a paradoxne, vzdy kdyz to zlomime, tak nema tuhy bobky, naopak kejdu, tak o zacpe pochybuju.
Ja si myslela, ze tobolka je kvuli tomu, ze to je pro dospele, ze neni nutny sypat z ni...Colon ma sice vic mrd, ale jinych, proto jsem koupila radeji infant, kde jsou i dalsi cileny pro detskou mikrofloru. V kazdym pripade zvednu davkovani.
Me ty tobolky vadi cely zivot, zvracela bych po nich, v puse mam horko a vraci se mi takovy hnusny vzduch ze zaludku. Predstavuju si, ze jsem snedla prasek do peciva, tak je to hnusny 🙂.
Jinak zobe dost seminek, ma rada papriku, mrkev, suseny ovoce do ni nedostanu, je vybirava, bily cukr ji nedavam.
Mam z toho hlavu jak patraci balon, kazdy strasi se zauzlenim strev nebo potrhanym konecnikem ☹.