Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kaja73
2. feb 2014

@demo ono su dva druhy tych bielych flaicikov-jedny vznikaju hned po aplikacii kortikoidu a ak sa s nou pomerne rychlo prestane tak aj rychlo miznu-do 2-4 dni su fuc.Take nam zmizli do 1 dna-ked bol maly babatko.
Ale ak sa kortikoidy davaju dlhsiu dobu tak tie fliaciky su uz ine a niekedy nezmiznu vobec,alebo to ozaja dlho trva-rok-dva a aj viac.

demo
2. feb 2014

@kaja73 u nas to sposobil pravdepodobne protopic

martinka1981
2. feb 2014

@anjelik.666 pred par dnami nam tu kam.zyk poradila mazať Bepanthen kremom 😉

martinka1981
2. feb 2014

@kaja73 ahoj...Viki ma flaky a vieš že kortik.ani ine srajdičky nepouživame. Miznu jej ťažko. kam.zyk poradila bepanthen masť...ja som na nu už aj zabudla....kedysi velmi pomahala na suchy ekzem 😉

kaja73
2. feb 2014

@martinka1981 maly ma tiez 3 mini fliaciky na mieste kde nikdy nedostal kortikoidy-na stehne-tam dostal len opakovane zinok-v podobe sudokremu alebo nivei s 20% zinku-mozno zinok robi pri dlhsom natierani take fliaciky-ja neviem....ine tam nemal za tie roky- len zinok-ten som davala fakt vzdy len na tu plochu kde bol ekzem. Teda mohli vzniknut mini flaiciky.
Ale uz mu to mizne...nenatieram to nicim.
Ale krotikoidy to robia ovela agresivnejsie 😝

martinka1981
2. feb 2014

@kaja73 no kedže Viki ma ešte ekzem ...na stehnach a kade tade tak ma tych fliačkov dosť a na tych stehnach su to obrovske flaky. To s tym zinkom je dosť pravdepodobne...tiež použivam len ten...Nivea čo si odporučila.

kaja73
2. feb 2014

@martinka1981 tak to vam potom zmizne same-ale az cca po roku co som tam nic nedala to zmizlo.
Takze to u vas asi este potrva.
Tak to vyzera ze mame vinnika-zinok...ale ten aspon nestensuje kozu ako kortikoidy.

martinka1981
2. feb 2014

@kaja73 my ho stale poživame...teraz ma zhoršene obdobie...tie stehna sa nie a nie zahojiť..plus sem tam fliačky na nohach a rukach...a na zadočku 😝
mam pocit že my sa toho nezbavime nikdy 😔

martinka1981
2. feb 2014

@kaja73 ten ichtamol od dr.asi tiež obsahuje zinok že??

demo
2. feb 2014

@kaja73 vinnikom bude ekzem sam 🙂. v case ked sa flaky tvorili, som zinok nepouzivala. iba ten protopic.

kaja73
2. feb 2014

@martinka1981 No vy sa trapite stale s tym... ☹
je to na prd,ked nevies co skodi,alebo toho skodi ozaj vela.
Podhajsku si neskusala?Sa mi zda ze ano...uz si presne nepamatam.

kaja73
2. feb 2014

@demo mozno mas pravdu 😉 asi to nezistime

kaja73
2. feb 2014

@martinka1981 to neviem,nepouzivala som to nikdy

kaja73
2. feb 2014

@martinka1981 http://www.docsimon.sk/tovar/ichthyo-care-pasta... cista forma ichtamolu zinok neobsahuje,ale gafrova s ichatmolom uz zinok obsahuje..som pogooglila

martinka1981
2. feb 2014

@kaja73 a to som myslela že mam alergeny vychytane 😖 už mala nohy skoro čiste..ale zas choroba do toho..a stale niečo 😖

martinka1981
2. feb 2014

@kaja73 možno mam niekde recept od dr prefoteny tak pozrem....ak nie skusim bez zinku kupiť 😝 niečo jej tam musim dať ked to ma červene

kaja73
2. feb 2014

@martinka1981 mozno ani nie choroba,ale to co jej pri chorobe davas-maly sa tiez vyhadze ked je chory...ale to ma napr so solmucolu,aeriusu.........ked to vysadim je dobre,ale niekedy proste treba aj lieky.

martinka1981
2. feb 2014

@kaja73 no my taketo nepouživame 😀 viem že tvoj maly aj na ten benzoan sodny či čo to bolo reagoval tak si davam pozor a žiadne chem.konz.latky do nej nedavam a ani do nas 😉

petardus
2. feb 2014

ahojte, ja som tiez trpela ekzemom, od malicka, a rozne kremy mi davali...v puberte to preslo nejak same, ale potom sa to casom vratilo...vdaka stresom...treba pamatat na to, ze vsetko na kozi je prejavom niecoho zleho vnutri tela...mne pomahalo more...ale najviac mi pomohla biorezonancia...nechcem robit reklamu, ale mozem odporucit...uz pol roka nemam suchu kozu, a nic ma nesvrbi, a to predtym som sa rok intenzivne supala a skrabala, a cela som bola cervena.....neviem od akeho veku sa to moze, ale treba vyskusat vsetko...ale inak mi dost pomahalo ked som sa natiarala kokosovym olejom....

demo
2. feb 2014

@martinka1981 co pouzivate na pranie? ja cele roky Ariel preto, lebo nikdy nebola ziadna reakcia. Posledne tyzdne sa koza trocha zhorsila, nie su loziska ekzemu, ale cele nohy take trocha podrazdene. Uvazujem, ci mu nezacal skodit Ariel, lebo sa mu to vyrazne zhorsilo ked mal cerstvo oprane rifle. Cize zda sa, ze aj nieco, co je roky mimo podozrenia, moze zacat skodit
teraz som kupila Persil sensitive, skusim ak treba aj nejaky eko vyrobok, len neviem ktory

kaja73
2. feb 2014

@martinka1981 tak my sme uz pri 3m nadche museli skusat aj taketo- zial-inak ved vies-doma robene sirupy u nas ficia,ale ked nic nezaberalo..... 🙄 v nudzi aj kompromisy musia byt.

demo
2. feb 2014
kaja73
2. feb 2014

@demo to poznam,ale ked som skusala objdenavat DMG -myslim ,ze presne odtialo to bolo- tak to chcelo po mne cislo kredit.karty a to ja na net nedam.
Tych 5 dni co berie solmucol sa da prezit a potom je uz na domacom tymanovom sirupe a vtedy nam to pekne zabera.

demo
2. feb 2014

@kaja73 da sa zriadit bezplatny ucet s bezplatnou kartou a tie pouzivat vylucne na taketo nakupy. takto to robim ja. je to bez rizika a vybielit nie je co, lebo si tam vlozim iba tolko, kolko potrebujem na aktualny nakup.

kaja73
2. feb 2014

@demo lenze ja som v tomto blbec a potrebujem k tomu mojho muza ....a ten si uz pri mne klope na celo ze co stale vymyslam...takze solmucol to isti. 😲
Ja nenakupujem z takychto adries vobec, takze zriadovat to pre jeden dva lekarenske pripravky nema pre mna cenu. To DMG som zohnala potom z ciech.

demo
2. feb 2014

@kaja73 hej hej, ja som sa teraz prekonala kvoli 20 eurovemu nakupu a som na seba hrda, ze som tento zavazny krok zvladla 🙂

kam.zyk
2. feb 2014

@martinka1981 Ne ne, ichtamol nemá se zinkem nic společného, ichtamol je bílý dehet. Ichtamol je taky moc dobrý na zapálená místa, např.Vitella ichtamo je dobrá.

@demo Protopic je ještě větší svinstvo, než kortikoidy...kortikoidy potlačují projevy, imunomodulans (protopic, Elidel) zastavují růst buněk v daném místě. Což je horší a nebezpečnější.

eva518
2. feb 2014

@demo to ano, ale časem se to ztatí. To je důležité.

martinka1981
2. feb 2014

@demo my mame Eco feel z DMky na pranie...je to gel
ja netušim čo by jej mohlo ešte vadiť...ale napr.čo si pamatam že ine plienky ako pampers nezniesla 😀 😀 a to som sa snažila byť eko a skušala aj latkove ale zo všetkych mala zapareny zadok.

martinka1981
2. feb 2014

@kam.zyk mame od dr. ale ten len na noc. Pozriem ešte tu Vitellu