Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

roana
27. mar 2009

No jo, tak to já si jak pitomá taky píšu, co jím, mám vygumovanej mozek, tak už ani nevzpomenu, co jsem dělala ráno, natož abych si vzpomněla, co jsem jedla před třemi dny. Ale prý je reakce vidět za 24 hod, tak nevim...

jindri
27. mar 2009

roana: dík, minimum přísad jo, ale ten Parfem tam 😖

nadad: dík, já pořád přemýšlím, zda jít ke kožní nebo ne. Moje pediatrička to nijak neřeší. Říká, že to nic není, i když jsem jí ukazovala, že má krupičku na nožičkách, někdy s červenými flíčky a je to takové zhrublé. Zkusím Biodermu a uvidíme 😉

jindri
27. mar 2009

Může mi prosím někdo napsat, jak připravit koupel z ovesných vloček? Kolik vloček na kolik vody? Ve vaničce mám tak zhruba 20-25l vody. Moc děkuji!

roana: dáš mi tip, čím si mažeš chleba? 😅 Já jsem zatím vyřadila mléko, mléčné výrobky, veškeré sladkosti a vejce, i když minule jsem je prdla do bramb. knedlíků.

Já si ještě říkám, jestli ty nožičky nemůže mít od toho, že ji po každém počůrání, stolici dám pod tekoucí vodu. Jestli to časté namáčení? 😕 Ale zase jí tam prdku jen chvililenku oplachuju, čistou vodou, jen po stoličce olejíčkem.

roana
27. mar 2009

jindri - no, chleba mažu máslem, to K. nevadí, netušim proč. Někde jsem měla jméno jedinýho tuku, kterej neobsahuje syrovátku, pohledám, dá se koupit v bio prodejnách.

Koupel z vloček - 4 lžíce vloček do menšího kastůlku s vodou a vařim, až je z toho hustý rosol a ten naliju do velký vany... Takže doporučuju polovinu do malý vaničky (do kbelíku jsem dávala asi taky tolik). Jo a doporučuju drobek octa, zlepšuje to svědění....

gedgitka.a
27. mar 2009

roana: ahojky, tak jsme ve středu dostali zase zpět Calcareu 30CH jo a k tý ovesný koupeli já byla včera koupit malýmu křupky a pani mi dala ovesný koupele je tam 6 pytlíků mrknu pak kdo to vyrábí a písnu dnes jsme udělali první snad to malýmu uleví 😉

jabber
27. mar 2009

gedgitka - ahoj, zrovna jsem si na vás dneska vzpomněla, jak jste na tom...?

gedgitka.a
27. mar 2009

ahojky krom nožiček a bříška, kde má jen pár pupínků je jinak celej osypanej, po těch druhých homeopatikách se vůbec nic nedělo, říkala jsem proč jsme nepokračovali s tou Calcareou, když na ni malej tak hezky reagoval a on, že mu vyšli pak ty druhý a že v tom nechce udělat bordel jako v malym, jenže se malej začal s ukrutným pláčem vnoci budit musím rozsvítit on se chvilku rozkoukává jakoby jsme s manžou byli cizí a pak se uklidní a do toho zoubky a on odešel ke compu a pak přišel a řekl, že to odpovídá na tu Calcareu a, že mu jí teda znova, malinko se to zlepšilo, ale nikdy nebyl tak osypanej jako teď kolem zoubku ☹ a pořád se škrábe a na to mu nic nepomohlo ☹ snad se to brzo zlepší nejlíp zmizí doufám, že budem mít tolik štěstí a vyženem ten posr.tej exém do pryč 😠

jabber
27. mar 2009

gedgitka - tak to je úžasný jak malej na ty homeopatika reaguje 😵 je pravda, že ty zuby jsou krizový 😖 ale to se určitě brzo zase zlepší 😉

gedgitka.a
27. mar 2009

no snad jo a snad mu fakt pomůžou se ho zbavit úplně mi s manžou nejsme ani jeden ani atopik, astmatik ani alergik, tak prej máme obrovskou šanci, že to kolem roka zmizí a bude mít mrňousek pokoj navždy na další kontrolu jdem 22.4. pokud se nebude dít něco nepředloženýho, snad se to bude, už jen zlepšovat teď to má fakt hodně celý zádíčka, prdelku, ručičky a obličejík ☹

no nic jdu za malym řve máma máma a taťka neví jak ho víc už zabavit 😀 😀 tak se měj hezky zatím pá

jabber
27. mar 2009

držím palce! papa 🙂

gedgitka.a
27. mar 2009

kujééééééééém pá 🙂

nadad
27. mar 2009

jindri- u nás to taky pediatrička neřešila ani neřeší, myslela jsem si, jestli to nebude z umělého mléka, na nožičkách se to objeviko asi 3 týdny po úplném odstavení. Ale protože jsme se kvůli virózce dostali na 5 dní do nemocnice, odebírali nám protilátky na BKM a byly negativní- takže by alergie na mléko být u nás neměla..ale někde jsem četla, že u poloviny kojenců mohou být z krve výsledky falešně negativní..
Malýho taky oplachuju vodou při přebalování- a ze začátku, než vyrážka zmizela jsem mu nožičky natírala při každém přebalování, kdy šel pod vodu 🙂, teď už pouze 1x denně biodermou na noc a ráno hydr. mlíkem od jiný firmy..

roana
28. mar 2009

no, holky, držím palce, ale u gedgitky bych to fakt tipla na ty zuby, u nás to je to samý: už den předem vím, že se bude něco dít - např. zvýšená teplota, rýma nebozuby (teda pokud si sem jistá, že jsem nic blbýho nesnědla).

Co ty koupele ve vločkách? Byla to taková slizová hmota? Mně to přišlo hrozně drahý, kupuju obyč. vločky a ty vařím...
Tak se držte!!! A hlavně: nesmí se to tak prožívat, můžou se stát i horší věci...

jabluncanka
28. mar 2009

Holky,

je možné,že nikde v drogerii nemají to Robátko?? nebo se to prodává jen vlékárně!?

roana
28. mar 2009

To maj v bio prdejnách a lékárnách, v drogérce určitě ne, možná v nějaký bio...

jabluncanka
28. mar 2009

Jj,díky za tip,zkusím se poptat tam...

Ve vláskách máme brutální seborrheu a na tvářičkách atopák...lahůdka... 😝 😔

kajdula
28. mar 2009

Ahojky tak malej má atop. ekzem od narozeni a vyzkouseli jsme uz na to kde co, najvic e dorazila Dr. na kožním, když mi řekla že mu přece nesmim dávat čokoládu a sladký limonády !!!!!! Bylo mu 9měsíců 😀 😀 Tak jsem pomylslela svoje a k doktorovi uz nikdy.
Děžtská mi už chtěla dát buď mast za800,- na vyzkoušení !! nebo rovnou kortikoidy, což sem samozřejmě odmítla, pořá se mu to drží jenom na tvářídch.
Jo a ještě mi předtím dala zinkovou mast, která je na vysušení (to jsem si přečetla až po aplikaci) a chudáček se mohl uškrabat. Ekzem ma totiž suchej a tvařičky jak šmirgl.

Vel ifnále jsem už nas.... koukla na net, objevila mast Lipobase repair a ta mu pomohla okmažitě, vzorek stoji asi 50,-, velký baleni asi 120,-

Manžel jel potomk lečitelce, zmínil se jen tak mimochodem o malým a jeho ekzemu, ta se na nej napojila, dlaa manžleovi konopný blazám (mast), řekla, že se mu to ted zorší, ale pak to bude OK a taky jo.

Takže vykašlete se na cšechny masti, zkuste konopí a uvdite, fakt to funguje. Nikdy bych tomu neverila, kdybych to nevyzkouela sama.

jabluncanka
28. mar 2009

Kajdula,

Robátko je s konopím... 😉 potřebovala bych krém nebo mast na obličej a šampon ne vlásky...Starší to používal na akné,ale to vždycky od někoho dostal... 😝

jabber
28. mar 2009

jabluncanka - jestli to nikde nemají, tak si to objednej na netu http://www.docsimon.cz/search.php?find=robátko&... 🙂 😉

jabber
28. mar 2009

Ještě jsem si vzpomněla, že když měla dcera ty tváře a krk nejčervenější, tak mi na to dětská doporučila pastu Endiaron, šíleně to teda zmatlá oblečení (je to takový žlutozelený), ale kůže se po tom zklidnila vždycky. Pak umýt a promastit. Ale nedávat na mokvající ekzém.

roana
28. mar 2009

Na to vysušení je taky dobrá mast Halicar, na chvíli to sice zčervená a vypadá to horší než to bylo, ale pak na den dva dobrý...

garfie
28. mar 2009

endiaron by se ale neměl používat u dětí do jednoho roku, je to na příbalovém letáku.

roana
28. mar 2009

Když na tom byla malá líp, tak jsem to mazala i Bepathenem, ten mi přide dobrej na všechno...

yasmina
28. mar 2009

Davam aj Bepanthen a nic ani Pantenol pena, ani Excipial....ma to strasne cervene a strasne sa skrabe ☹ nezaberaju ani Fenistil kvapky...non stop si skrabe krk ma to v tych zarezoch....

gedgitka.a
28. mar 2009

jablunčanka: tak to máš kombinaci jako měl náš malej na seborheu mu pomohla konopná kůra a atopák po konopný masti měl asi 4 týdny skoro pryč, ale pak se nám vysypal krom obličeje a hlavy i na tělíčku a končetinách a teď jsme na homeopatii tak držíme palce ať je líp je to boj na dlouho u některých miminek ☹ 😒

jabber
28. mar 2009

garfie - ano, to tam je, ale my ho měli ve 3 měsících 😉 Ono je to na spoustě léků, třeba na Sinupretu taky

yasmina - Fenistil nám taky vůbec nepomáhal, řekla bych, že je na dvě věci 😖

jabber
28. mar 2009

Ale tak o tom Endiaronu se dá poradit s dětskou mudrou, nám to opravdu hodně zklidňoval

jabber
28. mar 2009

yasmina - a Excipial, to máte U Lipolotio? Ona to ta urea některým dětem i zhoršuje 😒 Zkoušeli jste Excipial mastný krém? Nebo Adermu Exomegu?

roana
28. mar 2009

Jo, Aderma je taky super, ta nám zabrala taky. A ještě čistý bambucký máslo, bez silic, dá se koupit na netu...

makulinka
28. mar 2009

Kajdula, jak dlouho si mazala tu konopnou mast?