Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

valentinuska
10. jan 2011

@luthien.k díky, tak já budu ve své Biodermě pokračovat 🙂 ona je pak i taková mastná a to se mi nelíbí, ale to je fuk, hlavně když plní svou funkci 🙂

luthien.k
10. jan 2011

Jinak mimochodem, žlutá vazelína mi jako jediné mazání zatím pomohla na moje ultra suché ruce 🙂

stipa
10. jan 2011

@kam.zyk jasně, chápu 😉 🙂 zatím díky ....

stipa
10. jan 2011

@kam.zyk - jo a je několik druhů - balzám nebo raději mléko? Tam je i jiné složení 😅 A-DERMA Exomega baume emolienční balzám nebo A-DERMA Exomega lait émollient zvláčňující mléko? V mléku je navíc toto: originální aktivní látka 10HDA. 😖 http://www.docsimon.cz/zbozi/a-derma-exomega-ba...

kam.zyk
10. jan 2011

@stipa V balzámu je ta bohulibá ingredience (tzv.emolienční přísada) taky, teď na zimu určitě balzám.

stipa
10. jan 2011

@kam.zyk 😅 tak jo, díky a zatím ahojky 🙂

miskatn
11. jan 2011

prosim vas mozte mi napisat zlozenie tej vazelinky na premastovanie, co spominate? respektive co mam pytat v lekarni pripadne od lekarky, ak je to na recept, dakujem

luthien.k
11. jan 2011

@miskatn, nene, na recept to není, je to obyčejná žlutá vazelína, vaselinum flavum - mívají ji ve velkých baleních, takže si jen řekneš, kolik chceš odvážit, myslím, že 50 ml kelímek pro začátek stačí 😉

luthien.k
11. jan 2011

Jinak je ještě bílá vazelína, ta je bělená, pro atopiky se hodí víc ta nebělená. Jen to není přírodní produkt, komu to vadí,, je to směs tuhých a kapalných uhlovodíků.

miskatn
11. jan 2011

@luthien.k dakujem pekne 🙂

miskatn
12. jan 2011

@kam.zyk dakujem kamzyk, malemu som dala este raz tu gencianovu violet, na dalsie 4 dni a tie podrazdene miesta zmizli 😵

valentinuska
12. jan 2011

@kam.zyk @luthien.k
holky opět vás jdu poprosit o radu ... naše doktorka nás poslala na testy na alergologii, byla jsem ráda, že s tím někdo něco dělá no a teď jsem docela udivená :-/ malé vzali krev a dnes jsem si volala pro výsledky ...
vše vyšlo v normě, kromě IgE, které nedělali protože se srazila krev
takže mi doktorka říkala, že tam žádná alergie není a není potřeba nic řešit ... malou mám kojit a pokud budu chtít dát Nutrilon, tak můžu normálně HA, ať jí nedávám žádné více štěpené - že je potřeba a by v malých dávkách si zvykala
já ať mléčné klidně omezuju, když vidím reakci, ale sýry a jogurty ať jím - že je opět potřeba aby mléko v malých dávkách dostávala
myslíte, že je to OK - mám to HA mléko zkusit?

alca80
12. jan 2011

Ahoj holky, synek ma od 4 mesicu AE. Ma suche flicky, ty mu promazavam, ale v trislech ma jeden velky cerveny zivy flek, nemokva nastesti, nastesti se ani neskrabe. Dnes mu je 7 mesicu, porad ho kojim, alergenum se vyhybam. KOzni nam predepsala tekuty pudr / ichtyoli/, mazu ho tim den co den. Moc to nepomaha, je obdobi nachlazeni, zoubky atd. Ale proc pisu: ten dehet - ichtyol, je trochu jiny nez kamenouhelny dehet. Ale je to taky dehet. MAm strach, aby mu to nejak neublizilo, patlam ho tim uz 3 mesice. Je to normalni postup? Je tu taky nektera maminka, ktera miminko maze dehtem tak dlouho? Mudr, rikala, ze se toho nemam bat, ze pres tu zimu to je horsi...ale vite jak me to hryze, abych mu neublizila do budoucna, prece jenom trisla / uzliny, varlatka... bojim, bojim. o tom dehtu jsme se docetla, ze se vstrebava do krevniho obehu. Kortykoidy zatim nechci. napiste prosim do IP, dekuji moc. Alca

luthien.k
12. jan 2011

@alca80, něco jsem Ti tedy do IP poslala 😉

luthien.k
12. jan 2011

@valentinuska, no teda já nevím, ale IgE je to zásadní, co bylo potřeba vědět, takže já bych to tedy tak růžově jako paní doktorka neviděla. Navíc jak sama víš, testy nejsou 100%, ani když vyjdou negativně. Zkusit zavádět BKM má samozřejmě smysl, jako test, ale ideálně nejdříve po půl roce bezmléčné diety (pokud předtím očividně na BKM reakce byla - na kůži, na stoličce...). Aby se vytvářela na BKM tolerance, jsou pak malá množství BKM, nejlépe přes MM, vhodná, ale jen do té doby,než se objeví reakce. Takže za mě - já bych to neuspěchala...

valentinuska
12. jan 2011

@luthien.k a co je za výsledek flow cast na bílkovinu kravského mléka? tak IgE nám nakonec udělali a vyšlo taky v normě ... jediné co neudělali je ten flow cast
jinak myslíš, že mohu zkusit dnes dát to HA mléko? a pozorovat co a jak?

luthien.k
12. jan 2011

@valentinuska, tak to se přiznám, že netuším 😅 , co je flow cast, to leda @kam.zyk... A malá je teď bez problémů? Kdybys chtěla testovat, tak bych to určitě nejprve zkusila otestovat přes MM a až potom zkoušela HA mlíčko, pokud by nebyla reakce přes MM. Instrukce k testu případně dodám 🙂

valentinuska
12. jan 2011

@luthien.k no sem tam jí něco vyskočí ... nedávno jsme ale byli na očkování, tak to mohlo být zhoršeno i tím
jak myslíš otestovat přes MM? jako že UM vypiju já?
špatný je, že prostě večer mi to moje mléko nestačí a já jí něčím dokrmit musím ... dneska v noci už to byl očistec ☹

beruska2x
12. jan 2011

Ahojte holky.. prosim vas mate nektera vyzkouseny nejaky opalovak pro ditko cca 3 roky? Treba eucerin nebo neco takoveho?.. diky..

beruska2x
12. jan 2011

nasla jsem totiz Eucerin Sun 50+ a Eucerin sun 50+ kids a nevim rozdil 😕

jenovefa
12. jan 2011

@beruska2x Nám paní doktorka doporučila od Avene na intolerantní kůži (syn je zrzek, AE). Celý název je Eau thermale Avene, Lait mineral 50spf. Blbě se roztírá, ale neměl žádnou reakci.

beruska2x
12. jan 2011

@jenovefa tak to my nemame, neni nijak prehnane citlivy ani na tohle.. meli jsme porad Daylong baby a melko od Eucerinu je super... tak jsme myslela jestli nekdo nema opalovak vyzkouseny 😉
jak se roztira, jestli nedela fleky a tak..

luthien.k
12. jan 2011

@valentinuska, nene, myslím otestova BKM přes Tebe ve formě pro Tebe přijatelnější, například takto (jak radí kam.zyk):

1.den 1 jogurt. Nejlépe dopoledne, protože přechod alergenu přes MM do kojence trvá cca 20hodin a reakce bývají (poté, co se alergen dostane do dítěte) rychlé. Druhý den 1 jogurt dopol. a tvrdý sýr odpol. 3. den až 6.den neomezeně BKM. Kdyby nastala reakce např.3.den, ihned test ukončíš. Reakce- sleduj změny stolice (hlen, nitky krve), pokožky, neklid. Zapisuj si, kdy přesně jsi co snědla a kdy byla případná reakce. Tak se pak dá odhladnout i typ alergie. To je důl.vzhledem k určení prognózy i k diagnostice medicín.metodami (ne všechny alergie umí medicína diagnosticky odhalit).

Dokrmovala bych do té doby určitě plně štěpeným mlékem (Nutrilon alergy care, Nestle Althera), v chuti rozdíl není (naopak, mně osobně HA mlíko přišlo víc hořké než AC mléko).

jenovefa
12. jan 2011

@beruska2x Tak ten Avene se roztírá skoro jako Daylong, možná hůř... Já ho volila kvůli minerálnímu a nikoliv chemickému filtru. Už se na sluníčko těším, vy asi někam prcháte...

beruska2x
12. jan 2011

@jenovefa jj taky jsme to tak mela ale ted uz je vetsi 😉 , jeste neprchame ale uz se pomalu rozhlizime 😀 protoze nadeje nas drzi v tomhle pocasi nad vodou 😀

miskatn
12. jan 2011

@luthien.k vacsina deti je vecer nespokojnych a nekludnych, a vobec to nemusi byt nedostatkom tvojho mliecka. ja som si to tiez myslela, ale nebola to pravda, bola by skoda prejst na UM, hlavne ked sa trapime s AE. skus kuknut na toto: http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

(ked mu das vecer UM, dietatko ho spapa, lebo ho to bavi, lahucko mu to tecie samo do pusy, a vypije ho velmi vela, lebo tecie rychlesie ako MM, a kym zaludok pochopi, ze je najedeny, tak ho vypije samozrejme viac ako MM. no a spat bude ako dudok po nom tiez, lebo dietatko UM travi tazsie ako MM, takze drobec v podstate rovno odpadne, tolko z mojej vlastej skusenosti, mozno mas nejaky iny problem s MM, kazdopadne drzim palce)

miskatn
12. jan 2011

pardon opravujem, predchadzajuca odpoved nebola pre @luthien.k ale pre @valentinuska

luthien.k
12. jan 2011

@miskatn, ale ráda jsem si to přečetla, bude se to určitě pro druhé mimi hodit 😉 Já taky kolem půl roku začala dávat večer UM 😅 Třeba to příště půjde i bez toho 🙂

miskatn
12. jan 2011

@luthien.k 😎 som taka mudra z modreho konika, neprisla som na to ja

monikakovacova
12. jan 2011

@luthien.k Ahoj. Písala som ti IP a aj mail, len ste mi nedali žiadnu odpoveď. Tak to skúšam takto. Došlo ti to? Keď máte toho veľa, nevadí. Len som si chcela byť istá, že to došlo. Tak zatiaľ. Monika