Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

michaelka83
8. sep 2011

Aha. Tak to jsem pochopila úplně blbě, dávala jsem sice nemléčné kaše, ale míchala do toho HA mléka☹ Takže špatně. OK, koupím AC Nutrilon. Tu Nutrilon HA kaši dávat můžu? Ta nemléčná je.

michaelka83
8. sep 2011

Ale zase na ní píší kaše do HA mléka, tak aby nebyl problém,když to budu dávat do AC

luthien.k
8. sep 2011

@michaelka83 , popravdě, tu kaši neznám, jaké má přesně složení?

rebelie
8. sep 2011

@luthien.k Tak já taky nechtěla strašit, navíc myslím, že by fibróza měla i nějaké jiné projevy než jen pot, ale zase to tu nepadlo a pokud ji trápí, že miminko má slaný pot, tak jsem to jen chtěla dát do úvahy (protože s atopem to podle mě nesouvisí - že bych se zkusila kontrolně olíznout? 🙂 ).

martinka1981
8. sep 2011

No ešteže som sa do vas zamontovala 😀 😉

luthien.k
8. sep 2011

@martinka1981 , tak to je naprostá pravda!!! 😀

martinka1981
8. sep 2011

@luthien.k 😉

micanek
8. sep 2011

cistickou fibrozu má malá od kamarádky.... pokud nejí před každým jídlem lék / creon/ , tak se pokaká. Má hodně nafouklé bříško. Jinak ano , říká se jim slané děti. ...je toho o hodně víc ..... zlatej atopák proti cistické fibroze.
Atopici mají úplně normální pot jako každá jiná osůbka. .... jinak cistická jde zjistit, když je miminko ještě v bříšku ...je to hlavně nemoc plic.

kaja73
8. sep 2011

@michaelka83 Nam vysli vsetky testy negativne a až po zavedeni ACmlieka sa ekzem vytratil na 80 percent a ten zvysok až po zavedeni dokonca Neocate mlieka-co ma len aminokyseliny.vsetko sme si zo začiatku sami platili-aj ten neocate-1 plechovka je 78 euro a sami sme to kupovali takmer 2m.Tak si to vyrataj.Ale nik to nebol ochotny predpisat,kedze testy boli negativne.Až ked videli dieta uplne bez ekzemu sa to konečno pohlo a predpisali nam to.Dnes je to už nastastie minulost a už može aj normalne KM.No rok bol na diete.

michaelka83
8. sep 2011

@kaja73 Určitě ho zavedu🙂 o peníze mi opravdu nejde...

michaelka83
8. sep 2011

Ale 78Euro to je teda síla☹

kaja73
8. sep 2011

@michaelka83 To je a 1 plech. vydržala tak 4 dni. 😒 Ale potom na predpis to bola za dake 4 eura ci 6?? Ani už neviem. 😕 😝

michaelka83
8. sep 2011

@kaja73 to ja teda mazec☹

didi35
8. sep 2011

@kristinka29 super, dakujem za tip!!! 😉

luthien.k
8. sep 2011

@rebelie
@micanek
@sisinka

Ještě k té cystické fibróze - od roku 2009 je testování na toto onemocnění součásti novorozeneckého screeningu (odběr krve z patičky), takže rodiče dětí narozených po tomto datu skutečně nemusí mít obavy! Takže - nestrašit zbytečně 😉

kam.zyk
8. sep 2011

@michaelka83 U nás v ČR stojí plechovka Neocatu 1500Kč, ale každou chvíli to někdo prodává na netu za cca 300Kč, protože pokud je anamnéza, tak jej předepíše lékař (sama jsem ho fasovala na dceru cca 10 pixel měsíčně, měla alergii i na Nutrilon AC = ekzém z toho) a pojišťovna hradí většinu sumy. Nebydlíš náhodou v JČ kraji? Znám člověka, kterému zbyl.

rebelie
8. sep 2011

@luthien.k Cože? Opravdu? To jsem nevěděla, že teď už dělaj screenning na CF automaticky hned po narození... To je asi docela fajn, že se může hned začít s léčbou...

kam.zyk
8. sep 2011

@rebelie jo jo, dneska už je novorozenecký screening vymakaný. Viz tady http://www.wikiskripta.eu/index.php/Novorozenec...

Ženské, přidala jsem na svůj fotoblog svoje články o atop.ekzému. Hlavně 5.díl je návod, jak atop.ekzém u dítěte vyléčit. Kdyby něco, tak luthien tady na diskuzi je vynikající, všechno zná a odpoví na cokoli 🙂 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kam.zyk/ (mě kdyžtak najdete na proalergicích)

rebelie
8. sep 2011

@kam.zyk Já jsem dneska přečetla asi 4 díly Tvého seriálu - nejvíc mě potěšil ten o prevenci atopu v těhu - že v rozumném množství mohu jíst vše... Jen mě zaujalo, jak je to s tím alergickým původem AE, protože já v podstatě žádnou alergii zjištěnou nemám, ale mi to nikdo v poslední době netestoval... Tak si říkám, jestli bych si po narození mimča neměla zajít na alergologii...

luthien.k
9. sep 2011

@rebelie , to nebude nutné, ony testy miminka Ti jen tak pronic zanic zřejmě ani neudělají (alergologové jsou dosti přetížení lékaři), navíc jejich vypovídací hodnota je nízká - takže nejlepší metoda je pozorování, pokud budou problémy (což doufám, že nebudou, ony u novorozence jsou nomrální různé kožní projevy, které nejsou atopickým ekzémem!), nejen kožní, ale také trávicí (koliky, hleny nebo krev ve stolici) nebo i dýchací (což je málo časté), tak potom má smysl to začít řešit, obvykle jako první eliminací BKM a vajec, nejčastějších alergenů, ze stravy kojící matky, v případě UM přechod na speciální UM. Pokud problémy nebudou, je dobré v rámci nastolování tolerance i při kojení konzumovat rozumně še v rámci zdravého životního stylu (s výjimkou ostrých jídel, alkoholu atp. 😉)

Co se týče Tvého ekzému vs. alergie - u dospělých tomu není stejně jako u dětí, tam už převažují jiné vlivy než vlivy potravinové alergie (nebo inhalační), větší roli hraje stres, hormonální nerovnováha, dráždění chemikáliemi (úklidové prostředky) atp. Ale určitě není při AE od věci testy na alergologii absolvovat 😉

rebelie
9. sep 2011

@luthien.k Já myslela, že bych si na tu alergologii měla zajít já 😀 (a po porodu, protože to je přeci jen zátěž). Pro mě je ten můj AE stále záhadou - vliv stresu nepozoruju, chemikáliím se snažím vyhýbat...

luthien.k
9. sep 2011

@rebelie aha 😀

michaelka83
9. sep 2011

@kam.zyk Nene, jsem ze severních Čech

luthien.k
9. sep 2011

@rebelie no každopádně už i víš, co dělat s miminem, kdyby něco bylo, nejlépe tedy přijít sem ;-D

romcovaklarka
9. sep 2011

Ahoj holky, můžu se prosím zeptat, v čem mimčům perete která mají exémky? Díky moc.

michamicha
9. sep 2011

@romcovaklarka já peru v Lovele, dávám 2x máchat a místo aviváže přidávám ocet 😉

keila
9. sep 2011

@luthien.k ahoj, můžu se zeptat? Moje malá má teď poslední 3 týdny nějaký ekzém lehce v podpaží, v loketních záhybech a podkoleních jamkách (tam jen hodně malinko). Nevím, jestli je to atopický ekzém. Udělalo se jí to v těch tropech, tak jsem měla za to, že je to nějaký druh zapářky, tak jí to zpočátku dobře mizelo po bepanthenu, ale vždy se to vrátí. Doktorka řekla, že to může být i nějaká kvasinka, tak jsem dostlala imazol krémpastu. Docela pomohla, ale úplně to nezmizelo. Neporadíte, jak na to? Koupila jsem linolu fett öl bad a linolu lotion a mažu, ale nevím úplně, jak se o ty záhyby starat.

luthien.k
9. sep 2011

@keila , ahoj, je skutečně možné, že je to nějaký pozůstatek ze zapářky z tepla, do kterého se dala kvasinka, ale je také možné, že jde skutečně o ekzém. Máte v rodině nějaké alergie/astma/ekzémy? Je malá na UM nebo kojená?

michaelka83
9. sep 2011

@romcovaklarka Já peru v Sodasanu (dá se sehnat v Bio obchodech a na netu) a místo aviváže taky dávám ocet. A třikrát máchám.

lucikan
9. sep 2011

@luthien.k ahoj, ozyvam sa po dlhsom case s prosbou o radu. Mame teraz taky problem - drobec ma uz vlastne mesiac a pol pod jednou pazuskou ruzovkasty flak. Ten flak postupne narastol Teraz je velkostou akurat cez celu pazusku, inde sa nerozsiril, je jasne ohraniceny. Skusala som nan bez konzultacie s lekarkou najskor holtovu mast, potom sudokrem, aj obycajnu kalciovku. Nic nezaberalo, akurat po holtovi to bolo este viac cervene, naopak po kalciovke take viac akoby ukludnene. Ale po mesiaci mi to uz neprislo normalne a aj sa mi zdalo, ze to bude nejake huby alebo plesen tam mat, tak som sla ku koznej. Kozna nam najskor dala Imazol a odporucila omyvat hypermanganom. Po Imazole mu ale este viac ruzovelo, bolo to tmavo ruzove a obcas s tamvo cervenymi bodkami. Malo to aj supinkovitu fazu, to pocas toho natierania Imazolom. Tak som s nim prestala, v jeho neziaducich ucinkoch je uvedene, ze to moze este viac zacervenat a vtedy treba prestat mazat. Pokracovali sme ale s tym hypermanganom, a tazko sa mi to hodnoti, ci sa to lieci alebo nie. Je to skor stale rovnake, mozno akurat ta farba je taka este bledsia, ale zase ostalo mu tam par cervenych bodiek.
Dnes sme teda sli po tyzdni na kontrolu, ster, ktory nam kozna lekarka brala, vraj nic neukazal, nic tam vraj nema. A dala nam na to Pimafucort, co je teda kortikoid. Mala som uz v ordinacii na jazyku, ze co ideme vlastne tym kortikoidom liecit, ked mu tam nic nenasli, ale nezvladla som to zase raz ☹ . Podotykam, ze ho to ani nesvrbi.
Je tento postup ok? Je nejaky dovod dat teraz kortikoid? Mozem poslat aj foto, ke chces.
Kopirujem aj teba, lebo vidim, ze tu opat prispievas aj ty 🙂 @kam.zyk
Len pre uplnost info a - nepovazujem drobca za dieta s AE, ale ma nejaku precitlivelost a zvykne reagovat na kozi. Mali sme po druhom ockovani hexou akurat dlho vysypany cely chrbat suchymi flakmi. Toho sme sa zbavili holtovou mastou, ked sme zistili, ze na nas ucinkuje.