Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lienka434
18. feb 2014

@xkittikex nieco podobne sa zacalo robit aj mojej dcerke len licka mala take, no neriesili sme to az casom ked to uz prechadzalo do svrbenia na celom tele a skriabala sa tak,ze sme to zacali rieisit a Dr. skonstatovala AE na co...vobec neviem...takze som stravu upravila,dala si dietny rezim a kojim stale lebo viem ze to je najlepsie a zacali sme prikrmovat a este aj kasu davam.skusila som Nutrilon ryzovu,potom koziu kasu,a teraz Nutrilon Alergy.

demo
18. feb 2014

dievcata, uz par dni pouzivam mydlo s bambuckym maslom a mozem povedat, ze na suchu pokozku je uuuplne skvele. Kupila som ho na synovu atopicku pokozku, momentalne ho testujem ja, lebo v zime mavam vzdy sialene suchu plet. Ak zvyknete objednavat z iherb, tak si ho urcite prihodte k nakupu, velmi odporucam
http://www.iherb.com/nubian-heritage-african-bl...

denula84
18. feb 2014

maminy o ake testy mam poziadat, ked chcem vediet ci je na nieco alergicka? a ktore probiotika mi odporucate? stale kojim, dakujem 🙂

lienka434
18. feb 2014

Potrebovala by som poradit,dcerka 7mes.ma AE zatial neviem na co,kojim ju a mam dietu-nejem psenicnu muku,cukor v akejkolvek forme,kravske vyrobky.obcas vsak porusim ale niekedy dcerka nereaguje inokedy viacej,lenze problem je v tom ze ja porusim v 1den viacej a potom neviem z coho to mohlo byt,i ked si myslim ze sa to aj tak ete neda na 100%povedat z coho to moze mat.Vobec sa to ale nezlepsuje,kozna nas videla a riesi to s nami,teraz je dcerka chora a vyhadzala sa nenormalne,ma zvysenu teplotu-myslite ze by to mohlo byt tym?pod krkom ma flaky cervene,na nohach,v zahyboch,ako ide gumicky od plienok,vraj to pomaha najlepsie na to podrazdenie,Mast na tvar mame ABC Biodermi Cold Crem a na telo nejaku robenu v lerarni masticku,,kupem v olejovom kupeli.

xkittikex
18. feb 2014

@lienka434 ja som tiez mala upravit stravu,mala som vynechat kravske mlieko a vajce-ale nic, tak isto mal tie ekzemy,niekedy este horsie ako predtym.. my sme uz boli u alergologa,mali sme odbery krvy,a maly ma vsetko ok,teda zatial nema alergiu ani na kravske mlieko,ani na kazein, ani na alfa-laktalbumin,ani na beta-laktalbumin,ani na gluten, ani na banan, ani na kuracie maso-takze uz vobec nikdo nevie,ze od coho moze mat...buduci rok mame ist zase na odbery,ale dovtedy ked nezmyznu,tak asi uz zblaznim..

denula84
18. feb 2014

no ja som z toho asi jelen :D .... fakt neviem co uz by som .... stravu som nezmenila, citrusove nic nejem, ani prasok, nic a mala ma uz viac ako mesiac suche drsne miesta. moze sa alergia prejavit az teraz ? a alergia to by sa skrabala ale ju to nesvrbi. si myslite ze som asi fakt dilino ale mne to trva a potrebujem odpovede na moje otazky ktore ma stale napadaju aby som dcerke co najskor pomohla. dakujem vam za trpezlivost a moje otazky mozno mimo rozumu :D :D

lienka434
18. feb 2014

@xkittikex viem o com pises:( kazdy den pozeram na dcerku,kremujem,rukavicky nosi,v noci spi zavynuta:(neni to normalne a tiez len premyslam z coho to je z coho zase:((( my sme na testy este neboli neviem,Dr. zatial neoznacila za potrebne,inak mam prvu dcerku 3,5rocnu a taa je naprosto v poriadku nic jej nieje.

xkittikex
18. feb 2014

@lienka434 predstav si,ze moja dcerka(tiez 3,5rocna) tiez to mala,a ked som ju zacala prikrmovat postupne jej zmyzli, od 1roka uz vobec nema..klop-klop 🙂 aj u maleho som myslela,ze tak bude ale nie ☹ je to hrozne

demo
18. feb 2014

@denula84 alergia sa moze objavit kedykolvek (potravinova, kozmetika a pod.) Zistit potravinovy alergen sa da pomocou eliminacno expozicneho testu. Vylucit rizikove potraviny a po mesiaci ich postupne a velmi pomalicky zaradovat do jedalnicka. Takto uvidis, na co reaguje a na co nie. Takyto test je spolahlivy. Krvne testy byvaju nespolahlive.

denula84
18. feb 2014

@demo neviem ale ci mam vytrvalost na tu eliminaciu, uz to mam nastudovane ale vobec si to neviem predstavit , sak umrem od hladu :D:D

lumik313
18. feb 2014

@dagmar15 ahoj, mohla by si mi, prosim Ta, napisat, ktore presne vyrobky od A-dermy pomohli? vdaka.

demo
18. feb 2014

@denula84 neumres. Maximalne trocha schudnes, precistis si organizmuz a obohatis kedalnicek o nove potraviny a jedla. Vsimla som si vo svojom okoli, ze ludia ktori maju dietne obmedzenia ( najcastejsoe lepok, mlieko) maju ovela bohatsi jedalnicek ako konvencne stravujici sa ludia. Cim skor s tym zacnes, tym lepsie vyhliadky pre babo. Z tychto rannych alergii sa doslednou dietou da vymotat.

happylenulka
18. feb 2014

atopický ekzém jak se ho zbavit - vynechat cukr, mléko a lepek... jíst přirozené jídlo ne polotovary, hodně naší zeleniny, méně ovoce, jíst pestře, zdravě... jak snadné...

dagmar15
19. feb 2014

@lumik313 davala som tu aj foto pozri pár príspevkov dozadu a-derma exomega krém a olej do kupela a na to este holtova masť ....na tie najhoršie miesta....zo zaciatku na vsetky ...pohladaj tie foto dala som tu vsetko ,kupala som v tom malú kazdy deň kým som nevidela zlepšenie a natieralasom ju tri krát za deň celé telicko kremom a tie suché alebo zavervenane este holtovym krémom na vrch ak nenajdes tu foto tak ti to pošlem este raz ;)

martinka1981
19. feb 2014

@castania jednožnačne použivať len 100% bavl.oblečenie a najlepšie svetle farby

dagmar15
19. feb 2014

@lienka434 Takto vam urobia z dieťaťa alergika.....presne o toto sa snažila moja doki ale smola pomahala som si sama a teraz mame super pokožku ani jednej vyrážky.....a od malinkeho babetk a sme s tym mali problemy až do teraz ked ma drobec 10 mesiacov 😉

castania
19. feb 2014

@martinka1981 dakujem, nechapem ze to az taky vplyv ma a dokonca skoro po dvoch rokoch ,,, ked dsme boli pri koznej tak mi napisala ze to sice ma znaky atopickeho ekzemu, lebo to ma za kolienkom ale kedze ho to nesvrbi, zatial ho vylucuje ,,,dala mi nejaku robenu masticku ,,,tak teraz neviem ci ist znova za nou alebo to staci len tym obliekanim ochranit ,,, a dakuejm za radu 🙂

hhaann
19. feb 2014

@emka13 ahojky, myslím, že clorovaná voda by to mohla jen zhoršit .-( podobnou zkušenost teda nemám, ale podle mě chodit do bazénu to není tak moc dobrý nápad...spíš tedy pokud potřebuejte posílit imunitu, choďte ven a zkuste domácí otužování 🙂

kam.zyk
19. feb 2014

@denula84 probiotika - jakákoli, ale ty alergo testy- fakt je to na nic. Řekne to každý alergolog (mimochodem, já jsem vystudovala imunologii). Nezjistí se nic, i když alergie bude. Chce to opravdu tu eliminační dietu.

Náhrada mléčných výrobků v jídelníčku:

... margaríny: používat margaríny bez BKM, např. Perla s vitamíny, Alfa vital, Flora light, Stella, atd.

...pečivo : musí být bez BKM – kupovat jen to, kde známe složení - např. balený chléb. Obecně- chléb mnohdy bývá bez BKM, rohlíky většinou taky (ty supermarketové zpravidla neobsahují BKM), ale ostatní pečivo (loupáky, koláčky, atd.) zpravidla nikoli.

...náhrada kravského mléka: k přímé konzumaci jsou vhodná Rýžová nebo Ovesná mléka s přídavkem vápníku, která již dnes jsou běžně dostupná na trhu (v prodejnách Zdravé výživy, nebo v DM – Reis drink extra Ca, Hafer drink extra Ca, atd.). K vaření a pečení lze jako náhradu kravského mléka využít též zmiňovaná alternativní mléka - ale s ohledem na finance je kombinujeme je s mléky např.Oves milk, Kokos milk, atd. Nejsou však vhodná mléka sojová ani s přídavkem soji (soja je alergen velmi podobný BKM), ani kozí ani jiné savčí mléko.

..náhrada jogurtu: namísto jogurtu si lze dělat pudinky a kaše, a sice z výše jmenovaných obilninových mlék, vynikající jsou též rýžové jogurty (Amunáček, atd.-seženete ve Zdravé výživě)

kam.zyk
19. feb 2014

Z alergo testů na potrav.alergie se nic nezjistí!!! OPravdu, jsou natolik nesměrodatné, že je nemá smysl dělat!!!!

kam.zyk
19. feb 2014

@lienka434 Jak jsem psala, alergo testy jsou nesměrodatné a u alergologa určitě nezjistíte ,na co dítě reaguje a co je spouštěč ekzému. takže je třeba nasadit tuto dietu (jsem její autorka):

http://www.proalergiky.cz/alergie/clanek/elimin...

hoďte sem fotky ekzému, něco s tím vymyslíme.

kam.zyk
19. feb 2014

@xkittikex jak jsi posílala tu fotku - tam je kvasinka- takže natírat SUdocremem nebo zinkovou mastí.

Kvasinka- přemýšlím nad tím, že nebude potřeba držet tu mojí dietu, ale jen vysadit mléko a mléčné výrobky, na cca 14 dní. Víc úprav jídelníčku bych nedělala.

katyxq
19. feb 2014

@kam.zyk jojo, přesně proto jsme ani na testy nešly - akorát stres pro mamiminku i dítě, zbytečný odběr krve ... tvoje články (a luthien.k) nám moc pomohly 🙂 ... taky tě chválím a doporučuju, kde jen můžu 😀

Jinak jsme (až potřetí) lehoulince polevily v bezmléčné dietě a teď má na rukách a nobách sušší hrubou kůži (normální barvy, vzhledově nepatrně šupinkaté - ale kdybych nevěděla, tak si toho na pohled nevšimnu, je to poznat jen pohmatem) ... ale spíš tipuju sprchový gel, vrátila jsem se u ní ke sprchovacímu oleji a vodě a uvidíme 😉.

katyxq
19. feb 2014

A všechny zvu do skupiny Vaříme a nakupujeme pro potravinové alergiky - https://www.modrykonik.cz/group/2161/

xkittikex
19. feb 2014

@kam.zyk velmi pekne dakujem, budem to teda natierat tym Sudocreamom a vynechame vsetko co je mliecne a potom sa ozvem,ze ako sme s tym dopadli 🙂 si velmi ZLATA,dakujem Ti 🙂

lumik313
19. feb 2014

@dagmar15 dakujem, vyskusam. nam lekarka dala len tekuty puder s mentolom.

hhaann
19. feb 2014

@castania zkus jinou doktorku, je to podlě mě lepší, nás tak neustále léčili, střídali masti a nevěděli si rady, nakonec jsme změnili kožního a bylo vše ok, doporučil nám přírodu - tedy nedjříve konopnou mast a podobné, nakonec jsem skončili u zábalů a koupelí z jílu, myslím, že jsem sem už odkaz dávala, ale nevím, ejstli si ho postřehla, je to http://www.homespa.cz/mojedomacilazne/eshop/0/3... a je fakt, že stav je o dost lepší. podle mě to léakři řeší tak, že předepíšou nějakou mast, tu zkusím, když to nezabere, dají jinou atd. což je ale největší škoda pro tebe nebo dítě jako pacienta, protože tím trpí pokožka...

lumik313
19. feb 2014
castania
19. feb 2014

@hhaann presne taky mam pocit z lekarov, ze skusaju co bude vyhovovat,,dakujem za stranku , popozeram a skusim to takto 🙂

evickova
19. feb 2014

@kam.zyk Ahoj, mozem poprosit o radu. Moja dcera ma 14 mesiacov a je to asi vyse tyzdna, co sa jej vyhodil po prvy krat ekzem na zapasti lavej ruky. A nezlepsuje sa to. Je to zacervenane, taky fliacik 2 cm na 2 cm, hlavne ak ju okupem. Akolo toho su take vyrasticky ale su biele, alebo ruzovkaste. Neviem, co to moze byt, ale neskrabe sa vobec. Taketo vyrasticky bielej farby ma aj na stehnach ale nie su blizsko pri sebe. Vyrazsticky som ale spozorovala uz niekolko mesiacov dozadu, myslela som si, ze to ma z vody, kedze mame velmi tvrdu vodu. Kupem ju kazdy den, ale umyvam ju detskym gelom 2 x do tyzdna. Dcerka je kojena. Dostava jogurty, napila sa aj kravskeho mliecka, ale iba asi 2x za zivot. Zacala som jej davat aj tvrdy syr. Zatial som vylucila mliecne vyrobky iba pre nu. Boli sme u homeopata, dal mi nejake homeopatika plus krem A dema dermalibour. Zijem v zahranici a homeopaticka liecba je tu preplacana statom. Moja otazka je, ako mam teraz postupovat? Je to atopicky ekzem?