Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

eva518
26. feb 2014

Ahoj holky. Chci se s váma tady poradit. Dneska jsme byli na alergologii, kterou jsem si u dětské vyloženě vyprosila a zapomněla jsem dr.říct, ať zkusí otestovat kukuřici. Zdá se mi, že na ni malá špatně reaguje, i když si nejsem úplně jistá. Jinak otestují z krve lepek, mléko, vejce, jablko, mrkev a roztoče. Alergoložka se ptala, co malá pije a když jsem řekla, že je zatím kojená, protože nechce žádné UM ani kaše kromě pohanky udělané ve vodě, tak mi řekla, ať ji převedu na HA mléko, abych ji zbytečně nealergizovala mojí stravou (držím dietu podle vypozorovaných reakcí malé), že už není třeba kojit. Tak nevím, já jsem si myslela, že budu kojit do roku, pokud to půjde a samozřejmě pokud by se ukázala nějaká alergie, tak to ze stravy úplně vyloučím a bude. Co si myslíte? Kortikoidy jsem jí vysadila asi před měsícem, používám konopnou kosmetiku a i když není úplně bez ekzému a trvá to dýl, než se to případně zhojí, tak se k nim vracet už nechci. Nekhorší to má na nohách, teď si to roznesla i na stehna, kde nic neměla, protože se škrábe, když nemůže usnout. Kapeme fenistil 3-3-5 kapek denně a už skoro půl roku dáváme kapky BioGaia. Vzhledem k tomu, že se jí ekzém objevil ve třech týdnech, tak to bude určitě ještě na dlouho, ale doufám, že to časem bude dobré.

mims_28
26. feb 2014

@kam.zyk doteraz som pouzivala len tekuty ruzovy palmex a avivaz silan ... no doslo mi doma a bol doma este ariel tekuty activ ... a jak som v nom zacala prat vtedy sa to zacinalo len ja som to nevedela ...

hhaann
26. feb 2014

@denula84 spíš kožní bych volila, tam ti poradí 🙂

boruvky
26. feb 2014

@kam.zyk Má to téměř po celém těle krom bříška a zádíček. Zkuseli jsme to vyfotit... snad to bude dostačující... Dnes se na těch místech objevila krupička. Vyfotím i večer.. jak to vypadá po koupání...

kacenka1979
26. feb 2014

ahoj co baklažán je to alergen? a kdy nastává alergická reakce je to otázka hodin nebo třeba den...

baka13
26. feb 2014

@kam.zyk tak sme kupili Biodermu.uvidime snad bude dobra.Prosim Vas na tie licka mam davat dalej len ten Bubchen?Dnes ich ma nejake cervene :(sa pytam stale ako brzda .

kam.zyk
26. feb 2014

@baka13 ano, na tvářičky ten Bubchen, jen on.

@kacenka1979 to není alergen. Ta rychlost nástupu alerg.reakce je individuální, to je třeba vypozorovat. U většiny do cca 5 hodin.

@eva518 ty testy nic neřeknou, směrodatnost je mizivá, neorientujte se podle nich. Nepřeváděla bych na UM, kojila bych a načtěte toto (a hoďte sem fotky)

http://www.proalergiky.cz/alergie/clanek/elimin...

@mims_28 nesmíte používat aviváž.

kam.zyk
26. feb 2014

@boruvky kvasinka tam není. super.

baka13
26. feb 2014

@kam.zyk Oki.Dakujem 🙂

natali10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eva518
26. feb 2014

@kam.zyk já vím, že to může být neprůkazné, ale chtěla jsem to zkusit. Fotky zkusím udělat. Díky 🙂

kacenka1979
26. feb 2014

@kam.zyk jasný díky a co sladké brambory ...mě totiž příjde že to není alergie na potraviny ale na parfém měl jen oves kaši baklažán se sladkou bramborou a do cca 3 hod se pět osypal zas ty červený fleky suchý...jen na obličeji ....a kamarádky byly navoněný ...ta samá reakce dva dny na zpět...ale teda v menčim...je to možný už fakt nevim ...jo a svědí ho to..

boruvky
26. feb 2014

@kam.zyk to mi spadl kámen ze srdce... Takže mám teda mazat jen tou Biodermou a navrch Sudocrem?

martasek84
26. feb 2014

@kam.zyk Dobrý večer, prosím o radu ... dceři (4m.) byl dnes diagnostikován AE. Na promazávání jí byla napsána H mast a na ložiska večer Furantoin pasta. Je to dobrá volba? Malá je kojená, večer jí dávám UM Nutrilon Allergy Care. Celý únor držím dietu ... chtěla jsem se zeptat, zda mohu mléčné výrobky od Intersparu - jsou to jogurty bez lepku a laktózy? stačí to nebo tam může být ještě BKM? kožařka doporučuje již pomale začít s příkrmy a zvážit, zda neskončit s kojením a přejít plně na NAC... jakou potravinou by jste doporučovala začít? slyšela jsem, že mrkev může být taky problematická ... a co očkování? malá má 1. hexu a 1. prevenar... mám pokračovat nebo je rozjetý diagnostikovaný ekzém kontraindikací? děkuji moc

lubenak
26. feb 2014

@kam.zyk Obraciam sa na vás s prosbou o pomoc. Už mám z toho zmätok. Začnem od začiatku. Synček má 22 mesiacov. S kožou nemával problémy. Pred tromi týždňami mu na genitáliach pediater určil diagnózu kandidóza. Predpísal nám fungicidin. Zároveň s tým, som si však všimla, že na čele sa mu vytvorila pod kožou taká krupica, takú zhrubnutú mal tú kožu a potom aj na líčkach a na jednom pliecku sa mu vytvoril kruhový fliačik. Pod pazuchamy v záhyboch má tiež vysušenú - trochu červenú pokožku. Tak som s ním išla opäť k pediatrovi. Ten nám predpísal Lipobase na premastenie a Locoid Crelo (ten som mu nenatierala). Na kandidózu, ktorá ešte nebola doliečená predpísal gencianovú violeť a phytiol. Genciánová violeť nám však aj tak nikdy nezaberala na múčnivku v ústach, keď bol bábätko. Mali sme s ňou vždy problémy do jedného roka, potom vymizla. Kožná nám dnes predpísala na pokožku na tvári a na telo Linolu a miešaný krém Elocom a Leniens (ten však opäť odmietam kvôli kortikoidom). Podľa kožnej je to celé ekzém - aj na tvári aj na tele, nie kvasinky. Ale ja som si nie istá. Preto posielam aj foto. Z toho pliecka sa to akoby rozšírilo aj na druhé plece, bruško a chrbátik. Ešte sa chcem opýtať, čím natierať. Pri sprche používam A-derma exomega zvláčňujúci gél. Už nenatieram lipobase, lebo nám to vždy sčervenelo. Ja ani neviem, či je to dobré premasťovať, alebo, keď to sčervená, tak vysušiť napríklad Bubchenom. Mám doma ešte zinkovú masť....Inak ho to nesvrbí. Vylúčila som z jeho stravy mlieko (náhradou je ryžové mlieko s calciom) a vajcia, užíva probiotiká bio gaia. Ďakujem vám za pomoc.

demo
26. feb 2014

@lubenak ked douzivate tie bio gaia, kup infant dophilus alebo infant dophilus plus. dobre je striedat rozne znacky probiotik. napr. bio gaia obsahuju iba jeden druh bakterii a aj tu plati, ze tych probiotickych bakterii by v crevach malo byt viacero druhov. pridaj do stravy aj trosku inulinu alebo psylium, to je pre "uchytenie sa" probiotickych bakterii klucove.

lubenak
26. feb 2014

@demo Ďakujem za informácie. Už som vygúglila🙂 ten inulin a psylium. Inulin nie je problém a ten psylium sa snažím nahradiť zatiaľ vlákninou, a to zo špaldy a pohánky (tú ale v opatrnom množstve)...Každopádne ďakujem ešte raz.

demo
26. feb 2014

@lubenak a prebioticky este funguje pektin (jablka) a na radu kam.zyk som zacala davat aj hylak forte.

emka13
26. feb 2014

@demo toto ma zaujalo...viete mi k tomu napisat aj nieco viac? aj ip 🙂 ake s tym mate skusenostinu deticiek s AE Vy? dakujeeeem 🙂

mamara
26. feb 2014

@kam.zyk
foto pošlem zajtra nemám ho nafoteného takto drobca skôr som sa tu nedostala. Včera nam vyšli spodné zuby a ekzem sa podstatne zlepšil. Dufam že to pôjde len k lepšiemu. Dostali sme to po týždeň po zavadzani prikrmov papal mrkvu brokolicu bolo to v 4 mesiaci nato sme po týždni boli očkovaný. Mám skúsiť aj toho alergológa nakoľko su staršie deti alergici? Ako sa robia testy na malých deťoch? foto pošlem zajtra ale až večer ráno nam to nieje až tak vidno ma to skôr suché a večer je to už červené....

demo
26. feb 2014

@emka13 praveze som az pred par dnami tu na fore zistila, ze ekzem moze byt aj infikovany kandidou. alebo ze aj kozny prejav, ktory moze dr. zdiagnostikovat ako AE, moze byt vlastne "iba" premnozena kvasinka. cize ziadny odbornik ani nahodou nie som. prave sa v tom snazim zorientovat, lebo sa nas to (zda sa), tyka 😝

mamara
26. feb 2014

@boruvky
môj malý vyzerá tak isto akurát sa tvárička podarila vičistiť

zuzzankka
26. feb 2014

@kam.zyk tak sa znovu hlásim a som zúfalá,lebo to moje dieťa ide z horšieho stavu do horšieho.
Mazem eucerin 12% zinkova masť na moc čer.ložiská...dávam jej útlak+ probiotika, má 1/2 ditiaden3x denne.
Vylúčila som aj mrkvu,banan a ona ide z reakcie do reakcie. Vždy v noci je 1hod.začne sa škriabať,byt az hystericka.
Už neviem, tým mazanim a stravou to vyzerá,že to je už lepšie a potom znovu reakcia.
Čo stym

zuzzankka
26. feb 2014

@ kam.zyk práve som čítala príspevky,že cca týždeň treba na vyplavenie kortikoidov, ale my už sme na diete asi 3 týždeň a nevidím žiadne zlepšenie. Stále telo na niečo Adi reaguje,inak to nevidím,alebo robím niekde chybu?
Aspoň trochu keby sa vyčistila,ale nič,vyzerá akoby prešla ohňom, celá červená,s rozskriabanymi zahybmi.
Už ju mám problém aj mastit,už to neznáša..

anabella235
26. feb 2014

mastička Protopic a obmedzenie všetkých látok, na ktoré je dotyčný človek alergický

mvmk
26. feb 2014

@zuzzankka u Meho syna propukla neurodermatitida, kdyz mu bylo 3,5 roku, zhorsovalo se to tyden po tydnu. Dostala jsem klasiku, Protopic, Elidel a podobne, zlepseni jen nachvilku potom to bylo jeste horsi. Hlavne podkoleni jamky ty mu praskaly do krve. V lete se nemohl koupat kricel od bolesti, v noci nemohl spat. Jako docela mazec. Ziji v Nemecku, byla jsem na klinice ktera leci neurodermatitidu naprosto bez chemickych leku. Chce to hodne trpelivosti a pevne nervy. Nevim jak v cechach, ale tady delaji kompletni screning Igg protilatek, tam se najde vse na co reaguje plus presny rozbor stolice. Vetsinou maji deti nejake bakterie nebo plisne, ktere jsou nezbytne eliminovat. Muj mel nastesti stolici OK. Jinak jsme meli klasiku, alergie vejce, psenice, mleko, orechy. To mela skoro vetsina deti. 2 roky jsem dodrzovala prisnou rotacni dietu, plus jsem davala rano vecer Mutaflor (probiotikum) Jak nam bylo receno je jedine ktere opravdu ma ucinek. Vitamin D i v lete, Glandol 3x denne . Potirala jsem take 3x denne ( 2%Ichtamolum na 100 g Zinkove masti a na pul michano s Physiogel I.A.Lotio. 😉 😉 Vse jsem varila v bio kvalite, Stalo to hodne penez hodne nervu, vysledky se dostavily za 5 tydnu po zahajeni lecby, po 3 mesicich uz zadna vyrazka. Po 2 letech jsem pomalu zacala najizdet na normalni stravu. Dnes 12 let a bez potizi, neurodermatitida se nikdy nevratila. Ja mam vyhodu, ze jsem v Nemecku nemusim ockovat, protoze nam pravdepodobne to rozjelo ockovani a bylo mi doporuceno prerusit 😉 Preji hodne stesti , vim jak to je hrozne, nekdo rekne jenom blba vyrazka, ale stoji to nervy 😲

mvmk
26. feb 2014

Jo jeste tip pro vsechny maminky. Zkuste se nekde poptat po sedobile masti podle dr. Kamenicke, Tu jsem mela jako pokracovani a SUPERR!!!

sulaiovamaja
26. feb 2014

my sme pouzivali krem nizoral, len na slovensku sa neda kupit ak by niekto súrne potreboval tak ho poslem

katyxq
26. feb 2014

@anabella235 pro děti Protopic fakt né, imunomodulant do 2 let ani omylem a i pak bych se tomu vyhýbala jak čert kříži

katyxq
27. feb 2014

a Elidel rovněž, taky je to imunomodulant ... no jen si přečtěte příbalový leták a možné nežádoucí účinky 😉